A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Jah hogy erre a sima javítási szerződésre gondolsz? Ez csak keretösszeg.
Ez nem nagyjavítás szintű dolog, hanem csak arra van, hogy fenn tudjuk tartani a megmaradt darabokat, addig amíg jönnek a német gépek.
Tudom, csak valaki írta hogy majd megint lehet veszekedni lesz-e upgrade vagy sem, és arra írtam hogy 6,5 millió dollárból nem lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 396
113
Jah hogy erre a sima javítási szerződésre gondolsz? Ez csak keretösszeg.
Ez nem nagyjavítás szintű dolog, hanem csak arra van, hogy fenn tudjuk tartani a megmaradt darabokat, addig amíg jönnek a német gépek.
Elarulok egy nem is olyan nagy titkot. Arra hogy fentartdsd a kepesseget nem kell tender eleg tata javitohangar meg tpsz raktarbazis... /szet lesznek szedve a fo darabok ami olyan csere... Kell a 72 es hidjetek el meg ha masodvonalba elleneronek meg tartalekba is kell!!! Nagy kar lenne kidobni /kiloheto persze de akkor ifvt es apct se szabad vennei mert az megkonmyebben kiloheto.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 396
113
15 ev meg boven bennuk van /igaz hogy az utolso 5 ev szigoruan tartalekosok tamogatasara lessz jo de ez nem kis ido!!!/majd 10-15 mulva lehet gondolkozni olcso a4 esen a potlasukra beszerezni ami ha kell akkor mar olcso penzen modernizalhato lessz /de az igazat megvallva egy bizonyos raktarkesszlettel lekonzervalva felet meg uttanna is el lehetne dugni valami raktarba... Legalabbis nem artan./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 396
113
Egy hk meg ha oreg is sok esetben mar csak a jelenletevel egy vedelmi allas kozelebe megvedi az allasban tartozkodokat!!! Egy db hk hoz legallabb szakasz szintu ero kell minimum hogy barmit is probalkozzon!!! Lehet szamolgatni... 3 ember vs egy lovesz szakasz... /egyertelmu hogy hatekony a hk.../es mimd1 hogy 55-72 vagy armata leo2 a7 az ellenseges loveszek szempontjabol.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 396
113
Egyebkent tamadasba a leok attorese eseten bekuldeni a 72 eseket a kaoszba megnagyobb kaoszt termeteni is tokeletes ameg a leok a celkokkal torodnek /raktarak javitobazisok taborhelyek.../ a 72 esek portyazhatnak es tamogathatnak esetleg par kozlekedesi csomopontot is elfoglalhatnak...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 018
113
Tudom, csak valaki írta hogy majd megint lehet veszekedni lesz-e upgrade vagy sem, és arra írtam hogy 6,5 millió dollárból nem lesz.
Csak állagmegovás jönne ki ebből (festés, egyébb kisebb nagyobb javítások). A szerbekkel valamikor áprilisban irtunk alá valami együttmükődés félét. Alkatrészt még biztos tudunk beszerezni hozzájuk, mert elég sok példány maradt itt még kke ban.
A szerbektől talán a későbbiekben be lehetne szerezni optikát,modernebb tűzvezetést. Igaz nem a legmodernebbeket csinálják ők is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 102
124 478
113
Csak állagmegovás jönne ki ebből (festés, egyébb kisebb nagyobb javítások). A szerbekkel valamikor áprilisban irtunk alá valami együttmükődés félét. Alkatrészt még biztos tudunk beszerezni hozzájuk, mert elég sok példány maradt itt még kke ban.
A szerbektől talán a későbbiekben be lehetne szerezni optikát,modernebb tűzvezetést. Igaz nem a legmodernebbeket csinálják ők is.
Akkor már veszek lengyelt vagy csehet és NATO-n belül vagyok.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 836
113
A Miniszterelnök mai beszédét hallgattam egyik tv-n. Közben ténykedtem itthon, tehát fél füllel csak. Említette, a haderőfejlesztés kapcsán, erősödik a Honvédség. "rajtunk múlik mire használjuk majd", tette hozzá. Mire gondolhatott ?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 086
13 136
113
A Miniszterelnök mai beszédét hallgattam egyik tv-n. Közben ténykedtem itthon, tehát fél füllel csak. Említette, a haderőfejlesztés kapcsán, erősödik a Honvédség. "rajtunk múlik mire használjuk majd", tette hozzá. Mire gondolhatott ?

