A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 697
113
Ne beszélj már butaságokat.Milyen felhalmozáshoz meg felkészítéshez kell 20 év?Pár hónap bőven elég a háború előtt merthogy ezek a háborúk nem hétfőről keddre robbannak ki.
Mi nem várjató el tőlem te szerencsétlen?Annyi eszed van ezekhez a dolgokhoz mint egy krumplinak és te mered itt bárkinek kétségbevinni bármilyen kompetenciáját?Vedd már észre magadba mert túlmész egyhatáron!Olyan emberekkel beszélsz itt akik már most többet tudnak ezen a területen mint amit te valaha fogsz.Fel sem fogod azt,hogy mennyire kis tudással rendelkezel!
Te szoktad kétségbe vonni itt minden második vagy inkább másfeledik kommentedben valakiét! Most egyszer kipróbáltam én is milyen, mert előbb még az volt az érv, hogy nem tudom mire jó a SOF, aztán amikor tudtam, akkor se kaptam választ arra, hogy mire jó a KRD, csak ezt a homályos csíki népi ellenállás őrült tervét egy olyan országban, ahol a rekordméretű és költségvetésű SRI minden harmadik állampolgár lehallgat (igazából minden másodikat, mert minden harmadik külföldön él) vagy megfigyel valamilyen módon és gondolhatod, hogy ez az arányszám nem egyenletesen oszlik el Románia területén! Ha egy székely petárdázik, akkor lebukik, olyan szintű a nemzetbiztonság Romániában. Persze erről se tudtál, ugye a kompetencia!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 370
77 053
113
Te szoktad kétségbe vonni itt minden második vagy inkább másfeledik kommentedben valakiét! Most egyszer kipróbáltam én is milyen, mert előbb még az volt az érv, hogy nem tudom mire jó a SOF, aztán amikor tudtam, akkor se kaptam választ arra, hogy mire jó a KRD, csak ezt a homályos csíki népi ellenállás őrült tervét egy olyan országban, ahol a rekordméretű és költségvetésű SRI minden harmadik állampolgár lehallgat vagy megfigyel valamilyen módon és gondolhatod, hogy ez az arányszám nem egyenletesen oszlik el Románia területén! Ha egy székely petárdázik, akkor lebukik, ott olyan szintű a nemzetbiztonság Romániában. Persze erről se tudtál, ugye a kompetencia!

Nem az SF mire jó hanem a mi SF-ünk.Esszük nem esszük a Zöldsapkások nem a legjobb SF a világon sőt a dobogó környékén sincsenek de egyvalamiben a legjobbak és az az erősokszorozás.

Azért ne keverd már az önállóan szerveződő bármi és egy állam erre kihegyezett szervei által szervezett bármi létjogosultságát. Felsoroltad mit tud egy SF ez oké(abból amit leírtál előtte kb az sem derültki,hogy egyáltalán az menni fog annyira blődség volt).


*Bármi alatt itt konkrétan milíciáról van szó amit háborús időkben(vagy közvetlenül azelőtr) szerveznek és képeznek ki akár itthon akár külföldön.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 697
113
Valahol persze értem dudi indulatait. Ő is pontosan érzi, hogy nincsenek válaszok az olyan kérdésekre, hogy miért van nekünk dandárnak nevezett ezrednyi különlegesünk, amikor már a KMZ megfelelő erő volt. Csakhát ez a munkahelye és mindenki aki szereti amit csinál joggal félti azt! Ugyanakkor a legrosszabb taktika ilyenkor lehülyézni a kérdezőt, a legjobb pedig reális választ adni! Ez utóbbi nagyon nem sikerül. A honvédelemnek szüksége lenne egy könnyűgyalogos dandárra, de egy különlegesre nem, abból egy erős zászlóalj is elég lenne. Ehelyett most nem lesz semmilyen könnyűgyalogságunk, de egy dandárnak nevezett ezrednyi különlegesünk már van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 370
77 053
113
Pedig a franciák is milyen jól jártak, hogy jó előre felkészültek a második világháborúra, nem?

Volt 20 évük lett is egy halom alezredesük... Mert 20 év kb ahhoz kell,hogy egy erős főtiszti kart képezz nem pedig ahhoz,hogy a saját faluját megvédeni tudó harcosokat(még csaknnem is kell katonát képezni)faragj egyszerű emberekből akik nem akarják végignézni tétlenül,hogy a meszegödörbe lövik(mert ebben igaza volt,mi itt bárkivel is háborúzzunk az azonnal elkezdi lemészarolni a helyi magyarságot).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 697
113
Nem az SF mire jó hanem a mi SF-ünk.Esszük nem esszük a Zöldsapkások nem a legjobb SF a világon sőt a dobogó környékén sincsenek de egyvalamiben a legjobbak és az az erősokszorozás.
Azért ne keverd már az önállóan szerveződő bármi és egy állam erre kihegyezett szervei által szervezett bármi létjogosultságát. Felsoroltad mit tud egy SF ez oké(abból amit leírtál előtte kb az sem derültki,hogy egyáltalán az menni fog annyira blődség volt).
*Bármi alatt itt konkrétan milíciáról van szó amit háborús időkben(vagy közvetlenül azelőtr) szerveznek és képeznek ki akár itthon akár külföldön.

Oké, ez a kiképzés funkció benne van abban a zászlóaljnyi különlegesben, akikre biztosan szükségünk van. A fennmaradó másfél zászlóaljnyi mennyiség minek? Kb kétezer fő körül van a KRD, ez kétésfél zászlóalj, de tegyük fel, dandáron belül leráztak magukról minden olyan funkciót, amihez nem kell különleges képzés, így a KRD csak úgy ezerkét-ezerötszáz főnyi SF, a többiek meg normál katonák, hogy a különlegeseknek semmi mással ne kelljen foglalkozniuk. Az is durván duplája mindannak, amire egy Magyarország méretű országnak szüksége lehet!

Portugálok: egy csökkentett zászlóalj SOF
Belgium: egy zászlóalj SOF
Csehország: egy zászlóalj SOF
stb.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 283
14 205
113
Ha 100%-ra fel lenne töltve a KRDD akkor sem lenne egy dandárnyi különleges de ezt is hiába kezdeném el magyarázni.Nincs értelme verset elemezni ha olvasni sem tudsz.


Fura, hogy az ilyen régi motorosok ezen az oldalon lehetnek tahók és a moderátor nem reagálja le. Köszi Mc;)

Kedves dudi. Ahhoz, hogy legyen különleges rendeltetésű dandárunk sok dolog hiányzik.

Ami a legfontosabb. Annyi erre a feladatra alkalmas ember, ami egy 10 milliós országban, és annak kb 5-6 ezer harcolót tartalmazó seregében soha nem lessz.

Ehhez kellenek fizikai és mentális képességek. Nem véletlenül nincs tömve rohamlövészekkel a magyar honvédség.
És nem véletlenül nem sikerül a pitbull mindenkinek.

Másrészt kell rohadt sok pénz.
Ami még most sem biztos, hogy rendelkezésre áll. Felszerelésre,kiképzésre,missziókra(fizetésre).

És megfelelő gondolkodásmód. Ami még mindíg nincs meg a honvédség vezetésében.
Ez abból is látszik minek nevezik a dandárod.

Puszilom a nagy arcod;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 370
77 053
113
Valahol persze értem dudi indulatait. Ő is pontosan érzi, hogy nincsenek válaszok az olyan kérdésekre, hogy miért van nekünk dandárnak nevezett ezrednyi különlegesünk, amikor már a KMZ megfelelő erő volt. Csakhát ez a munkahelye és mindenki aki szereti amit csinál joggal félti azt! Ugyanakkor a legrosszabb taktika ilyenkor lehülyézni a kérdezőt, a legjobb pedig reális választ adni! Ez utóbbi nagyon nem sikerül. A honvédelemnek szüksége lenne egy könnyűgyalogos dandárra, de egy különlegesre nem, abból egy erős zászlóalj is elég lenne. Ehelyett most nem lesz semmilyen könnyűgyalogságunk, de egy dandárnak nevezett ezrednyi különlegesünk már van.

Valahol csodálom azt ahogyan lepereg rólad bárminemű tudás amitől kicsit több lennél.
Nem beszéltem NASA programról, sőt lehetetlent sem állítottam csak nem fér bele a fejedbe.

