A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
És ha ma már megvettük, aláírtuk a szerződést Bakuban. Még nincs szankció...:D
Akkor igyekezni kell...
A Graham-Hollen törvényjavaslat már a Kongresszus előtt van. Ha Elfogadják és Trump rábólint akkor a Törökök nagy sz@rban lesznek...

Mit gondolsz?
Szerintem nem több mint egy héten belül beérkezhetnek az általunk vásárolt cuccok?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Akkor igyekezni kell...
A Graham-Hollen törvényjavaslat már a Kongresszus előtt van. Ha Elfogadják és Trump rábólint akkor a Törökök nagy sz@rban lesznek...

Mit gondolsz?
Szerintem nem több mint egy héten belül beérkezhetnek az általunk vásárolt cuccok?

Csapj a szádra!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Bocs,de Ulmban vettem át az akkor legújabb csúcs IVECOT,mert ott gyártják az IVECO nagykocsikat.Augsburgban a MANt,ami 10. forgalomba kerülő E6class kocsija volt a gyárnak,vadi új technika-kiforratlansága miatt rengeteg baj is volt vele.Most meg Mercivel járok(agyonelektronizált szar)Német kocsik.
igeeen , ééés? (ez respect meg minden de nem értem hogy jön a mondanivalóhoz , a dolog lényelege hogy a németek nem fogják csak úgy rápecsételni az engedélyekre hogy eriggyé paraszt csinálj a géppel amit akarsz , ezt régen a ruszkik csinálták de akkor nem számított hogy lenullázunk pár vasat)
Akkor igyekezni kell...
A Graham-Hollen törvényjavaslat már a Kongresszus előtt van. Ha Elfogadják és Trump rábólint akkor a Törökök nagy sz@rban lesznek...

Mit gondolsz?
Szerintem nem több mint egy héten belül beérkezhetnek az általunk vásárolt cuccok?
miért vagytok biztosak ennyire abban hogy nagy tételt és sok féle vasat vásároltunk a törököktől? egy a biztos az ejder elvileg/hivatalosan de arról se tudni semmit , itt meg már az megy hogy mikor tudnak beérkezni a vasak??? nem értem
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Melyik mai gyártású kocsi nincs telepakolva elektronikával?
Gondolom azért amikor benyomod(ha van rajta) a távolságtartó tempomatot akkor az azért nem annyira szar. Főleg egy több száz km-es úton.

Abban viszont egyetértek, hogy egy szerelő ne csak 1 tipushoz értsen. Az egy picit luxus lenne.
Van.Sajnos volt benne egy vészüzemmód,amit nem lehetett kikapcsolni-ezért céges szinten kiköttettük.Ugyanis erős napsütésbena távolságtartó a jó kontrasztos árnyékra is vészfékez.Meg a járdaszigeten lévő irányjelző táblára is.És ez a többi gyár termékeivel is igy van,csak azokat rendesen ki lehet kapcsolni,nem kell kiköttetni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Akkor igyekezni kell...
A Graham-Hollen törvényjavaslat már a Kongresszus előtt van. Ha Elfogadják és Trump rábólint akkor a Törökök nagy sz@rban lesznek...

Mit gondolsz?
Szerintem nem több mint egy héten belül beérkezhetnek az általunk vásárolt cuccok?
Mondjuk ha kicsit átgondolom, lehet most faragni azon az áron...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 049
113
Van.Sajnos volt benne egy vészüzemmód,amit nem lehetett kikapcsolni-ezért céges szinten kiköttettük.Ugyanis erős napsütésbena távolságtartó a jó kontrasztos árnyékra is vészfékez.Meg a járdaszigeten lévő irányjelző táblára is.És ez a többi gyár termékeivel is igy van,csak azokat rendesen ki lehet kapcsolni,nem kell kiköttetni.


Hát az gáz.
Amiket én használtam azok radarosak voltak és jól működtek. Csak körforgalmaknál vicceltek meg. Ha nem számoltál vele, hogy amikor elkanyarodik az elötted lévő akkor a kocsi gyorsít. Pont mire kanyarodsz. Ezt meg kellett szokni.

Ha jól tudom van amiben kamerákkal oldják meg. Ha jól emlékszem talán a visszapilantókban van. Úgy számol távolságot. Azt becsaphatja az árnyék.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
A mergákat mi is márkaszervízbe hordjuk mondjuk.
Kaposváron is mindig ott áll pár G Merci a szakszervíz udvarán.
Egyszerűen megvan a polgári infrastruktúra ezekhez a feladatokhoz.

Az más kérdés hogy mi lenne ha egy éles helyzetben bevinne egy trailer egy mergát kilyuggatva, picit véresen?
Most valóban éles helyzetről beszélek... Nyilván lefegyverzik, bár csuda tudja...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
Nem tudom volt e már...Egy 2012-ben YouTube-ra került, 23 perces kis film a KMZ 10 napos kiválasztási procedúrájáról. A sikeresen teljesítők lehetőséget kaptak arra, hogy részt vegyenek a 10 hónapos különleges műveleti kiképzésen. A jelentkezők legfeljebb 10% alkalmas arra, hogy különleges műveleti katonává váljon. A zene is elég ütős;)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hát az gáz.
Amiket én használtam azok radarosak voltak és jól működtek. Csak körforgalmaknál vicceltek meg. Ha nem számoltál vele, hogy amikor elkanyarodik az elötted lévő akkor a kocsi gyorsít. Pont mire kanyarodsz. Ezt meg kellett szokni.

