A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
Nehézdandárhoz pont elég 44 Leo. Z2026 célja nem a darabszám, hanem a képességvisszaállítás, kialakítás és a NATO vállalások teljesítése.


Akkor a Zrínyi2026 célja a kevés. A lényegen nem változtat. Tisztáznám, hogy nagyon örülök a programnak mielőtt félreértés lenne a kijelentésemből. De úgy gondolom, hogy az utolsó utáni órában kezdtek hozzá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Akkor a Zrínyi2026 célja a kevés. A lényegen nem változtat. Tisztáznám, hogy nagyon örülök a programnak mielőtt félreértés lenne a kijelentésemből. De úgy gondolom, hogy az utolsó utáni órában kezdtek hozzá.

Nem kevés a célja csak mi még mindig csóró ország vagyunk.Vagy is nem vagyunk csórók csak a költségvetés kb fele szociális kiadás...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Akkor a Zrínyi2026 célja a kevés. A lényegen nem változtat. Tisztáznám, hogy nagyon örülök a programnak mielőtt félreértés lenne a kijelentésemből. De úgy gondolom, hogy az utolsó utáni órában kezdtek hozzá.
Sztem meg a Z2026 a realitás. Illetve úgy tűnik a vártnál is jobb technikát hozhat. A mennyiség nem nagy, de ezekhez sem lesz egyszerű megfelelő mennyiségű katonát, műszakist szerezni.
Ezt vigyük végig, aztan a mennyiséget utána meglátjuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Sztem meg a Z2026 a realitás. Illetve úgy tűnik a vártnál is jobb technikát hozhat. A mennyiség nem nagy, de ezekhez sem lesz egyszerű megfelelő mennyiségű katonát, műszakist szerezni.
Ezt vigyük végig, aztan a mennyiséget utána meglátjuk.

20 éve ígérik a kicsi de modern haderőt(jelzem,hogy ez szerintem jó koncepció és sajnos a realitás sem enged mást)na úgy néz ki,hogy sikerül összehozni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Nem kevés a célja csak mi még mindig csóró ország vagyunk.Vagy is nem vagyunk csórók csak a költségvetés kb fele szociális kiadás...
Sztem ez a kelet-európai fegyverkezési verseny érdekes lesz. Vannak, akik érzésre túlvállalták magukat. Lengyelek, románok a draga amcsi beszerzésekkel, illetve a baltiak, főleg a litvánok. Vagy a fejlesztési program fog elbukni, vagy a költségvetési egyensúlyuk borul fel.
Akkor még felértékelődhet a Z2026.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
20 éve ígérik a kicsi de modern haderőt(jelzem,hogy ez szerintem jó koncepció és sajnos a realitás sem enged mást)na úgy néz ki,hogy sikerül összehozni.
Közel 30 éve, minden leépítésnél az volt a szöveg, hogy kisebb de modern haderőnk lesz ... a kisebb mindig bejött ...:(:mad:. Az első igazi fejlesztés az a Gripen volt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Ha a torok dealt tiz milliobol megusszuk akkor lehet pezsgot bontani. :)
Sztem a kurd háború tükrében ez drága pezsgő lesz. Főleg a negativ politikai hozadéka miatt.
Ha elül a háborús konfliktus, az megint más helyzet, de most öngól. És jelenleg nem látom, hogy megérné 20-30 vasért. Persze nem látok mindent......

Kérdés az is a hvg infója mennyire megbízható, mennyire zavarkeltés.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Sztem a kurd háború tükrében ez drága pezsgő lesz. Főleg a negativ politikai hozadéka miatt.
Ha elül a háborús konfliktus, az megint más helyzet, de most öngól. És jelenleg nem látom, hogy megérné 20-30 vasért. Persze nem látok mindent......

Kérdés az is a hvg infója mennyire megbízható, mennyire zavarkeltés.
Ez egy naaagyon olcso pezsgő ;)
 
H

Hummen23

Guest
Sztem meg a Z2026 a realitás. Illetve úgy tűnik a vártnál is jobb technikát hozhat. A mennyiség nem nagy, de ezekhez sem lesz egyszerű megfelelő mennyiségű katonát, műszakist szerezni.
Ezt vigyük végig, aztan a mennyiséget utána meglátjuk.


