A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Most eljatszom az ördög ügyvédjét.
A vidékfejlesztési minisztérium ne is bp n legyen. Az orszag vidék szívébe inkabb logikus.
A mezögazdasaginak debrecen tökéletes iskolak szakértök 1helyen az a vidék tradicionalisan a mezdögazdasagi.
A hm meg ha mar van egy tradicionalis hadivarosunk...
(nem vagyok part parti :)
 
2013. december 7.
934
4
18
Inkább azzal lehetne védeni, hogy egy pici életet lehelnek a vidéki városokba is, hiszen a személyzet, szállásolás, fenntartás némi munkahelyet és fogyasztást generál ott ahol éppen van a kérdéses intézmény. De persze ehhez egy normálisan működő, imputokra reagálni képes helyi gazdaság kellene, Ahogy ma van fönnáll a lehetősége, hogy minden büfét, biztonsági szolgáltaltsát stb. meg egyebet a csókósok kapnak meg. Akkor pedig tökmindegy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Az fejlődésnek tekinthető, hogy Szentendrén a frissen bevonuló állomány már nem 65m málhazsákokat kap, hanem 87M-et? :D

(szerintem lassan kezdünk kifogyni a néphadsereges cuccok nagy részéből, ami még van pedig nincs valami jó állapotban)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@szittya88
kérésed a kormány számára parancs.... :D

http://hvg.hu/itthon/20140606_Hivatalos_A_budai_Varba_koltoztetik_Orban
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Ezek nézik a fórumunkat és ötleteket merítenek , csak ésszel írogasson mindenki :D :D

Nem mi kezdtünk el ötletelni, kedvenc kormányod ötlete :) ezt a hírt már belinkeltem tegnap, Szittya88 és a többiek már arra reagáltak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az ukrán eseményeket felhasználva indítsunk népriogató kampányt, vonjuk be az országot a sopánkodásba hátha bejön :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezzel a minisztériumos költöztetéssel lett egy összeesküvéselméletem. Lehet, hogy valamilyen gáz van náluk, baj a vagyonnyilatkozatok körül, akárhnymillós hotelszámlák, meg lehet a felszin alatt egymásnak ugrottak. Egy ilyen baromsággal jól el lehet terelni a közvélemény figyelmét. Úgy is egy távoli dátumot határoztak meg, addig, meg bármi lehet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Majd megteremti Hende a következő 4 év alatt, beszereznek féltucat Made in CCCP írógépet és ünnepélyes keretek között átadják, mint haderőfejlesztés :)
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Én teljes félelemben élek itt a nyugati végeken, sok errefelé a határizé tessék engem megvédeni, jobban érezném magam ha lenne még 14 Gripppppenünk meg 2 ezred Leonk... :)
Meg tüzérségünk meg....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem tudom emlékeztek-é arra, hogy egy ilyen minisztériumosdi volt már eccer. A kormányzati negyed a nyugatinál nevű project. Ahol óvatos becslések szerint is 350 mrd úszott el. (telekvásárlás, "tanácsadói" munkadíj, tervek stb.)
Gazdag ország ez gyerekek, mit panaszkodunk itt ?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Milliárdokat elszórni erre az öncélú faszságra, miközben a Gripeneket kivéve nincs magyar haderő... szánalmas pótcselekvés.

HA megcsinálják, akkor az. De még nem tartunk ott. Nekem inkább kommunikációs blöffnek tűnik.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyébként gondolom ezek ne adhoch ötletek , reggel fel kellt Orbán és miközben belebujt a kis nyuszis papucsába gondolta ha újra megnyeri a választást akkor decentralozálja a kormány írányitását. Tegyük fel van benne logika és ésszerűség.
Talán a HM az ország közepén talán a légkevésébe sebezhető.
Ha jól emlékszek Kossuth mikor visszavonult 1848 forradalom idején akkor Debrecenbe rendezkedett be.
A várba költözös dologba az ego játszik közre és talán valami féle uralkodási ninbusz felállítása, de azt nem hiszem hogy nagy nibusz HM lerakni Fehérvárra , már bocs ha van itt Székesfehérvári.
Tehát Debrecenek is az az értelme hogy mikor esetleg a kormánynak vissza kell vagy át kell helyeznie központját , ne akkor kelljen szólni a Matávnak hogy kéne +50 vonal, tehát infrastrukturailag egy irányitásra alaklmass objektum legyen, ne úgy mint amikor Horthy Siófokra vonult le és elfoglalt a mostani Petőfi sétányon egy partmenti villát.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Egyébként gondolom ezek ne adhoch ötletek , reggel fel kellt Orbán és miközben belebujt a kis nyuszis papucsába gondolta ha újra megnyeri a választást akkor decentralozálja a kormány írányitását. Tegyük fel van benne logika és ésszerűség.
Talán a HM az ország közepén talán a légkevésébe sebezhető.
Ha jól emlékszek Kossuth mikor visszavonult 1848 forradalom idején akkor Debrecenbe rendezkedett be.
A várba költözös dologba az ego játszik közre és talán valami féle uralkodási ninbusz felállítása, de azt nem hiszem hogy nagy nibusz HM lerakni Fehérvárra , már bocs ha van itt Székesfehérvári.
Tehát Debrecenek is az az értelme hogy mikor esetleg a kormánynak vissza kell vagy át kell helyeznie központját , ne akkor kelljen szólni a Matávnak hogy kéne +50 vonal, tehát infrastrukturailag egy irányitásra alaklmass objektum legyen, ne úgy mint amikor Horthy Siófokra vonult le és elfoglalt a mostani Petőfi sétányon egy partmenti villát.

Székesfehérvár nem az ország közepe, viszont ott van az Összhaderőnemi Parancsnokság. Ellenben - a digitális kommunikáció virágkorában - annak nem tudom mennyi gyakorlati haszna van, ha a Honvédség tulajdonképpeni civil és katonai vezetését egy városba költöztetik. Egy hátrány biztos van: a kormányzati épületek és személyek védelmét és szét kell szervezni, teszem azt Budapesten van egy központi szerv egy központi telephellyel, amely ellátja ezt a feladatot, azt most minden minisztériumi városba külön telephelyre ki kéne szervezni.
Abban szinte biztos vagyok, hogy nem katonai stratégiai szempontok miatt kéne a minisztériumoknak szétköltöznie, erre szerintem kár hivatkozni.