A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
Elnezest hogy offolok. De vannak ezek a harckocsi berlos cegek az orszagba az eggyiknel lattam tigrist a kepen. Azok szerintetek memmyire replikak? /nalluk is rakerdek de elotte itt hatha van valakinek takpasztalata e teren./ volt mar valaki? Ilyenen.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 308
11 223
113
Elnezest hogy offolok. De vannak ezek a harckocsi berlos cegek az orszagba az eggyiknel lattam tigrist a kepen. Azok szerintetek memmyire replikak? /nalluk is rakerdek de elotte itt hatha van valakinek takpasztalata e teren./ volt mar valaki? Ilyenen.

Van, ami ötvenöcsi alvázon van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
Mert valami full replikaert nem biztos hogy erdemes kiberelni. De ha nagyja eredeti vagy legalabbis utangyartott akkor az igen tuti. ;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Elkezdt€l arról beszélni hogy mit hogy kéne.Az nem kérdés.
Ezt kérdeztem: "Ezek a nők, akik itt bevonulnak, hol lesznek altisztek?" Gondolom már van valami gyorsgombod a lehülyézésre! :hadonaszos:

ps. Nem lehet, hogy ez a zöldsapkás-szindróma egy változata? Amikor mi vagyunk a legüberfaszábbak, mindenki tudatlan és természetesen hülye is, aki nem tartozik közénk. Ez simán kifejlődhetett már Szolnokon arra a szintre, amikor megszűnik a kommunikáció is a kívülállókkal, azok időnkénti lehülyézését leszámítva. Ezen a ponton már kisebb rossz simán csak hülyeséget mondani, mint kérdezni, mert aki csak hülyeséget mond, az csak hülye, de aki kérdez is, az már tudatlan hülye! :cool:
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
450
1 482
93
Mert valami full replikaert nem biztos hogy erdemes kiberelni. De ha nagyja eredeti vagy legalabbis utangyartott akkor az igen tuti. ;)
Ha jól tudom, működő Tigris I -es tank csak egynéhány van, az egyik ilyen Angliában van, a Bovington múzeumban. Ebből kiindulva Mo-n. mindegyszálig replikák.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Most augusztusban telepítik, beüzemelik a gyártósorokat és szeptemberben indul a gyártás.

http://www.szolnoktv.hu/hirek/?article_hid=55274
Ha komolyan veszik a haderőfejlesztést, akkor gondolom nem 56 Leóval, 24 PZH-val és 14 Gripennel képzelik el a régió legütőképesebb haderejét.
Reménykedjünk és bizakodjunk az újabb bejelentésekben! :)
Márpedig még OV is egyre többször szóba hozza a modern hadsereget, ugyanis egy kormányfői tárgyalóasztalnál nem a karóra márkája a mérvadó, hanem, hogy -többek között- mekkora haderőd van. Úgy látom, ez egy stratégia a részéről: "bár még nincsenek itt a cuccok, de hidd el, mi nemsokára erősek leszünk! Ugye, nem akarsz velem összeveszni?"
Ha így van, lesznek itt még finomságok.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 975
12 744
113
Ha komolyan veszik a haderőfejlesztést, akkor gondolom nem 56 Leóval, 24 PZH-val és 14 Gripennel képzelik el a régió legütőképesebb haderejét.
Reménykedjünk és bizakodjunk az újabb bejelentésekben! :)
Márpedig még OV is egyre többször szóba hozza a modern hadsereget, ugyanis egy kormányfői tárgyalóasztalnál nem a karóra márkája a mérvadó, hanem, hogy -többek között- mekkora haderőd van. Úgy látom, ez egy stratégia a részéről: "bár még nincsenek itt a cuccok, de hidd el, mi nemsokára erősek leszünk! Ugye, nem akarsz velem összeveszni?"
Ha így van, lesznek itt még finomságok.

Ez mind szép és jó de ennek előfeltétele egy jól működő gazdaság. Szerinted Burkina Faso nem szeretne F-35-öt meg Abams tankokat?

A válság kis előszelétől itt már kezdték találgatni hogy mi lesz visszavonva... Vagy van pénz seregre vagy nincs, többi csak süket duma.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Ha komolyan veszik a haderőfejlesztést, akkor gondolom nem 56 Leóval, 24 PZH-val és 14 Gripennel képzelik el a régió legütőképesebb haderejét.
Reménykedjünk és bizakodjunk az újabb bejelentésekben! :)
Márpedig még OV is egyre többször szóba hozza a modern hadsereget, ugyanis egy kormányfői tárgyalóasztalnál nem a karóra márkája a mérvadó, hanem, hogy -többek között- mekkora haderőd van. Úgy látom, ez egy stratégia a részéről: "bár még nincsenek itt a cuccok, de hidd el, mi nemsokára erősek leszünk! Ugye, nem akarsz velem összeveszni?"

Ha így van, lesznek itt még finomságok.
56 Leóval is lehet ütőképes meg 300 Leóval is lehet impotens Honvédséget kialakítani. Nem csak a darabszámokon múlik a dolog. Én személy szerint egyre szkeptikusabb vagyok az egésszel szemben. Az alapok nincsenek rendben, de azokhoz eddig senki sem akart normálisan hozzányúlni. Lásd: bérezés, életpályamodell, kulturált és kiszámítható munkakörülmények, személyi felszerelés, normális kommunikáció a társadalom felé.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 347
113
Ezt kérdeztem: "Ezek a nők, akik itt bevonulnak, hol lesznek altisztek?" Gondolom már van valami gyorsgombod a lehülyézésre! :hadonaszos:

ps. Nem lehet, hogy ez a zöldsapkás-szindróma egy változata? Amikor mi vagyunk a legüberfaszábbak, mindenki tudatlan és természetesen hülye is, aki nem tartozik közénk. Ez simán kifejlődhetett már Szolnokon arra a szintre, amikor megszűnik a kommunikáció is a kívülállókkal, azok időnkénti lehülyézését leszámítva. Ezen a ponton már kisebb rossz simán csak hülyeséget mondani, mint kérdezni, mert aki csak hülyeséget mond, az csak hülye, de aki kérdez is, az már tudatlan hülye! :cool:

Nem gondolom,hogy ilyenben szenvedek főleg mert nem vagyok SF katona de te csak továbbra is gondolj azt amit akarsz.Nem az altisztesre írtam amit írtam...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
"meg fogJák lépni" és "leSZ" helyesen írva. (Bocs tényleg nem provokálás, de egyszerűen már kiég a szemem ezektől). És légyszi ne 8 kommentben írj le egy gondolatot. Köszi...
Én meg attól égek ki,hogy évek óta valaki mindig megtalálja Szittyát. Szerinted direkt csinálja? Rakd ignore-ra.
Szerintem vannak érdekes gondolatai, belülről ismeri a honvédséget,én inkább silabizálok.