A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Sajnos, nem tudtam megoldani normálisan a képfeltöltést, mert linket kért. A Pars 4x4 Anti tankra gondoltam, az ACV 300-as láncosra, Pars 6x6 és 8x8-ra.
Egyszerűen csak kíváncsi voltam rá, hogy mégis miket gyártanak a törökök.
ACV300 a hh szelleme. Azt tényleg ne. A Pars 4x4 antitank verziót BRDM helyett el lehetne viselni,ha jó az ára.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Elég rossz belépő így érkezés előtt gyalázni a másikat, szerintem pont azért nem lesz Patria, ezért megy a cirkusz!
Én csak azon izgulok hogy német legyen ne török.

Kapják be a finnek. Kicsit elszállt velük a ló. Merem remélni, hogy Boxer lesz, én még a litván verzióval is beérném. Vagy vegyesen a drágábbik változattal.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
ACV300 a hh szelleme. Azt tényleg ne. A Pars 4x4 antitank verziót BRDM helyett el lehetne viselni,ha jó az ára.

Hát, én minden esetre egy ACV-t elfogadnék otthonra, cuki jószág lehet. :D:D:D Ez a Pars 4x4-es egyből elnyerte a tetszésemet, fürge jószágnak néz ki. Meg a kis Cobra 1-est. A Cobra-nak valami 141 ezer dollár az ára , ennek a Pars 4x4-nek az ára mit kóstál? Nem tudom, hogy a könnyű dandárban, mit terveznek, de el tudnék ilyeneket képzelni, meg a 6x6-os verzióját,vagy esetleg a közepesben? Nem értek hozzá. Kíváncsi leszek, - mert állítólag 23-ig fel kell állítani a közepes dandárt- hogy mik érhetnek ide addig.Az ausztrálok ha jól emlékszem, 26-ig kapják meg a 400 Boxerüket. Reimental mennyire lehet leterhelve, mert szerintem 23- ig esetleg ezek meg a török cuccok érhetnek ide, persze ha lesz török cucc, ezt most a 8x8-ra értettem.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hát, én minden esetre egy ACV-t elfogadnék otthonra, cuki jószág lehet. :D:D:D Ez a Pars 4x4-es egyből elnyerte a tetszésemet, fürge jószágnak néz ki. Meg a kis Cobra 1-est. A Cobra-nak valami 141 ezer dollár az ára , ennek a Pars 4x4-nek az ára mit kóstál? Nem tudom, hogy a könnyű dandárban, mit terveznek, de el tudnék ilyeneket képzelni, meg a 6x6-os verzióját,vagy esetleg a közepesben? Nem értek hozzá. Kíváncsi leszek, - mert állítólag 23-ig fel kell állítani a közepes dandárt- hogy mik érhetnek ide addig.Az ausztrálok ha jól emlékszem, 26-ig kapják meg a 400 Boxerüket. Reimental mennyire lehet leterhelve, mert szerintem 23- ig esetleg ezek meg a török cuccok érhetnek ide, persze ha lesz török cucc, ezt most a 8x8-ra értettem.
Ha embargót kapnak a türkisek,akkor baj lesz a hadiiparukkal.A gyártmányaik tbbsége igencsak függ a nyugati beszállitóktol.A gyártmányaik is jórész licensek,sokszor nyugaton elvetélt fejlesztések nyomán.Ez Pars 4x4 is gyanusan emlélkeztet a néhai Scarabra
Scarab_dfkhj2.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha embargót kapnak a türkisek,akkor baj lesz a hadiiparukkal.A gyártmányaik tbbsége igencsak függ a nyugati beszállitóktol.A gyártmányaik is jórész licensek,sokszor nyugaton elvetélt fejlesztések nyomán.Ez Pars 4x4 is gyanusan emlélkeztet a néhai Scarabra
Scarab_dfkhj2.jpg
Nekem a Jelcin/NMS párosnál merült fel, hogy azok olyanok, mintha Merci alvázra kerültek volna.
Az volt gyanús, hogy kisértetiesen egybeesenek a Nurol járműveinek tömegei a Merci csupasz alvázainak a verzióival.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nekem a Jelcin/NMS párosnál merült fel, hogy azok olyanok, mintha Merci alvázra kerültek volna.
Az volt gyanús, hogy kisértetiesen egybeesenek a Nurol járműveinek tömegei a Merci csupasz alvázainak a verzióival.
Hát,ha jobban megvakarjuk,igazábol önálló török fejlesztés lényegében nincs.Mind nyugat tervek/segitség/részegységbeszállitásra épül
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 902
113
Egyebkent nagyon elvetemult otlet lenne Puma melle a tamogato lancosokat Lynx alapon beszerezni ha ugyis egyuttmukodik a ket gyarto?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 335
113
Esetleg annak lenne értelme, hogy ha muszáj valamit venni a törököktől, akkor a kisebbikkel cseréni a BRDM2-ket. Akár Cirittel, akár Spike-al, vagy valami hasonlóval. A BRDM-eket a Konkurszokkal együtt meg gyorsan eladni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Jah!
Distribution_of_ethnic_groups_in_Crimea_2001.png

