A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
<blockquote rel="desertfox">Tehát ha a megalakulás után 30-60 napon belül nem lesz heli beszerzés vagy pályázat kiírás

Nem akarok károgni, de megalakulás után (június) nagyon nem valószínű. (törvénykezési szünet) Legjobb esetben is a parlamenti időszak elején veszik elő a témát. (szeptember)
És még nem beszéltünk az októberi önkori választásokról, ui. azt is kombájn előzi meg.
</blockquote>

Úgy valahogy. Langsam spazieren, nicht ugribugri - ez a mottó manapság.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 699
76 691
113
<blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="therob">Ma voltam a kecskeméti reptéren látogatáson.

Hogy lehet a kecskeméti reptéren látogatónak lenni? </blockquote>

Hát, erről mindenki gondoljon amit akar, DE egy kedves Mo-i ismerősöm simán bejutott "körülnézni" pápára...</blockquote>


Pápa nem magyar bázis, ott nincs mit titkolni. Ami ott van, az működik.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Ő meg a bátyja, akivel együtt voltunk katonák! :D

https://www.facebook.com/norbert.lukacs.79?fref=ts
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
408911_471181462916571_1688368929_n.jpg
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 597
113
Hát ezzel a testnevelés dologgal teljes a homály, még a régi katonák körében is. Na szóval van 4 kategória és ezekbe van sorolva az állomány : T1,T2,T3,T4,. A különböző beosztások különböző kategóriába vannak sorolva. Pl: lövész katona T4 -es kategória , egy raktáros(irodista) T2 kategória,
egy gépjárműszerelő T3 -as kategória...STB .
Mindegyik kategóriához van egy minimális pont szám rendelve amit a különböző mozgás nemeben elért eredmények által kap a katona.
A T4 -ben 280 pontot kell elérni,
T3 -ban 260
T2 -ben 240
T1 -ben 220
A pontszámok több nagy táblázatban vannak ezt nem fogom most ide prezentálni. De írok egy példát. Nem biztos hogy helyesek lesznek a pontok mert nem tudom fejből a táblázattót.

Egy férfi, 31 éves, T4 kategóriás lövészkatona
Futás: 3200m :15,00 perc az eredménye ezért kap 100 pontot.
Karhajlítás: 65 db ez is 100 pont.
Felülés: 70 db ez is 100 pont
Így összesen 300 pontot szerzet tehát meghaladta a kategória minimumát a 280 pontot.
Persze alakulatonként még van egyéb kiegészítő mozgás formák is amit teljesíteni kell.
Pl: ingafutás, kézigránát dobás...stb. De ezek csak extrák.

Én belülről úgy látom hogy tényleg javult az katonák eredménye egyre többen sportolnak és egyre jobb eredményeket érnek el. Kár fikázni az állományt mert ők tényleg oda teszik magukat. Igaz van egy két kivétel és nem tud teljesíteni, de lassan kikopnak a seregből. Igaz van olyan srác akit kimondótan sajnáltam, hogy el kelet mennie nagyon jó szakember volt a szakterületén. És nagyon nehéz pótolni a hiányát a szakterületén .
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 280
113
Biztos hogy kor és nem szerint van leosztva a teszt. Mikor határőr voltam nálunk is és a többi szervnél is így volt csak maga a teszt tartalma volt más. Nekünk sima határőröknek 50 pont volt a minimum,a bevetésieknek 60, a max meg 100 ha jól emlékszem és 4 feladatból állt. A nyugdíj előtt állóknak már elég volt szinte lesétálni pl a 2200 méter, én meg futhattam (pedig jaj de nem szerettem futni) a gibbonok meg szurkoltak a körletablakból.:) Na de amit nagyon igazságtalannak tartottam az a nők könnyebb tesztje volt. Volt aki fogjuk rá lenyomott 1 perc alatt 5 fekvőt én meg tolhattam neki ahogy bírtam. Na akkor hol is az egyenjogúság? Egyébként akinek nem sikerült az 1 hónapon belül megismételhette.
Persze egy két kivételtől eltekintve a tiszteknek külön egy napon rendezték meg, na most ezzel mindent elmondtam. :) De ahogy az ember visszahallotta, köztük is volt nem 1 aki tényleg kiválóan teljesített, és akár kora ellenére is jobb volt mint egy fiatal.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 699
76 691
113
http://www.jetfly.hu/rovatok/legter/mh59/galeria/versenyauto-vs-vadaszgep/

Úgy látszik másokat is beengedtek...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A HM költségvetés nagy része bizony itt köt ki. Ezért nincs nekünk pénzünk semmire, épül le az itthoni eszközpark.
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/hatvanotmilliard-missziokra-1227673
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
A HM költségvetés nagy része bizony itt köt ki. Ezért nincs nekünk pénzünk semmire, épül le az itthoni eszközpark.
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/hatvanotmilliard-missziokra-1227673

Azért ennek van egy másik oldala is. Így még mindig olcsóbban lehet katonai (harci) tapasztalatokat szerezni, mint ha saját kis háborúnk lenne. Ott ki lehet próbálni élesben a tanultak egy részét.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Azért ennek van egy másik oldala is. Így még mindig olcsóbban lehet katonai (harci) tapasztalatokat szerezni, mint ha saját kis háborúnk lenne. Ott ki lehet próbálni élesben a tanultak egy részét.