Ha már így szóbakerültem elképzelésed sincs,hogy nekem mi a véleményem a Honvédségről vagy arról ami benne zajlik legyen az Tata,Szolnok vagy a LEK-nél.Ezek után pedig külön vérlázító az a tömény baromság amit nekem tulajdonítasz!
Senkit nem jelentettem még a fórumon(igen Ronit sem vagy Ulippót)de ezzel a húzasoddal kiérdemelted!
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 370
77 053
113
Oké, ez a kiképzés funkció benne van abban a zászlóaljnyi különlegesben, akikre biztosan szükségünk van. A fennmaradó másfél zászlóaljnyi mennyiség minek? Kb kétezer fő körül van a KRD, ez kétésfél zászlóalj, de tegyük fel, dandáron belül leráztak magukról minden olyan funkciót, amihez nem kell különleges képzés, így a KRD csak úgy ezerkét-ezerötszáz főnyi SF, a többiek meg normál katonák, hogy a különlegeseknek semmi mással ne kelljen foglalkozniuk. Az is durván duplája mindannak, amire egy Magyarország méretű országnak szüksége lehet!

Portugálok: egy csökkentett zászlóalj SOF
Belgium: egy zászlóalj SOF
Csehország: egy zászlóalj SOF
stb.


Honnan veszed te ezeket a hülye számokat?

A felsorolt országok népességének jelentős része nem él a szomszédaiknál....
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 697
113
Valahol csodálom azt ahogyan lepereg rólad bárminemű tudás amitől kicsit több lennél.
Nem beszéltem NASA programról, sőt lehetetlent sem állítottam csak nem fér bele a fejedbe.

Ha már így szóbakerültem elképzelésed sincs,hogy nekem mi a véleményem a Honvédségről vagy arról ami benne zajlik legyen az Tata,Szolnok vagy a LEK-nél.Ezek után pedig külön vérlázító az a tömény baromság amit nekem tulajdonítasz!
Senkit nem jelentettem még a fórumon(igen Ronit sem vagy Ulippót)de ezzel a húzasoddal kiérdemelted!

Azzal a tökéletes képtelenséggel házalsz, hogy a KRD majd ellenállókat fog Székelyföldön képezni, ahol több SRI ügynök él, mint székely hazafi! Ez ugyan egy elméleti példa, csak elbukik az ismert tényeken. Lépjük túl ezen, mert ezt biztos nem felülről halottad, hanem te találtad ki, ugyanis ez nettó őrület. Per pillanat pedig csak annyi tulajdonítok neked, hogy valamiért nem tudsz, vagy nem akarsz arra válaszolni, hogy miért van nekünk egy rendkívül túlméretezett különleges erőnk. Hacsak nem hiszed komolyan ezt a szabadcsapatképzős dolgot, mert akkor hagyjuk! :(

Honnan veszed te ezeket a hülye számokat?
2 ezer? XD ezt a számot honnan álmodtat ?

A kétezres számot nagyjából Tata alapján, miután dudi elszólta magát, hogy talán annyian sincsenek, mint ők Szolnokon. Az pedig, hogy a KRD-n belül két fajtára oszlanak a katonák, azokra akik különlegesek és azokra akik helyettük csinálnak mindent, ami nem különleges, egy volt szolnoki toborzással kapcsolatos elszólásából. Ez alapján becsülöm úgy, hogy valahol két zászlóalj ereje lehet a valódi különleges erő ott.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 293
120 153
113
Oké, ez a kiképzés funkció benne van abban a zászlóaljnyi különlegesben, akikre biztosan szükségünk van. A fennmaradó másfél zászlóaljnyi mennyiség minek? Kb kétezer fő körül van a KRD, ez kétésfél zászlóalj, de tegyük fel, dandáron belül leráztak magukról minden olyan funkciót, amihez nem kell különleges képzés, így a KRD csak úgy ezerkét-ezerötszáz főnyi SF, a többiek meg normál katonák, hogy a különlegeseknek semmi mással ne kelljen foglalkozniuk. Az is durván duplája mindannak, amire egy Magyarország méretű országnak szüksége lehet!

Portugálok: egy csökkentett zászlóalj SOF
Belgium: egy zászlóalj SOF
Csehország: egy zászlóalj SOF
stb.
2 ezer? XD ezt a számot honnan álmodtad ?

