A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 465
46 366
113
Ukrajna keleti részén, a Dnyepertől keletre főleg és a Krímben tózse, teljességgel értelmezhetetlen az "ukrán" mint nép, ui, annyira vegyesek a családok, hogy szétválasztani,kizárólagosan ukránként, oroszként, tatárként stb, nyilvántartani, megnevezni, rámondani, na őőőőőők azok, a mese kategória.
Az oroszok domináltak, nyelvben, etnikailag is így keveredtek már a cári időktől kezdve. Ezt egy csapásra megváltoztatni, nem lehet, a wikipédia szabadon szerkeszthető zagyvaságait csak az hiszi el aki nem járt még a keleti szomszédban.
Nem figyelsz!
Belinkeltem a hivatalos népszámlálás eredményeit.o_O
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Itt is meglegyen:

"A német Rheinmetall fogja gyártani a magyar Leopard 2A7+ általános harckocsik és a Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok fő fegyverzetét és tűzvezérlő rendszerét – jelentette be a német vállalat weboldalán. A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ern-magyar-pancelosok-legyartasaba-402375?amp
Nem volt olcsó a cucc. Ami nekem új volt: az ár meg a 13 logisztikai jármű.
Ők lesznek:


https://rheinmetall-defence.com/en/...cts/vehicle_systems/military_trucks/index.php
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Itt is meglegyen:

"A német Rheinmetall fogja gyártani a magyar Leopard 2A7+ általános harckocsik és a Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok fő fegyverzetét és tűzvezérlő rendszerét – jelentette be a német vállalat weboldalán. A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ern-magyar-pancelosok-legyartasaba-402375?amp


Picit összezavarodtam. Azt hittem az L55A1 az akkor már Leo2A7V. Eddig abban a hitben éltem hogy az A7+ és az A7V között a különbség pont az L55A1 löveg. Ez nekünk jó hír csak egy picit összezavarodtam mert eddig mindig A7+-ról beszéltek az meg a sima L55-ös vagy L44-es löveget feltételezi. Persze az is lehet csak simán rosszul informált vagyok. Mindenesetre ha a hír igaz én annak nagyon örülök! Márpedig az mert fent van a Rheinmetall oldalán is:

https://www.rheinmetall-defence.com...ic_relations/news/latest_news/index_21504.php
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
9138053_e4de87b7613bccab724797c74fdda93a_m.jpg

Némá,belefutottam a 90es évek elején elsszőr T72 korszerűsitéshez megvenni tervezett dél afrikai/izraeli korszerűsités protojának képébe
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 429
113
Picit összezavarodtam. Azt hittem az L55A1 az akkor már Leo2A7V. Eddig abban a hitben éltem hogy az A7+ és az A7V között a különbség pont az L55A1 löveg. Ez nekünk jó hír csak egy picit összezavarodtam mert eddig mindig A7+-ról beszéltek az meg a sima L55-ös vagy L44-es löveget feltételezi. Persze az is lehet csak simán rosszul informált vagyok. Mindenesetre ha a hír igaz én annak nagyon örülök! Márpedig az mert fent van a Rheinmetall oldalán is:

https://www.rheinmetall-defence.com...ic_relations/news/latest_news/index_21504.php

A Leopard 2 A7+ HU L55A1 löveget kap. :hadonaszos::D
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Nem figyelsz!
Belinkeltem a hivatalos népszámlálás eredményeit.o_O
Valamelyik országban (talán nálunk is) jedinek is lehetett írni magad meg minden más egyébb faszságnak. Na akkor léteznek jedik? Btw 1954 előtt nem volt ukrán a Krím de még a donyec medence sem. Jó rettegést kívánok.
Attól hogy valaki elveszi a tollam még nem lesz az övé, addig csak bitorolja, majd ha odaadom neki akkor lesz az övé
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Elvileg ezek tatai katonák, egy olasz járőrversenyen. Ami érdekes, a fegyver. nem vihették a sajátot, vagy ez is saját már ? Krisss ?

70763271_2543773472333059_7384093300690518016_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 324
8 099
113
Itt is meglegyen:

"A német Rheinmetall fogja gyártani a magyar Leopard 2A7+ általános harckocsik és a Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok fő fegyverzetét és tűzvezérlő rendszerét – jelentette be a német vállalat weboldalán. A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ern-magyar-pancelosok-legyartasaba-402375?amp
Csak nekem új, hogy ott villog az árcédula? 100 milliárd forint kb a 44 harckocsi meg a 24 PZH 2000 + a 12 A4 + 13 logisztikai jármű(+extrák)?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 324
8 099
113
300-at nem csak a Rheinmetall kap?
"A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."
Gondolom nem csak a lövegek ára :D
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ne légy már ilyen gyenge ott az "emeleten", Észtország (és egyik balti állam se) katonailag önmagában majdnem nem is létezik, csak mint NATO- tag számítanak, nem fognak egyedül háborúzni, hanem csak mint a NATO tagjai.
Sőt...senkinek ne legyenek illúziói. ez a 3 ország az német tartomány. volt, van és lesz. nem is szlávok...talán..mint ahogy fél lengyelország sem az. ami volt 2000 évig, azt nem lehet eltörölni csak úgy..A lengyelek papiron lengyelek. gyakorlatilag 1/3-uk német. a csehek is, meg a szlovakok is meg hat mi is...europa már csak ilyen...
voltak a romaiak, a germanok meg a frankok...a többi lofasz se volt soha..
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
"A tankok L55A1-es lövegeket kapnak majd, ezeket a korszerű fegyvereket eddig még csak két ország rendszeresítette. A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is."
Gondolom nem csak a lövegek ára :D
véleményem szerint ez csak akkor ér majd valami, ha bejelentik, hogy 2030-ra ugyanezt még1x..akkor lehetne gondolkozniuk a valamin a szomszédoknak...addig semmin..sajnos