Nekem ezzel csak az a problémám, hogy az afganisztáni, iraki tapasztalatokat hogyan hasznosítod itt, a mi környezetünkben.
Egyáltalán. Szereztünk mi ott bármiféle - nekünk releváns, értsd Kárpát-medencében hasznosítható - új ismeretet ? 65 milliárdért ? Sztem vajmi keveset. Szvsz több a kára, mint a haszna, mert az illető országokban a megítélésünk lesz problémás.
Semmi biztosíték nincs arra, hogy pl. Irakban nem lesz konzervatív, iszlám-fundamentalista váltás és elzavarják az amerikaiakkal cimborálókat. Ugyanez az afgánoknál. A talibán nem szűnt meg, fönt vannak a hegyekben, vagy elvegyültek a városokban és várják a megfelelő pillanatot.
Nekem továbbra is meggyőződésem, a magyar történelmi tapasztalatokból okulva, hogy a saját szomszédos régiónkon kívül nincs semmi keresnivalónk. Még a Balkánon se. Nem a mi dolgunk, és ez nem szövetségi rendszerhez való tartozás kérdése, ami mostanában amúgy is problémás. Az osztrák mintájú semlegesség jobb megoldás. Volna, mert sajna most nem az van. De, mielőtt kérdeznéd, én nem szavaztam a tagságra, se az egyik, se a másik viszonylatában.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nekem továbbra is meggyőződésem, a magyar történelmi tapasztalatokból okulva, hogy a saját szomszédos régiónkon kívül nincs semmi keresnivalónk. Még a Balkánon se.

Én is osztom azt hogy ezek a "tapasztalatok" mint egy inváziós sereg kiszolgálása és megszállt ország stabilitásának fenntartása, nem valós képességek, vagyis azért hasznosítható de előtte több területen kéne inváziós képeségekre szert tenni. Egyébként a Magyar katonák nem tettek közútálatra szert, csak tették a dolgukat , nem véletlen nem volt annyi támadás ellenük, persze nem a legmelegebb zónába voltunk.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egyébként a Magyar katonák nem tettek közútálatra szert, csak tették a dolgukat , nem véletlen nem volt annyi támadás ellenük, persze nem a legmelegebb zónába voltunk.

Igen, nem voltunk a célkeresztben, de az ázsiai emberek nem így gondolkoznak javarészt ahogy mi, nem tesznek éles határvonalat megszálló és megszálló közé. Így vagy úgy, de az amerikaiakkal jöttünk be és a mi lehetőségeink nem vethetők össze egy világhataloméval. Nekünk elsősorban a kereskedelmi-kulturális kapcsolatokat kéne prioritásként kezelni, azt pedig úgy nem lehet, ha egy megszálló állam oldalán állomásozunk bárhol.
A szovjetek közül is voltak akik kiváló emberi-családi kontaktba kerültek az afgánokkal, mégis ellenségnek számítottak.
A Kárpát-medencén belül kellene lavírozni és honvédelmi képességeket fejleszteni, rengeteg gyakorlással. Nem valószínű, hogy az országot egy fegyveres tálib vagy iraki egység fenyegetné mostanság.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
az addig ok hogy tapasztalt katonák meg minden de mivel védik meg az országot szerintem mint hadsereg az alapvető elrettentésre kell alapúljon pl van egy rakás leo meg ugyanúgy vadászgépek akkor az ellenség megfontolja túl nagy árat fizetne a támadással.de jelenleg az elrettentés 0 kb csak röhögnének rajtunk,meg amúgy is nemértem miért tesznek az itthoniakra magasról?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 280
113
http://444.hu/2014/05/21/latta-mar-a-magyar-hadsereget-egyben/


:)
Nem igazán értem, ha ez igaz akkor 500 tisztjelölt van és csak 100 tiszthelyettesi utánpótlás? Akkor még mindig csak a vízfejet növelik, míg a végrehajtók csökkennek. Ők talán azért mert kevés a fizetés vagy azért mert nincs felvétel?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 712
113
A tisztek jelentős része szerintem ugyanúgy "irodista", mint a civilek. Amennyire én tudom az állomány 60% nem a végrehajtói állomány része.
A NATO-ban az arány fordított ha jól tudom, ott általában az állomány 60%-a végrehajtó, nem pedig háttérmunkás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 718
113
Az altisztek jelentős része az alakulatok "öreg" katonáiból lesznek,sehol nem szeretik a kopasz altiszteket.