A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
20191002-loter02.jpg

Netán ez lesz az új csúzli amit gyártani akarunk?

Nem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113

Ezt el lehetett volna intézni 1 hozzászólásban is, és sokkal informatívabban. ;)
Azaz nagy valószínűséggel a Unique Alpine TPG-3-asa lehet az, amit idehaza gyártani fognak (Bár én a Bren BR-t is hallottam említés címén, ami meg DMR fegyverként lehet érdekes), ugyanis a Unique Alpine és az FN Herstal közösen nyit új üzemet Magyarországon.
At the international level, Unique Alpine works closely together with FN Herstal and will be opening up a new, state-of-the-art manufacturing facility in Hungary in 2019. German quality and precision standards will be carefully followed there as well.
Forrás
Ebből a hírből talán még sokkal fontosabb az FN, mint partner, mert ez egyúttal valószínűsíti a Minimi-t, mint raj támogató fegyvert.
Azért is lehet érdekes az FN, mert ugye ők gyártanak távirányított tornyokat is, és ezek már ki is lettek próbálva a Milrem Themis UGV-ken. (amiben PESCO program keretein belül szintén jelen vagyunk az észtekkel)
Hadd ne mondjam, hogy mekkora piaca van ezeknek az UGV-knek per pillanat!
Íme a Themis a deFNder Medium toronnyal.
Lehet, hogy nagyon előre szaladtam? :p:D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kár,hogy nem ezt jelenti.
Kár,hogy pontosan ezt jelenti technikailag.Harcászatilag is,ha a jármű alkalmas rá.Te arra gondolsz,hogy lehet menetből nem úszóképes jármvekkel is partváltást végrehajtani,harcászati-hadmveleti szempontbol,De az járműtechnikailag nem menetből való átkelés.
Ideállis esetben meg a technikanak az előre tervezett karbantartási-javitási ütemtervezésével el kellene érni,hogy legalább 2/3uk harcképes állapotban legyen.És ebbe egy úszóképes járműnél a tényleges úszóképesség is beletartozik.
Különben a BTR80 egy elavult szar,de attol még a szovjet mérnökök nem voltak full hülyék.Olyan fenékszivattyú teljesitményt terveztek bele,hogy a tömitések 50%ának hiánya esetén a járgány még úszóképes maradjon-ha műkdik az a nyavajás fenékszivattyú.És erősdve gyanitom,hogy a finn,svájci,vagy kinai mérnökök sem feledkeztek meg a dologrol
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 798
80 354
113
Kár,hogy pontosan ezt jelenti technikailag.Harcászatilag is,ha a jármű alkalmas rá.Te arra gondolsz,hogy lehet menetből nem úszóképes jármvekkel is partváltást végrehajtani,harcászati-hadmveleti szempontbol,De az járműtechnikailag nem menetből való átkelés.
Ideállis esetben meg a technikanak az előre tervezett karbantartási-javitási ütemtervezésével el kellene érni,hogy legalább 2/3uk harcképes állapotban legyen.És ebbe egy úszóképes járműnél a tényleges úszóképesség is beletartozik.
Különben a BTR80 egy elavult szar,de attol még a szovjet mérnökök nem voltak full hülyék.Olyan fenékszivattyú teljesitményt terveztek bele,hogy a tömitések 50%ának hiánya esetén a járgány még úszóképes maradjon-ha műkdik az a nyavajás fenékszivattyú.És erősdve gyanitom,hogy a finn,svájci,vagy kinai mérnökök sem feledkeztek meg a dologrol

Igen autóskártya színvonalon jelenti ezt!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Tudja valaki miért jár Ural,meg néha Land Rover Nagykanizsán,vagy környékén? A Defendert néha láttom Zeg. Nagykanizsa között,ill. a városban. Az Uralt napi szinten.Lehet a tartalékosokal köthető össze? Kaptak a tarcsisok Uralt is?
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Ezt el lehetett volna intézni 1 hozzászólásban is, és sokkal informatívabban. ;)
Azaz nagy valószínűséggel a Unique Alpine TPG-3-asa lehet az, amit idehaza gyártani fognak (Bár én a Bren BR-t is hallottam említés címén, ami meg DMR fegyverként lehet érdekes), ugyanis a Unique Alpine és az FN Herstal közösen nyit új üzemet Magyarországon.

