A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
search


A véleményeteket szeretném ezekről a járgányokról. A közelgő pasalátogatás alkalmából. Ez ez "Anulu" páncélautó mi akar lenni? Ha már szó volt a missziókban való esetleges részvételről.

12008-fnss-pars-4x4-eurosatory-2018


Ez mi akar lenni? NSM féleség?

qe3vvy


Vajon 6x6-okat is fogunk beszerezni a 8x8-ok mellé? Most legyen szó akármelyik modellről.

weapon-armored-vehicle-military-armored-war-material-1.html

Az Armaban van 105-ös toronnyal is. Ezek szerint nincsen ?
Rájuk is van írva, hogy melyik micsoda. o_O
Az FNSS honlapja a barátod!
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Konkrétan egyik kép se jelenik meg. Írj típusnevet. De amúgy ne lássatok nagyon többet bele ezekbe a török dolgokba mint amit eddig mutogattak.
Sajnos, nem tudtam megoldani normálisan a képfeltöltést, mert linket kért. A Pars 4x4 Anti tankra gondoltam, az ACV 300-as láncosra, Pars 6x6 és 8x8-ra.
Egyszerűen csak kíváncsi voltam rá, hogy mégis miket gyártanak a törökök.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Rájuk is van írva, hogy melyik micsoda. o_O
Az FNSS honlapja a barátod!

Köszi a honlapot, nem vagyok gyakorlott ebben a kép linkelésben. Egyszerűen engem minden típus érdekel, de én személy szerint nem ezeket szeretném, gondolom a hivatásosoknak a véleménye számít. Mondjuk, a BTR 80-hoz képest, ezek űrtechnikák. Ha mégis ezek mellett döntenek, akkor sem leszek csalódott, de nekem elsősorban a Boxer és Patria a kedvencem.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Itt is meglegyen:

"A német Rheinmetall fogja gyártani a magyar Leopard 2A7+ általános harckocsik és a Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok fő fegyverzetét és tűzvezérlő rendszerét – jelentette be a német vállalat weboldalán. A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ern-magyar-pancelosok-legyartasaba-402375?amp
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 358
22 881
113
Szóval a 4x4-ek.

https://m.hvg.hu/gazdasag/20190929_finnorszag_jogallamisag_antti_rinne

Ez most azt jelenti,hogy Patriat veszünk,és öjömbódosjág finn részröl,vagy azt,hogy kizárhatjuk?
Bár a lengyel változatatot még megvehetjük. Ja meg ott a AMOS is,hú az de tetszik!

Elég rossz belépő így érkezés előtt gyalázni a másikat, szerintem pont azért nem lesz Patria, ezért megy a cirkusz!
Én csak azon izgulok hogy német legyen ne török.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Sajnos, nem tudtam megoldani normálisan a képfeltöltést, mert linket kért. A Pars 4x4 Anti tankra gondoltam, az ACV 300-as láncosra, Pars 6x6 és 8x8-ra.
Egyszerűen csak kíváncsi voltam rá, hogy mégis miket gyártanak a törökök.
ACV300 a hh szelleme. Azt tényleg ne. A Pars 4x4 antitank verziót BRDM helyett el lehetne viselni,ha jó az ára.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Elég rossz belépő így érkezés előtt gyalázni a másikat, szerintem pont azért nem lesz Patria, ezért megy a cirkusz!
Én csak azon izgulok hogy német legyen ne török.

Kapják be a finnek. Kicsit elszállt velük a ló. Merem remélni, hogy Boxer lesz, én még a litván verzióval is beérném. Vagy vegyesen a drágábbik változattal.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
ACV300 a hh szelleme. Azt tényleg ne. A Pars 4x4 antitank verziót BRDM helyett el lehetne viselni,ha jó az ára.