A probléma ott kezdődik, hogy fingod sincs, se a létszámról, se a felépítésről se a kiképzettségről, sem az alegységek feladatáról, de te megint elképzeltél valamit (mint általában) aminek semmi köze sincs a valósághoz.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Oké, ez a kiképzés funkció benne van abban a zászlóaljnyi különlegesben, akikre biztosan szükségünk van. A fennmaradó másfél zászlóaljnyi mennyiség minek? Kb kétezer fő körül van a KRD, ez kétésfél zászlóalj, de tegyük fel, dandáron belül leráztak magukról minden olyan funkciót, amihez nem kell különleges képzés, így a KRD csak úgy ezerkét-ezerötszáz főnyi SF, a többiek meg normál katonák, hogy a különlegeseknek semmi mással ne kelljen foglalkozniuk. Az is durván duplája mindannak, amire egy Magyarország méretű országnak szüksége lehet!

Portugálok: egy csökkentett zászlóalj SOF
Belgium: egy zászlóalj SOF
Csehország: egy zászlóalj SOF
stb.
Attól hogy dandárnak hívják még nem jelenti azt hogy egy gépesített lövészdandár létszámával bír, amúgy a gyorsreagálású/légiszállítású egységek is a dandár szervezetébe tartoznak, nem csak a SOF.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Ezt csak itt hagyom. Így nézd mennyi különlegesünk van.;)
Hungarian-Armed-Forces.png
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 697
113
Attól hogy dandárnak hívják még nem jelenti azt hogy egy gépesített lövészdandár létszámával bír, amúgy a gyorsreagálású/légiszállítású egységek is a dandár szervezetébe tartoznak, nem csak a SOF.
Egy rendes lövészdandár az négy-ötezer fő.
Egy átlagos ezred az ezeröt-háromezer.
Egy zászlóalj meg ötszáztól-ezerig terjed körülbelül.

Természetesen ennek gyakran semmi köze a degradált magyar valósághoz. A KRD az igazából csak egy ezred.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 370
77 053
113
Fura, hogy az ilyen régi motorosok ezen az oldalon lehetnek tahók és a moderátor nem reagálja le. Köszi Mc;)

Kedves dudi. Ahhoz, hogy legyen különleges rendeltetésű dandárunk sok dolog hiányzik.

Ami a legfontosabb. Annyi erre a feladatra alkalmas ember, ami egy 10 milliós országban, és annak kb 5-6 ezer harcolót tartalmazó seregében soha nem lessz.

Ehhez kellenek fizikai és mentális képességek. Nem véletlenül nincs tömve rohamlövészekkel a magyar honvédség.
És nem véletlenül nem sikerül a pitbull mindenkinek.

Másrészt kell rohadt sok pénz.
Ami még most sem biztos, hogy rendelkezésre áll. Felszerelésre,kiképzésre,missziókra(fizetésre).

És megfelelő gondolkodásmód. Ami még mindíg nincs meg a honvédség vezetésében.
Ez abból is látszik minek nevezik a dandárod.

Puszilom a nagy arcod;)

Legalabb azt értenéd,hogy neked mit írok...
Na de ezt leszámítva azt biztosan érthetően és egyértelműen leírtam,hogy 100%-os feltöltöttségnél sem lenne egy dandarnyi SF katona.Ezt vagy megérted vagy nem.Ezen nincs mit magyarázni.Az,hogy ezután az egyszerű tény után ti miért beszéltek egy dandárnyi SF katonáról azt nem tudom és nem is nagyon tudok mit hozzátenni mert egyértelműen leírtam a valósagot.

A gondolkodásmód valóban gát de azért eljutott oda mintkét volt szolnoki alakulat,hogy döntően haladó gondolkodásúak alkossák (nyilvan egy lövész meg egy SF zászlóaljnál ez mást jelent sőt a dandárnál is de a tényen nem változtat).Emiatt lehetett Szolnokon az adott lövész és SF kereteken belül maximáli minőségű munkat elérni.Rohamlövész tanfolyam meg kb 6 éve nincs a Honvédségben.

Ami pedig a pénzt illeti:Nekünk nem az oroszok vagy a hollandok ellen kell készülni és nincs is szülségünk olyan képességekre amik ezek ellen az orazágok ellen kellenek.Emiatt töl felesleges abból kiindulni,hogy mi pénz egy ami vagy holland SF zászlóalj.Nekünk a környék ellen kell készülni ami szerencsére szerényebb keretek közt is lehetséges(van előnye annak ha sóró környéken lakik valaki).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 370
77 053
113
Azzal a tökéletes képtelenséggel házalsz, hogy a KRD majd ellenállókat fog Székelyföldön képezni, ahol több SRI ügynök él, mint székely hazafi! Ez ugyan egy elméleti példa, csak elbukik az ismert tényeken. Lépjük túl ezen, mert ezt biztos nem felülről halottad, hanem te találtad ki, ugyanis ez nettó őrület. Per pillanat pedig csak annyi tulajdonítok neked, hogy valamiért nem tudsz, vagy nem akarsz arra válaszolni, hogy miért van nekünk egy rendkívül túlméretezett különleges erőnk. Hacsak nem hiszed komolyan ezt a szabadcsapatképzős dolgot, mert akkor hagyjuk! :(