Ha jól tudom van amiben kamerákkal oldják meg. Ha jól emlékszem talán a visszapilantókban van. Úgy számol távolságot. Azt becsaphatja az árnyék.
Régiek is kamerásak voltak,én sose láttam valódi radarost-csak távolságkövető radarnak hivják.Jók és kényelmesek ezek az elektrónikák,amig nincs semmi gáz.De ha gáz van,sokszor többet ártanak,mint használnak.Van,ami kifejezetten veszélyes.Pl a kanyarstabilizátor gyorsan kiment a divatbol,mert a sofőrök 2nap után kikötteték.Katonai autóra meg nem támogatom még az autómata váltót se.ABS és ASR,de azok is kikapcsolhatóan.Inkább költsenek a sofor gyakorlatoztatására.Harcjárműnél dettó.
És ja.Csúszós időben páran be is csuklottak emiatt körforgóban.Jók ezek a dolgok,de legyenek szigorúan kikapcsólhatóak.És a gyakorlott embert nem pótolják.Tiszteltetem a technokrata mérnk urakat,de az önvezető autó még nagyon messze van a közforgalmi alkalmasságtol.Ugyanott tart mint 30éve.Kontrolált tesztpályán elgurulgat-csak akkor még a fél platót elfoglalta az elektronika,most meg elfér a kesztyűtartóban.De kzforgalomra alkalmatlan.Különben a Merciét láttam is élőben,megtapogattam,még bele is ültem.Valódi MI kellene ahoz,hogy működjön,az meg nincs.A valódi forgalomba pedig egyszerűen túl sok a változó,hogy programvezérelt utasitássort tudjanak irni minden szitura.Képtelenség.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 049
113
érdekes hogy milyen jó színész lenne ez az ember , előbb szépen kivonul a törököknek , aztán ejnye , aztán megint "történelmi lépésnek" nevezi az offenzívát , aztán most megint ejnye benye van , zseniális
OFF:
Színészkedett pár filmben, szóval van gyakorlata, másik amerika politikája a totális zűrzavar bárhol a világban, szóval jól csinálja.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 049
113
Amúgy a török rakéta sorozatvetők nyugodtan jöhetnének.
A T300-hoz pl a wiki szerint integráltak már gps vezérlésű rakétát 400km körüli lő távval.
A T122 pedig egy grad.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Amúgy a török rakéta sorozatvetők nyugodtan jöhetnének.
A T300-hoz pl a wiki szerint integráltak már gps vezérlésű rakétát 400km körüli lő távval.
A T122 pedig egy grad.
grad nem kell amúgy se , T300 helyett meg jöhetne akár a lengyel Langusta vagy az RM70 és akkor nem kell a török vas , amúgy se kéne
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 561
113
Tisztességes kormány?
Olyat nem is emlegettem, mert tisztességes politikus nincs. Csak ha nem abban merülne ki az ellenzéki politikusok eddigi 8 éve, hogy fujj fidesz hanem valami alternatívát is kínáltak volna több lett volna a siker. Most talán kezdik összekaparni magukat, de szerintem csak a kormánypárt elbízta magát és pofátlan lett.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Olyat nem is emlegettem, mert tisztességes politikus nincs. Csak ha nem abban merülne ki az ellenzéki politikusok eddigi 8 éve, hogy fujj fidesz hanem valami alternatívát is kínáltak volna több lett volna a siker. Most talán kezdik összekaparni magukat, de szerintem csak a kormánypárt elbízta magát és pofátlan lett.
A Fidesz ellenzékben mit csinált? Ugyanezt. Nem volt programja, Ha tudnál idézni valami konkrétat belőle, akkor megsüvegelnélek. Az ellenzék meg olyan (már a hagyományosnak nevezhető pártok), amilyen: megvették a kormánypártok kilóra. Amelyiket meg nem, az meg olyan sajnos..... Talán a fiatalok. De ez a magyar politika, benne az "elittel", el van b@@@@va, ahogy kell.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Az egyik 19,a másik egy hijján 20.Továbbra is úgy gondolom,hogy maga az államszervezeti rendszer rossz.Johan Locktol Frederic Hayeken át a Diktátorok kézikönyvének szerzőgárdájáig sokan elmélkednek erről.Perjés mondása meg ennek hadszervezetre való kihatását jellemzi.
De ezt inkább tegyük át a beszélgető rovatba.Élve diktátori hatalmával,Mack ne ezt a rovatot lakatolja belpolbűnözésért
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 876
35 265
113
Polgarmestervalasztas nem igazan van kapcsolatba az orszagos politikaval... /amiota megtiltottak politikusokna tisztseghalmozast./ polgarmestert szerintem /szerintem/ nem part miatt valaszt az ember...

De ez meg is latszik a megyei kuldottek teren... /na az tupikus partpolitika mert ott vegkepp nincs fogalma az atlag polgarnak a listan szereplo szemelyek kileterol.../ csak a part. /ott 2\3 vagy akozeli a kormany./
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93
Olyat nem is emlegettem, mert tisztességes politikus nincs. Csak ha nem abban merülne ki az ellenzéki politikusok eddigi 8 éve, hogy fujj fidesz hanem valami alternatívát is kínáltak volna több lett volna a siker. Most talán kezdik összekaparni magukat, de szerintem csak a kormánypárt elbízta magát és pofátlan lett.
Alternatíva az éppen most sincsen, az üzenet most is csak annyi volt hogy fújfidesz. Annyi volt a különbség, hogy a 16 féle ellenzék most egy jelölt irányba navigálta magát.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 876
35 265
113
Elnoki rendszer lehet jobb valasztas lett volna anno. /most nem kelene diktaturazni./ meg nem keso a koztaztarsasagi elnok szerepet megerositeni :) en a hadseregbe nagyobb belefolyast engedelyeznek neki ha mar haboruba a Koztarsasagi elnok lenne a fo hadvezer... /na itt kezdodne a hadsereg.../ pluszba felruhaznam a politikusok ellenorzesere szamonkeresere /sot koteleznem ra./
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár