A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Semmilyen zsarolásnak nem szabad engedni, máshonnan is lehet venni légvédelmi rendszereket.
Kérlek sorold fel a NASAMS2 kompaktságú, mobil és n+1 féle platformra telepíthető légvédelmi rendszert, ami a nyugati világ főbb rakétáival (AIM-120, ESSM, és jövőben AMRAAM ER) is működik.

Nincs itt semmiféle zsarolás. Csak vannak országok, ahol van gerinc és demokrácia felfogásuk picit más, mint a hazai posványnak. Ennyi. Tudom, hogy hazai szemmel ezt szokatlan, de ez van.

Vagy így lesz belőle Patriot, ami sokkal drágább és csak amerikai...
A NASAMS rakéta-fegyverzete is amerikai, nem norvég...
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
"
A helyzetet az is bonyolítja, hogy a tervek szerint az üzletben részt venne a norvég Kongsberg is, amellyel már alaposan pórul járt egyszer a Magyar Honvédség egy félresikerült rádióbeszerzés kapcsán.

Ezért merülhetett fel, hogy a közepes hatótávolságú rakétákat végül nem is az Egyesült Államoktól szereznénk be, de helyettesítenénk az üzletet egy, az országot hosszú távon elkötelező, nagyobb volumenű fegyverbeszerzéssel. A beszerzésről szóló megállapodást a szintén amerikai Lockheed Martin nevű céggel kötné meg Magyarország."

https://magyarnemzet.hu/kulfold/fegyveruzletre-keszul-washington-es-budapest-6924767/
Ez teljesen félrement. Nem az USA-tól, hanem az USA-tól vennénk rakétarendszert, hiszen a Lockheed Martin amerikai cég. A hivatkozás is amatőr, mert az F-22-est az usákok senkinek nem kínálták eladásra, még a legközelebbi szövetségeseiknek sem. Olyan, hogy túl fejlett repülőgép, nem létezik, legfeljebb nem tudnánk minden képességét kihasználni. Szerintem nem kellene minden újságíró véleményét készpénznek venni, hiszen igen kevés katonai szakértő található közöttük.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Ez igaz csak nem ők akarjál eladni nekünk hanem mi akarjuk megvenni tőlük.
Szerintem Viktor emiatt a légvédelmi rendszer miatt nem fog hátraarcot csinálni a norvég alap ügyében ha már korábban annyi konfrontációt bevállalt és végigcsinált miatta. Egyszerűen se neki se nekünk nem ér meg ennyit az a rendszer. Bár az alap ügyében ha jól emlékszem bőven lett volna választása a norvégoknak csak nem akartak átláthatók lenni, vagy nyilvánosak már pontosan nem emlékszem.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Szerintem Viktor emiatt a légvédelmi rendszer miatt nem fog hátraarcot csinálni a norvég alap ügyében ha már korábban annyi konfrontációt bevállalt és végigcsinált miatta. Egyszerűen se neki se nekünk nem ér meg ennyit az a rendszer. Bár az alap ügyében ha jól emlékszem bőven lett volna választása a norvégoknak csak nem akartak átláthatók lenni, vagy nyilvánosak már pontosan nem emlékszem.

Egyetértek, plusz a norvégok saját felfogásukat akarják másokra erőltetni, lényegében ennek a propagandája a norvég alap. Szóval nem épp gerincesek, mint ahogy valaki írta az elébb.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and zeal

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
638
2 751
93
Szerintem érthető a cikk, az újságíró szerint rakétarendszert nem az USA-tól vennénk ,de helyette vennénk valami mást egy milliárd dollárért
a Lockheed Martin-tól.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Szerintem érthető a cikk, az újságíró szerint rakétarendszert nem az USA-tól vennénk ,de helyette vennénk valami mást egy milliárd dollárért
a Lockheed Martin-tól.
Fegyvert úgy vehetsz, ha az USA kongresszus jóváhagyja, függetlenül attól, hogy mi a gyártó cég neve (mely, mint tudjuk a Lockheed USA cég). "A beszerzésről szóló megállapodást a szintén amerikai Lockheed Martin nevű céggel kötné meg Magyarország."
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Azért megnézném a norvégok arcát, ha közölnénk, hogy létrehozunk egy 100 millio USDs alapot amiből a következő norvég szélsőjobboldali szervezeteket támogatjuk:....
Na most ők ugyanezt csinálják csak a magyar belügybe beavatkozó szélsőballibbant szervezetekel.