összefogásra a térségen belül.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Én azt nem értem, ha minden van a T-72-höz, akkor pár évvel ezelőtt miért volt olyan baromi nehéz, azt a pár darabot is működőképesen tartani. Ha nincs és venni kell, akkor miért jó valamibe önteni a pénzt ami már most is finoman szólva kétes harcértékkel bír.
Vagy megint mi vagyunk az a gazdag ország akinek belefér, hogy 100 db harckocsit, két mindenben eltérő típusból üzemeltessen.
Sokszor, sokan leírtuk már, hogy attól is fosunk, hogy a Leok rendes üzemeltetése hogy fog megvalósulni. Az elmúlt évtizedekben tapasztaltak után sajnos nem alaptalan a félelmünk. Nem véletlen mondtuk, hogy az eszközbeszerzés mellé párosulni kell egy új szemléletnek, felfogásnak is. Jól képzett, elhivatott, motivált emberek nélkül a Leo is csak egy 65 tonnás papírnehezék.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Csak állagmegovás jönne ki ebből (festés, egyébb kisebb nagyobb javítások). A szerbekkel valamikor áprilisban irtunk alá valami együttmükődés félét. Alkatrészt még biztos tudunk beszerezni hozzájuk, mert elég sok példány maradt itt még kke ban.
A szerbektől talán a későbbiekben be lehetne szerezni optikát,modernebb tűzvezetést. Igaz nem a legmodernebbeket csinálják ők is.
Most így belegondolva a korábbi Excaliburos üzlet előtt is rendbe voltak rakva nem? :rolleyes::p:D
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Én azt nem értem, ha minden van a T-72-höz, akkor pár évvel ezelőtt miért volt olyan baromi nehéz, azt a pár darabot is működőképesen tartani. Ha nincs és venni kell, akkor miért jó valamibe önteni a pénzt ami már most is finoman szólva kétes harcértékkel bír.
Vagy megint mi vagyunk az a gazdag ország akinek belefér, hogy 100 db harckocsit, két mindenben eltérő típusból üzemeltessen.
Sokszor, sokan leírtuk már, hogy attól is fosunk, hogy a Leok rendes üzemeltetése hogy fog megvalósulni. Az elmúlt évtizedekben tapasztaltak után sajnos nem alaptalan a félelmünk. Nem véletlen mondtuk, hogy az eszközbeszerzés mellé párosulni kell egy új szemléletnek, felfogásnak is. Jól képzett, elhivatott, motivált emberek nélkül a Leo is csak egy 65 tonnás papírnehezék.
Igazad van amit a Leokkal kapcsolatos szemléletről írtál.

DE én remélem, hogy a T-72-esek amíg a motorjuk beindítható, lehet lőni vele( tudom, hogy eléggé elavult a harckocsi ), addig a Magyar Honvédség állományában lesz.

2020-ban érkeznek az Leo A4-ek, így átkerülhetnének az üzembentartott T-72-esek a bocskaisokhoz. Volt ott régebben is harckocsi zászlóalj, az alapok megteremtésére alkalmaznám, aztán ha úgy lesz pénz és politikai akarat -a későbbiekben - jöhet Debrecenbe is Leopard harckocsi. Mert szerintem egy közepes dandárnál is elkelne bizonyos számú harckocsi támadás, ellentámadás, gyalogság tűztámogatására.

@Szittya T-72-eseket érintő gondolataival maximálisan egyetértek.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 814
6 920
113
Éppen azért kellene megtartani, mert nem vagyunk olyan piszok gazdagok...
tehát annyira azért viszont gazdagok vagyunk hogy 20 éves roncsokra kivágjunk sok sok pénzt? értem hogy HA normálisan bántak volna velük akkor most egy kis ráncfelvarrás után jók lennének még 1 zászlóaljnak de nem így történt!