Forrás
Ebből a hírből talán még sokkal fontosabb az FN, mint partner, mert ez egyúttal valószínűsíti a Minimi-t, mint raj támogató fegyvert.
Azért is lehet érdekes az FN, mert ugye ők gyártanak távirányított tornyokat is, és ezek már ki is lettek próbálva a Milrem Themis UGV-ken. (amiben PESCO program keretein belül szintén jelen vagyunk az észtekkel)
Hadd ne mondjam, hogy mekkora piaca van ezeknek az UGV-knek per pillanat!
Íme a Themis a deFNder Medium toronnyal.
Lehet, hogy nagyon előre szaladtam? :p:D
Köszi,nem is hallotam erről az üzem nyitásról.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Igen autóskártya színvonalon jelenti ezt!
Jolvan kedves Dudi.Akkor magyarázd el nékünk,szegény hülye kávéházi Konrádoknak,mi is az.És azt is sziveskedjél beletenni a szakavatott magyarázatodba,hogy a BMP,VAB,M113,úszoképes Patria változat,Pandúr,AMX-10P,stb,ilesféle képességét mi a bánatos lófenéért hivják menetből való átkelési képességnek
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
Jolvan kedves Dudi.Akkor magyarázd el nékünk,szegény hülye kávéházi Konrádoknak,mi is az.És azt is sziveskedjél beletenni a szakavatott magyarázatodba,hogy a BMP,VAB,M113,úszoképes Patria változat,Pandúr,AMX-10P,stb,ilesféle képességét mi a bánatos lófenéért hivják menetből való átkelési képességnek
Jól néz ki az autóskártyán a laikusoknak...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Jól néz ki az autóskártyán a laikusoknak...
Ez az a hozzáállás,amiért itt tartunk.Különben irtam már,nézzd vissza a régi VSZ és NATO nagygyakorlatokat.Úgy zúgtak menetböl a vizbe,mint a huzat.És akkoriban nem szd meg zl szintű "nagy"gyakorlatok voltak.Hadtest,meg hadsereg szintű is előfordult.És azok a járgányok nem csak a gyakorlat idejére voltak úszóképes állapotba tartva.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 886
5 243
113
Mert nem annyira megbízható a minimi. Nem szeretik a legtöbb alkalmazónál, mondjuk nem tudom hogy az újabb verzióban javítottak-e rajta.

Állítólag (gyártó szerint) az újak már javított verziók.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Mert nem annyira megbízható a minimi. Nem szeretik a legtöbb alkalmazónál, mondjuk nem tudom hogy az újabb verzióban javítottak-e rajta.
Ahoz képest elég jol elterjedt.Magam részéről egy gyakorleti csapatpróbát is tartalmazó versenypályázatot hirdetnék,aztán döntsétek el a gyakorlatban
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 798
80 354
113
Ahoz képest elég jol elterjedt.Magam részéről egy gyakorleti csapatpróbát is tartalmazó versenypályázatot hirdetnék,aztán döntsétek el a gyakorlatban

Mert kb nem volt más 20 évig...
Nem kell csapatpróba,van vele tapasztalat egy halom nekünk is és nem túl megbízható.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 798
80 354
113
Ez az a hozzáállás,amiért itt tartunk.Különben irtam már,nézzd vissza a régi VSZ és NATO nagygyakorlatokat.Úgy zúgtak menetböl a vizbe,mint a huzat.És akkoriban nem szd meg zl szintű "nagy"gyakorlatok voltak.Hadtest,meg hadsereg szintű is előfordult.És azok a járgányok nem csak a gyakorlat idejére voltak úszóképes állapotba tartva.

A menetből nem azt jelenti,hogy odagurul meg sem áll és megy a vízbe.Fogd már fel ezt az egyszerű dolgot!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Ahoz képest elég jol elterjedt.Magam részéről egy gyakorleti csapatpróbát is tartalmazó versenypályázatot hirdetnék,aztán döntsétek el a gyakorlatban
Hát ez jelenleg szerintem nem igazán aktuális.
Nézd meg, hogy 1-1 ilyen mostanában futó nyílt program mekkora szappanopera.
Különösen, ha a politikusok is elkezdenek belekerülni az ügybe. A mostani rendszer azért sokkal hatékonyabb, mert a katonai szakembereink valós felhasználóknál tudnak tájékozódni. Nem preparált gyári demo eszközökre lesz szükségünk, hanem olyanra, ami szériába készül, és nem csak a próba alatt kell működnie.
Nekem sem biztos,hogy a Minimi lenne a befutóm a szóban forgó feladatra, ugyanakkor azzal tényleg nem nagyon tud senki sem versenyezni, ha idehozzák a gyártást.
Egy biztos, kiképzésre most elég sok fegyvert tudunk majd beszerezni 'occon, ha nagyon akarunk, mert a USMCnél elég sok fog felszabadulni! ;):D
Mindazonáltal abban is biztos vagyok, hogy az FN lépett a megbízhatóság javítása felé, mert azért az óriási blama, ahogy (illetve amire hivatkozva) a Marines dobta a típust.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
Ez az a hozzáállás,amiért itt tartunk.Különben irtam már,nézzd vissza a régi VSZ és NATO nagygyakorlatokat.Úgy zúgtak menetböl a vizbe,mint a huzat.És akkoriban nem szd meg zl szintű "nagy"gyakorlatok voltak.Hadtest,meg hadsereg szintű is előfordult.És azok a járgányok nem csak a gyakorlat idejére voltak úszóképes állapotba tartva.
De baszod előtte héten átnézték az összeset felkészítéskor. Dolgozd már fel, hogy mit jelent a menetből....
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár