A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Ezt ne tölem kérdezd ki mi alapján döntött így engemet is érdekelne, hogy van-e mögötte valami logikus magyarázat.
Valószínű az amagyarázat amit már kriss itt elmondott többször is a komondor egy sz@r, és nincs mögötte semmi komoly gyártókapacitás (sajnos) ez meg nem sz@r (annyira).
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Szerintem a török beszerzéseknek két oka lehet

  • vagy az van hogy politika miatt kellett venni akármit, a lényeg hogy török legyen
  • vagy pedig belátták hogy normális hadsereg újjáépítésére csak nyugati technikából egyszerűen nincs pénz: tegnap linkeltem hogy a csehek vettek 107 darab APC-t (8x8), utánaszámoltam, darabja 5.8 millió USD-re jött ki. Én nem tudom hogy a vezetés mennyi pénzt szán APC-re, IFV-re, szerintem 2-3 milliárdnál többet nem nagyon, és ebből a pénzből nekünk nem csak 8x8-as, de 4x4-es és lehet 6x6-os is kell plusz az IFV, gondolom hogy itt kompromisszumot kellett kötni ha nem akartak csak nyugati technikát vicces mennyiségben.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Valószínű lesz majd Puma is de ez hétpecsétes hadititok szóval aki tudja se fog rá válaszolni sajnos, amíg hivatalosan be nem jelentik.
Ascodra vagy lengyel/török cuccra nagyobb esélyt látok most jelenleg mint Pumára. Szerintem mi a németeket a két leendő gyárbővìtésel letudtuk egy darabíg. Mindketten jól "jártunk". Inkább további mélyebb katonai együttműkődésre számítok majd. Szerintem ha veszünk további nagyvasakat a németektől akkor azt pár év múlva fogjuk talán megtenni.
Végtelenségekig se állhat itthon forrás mindenre "is". Pl amcsiknál már biztos hogy otthagyunk egy jelentősebb összeget. Egy dolog a számokkal dobálozni. Más dolog hogy ténylegesen mire is adnak pénzt. (Mennyi marad valóságban)
Ha mindent akarunk pár évven belül akkor meg az a bizonyos 2% is "jóval" kevés lenne.
Szerintem mi is mint a legtöbb ország ahol viszonylag normálisan történtek a beszerzések, megprobálunk a piacrol ár-érték "politikai" arányban a lehetőségekhez képest vásárolni.
Szegény ember azzal főz amit el tud érni és amivel a lehetőségekhez képest jól is lakik.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Kíváncsi lennék tűzálló e ez a műanyag.
Ezt nem tudom, de....
" a járművet felszerelték automatikus tűzoltó berendezéssel , amely az utastérben, a motortérben, a futóművek és a járműtest fölött( például Molotov-koktélos támadás esetén) is hatásos"

forrás: Aero magazin XXI. évfolyam, 2019- május, Ingyenes kiadvány Programfüzet 4. oldal
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Ezt nem tudom, de....
" a járművet felszerelték automatikus tűzoltó berendezéssel , amely az utastérben, a motortérben, a futóművek és a járműtest fölött( például Molotov-koktélos támadás esetén) is hatásos"

forrás: Aero magazin XXI. évfolyam, 2019- május, Ingyenes kiadvány Programfüzet 47. oldal
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szerintem a török beszerzéseknek két oka lehet

  • vagy az van hogy politika miatt kellett venni akármit, a lényeg hogy török legyen
  • vagy pedig belátták hogy normális hadsereg újjáépítésére csak nyugati technikából egyszerűen nincs pénz: tegnap linkeltem hogy a csehek vettek 107 darab APC-t (8x8), utánaszámoltam, darabja 5.8 millió USD-re jött ki. Én nem tudom hogy a vezetés mennyi pénzt szán APC-re, IFV-re, szerintem 2-3 milliárdnál többet nem nagyon, és ebből a pénzből nekünk nem csak 8x8-as, de 4x4-es és lehet 6x6-os is kell plusz az IFV, gondolom hogy itt kompromisszumot kellett kötni ha nem akartak csak nyugati technikát vicces mennyiségben.
Oké, ezzel az a baj, hogy:

EAGLE V: 700 000 USD/db a luxi svájci cucc.
Ejder Yalçin: 500 000 USD/db körül (az üzbég üzlet alapján. egy esetleges magyarországi licenszgyártás lehet duplázni fogja az árat a RÁBA teherautók alapján, az EAGLE V olcsóbban jöhet ki a végén!)
JLTV: 4-500 000 USD/db az exportra szánt fullos jármű lehetséges ára a HMMWV US Army és export járművek árkülönbségei alapján
GAZ Tigr: 300 000 USD/db a teljesen fapados civil verzió (4-500 körül a full páncélozott és felfegyverzett)
HMMWV: 200 000 USD/db a teljesen fapados alapjármű (3-400 körül a full páncélozott és felfegyverzett)

Namost a JLTV és az Ejder Yalcin közül melyiket választottátok volna!

JLTV.5bfeaab771e4b.jpg