Csak ha azt vizsgáljuk, hogy mi jelenthet ránk veszélyt, akkor kizárólag az, hogy felborul a status quo és a szomszédaink nekünk esnek. Ebben az esetben a Natora nem számíthatunk. Igaz, ezt még kimondani sem szabad, de számunkra ez volna a fontos. Na akkor mihez kezdünk.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Ilyen kis darabszámban csak ha pl. a TEK kapná (na az lenne a parasztgyalázat!), vagy valamilyen speciális feladatú MH-egység. Esetleg ha mintapéldánynak vesszük, gyártás-előkészítésre? Viszont rendszeresített harcjárműnek a MH-nél ez szerintem kicsit "sovány" lenne, főleg a csak 12,7-es géppuska miatt.
Mondjuk hányszor elmondtuk itt, hogy ne lássatok bele túl sokat a török cuccokba ? Szerintem hetente leírtam, hogy ne fantáziáljon senki róla túl nagy vehemenciával.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Sztem a kurd háború tükrében ez drága pezsgő lesz. Főleg a negativ politikai hozadéka miatt.
Ha elül a háborús konfliktus, az megint más helyzet, de most öngól. És jelenleg nem látom, hogy megérné 20-30 vasért. Persze nem látok mindent......

Kérdés az is a hvg infója mennyire megbízható, mennyire zavarkeltés.
Érdeklődve figyelem meddig tudjuk feszíteni a húrt.
Nyilván a legtöbb Eu politikus egy fajankó, és a Német multik bábja, de egyszer talán bennük is el fog pattanni valami...
Nem elég hogy kilopjuk a szemüket, lesz@rjuk azokat a dolgokat amik fontosak nekik (Kurdok, migránsok), most még tûntetőleg fegyvert is veszünk az Eu által kollektíve utált Kardigántól.
Én komolyan drukkolok hogy bejelentsék az üzletet :D
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Csak ha azt vizsgáljuk, hogy mi jelenthet ránk veszélyt, akkor kizárólag az, hogy felborul a status quo és a szomszédaink nekünk esnek. Ebben az esetben a Natora nem számíthatunk. Igaz, ezt még kimondani sem szabad, de számunkra ez volna a fontos. Na akkor mihez kezdünk.
Mikor növünk már ki ebből a “szomszédaink nekünk esnek “ hülyeségből ??? Hányszor meg hányszor le lett vezetve hogy egyik se tudja mégcsak megvédeni magát se , nemhogy majd támadjon ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Érdeklődve figyelem meddig tudjuk feszíteni a húrt.
Nyilván a legtöbb Eu politikus egy fajankó, és a Német multik bábja, de egyszer talán bennük is el fog pattanni valami...
Nem elég hogy kilopjuk a szemüket, lesz@rjuk azokat a dolgokat amik fontosak nekik (Kurdok, migránsok), most még tûntetőleg fegyvert is veszünk az Eu által kollektíve utált Kardigántól.
Én komolyan drukkolok hogy bejelentsék az üzletet :D
Mivel a 70%-át a baromságoknak amit magyaráznak ők sem hiszik el meg a lakosság is kilóméteres magasságból szarik az egészre egypár hőbörgő foggyos hippin kívül szerintem nemigen fog sok vizet zavarni a dolog.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Mikor növünk már ki ebből a “szomszédaink nekünk esnek “ hülyeségből ??? Hányszor meg hányszor le lett vezetve hogy egyik se tudja mégcsak megvédeni magát se , nemhogy majd támadjon ...
Régen se voltak erősebbek mégis megtörtént... Sok lúd disznót győz... Főleg ha valamelyik szarkeverő nagyhatalom még rá is játszik valamilyen aljas céltól vezérelve.... Szóval nekünk potenciális veszélyt csak a szomszédok jelentenek... Mali, Kuba, stb. nem hiszem, ha meg nagyhatalom jönne akkor csak az átjutásuk gyorsítására kell összpontosítani...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Az egyetlen messzemenő következtetés, amit a történelemből megtanulhattunk az az, hogy kiszámíthatatlan az alakulása.
Oké de egy háború még mindig nem tör ki egyik napról a másikra minden előjel nélkül + még mindig egyik se tudna még védekező háborút se folytatni , ennyire azért kiszámítható a dolog egy pici logikával
 
H

Hummen23

Guest
Oké de egy háború még mindig nem tör ki egyik napról a másikra minden előjel nélkül + még mindig egyik se tudna még védekező háborút se folytatni , ennyire azért kiszámítható a dolog egy pici logikával

A beszerzések pedig még lassabban mennek. Pl 26-olyan messze van, hogy abba beleférne egy világháború kitörése és befejezése is.