A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Gripen alatt Litening konténer, szerintem a hadgyakorlatra ment, legalábbis ma nagyon repkedett egy egész nap Veszprém felett.

DSC01268.jpg


DSC01331.jpg


DSC01366.jpg


DSC01367.jpg


DSC01368.jpg
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
<blockquote rel="therob">Ma voltam a kecskeméti reptéren látogatáson.

Hogy lehet a kecskeméti reptéren látogatónak lenni? </blockquote>

Jó kapcsolatok kellenek. De még így se engedtek a MiG-29-esekhez.
 

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
<blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="therob">Ma voltam a kecskeméti reptéren látogatáson.

Hogy lehet a kecskeméti reptéren látogatónak lenni? </blockquote>

Jó kapcsolatok kellenek. De még így se engedtek a MiG-29-esekhez.

</blockquote>

Tényleg... Azokkal mi van? Azt tudom, hogy árulják őket, de mennyire vannak lerohadt állapotban? Hangár vagy szabad ég?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Viszont pisztolyt gyárthatnánk, hiszen nem csak a katonáknak van rá szüksége. Ott összejöhetne egy 100000 db. Azt már érdemes lenne gyártani szerintem.

Maroklőfegyver terén én is a bűvös 100000-et álmodtam meg.
Pont azért, mert az sokaknak kell.
Én nem szarakodnék, Glock 17et licencbe, aztán jóvan.
Meg persze a lőszert is gyártatni itthon.
Lehet, hogy nem menne el mind a százezer (bár így hirtelenjében belegondolva...) de tartalék mindenképpen kell.
főleg egy ilyen filléres dologból.
Mondjuk egy havi ezer darabos átlaggal termelés is lenne bőven, de időtartama is lenne a gyártásnak.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
„Hogy lehet a kecskeméti reptéren látogatónak lenni? ”
Ne legyen igazam, de ezek után lehet, hogy egy jó ideig sehogy.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Komment ehhez a hírhez:
http://htka.hu/2014/05/20/jobb-fizikai-allapotban-vannak-magyar-katonak-mint-tiz-eve/

Pár napja arról volt szó, hogy tunyák és punnyadtak.
Most ez vagy nem igaz, vagy tíz éve a klinikai halál szélén állt az állomány?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Tehát ha a megalakulás után 30-60 napon belül nem lesz heli beszerzés vagy pályázat kiírás

Nem akarok károgni, de megalakulás után (június) nagyon nem valószínű. (törvénykezési szünet) Legjobb esetben is a parlamenti időszak elején veszik elő a témát. (szeptember)
És még nem beszéltünk az októberi önkori választásokról, ui. azt is kombájn előzi meg.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Onamitas es propaganda egyszerre !

Maguk a szerdzsok irjak mas oldalakon hogy gyakorlatilag hazugsag amit a cikk allit.

A tenyleges alkalmatlan olyan 25-30 % korul van.


Kinek jo ez hogy igy hazudunk errol ?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
kinek jó? A kormánynak. Tudja magát fényezni, hogy lám ebben is jobban teljesítünk, és minden rendben van. A nyáj meg tapsol és boldog...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Komment ehhez a hírhez:
http://htka.hu/2014/05/20/jobb-fizikai-allapotban-vannak-magyar-katonak-mint-tiz-eve/

Pár napja arról volt szó, hogy tunyák és punnyadtak.
Most ez vagy nem igaz, vagy tíz éve a klinikai halál szélén állt az állomány?