Dugják föl a nasamsukat. Simán elhalaszthatjuk a beszerzést pár évvel vagy veszünk mást.
Nem tudom. Színházi előadást finanszíroztak a Pesti Magyar színházban, ami kifejezetten nem "liberális" színház. Mivel civil szervezettel közösen került bemutatásra a darab, adtak rá pénzt, nem is keveset. Szóval ott a civil nem egyenlő a librrálissal, csak nálunk van ez a fura tévképzet...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Úgy nézem, hogy lopakodó vadászgépekkel fogjuk kompenzálni a MEADS fogyatékosságait a NASAMS-hoz képest. :D
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Egyetértek, plusz a norvégok saját felfogásukat akarják másokra erőltetni, lényegében ennek a propagandája a norvég alap. Szóval nem épp gerincesek, mint ahogy valaki írta az elébb.
Nem erőltetik. Aki hasonlóan gondolkozik, annak adnak támogatást olyan célokra, amikkel egyetértenek. Aki nem ért egyet, az nem pályázhat. Ez nem erőltetés.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Van ekkora súlya a szavunknak egy Norvégiával szemben?
Nem nekünk kell könyörögni, nem mi vagyunk az eladók. Gyakorlatilag ha nem adják a Peugeot partnert, veszünk Citroen berlingót hogy hasonlattal éljek. Legfeljebb a Nasams lobbisták pénz nélkül maradnak. Minden esetre látható hogy mekkora zsarolási potenciál van ezekben az eszközökben, nagyon jól kell döntenünk hogy a következő 30 évben ne legyenek hasonló problémáink egy fegyver rendszerben állásának ideje alatt, én személy szerint az Ny-európai cégekben sem bízom.
Szerintem ez így első körben amúgy is várható volt a norvégok részéről, bepróbálkoztak, a következő lépés hogy Trumpnak felvázolják a helyzetet, nem hiszem hogy ő pl nagyon rajongana az ilyen alapokért, az az alap amúgy is az EU miatt van, annak érdekérvényesítő meghosszabbított keze. Szóval mivel az EU-t mostanában nem szívlelik Washingtonban így várható hogy megkérik a norvégokat hogy hallgassanak el. Ha ezt nem teszik meg EU nyomás miatt vagy sértődöttségből akkor vagy újabb kört megyünk ha nagyon kell,vagy másik gyártótól veszünk.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 980
113
Én sokkal jobban meglepődtem amikor bejelentették a német vasakat mint most.

Bár biztos fura, hogy egy országnak problémái vannak a magyarországi demokrácia alakulásval, és nem ad el nekünk fegyvert.
Míg a másik amelyik folyton ostoroz minket szónélkül eladja a legmodernebb páncélosait.

Na melyik kormány a szarházi. Amelyik úgy cselekszik mint amit kommunikál, vagy a másik.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Nem erőltetik. Aki hasonlóan gondolkozik, annak adnak támogatást olyan célokra, amikkel egyetértenek. Aki nem ért egyet, az nem pályázhat. Ez nem erőltetés.
Csak azt mondják, hogy a kormányzattól független szervezet döntsön a civil szervezetek támogatásáról. A kormányzat meg ezt nem szereti, és megpróbálja lenyúlni a lét. A norvégok meg úgy gondolják, hogy nem a magyar kormányt támogatják, hanem a magyar civileket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Még a végén Putyin fog rápirítani a norvégokra hogy ne Patriot legyen... :) Engem nem érdekel hogy mennyi pénzük van, nemhogy nem nagyhatalmak de még közép se. Még attól a delfintől is beparáztak minap... Vehetünk akár izraelit is, Trump annál is csapkodni fogja a kezét.
D.) Mi a NASAMS-t akartuk megvenni, mert ezzel több legyet üthetünk 1 csapással.
- Szerzünk jó pontokat az amerikaiaknál, hogy a szükséges beszerzéseinket náluk intézzük (AMRAAM rakéták).
- Boritékolható volt a norvégok problémázása (bár én korábban úgy tudtam, hogy már kompromisszumot kötöttünk a vétójoggal.). bíztunk az USA érdekérvényesítő képességében, és ezáltal az amerikai ráhatás miatt rendeződhetne a kormány norvég alapos problémája is.
- Mellesleg maga a rendszer kurva jó, és talán olcsóbbra jönne ki mint más megoldások.
- És még az oroszok sem pampoghatnak a Patriot, vagy más rakétevédelmi rendszer miatt
- Akkor sincs tragikum, ha nem jön össze, mert egyrészt van másik alternatíva, másrészt politikailag mi tisztábban jövünk ki, mivel mi "próbáltunk megegyezni" a norvégokkal, csakhát azok "mocskok"... :rolleyes:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Még a végén Putyin fog rápirítani a norvégokra hogy ne Patriot legyen... :) Engem nem érdekel hogy mennyi pénzük van, nemhogy nem nagyhatalmak de még közép se. Még attól a delfintől is beparáztak minap... Vehetünk akár izraelit is, Trump annál is csapkodni fogja a kezét.
Ja, vegyünk két század Kfirt + Vaskupoldát, és legalább Celebra barátunk elégedett lesz.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Csak azt mondják, hogy a kormányzattól független szervezet döntsön a civil szervezetek támogatásáról. A kormányzat meg ezt nem szereti, és megpróbálja lenyúlni a lét. A norvégok meg úgy gondolják, hogy nem a magyar kormányt támogatják, hanem a magyar civileket.
Ja a kormányt a parlament választja azt meg a nép. A norvégok által támogatott civileket meg senki, van szerencsém ismerni néhányat közülük, feminácik és méregzöldek.