A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Dehát akkor milyen emberekből akarnak altisztet faragni, elnézve a pontszámokat!

Egy huszonöt év alattinak simán meg kellene tudnia csinálni csak futásból 150 pontot, háromszázig meg se lenne szabad állnia csak a futás, felülés, fekvőtámasz hármassal! Eleve nem értem a linken elérhető dolgokat. Mi az, hogy ezerhatszáz méter erőltetett menet és hogyhogy az nem csak a hetven éven felüliekeknek választható? Ha én vkf lennék, az első dolgom lenne ezt megreformálni.

- Eltörölnék minden különbségtételt férfiak és nők között. Csak katonák vannak!
- Négy korosztály lenne: 25 alatt, 25-40, 40-55 és 55 fölött.
- Csak 3200 futás lenne, kivéve a honvéd nyugdíjasok sportnapját!
Ahhoz először, olyan fizetést és munkakörülményeket kéne biztosítani, hogy a jobb minőségű emberanyagnak is megérje bevonulni és bent is maradni. 140 nettóért a kutya se fog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Dehát akkor milyen emberekből akarnak altisztet faragni, elnézve a pontszámokat!

Egy huszonöt év alattinak simán meg kellene tudnia csinálni csak futásból 150 pontot, háromszázig meg se lenne szabad állnia csak a futás, felülés, fekvőtámasz hármassal! Eleve nem értem a linken elérhető dolgokat. Mi az, hogy ezerhatszáz méter erőltetett menet és hogyhogy az nem csak a hetven éven felüliekeknek választható? Ha én vkf lennék, az első dolgom lenne ezt megreformálni.

- Eltörölnék minden különbségtételt férfiak és nők között. Csak katonák vannak!
- Négy korosztály lenne: 25 alatt, 25-40, 40-55 és 55 fölött.
- Csak 3200 futás lenne, kivéve a honvéd nyugdíjasok sportnapját!

A korosztályokat kell eltörölni nem a nemeket...
Beosztás szerint kell meghatározni a pontokat.Vagy szerinted egy 25 éves meg egy 35 éves géppuskairányzónak nem ugyan azt kell fizikaialg teljesítenie?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A korosztályokat kell eltörölni nem a nemeket...
Beosztás szerint kell meghatározni a pontokat.Vagy szerinted egy 25 éves meg egy 35 éves géppuskairányzónak nem ugyan azt kell fizikaialg teljesítenie?

Ez is jogos. Végül is, amit én a 25-40 köztiektől megkövetelnék, az elvárható univerzálisan is (ebben az életkorban lesznek az átlagkatonák, ne a 18 évesek sportteljesítményéből induljunk ki, az nagyon gyorsan elhasználná az állományt!). És akkor a 25 alattiaktól követelt ott marad a különleges erőknek, mint norma!

Amúgy a női géppuskairányzóval miért kivételeznél?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Még nem, de a végére az lesz! :hadonaszos:
(Ez a lépcső! Könnybe lábad a szemem. :rolleyes:;) )
Ha az acelkocka kipuhul es kicsit ellapul kessz isz van a matrac. /nem az osszes noi altisztre ertem de mindig van olyan ami csak arra valo./ megegyszer bocsanat ha valakit megsertettem /ne vegye magara akinek nem ige./
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Sajnos van rá esély, de remélem mégsem lesz igazad. Meg lehet részletre is fizetni, meg kevesebb baromságot finanszírozni - és hipp-hopp össze is jön 1-200 milliárd.
Csak a Macabbi játékokra 30 milliárdod dobtak most ki...

Szerintem ennek a Maccabi játékoknak csak politikai üzenete van, nem fillérekért Izrael felé. Ha esetleg beszerzünk onnan valamit jutányos áron, feltéve, aminek nincs USA-beli kötődése, lásd: horvát példa - F16-os ügyben. A másik: először 20 db közepes helikoptert akartunk beszerezni, lett belőle 16 db. A másik dolog: szállító ügyben le volt írva, a honvédelmi tálca által , hogy minek kell megfelelni. Ennek csak 3 gép felel meg: C130, KC-390 meg az A400-as. Akkor miféle piacot kutatnak? Szerintem meg kéne barátkozni azzal, hogy olcsóbb helyekről is beszerezzünk fegyvereket. ( brazil, török, vagy akármi) Most hagyjuk, az okoskodást, hogy nem a kutyának sem kéne, majd ha mi fogunk tudni ilyen gépeket gyártani, akkor beszéljünk róla. Mert szerintem a harmadik országbeli fegyverrendszerek némelyike lehet egész jó.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Most akkor ki a rasszista kikozositenek mindenkit es ok a kikozositettek? Bocsanat hogy belemyegyek de...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Ez is jogos. Végül is, amit én a 25-40 köztiektől megkövetelnék, az elvárható univerzálisan is (ebben az életkorban lesznek az átlagkatonák, ne a 18 évesek sportteljesítményéből induljunk ki, az nagyon gyorsan elhasználná az állományt!). És akkor a 25 alattiaktól követelt ott marad a különleges erőknek, mint norma!

Amúgy a női géppuskairányzóval miért kivételeznél?

Nem nagyon vanank női géppuskairányzók.Senki nem hülye!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Szerintem ennek a Maccabi játékoknak csak politikai üzenete van, nem fillérekért Izrael felé. Ha esetleg beszerzünk onnan valamit jutányos áron, feltéve, aminek nincs USA-beli kötődése, lásd: horvát példa - F16-os ügyben. A másik: először 20 db közepes helikoptert akartunk beszerezni, lett belőle 16 db. A másik dolog: szállító ügyben le volt írva, a honvédelmi tálca által , hogy minek kell megfelelni. Ennek csak 3 gép felel meg: C130, KC-390 meg az A400-as. Akkor miféle piacot kutatnak? Szerintem meg kéne barátkozni azzal, hogy olcsóbb helyekről is beszerezzünk fegyvereket. ( brazil, török, vagy akármi) Most hagyjuk, az okoskodást, hogy nem a kutyának sem kéne, majd ha mi fogunk tudni ilyen gépeket gyártani, akkor beszéljünk róla. Mert szerintem a harmadik országbeli fegyverrendszerek némelyike lehet egész jó.
20 darab helikopter a könnyűre volt leírva. De egyébként szerinted tényleg piacot kutatnak ? :rolleyes: Komolyan mondom, ti még szó szerint veszitek az összes baromságot amit lenyilatkoznak, amikor havonta mást mondanak. (lásd a fegyvergyártás tényleges elindulása). Majd ha hivatalosan bejelentik akkor, lesz tuti hogy melyik eszköz lesz, ha akarnak akkor változtatnak a követelményeken, ha kapnak egy másik esetleg jobb ajánlatot. Ti komolyan bármiféle következetességet vártok a nyilatkozatok és a beszerzések közt ?
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
20 darab helikopter a könnyűre volt leírva. De egyébként szerinted tényleg piacot kutatnak ? :rolleyes: Komolyan mondom, ti még szó szerint veszitek az összes baromságot amit lenyilatkoznak, amikor havonta mást mondanak. (lásd a fegyvergyártás tényleges elindulása). Majd ha hivatalosan bejelentik akkor, lesz tuti hogy melyik eszköz lesz, ha akarnak akkor változtatnak a követelményeken, ha kapnak egy másik esetleg jobb ajánlatot. Ti komolyan bármiféle következetességet vártok a nyilatkozatok és a beszerzések közt ?
Most augusztusban telepítik, beüzemelik a gyártósorokat és szeptemberben indul a gyártás.

http://www.szolnoktv.hu/hirek/?article_hid=55274