"Például egy 28 éves, lövésznek jelentkező férfi számára a minimum követelmények: 3200 méteres síkfutás teljesítése 19 perc 6 másodperc alatt"

Itt van a kutya elásva, 10 éve úgy tudom még 15 perc 20 mp volt a limit, függetlenül a beosztástól. Könnyítettek a dolgon és a sok visszamaradt hájas alkoholista tiszt már nyugdíjba ment.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Hogy is van ez drága HM?!

http://index.hu/belfold/2014/05/05/nem_csak_a_tabornokok_pocakosak/

Engem és még jó pár embert nem b*sztok át a palánkon HM! Ideje lenne már befejezni a hazudozást és őszintén beszélni, még ha fáj is. Istenem haljanak már ki a posztkomcsi tisztek.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@ Panzerfaust szerintem államközi szerződés lesz és ahhoz miniszter kell csak, de lehet tényleg szűk határidőt mondtam, de vannak határidők ,igazából ezzel erre akartam rávilágítani, legjobb esettet vettem számításba , de attól még hepajozok majd, ahogy igértem :D de lehet megvárják az Önkormányzati választást is, ami ésszerű lenne, mert most hirtelen a 3 db -al tüzet oltottak, amivel nem egyeztem ki , de semminél biztos jobb.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 145
113
<blockquote rel="therob">Ma voltam a kecskeméti reptéren látogatáson.

Hogy lehet a kecskeméti reptéren látogatónak lenni? </blockquote>

Hát, erről mindenki gondoljon amit akar, DE egy kedves Mo-i ismerősöm simán bejutott "körülnézni" pápára, sőt, egy indulás előtt álló C-17-pilótafülkéjében is volt ideje körülnézni (még fotóm is van róla). Az illető maga is megjegyezte nekem, hogy meglepődött a "lazaságon" ahogy bejutott (de ámult a preciz munkán is nameg a technikán), szavai szerint simán rakhatott volna "csomagot" az induló gépre ha pl. terrorista hajlamai lettek volna...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
desertfox,
Nekem is ez szaglik, hiszen ha van egy gógyi, akkor rájönnek, legolcsóbb az üzemidővel rendelkező 17-esekbe életet lehelni.
Kismilliószor átlapoztuk a szóba jöhető típuskavalkádot, pro és kontra és az az érzésem, lesz még ebből politikai botrány :))) Mármint ha mégsem lesz kiírva a pályázat.
Egyébként azt hallottam, hogy Hende marad a miniszter, no de ez korántsem biztos.
Amúgy tényleg nincs pénz és piszkosul ki vagyunk téve a külpiaci pénzmozgásoknak, ami aztán gyorsan be tud tenni a nagyra törő terveknek.
Sztem is szállítókat 17-ből kellene kistafírungozni, ehhez még az én álmom - sajnos valószínű az is marad - a harci helik beszerzése. Anélkül nagyon impotensnek tűnik még a védekező stratégia is. Emlékszem még jó pár szarvastehénre a Bakonyban :)
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
<blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="therob">Ma voltam a kecskeméti reptéren látogatáson.

Hogy lehet a kecskeméti reptéren látogatónak lenni? </blockquote>

Hát, erről mindenki gondoljon amit akar, DE egy kedves Mo-i ismerősöm simán bejutott "körülnézni" pápára, sőt, egy indulás előtt álló C-17-pilótafülkéjében is volt ideje körülnézni (még fotóm is van róla). Az illető maga is megjegyezte nekem, hogy meglepődött a "lazaságon" ahogy bejutott (de ámult a preciz munkán is nameg a technikán), szavai szerint simán rakhatott volna "csomagot" az induló gépre ha pl. terrorista hajlamai lettek volna...</blockquote>

Nem ilyen egyszerű azért bejutni. Nem úgy van ez, hogy odamész, hogy be akarsz menni. Topit se akarták beengedni csak mikor letelefonált a befolyásos kísérőnk, hogy ugyan engedjék már be. Meglepő nyíltsággal válaszoltak a kérdéseinkre pl.: a Gripennel kapcsolatban. Ami titkos arra nem válaszoltak ennyi.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 145
113
Nem azt mondtam,hogy úgy van...hanem azt, hogy pl. tőle senki sem kérdezte ki fia-borja,...és ez pápán volt. Ha alkalmam lesz -mert persze személyesen ismerem a "befolyásos" illetőt- én is 1x megkisérlek bejutni :D
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
nekem a volt surranótársam öccse C-17 pilóta Pápán! Bebebee, :D :D :D csak menjek haza, szerveztetek is a Luxival egy sétát Pápára! :D