A kétezres számot nagyjából Tata alapján, miután dudi elszólta magát, hogy talán annyian sincsenek, mint ők Szolnokon. Az pedig, hogy a KRD-n belül két fajtára oszlanak a katonák, azokra akik különlegesek és azokra akik helyettük csinálnak mindent, ami nem különleges, egy volt szolnoki toborzással kapcsolatos elszólásából. Ez alapján becsülöm úgy, hogy valahol két zászlóalj ereje lehet a valódi különleges erő ott.

Nem elszólás volt.Tudod mennyien vannak Tatán?Ha nem(márpedig biztosan nem) akkor még is honnan vannak ezek a számok(azon kívül,hogy kitaláció)?
Az SF osztagok létszáma hogy jött ki?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Egy rendes lövészdandár az négy-ötezer fő.
Egy átlagos ezred az ezeröt-háromezer.
Egy zászlóalj meg ötszáztól-ezerig terjed körülbelül.

Természetesen ennek gyakran semmi köze a degradált magyar valósághoz. A KRD az igazából csak egy ezred.
???? na ezek honnan jöttek? :D oké hogy csak általánosság de ha engem anno lehurrogtatok amikor azt mertem mondani ( régi tapasztalat alapján) hogy egy zászlóalj 5-700 fő akkor ezek a számok mik ? :D
A kétezres számot nagyjából Tata alapján, miután dudi elszólta magát, hogy talán annyian sincsenek, mint ők Szolnokon.
2000..... :D azta
Kedves dudi. Ahhoz, hogy legyen különleges rendeltetésű dandárunk sok dolog hiányzik.
szerintem dudi ezt picit jobban tudja , néha ugyan elragadják az indulatok (nagyrészt jogosan) de azért pont neki nem mondanék ilyeneket :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 283
14 205
113
Legalabb azt értenéd,hogy neked mit írok...
Na de ezt leszámítva azt biztosan érthetően és egyértelműen leírtam,hogy 100%-os feltöltöttségnél sem lenne egy dandarnyi SF katona.Ezt vagy megérted vagy nem.Ezen nincs mit magyarázni.Az,hogy ezután az egyszerű tény után ti miért beszéltek egy dandárnyi SF katonáról azt nem tudom és nem is nagyon tudok mit hozzátenni mert egyértelműen leírtam a valósagot.

A gondolkodásmód valóban gát de azért eljutott oda mintkét volt szolnoki alakulat,hogy döntően haladó gondolkodásúak alkossák (nyilvan egy lövész meg egy SF zászlóaljnál ez mást jelent sőt a dandárnál is de a tényen nem változtat).Emiatt lehetett Szolnokon az adott lövész és SF kereteken belül maximáli minőségű munkat elérni.Rohamlövész tanfolyam meg kb 6 éve nincs a Honvédségben.

Ami pedig a pénzt illeti:Nekünk nem az oroszok vagy a hollandok ellen kell készülni és nincs is szülségünk olyan képességekre amik ezek ellen az orazágok ellen kellenek.Emiatt töl felesleges abból kiindulni,hogy mi pénz egy ami vagy holland SF zászlóalj.Nekünk a környék ellen kell készülni ami szerencsére szerényebb keretek közt is lehetséges(van előnye annak ha sóró környéken lakik valaki).


Nem mi neveztük el dandárnak az alakulatod.

Érthető, hogy az más létszámokkal dolgozik egy ilyen dd.

6 éve szereltem. Nem tudtam, hogy már nincs rohamlövész.

Lehet nincs szükségetek annyi pénzre mint egy ami sf zászlóaljnak.
De attól még nem kevés pénz kell, hogy tényleg valódi képességekkel rendelkezzetek.
Ami nem csak helikopterből és pár homokfutóból áll.

Remélem az emelt költségvetésekből jut mindenre.