Sőt 110%! Az Oroszországhoz való csatlakozásnál is megtudtuk ezt a törvényes népszavazáson! :)
Ukrajna keleti részén, a Dnyepertől keletre főleg és a Krímben tózse, teljességgel értelmezhetetlen az "ukrán" mint nép, ui, annyira vegyesek a családok, hogy szétválasztani,kizárólagosan ukránként, oroszként, tatárként stb, nyilvántartani, megnevezni, rámondani, na őőőőőők azok, a mese kategória.
Az oroszok domináltak, nyelvben, etnikailag is így keveredtek már a cári időktől kezdve. Ezt egy csapásra megváltoztatni, nem lehet, a wikipédia szabadon szerkeszthető zagyvaságait csak az hiszi el aki nem járt még a keleti szomszédban.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ukrajna keleti részén, a Dnyepertől keletre főleg és a Krímben tózse, teljességgel értelmezhetetlen az "ukrán" mint nép, ui, annyira vegyesek a családok, hogy szétválasztani,kizárólagosan ukránként, oroszként, tatárként stb, nyilvántartani, megnevezni, rámondani, na őőőőőők azok, a mese kategória.
Az oroszok domináltak, nyelvben, etnikailag is így keveredtek már a cári időktől kezdve. Ezt egy csapásra megváltoztatni, nem lehet, a wikipédia szabadon szerkeszthető zagyvaságait csak az hiszi el aki nem járt még a keleti szomszédban.
Nem figyelsz!
Belinkeltem a hivatalos népszámlálás eredményeit.o_O
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Itt is meglegyen:

"A német Rheinmetall fogja gyártani a magyar Leopard 2A7+ általános harckocsik és a Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok fő fegyverzetét és tűzvezérlő rendszerét – jelentette be a német vállalat weboldalán. A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ern-magyar-pancelosok-legyartasaba-402375?amp
Nem volt olcsó a cucc. Ami nekem új volt: az ár meg a 13 logisztikai jármű.
Ők lesznek:


https://rheinmetall-defence.com/en/...cts/vehicle_systems/military_trucks/index.php
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Itt is meglegyen:

"A német Rheinmetall fogja gyártani a magyar Leopard 2A7+ általános harckocsik és a Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok fő fegyverzetét és tűzvezérlő rendszerét – jelentette be a német vállalat weboldalán. A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ern-magyar-pancelosok-legyartasaba-402375?amp


Picit összezavarodtam. Azt hittem az L55A1 az akkor már Leo2A7V. Eddig abban a hitben éltem hogy az A7+ és az A7V között a különbség pont az L55A1 löveg. Ez nekünk jó hír csak egy picit összezavarodtam mert eddig mindig A7+-ról beszéltek az meg a sima L55-ös vagy L44-es löveget feltételezi. Persze az is lehet csak simán rosszul informált vagyok. Mindenesetre ha a hír igaz én annak nagyon örülök! Márpedig az mert fent van a Rheinmetall oldalán is:

https://www.rheinmetall-defence.com...ic_relations/news/latest_news/index_21504.php
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 902
113
Picit összezavarodtam. Azt hittem az L55A1 az akkor már Leo2A7V. Eddig abban a hitben éltem hogy az A7+ és az A7V között a különbség pont az L55A1 löveg. Ez nekünk jó hír csak egy picit összezavarodtam mert eddig mindig A7+-ról beszéltek az meg a sima L55-ös vagy L44-es löveget feltételezi. Persze az is lehet csak simán rosszul informált vagyok. Mindenesetre ha a hír igaz én annak nagyon örülök! Márpedig az mert fent van a Rheinmetall oldalán is:

https://www.rheinmetall-defence.com...ic_relations/news/latest_news/index_21504.php

A Leopard 2 A7+ HU L55A1 löveget kap. :hadonaszos::D