A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Én melegen ajánlanám a döntéshozók figyelmébe az algériai példát.
Fuchs 2
Fuchs_400x300_Rheinmetall.jpg

2014 ben írtak alá szerződést €2,7 milliárd értékben 980 db jármű gyártásáról (cca. €2.7m /db úgy hogy ebben már benne van a gyár felépítése is)
Érdemes megnézni a videót a gyárról és a gyártásról…
A jármű szerintem ideális lenne a magyar BTR-ek váltótípusának
- kiforrot megbízható Rheinmetall konstrukció + ismét egy csók a németek ülepére,
- nem egy magas súlypontú instabil MRAP konstrukció (szerintem V alakú alvázra nekünk semmi szükségünk)
- úszóképes (Algéria nyilván nem kérte ezt az opciót)
- elöl 2 hátul 8 + 1 hely van benne (8 szállított katona 1 toronyfegyver kezelő)
- a gyártásába az algériai példa alapján be lehetne szállni U.úgy ahogy az algírok teszik a páncéltestet mi is össze tudnánk hegeszteni, sőt v.színű még több hozzáadott értékünk lehetne mint nekik. A motor jöhetne az MTU-tól.
- már most vagy egy tucat változat létezik a sima nyuszibusztól kezdve a parancsnokin át az ABV felderítőig
Egyszóval, szerintem ideális lenne


Hát nemtudom. Nekem ez a jármű olyan se íze, se bűze.
Mint a franciàknak a vab.

Szerintem ezek inkàbb költséghatékonyak és egyszerűek mint kiemelkedőek haditechnikai szempontból bármiben.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
hát , elég kevés olyan van ami jó :/ és erről a török vasról se tudnám azt mondani hogyjó , jobb mint a hazai vicc de pl az usa-ban elég nagyot bukott elvileg a M-ATV , ha európát nézzük akkor a németeknek van még ilyesmi jóféle játékszere Fuchs 2 de a lengyeleknek is van ilyesmi cucca báár kérdéses hogy nekik milyen tapasztalataik vannak, ha már mindenképp kell venni valamit a törököktől ,én már régen mondtam hogy ez a cucc felesleges , nyilván politika miatt lett beszerezve de én azt mondom hogy ha ebből vettünk pár darabot és ezzel letudtuk a törököket akkor legyen... de szerintem nem ilyen cuccok kellenének most első sorban ilyen célra

Köszi a választ. Megnéztem a Fuchs 2-ről a videót, amit Algériában gyártanak, hát ezeket szerintem mi is bőven össze tudnánk szerelni. Idáig megvoltam győződve, hogy ha veszünk 6x6-ból, az is török lesz, de ez a német cucc kifejezetten jó lenne, ha akarunk ilyen kategóriát, mivel akkor több 8x8-ast tudnánk venni, és az már lehetne Patria. Mondjuk Patriaból is van ilyen 6x6-os, hát szerintem ez a német cucc jobb lehet. Lett írva a fórumban, hogy BTR-ek helyett jó volna, hát azt nem tudom elképzelni, hogy 8x8-ast ne vegyünk. Szerintem ha veszünk is ilyen 6x6-ost, csak azért, hogy több 8x8-ast tudjunk venni.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Hát eddig is az volt mióta böröndy tavaly bejelentette.
Úgy tűnik én leragadtam, én még csak arra emlékszem hogy valami spotter a blogján megpendítette hogy lehetséges...
A támogató szakaszokban lesz rendszeresítve? Vagy csak a különlegeseknél?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
Köszi a választ. Megnéztem a Fuchs 2-ről a videót, amit Algériában gyártanak, hát ezeket szerintem mi is bőven össze tudnánk szerelni. Idáig megvoltam győződve, hogy ha veszünk 6x6-ból, az is török lesz, de ez a német cucc kifejezetten jó lenne, ha akarunk ilyen kategóriát, mivel akkor több 8x8-ast tudnánk venni, és az már lehetne Patria. Mondjuk Patriaból is van ilyen 6x6-os, hát szerintem ez a német cucc jobb lehet. Lett írva a fórumban, hogy BTR-ek helyett jó volna, hát azt nem tudom elképzelni, hogy 8x8-ast ne vegyünk. Szerintem ha veszünk is ilyen 6x6-ost, csak azért, hogy több 8x8-ast tudjunk venni.
hát , hozzáértőbbek biztos megcáfolnának hogy ilyet össze tudunk hozni itthon , több dologban se vagyunk megfelelő szinten hogy bármi olyat legyártsunk bármi olyat ami normális utódja lenne a BTR-nek (bár nem nagy cucc , öreg és kuka töltelék de mindegy). Nekem a Fuchs kicsit olyan mint a Stryker hogy oké oké de valahogy mégsem látom az igazinak , ha már mindenképpen kerekessel akanánk leváltani a BTR-t ( most ezzel nem azt fogom mondani hogy csak kerekes technikát üzemeltessünk , épp ellenkezőleg én nagyon láncos párti vagyok, csak az mondom hogy ha mindenképp kerekes kell) akkor legszimpatikusabb nekem eddig a Rosomak volt , integrálunk ahhoz is SPIKE-LR-t ( ha eddig nem lenne...) és nagyon jó kis vasat kapnánk HA tényleg annyira kell a kerekes vas.
Úgy tűnik én leragadtam, én még csak arra emlékszem hogy valami spotter a blogján megpendítette hogy lehetséges...
A támogató szakaszokban lesz rendszeresítve? Vagy csak a különlegeseknél?
kriss gyorsabb volt mint én, támogatóban ATGM van , CG pedig teljesen kifogja váltani az RPG-t , jobb kérdés lenne szerintem hogy a támogatóban lévő ATGM mivel lesz leváltva ;)
Vajon a tartalékosok meg e fogják kapni az rpg et?
párat azért lövetnék velük RPG-vel de ha van rá lehetőség tanuljanak már ők is szépen majd a CG-n
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 228
113
Én melegen ajánlanám a döntéshozók figyelmébe az algériai példát.
Fuchs 2
Fuchs_400x300_Rheinmetall.jpg

2014 ben írtak alá szerződést €2,7 milliárd értékben 980 db jármű gyártásáról (cca. €2.7m /db úgy hogy ebben már benne van a gyár felépítése is)
Érdemes megnézni a videót a gyárról és a gyártásról…
A jármű szerintem ideális lenne a magyar BTR-ek váltótípusának
- kiforrot megbízható Rheinmetall konstrukció + ismét egy csók a németek ülepére,
- nem egy magas súlypontú instabil MRAP konstrukció (szerintem V alakú alvázra nekünk semmi szükségünk)
- úszóképes (Algéria nyilván nem kérte ezt az opciót)
- elöl 2 hátul 8 + 1 hely van benne (8 szállított katona 1 toronyfegyver kezelő)
- a gyártásába az algériai példa alapján be lehetne szállni U.úgy ahogy az algírok teszik a páncéltestet mi is össze tudnánk hegeszteni, sőt v.színű még több hozzáadott értékünk lehetne mint nekik. A motor jöhetne az MTU-tól.
- már most vagy egy tucat változat létezik a sima nyuszibusztól kezdve a parancsnokin át az ABV felderítőig
Egyszóval, szerintem ideális lenne
Hol a torony a 30mm-es gá-val?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 228
113
Hát annak lenne értelme, a bulgároktól meg venni egy rakat fejet hozzá.
De akkor minek a CG? Mi a baj az RPG-vel, pláne hogy a bulgároktól remélsz hozzá ezt azt? Tényleg,mi a baj az rpg-vel? Már rég nem hk ellen kell mint 68-ban. Nincs rajt a Nato kereszt?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
De akkor minek a CG? Mi a baj az RPG-vel, pláne hogy a bulgároktól remélsz hozzá ezt azt? Tényleg,mi a baj az rpg-vel? Már rég nem hk ellen kell mint 68-ban. Nincs rajt a Nato kereszt?
Elavult, 3-4 fej van hozzá aztán kifújt. A CG-hez 12. köztük van top attackos páncéltörő jelenleg fejlesztés alatt. A hatótávolsága nagyjából kétszerese egy RPG-nek, könnyebb és rövidebb mint egy RPG. Ennyi az egész, az RPG elavult eszköz, csak viszonylag szépen öregedett.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
Kb. egy éve vettek 10 ezer db. PG-7VR-t. Vagy csak kiírták a közbeszerzési eljárást, de nem lett eredménye?
Fekete lőporos indítótöltetet vettek. Mivel annak lejár a szabatossága, de ugyanúgy azzal működik a gipszfejes kiképzési is. És tekintve, hogy egy RPG lövészeten egy ember 6-ot lő el, egy alkalommal (szakkiképzésen ezt többször) ha utána számolsz 10000 azért nem tart sokáig.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hol a torony a 30mm-es gá-val?
Az majd egy láncos IFVn (talán)
Ez egy APC
Szerény véleményem az hogy én kihagynám a kerekes IFV ket...
Az soha nem lehet olyan mozgékony terepen mint egy láncos és felpáncélozni sem lehet kellő mértékben (ha meg megpróbálod, akkor a terep képesség még rosszabb lesz)
Ráadásul adott klts.vetésből egy $2.5m os APC vől kétszer annyit vehetsz mint egy $5m os IFV ből
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
Az majd egy láncos IFVn (talán)
Ez egy APC
Szerény véleményem az hogy én kihagynám a kerekes IFV ket...
Az soha nem lehet olyan mozgékony terepen mint egy láncos és felpáncélozni sem lehet kellő mértékben (ha meg megpróbálod, akkor a terep képesség még rosszabb lesz)
Ráadásul adott klts.vetésből egy $2.5m os APC vől kétszer annyit vehetsz mint egy $5m os IFV ből
Egy modern APC-n is alap a 30 mili manapság. Nem véletlen kezdték el az amerikaiak is sovány malac vágtában átfegyverezni a styker flottát a Dragoon verzióra, 30-as gépágyúval. (az IFV fegyverzete 35-40-50-57 mm-re hízik az APC pedig 30-ra)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 228
113
Elavult, 3-4 fej van hozzá aztán kifújt. A CG-hez 12. köztük van top attackos páncéltörő jelenleg fejlesztés alatt. A hatótávolsága nagyjából kétszerese egy RPG-nek, könnyebb és rövidebb mint egy RPG. Ennyi az egész, az RPG elavult eszköz, csak viszonylag szépen öregedett.
Csak azt ne mondd hogy mind a 12 fejet el cipeled hozzá a hátadon.