Hát, én minden esetre egy ACV-t elfogadnék otthonra, cuki jószág lehet. :D:D:D Ez a Pars 4x4-es egyből elnyerte a tetszésemet, fürge jószágnak néz ki. Meg a kis Cobra 1-est. A Cobra-nak valami 141 ezer dollár az ára , ennek a Pars 4x4-nek az ára mit kóstál? Nem tudom, hogy a könnyű dandárban, mit terveznek, de el tudnék ilyeneket képzelni, meg a 6x6-os verzióját,vagy esetleg a közepesben? Nem értek hozzá. Kíváncsi leszek, - mert állítólag 23-ig fel kell állítani a közepes dandárt- hogy mik érhetnek ide addig.Az ausztrálok ha jól emlékszem, 26-ig kapják meg a 400 Boxerüket. Reimental mennyire lehet leterhelve, mert szerintem 23- ig esetleg ezek meg a török cuccok érhetnek ide, persze ha lesz török cucc, ezt most a 8x8-ra értettem.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát, én minden esetre egy ACV-t elfogadnék otthonra, cuki jószág lehet. :D:D:D Ez a Pars 4x4-es egyből elnyerte a tetszésemet, fürge jószágnak néz ki. Meg a kis Cobra 1-est. A Cobra-nak valami 141 ezer dollár az ára , ennek a Pars 4x4-nek az ára mit kóstál? Nem tudom, hogy a könnyű dandárban, mit terveznek, de el tudnék ilyeneket képzelni, meg a 6x6-os verzióját,vagy esetleg a közepesben? Nem értek hozzá. Kíváncsi leszek, - mert állítólag 23-ig fel kell állítani a közepes dandárt- hogy mik érhetnek ide addig.Az ausztrálok ha jól emlékszem, 26-ig kapják meg a 400 Boxerüket. Reimental mennyire lehet leterhelve, mert szerintem 23- ig esetleg ezek meg a török cuccok érhetnek ide, persze ha lesz török cucc, ezt most a 8x8-ra értettem.
Ha embargót kapnak a türkisek,akkor baj lesz a hadiiparukkal.A gyártmányaik tbbsége igencsak függ a nyugati beszállitóktol.A gyártmányaik is jórész licensek,sokszor nyugaton elvetélt fejlesztések nyomán.Ez Pars 4x4 is gyanusan emlélkeztet a néhai Scarabra
Scarab_dfkhj2.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Ha embargót kapnak a türkisek,akkor baj lesz a hadiiparukkal.A gyártmányaik tbbsége igencsak függ a nyugati beszállitóktol.A gyártmányaik is jórész licensek,sokszor nyugaton elvetélt fejlesztések nyomán.Ez Pars 4x4 is gyanusan emlélkeztet a néhai Scarabra
Scarab_dfkhj2.jpg
Nekem a Jelcin/NMS párosnál merült fel, hogy azok olyanok, mintha Merci alvázra kerültek volna.
Az volt gyanús, hogy kisértetiesen egybeesenek a Nurol járműveinek tömegei a Merci csupasz alvázainak a verzióival.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nekem a Jelcin/NMS párosnál merült fel, hogy azok olyanok, mintha Merci alvázra kerültek volna.
Az volt gyanús, hogy kisértetiesen egybeesenek a Nurol járműveinek tömegei a Merci csupasz alvázainak a verzióival.
Hát,ha jobban megvakarjuk,igazábol önálló török fejlesztés lényegében nincs.Mind nyugat tervek/segitség/részegységbeszállitásra épül
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Egyebkent nagyon elvetemult otlet lenne Puma melle a tamogato lancosokat Lynx alapon beszerezni ha ugyis egyuttmukodik a ket gyarto?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 694
113
Esetleg annak lenne értelme, hogy ha muszáj valamit venni a törököktől, akkor a kisebbikkel cseréni a BRDM2-ket. Akár Cirittel, akár Spike-al, vagy valami hasonlóval. A BRDM-eket a Konkurszokkal együtt meg gyorsan eladni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Jah!
Distribution_of_ethnic_groups_in_Crimea_2001.png

Sőt 110%! Az Oroszországhoz való csatlakozásnál is megtudtuk ezt a törvényes népszavazáson! :)
Ukrajna keleti részén, a Dnyepertől keletre főleg és a Krímben tózse, teljességgel értelmezhetetlen az "ukrán" mint nép, ui, annyira vegyesek a családok, hogy szétválasztani,kizárólagosan ukránként, oroszként, tatárként stb, nyilvántartani, megnevezni, rámondani, na őőőőőők azok, a mese kategória.
Az oroszok domináltak, nyelvben, etnikailag is így keveredtek már a cári időktől kezdve. Ezt egy csapásra megváltoztatni, nem lehet, a wikipédia szabadon szerkeszthető zagyvaságait csak az hiszi el aki nem járt még a keleti szomszédban.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz