A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Régen se voltak erősebbek mégis megtörtént... Sok lúd disznót győz... Főleg ha valamelyik szarkeverő nagyhatalom még rá is játszik valamilyen aljas céltól vezérelve.... Szóval nekünk potenciális veszélyt csak a szomszédok jelentenek... Mali, Kuba, stb. nem hiszem, ha meg nagyhatalom jönne akkor csak az átjutásuk gyorsítására kell összpontosítani...
Még mindig nem jelent ránk veszélyt egyik szomszéduk sem
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Inkább ezt emelném ki. 2026 után esedékes lesz a gripenek cseréje. Viszont a 3500 milliárdban nincs betervezve. Csillagászati árban lenne.
Nekem ebből az esik le. Kicsit szétnéztek a piacon. Gondolom puhatoloztak ár szempontjábbol is és miuttán meglátták a kalkulációt dobtak egy hátast. (F-35 re gondolok). Nagyon vastagon foghatott az a ceruza.
Hát szerintem még maradnak a gripenek egy darabig. Vajon milyen árral számolhatak az amcsik? Gondolom 5 gen gep jöhet csak szóba.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
Inkább ezt emelném ki. 2026 után esedékes lesz a gripenek cseréje. Viszont a 3500 milliárdban nincs betervezve. Csillagászati árban lenne.
Nekem ebből az esik le. Kicsit szétnéztek a piacon. Gondolom puhatoloztak ár szempontjábbol is és miuttán meglátták a kalkulációt dobtak egy hátast. (F-35 re gondolok). Nagyon vastagon foghatott az a ceruza.
Hát szerintem még maradnak a gripenek egy darabig.

Értelemszerűen nem vagyok ellene ha modern dolgokat veszünk de nem vagyok benne biztos,hogy az lesz a legfontosabb,hogy lecseréljük a Gripent,nem vagyunk mi olyan gazdagok és sok mindenre kell a pénz ebben az országban...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Inkább ezt emelném ki. 2026 után esedékes lesz a gripenek cseréje. Viszont a 3500 milliárdban nincs betervezve. Csillagászati árban lenne.
Nekem ebből az esik le. Kicsit szétnéztek a piacon. Gondolom puhatoloztak ár szempontjábbol is és miuttán meglátták a kalkulációt dobtak egy hátast. (F-35 re gondolok). Nagyon vastagon foghatott az a ceruza.
Hát szerintem még maradnak a gripenek egy darabig. Vajon milyen árral számolhatak az amcsik? Gondolom 5 gen gep jöhet csak szóba.
Péntek óta erről folyik a diskurzus...
https://forum.htka.hu/threads/a-mag...fejlesztési-irányai.499/page-2912#post-605172
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Értelemszerűen nem vagyok ellene ha modern dolgokat veszünk de nem vagyok benne biztos,hogy az lesz a legfontosabb,hogy lecseréljük a Gripent,nem vagyunk mi olyan gazdagok és sok mindenre kell a pénz ebben az országban...

Ehhez tegyük hozzá, feltehetően közvetlen szomszédaink sem fognak 5. gen gépekkel rendelkezni még sokáig. Kelet Európában, a lengyeleket tudom elképzelni F-35 gépekkel, az elkövetkező 20 évben.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Még mindig nem jelent ránk veszélyt egyik szomszéduk sem
A haderő fejlesztésünk biztos lehetsz benne, hogy feszültséget kelt bennük, illetve ha az elcsatolt területeket megpendítenéd nekik pl. EU-s elvek alapján mondjuk egy autonómia kérdését, akkor konkrétan összezárnának.. ne csak a mai helyzetből indulj ki.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ennek így lenne értelme?
Sziasztok,

a 20-30db pont arra elég, hogy erdogannak elmondhassák, látod mi akarjuk , veszünk is , de előbb kipróbáljuk milyen is.
A nyugat felé meg mondhatjuk: ne hüjéskedjetek már..vettünk 30 terepjárot oszt mi van?:) gondolom a nagyköveteknek már megy a duma a vacsikon...
azt nézzétek miből veszünk 200-300db-ot.:)

Erdogan otthon elmondhatja: látjátok nem vagyunk kizárva europából (cserébe elmondanak 1-2 dolgot az f16v-ről, stb...esetleg lőszergyár...(mint az egyik legnagyobb a világon) :)))
stb..rengeteg indok lehet.

mondok egy hajmeresztőt.. szétszedik a currusnál darabokra és fejlesztik a kommondort..:)
vagy.. külföldi misszióra kiküldik, hagyják szétlőni..oszt ennyi.
vagy..megkapja a belügy valami cigánylázadásra készülve (lásd szlovákok)
vagy és ez még hajmeresztőbb, továbbadjuk valami harmadik államnak...(nem ukrajna) hanem pl bosznia, határőrizetre..(ajándékként)ezért a magáncégek bevonása, és ezt sem zárnám ki.
Az a baj hogy nincs semmi konkrétum, és nem is lesz szerintem. A lényeg a légvédelmem és a radarok..aztán repcsik és (nem vagy) további leopardok beszerzése.
Ha a jelenleg zajló dolgok bejönnek, egy közepes kis ország leszünk hadsereg terén is. Ennél többet nem is akar senki sem jelenleg sem a közeljövőben.
Ahhoz hogy bármelyik szomszédos ország ellen mi vagy ellenünk ők, akár többen is akarjon valamit , valami brutális dolognak kellene történnie.
Csehek nem játszanak. szlovákok,horvátok nem játszanak szintén mert senkik hozzánk képest minden tekintetben(kivéve a focit). a románok vergődnek de bele fognak fulladni a dologba pénzügyileg. szerbek az más dolog mert ők támasztpont. Ukrajna meg nem nato..
nekem ez a véleményem..bár nem vagyok sem szakértő sem hozzáértő.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Az pont elég is.

Amikor májusban bemutatták ezt a 2 török 4x4-est , azt nyilatkozták, hogy viszonylag nagy számban lesz rendszeresítve. Szerintem ez a 20-30 db kicsit sántít, ha csak nem veszünk valami mást is, meg a TEK-nek ugyan minek? Vagy az is honvédség? Mondjuk el tudom képzelni, hogy a missziókban bejáratjuk őket. Mert szerintem fogunk venni sok-sok JLTV-t meg Couger-t. Mert ahogy nyilatkozták, már igen szakadt állapotban vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
A haderő fejlesztésünk biztos lehetsz benne, hogy feszültséget kelt bennük, illetve ha az elcsatolt területeket megpendítenéd nekik pl. EU-s elvek alapján mondjuk egy autonómia kérdését, akkor konkrétan összezárnának.. ne csak a mai helyzetből indulj ki.
Eddig a nagy semmi volt a haderőnk, most, hogy a minimumról próbálunk az átlagosra feljönni, nem hiszem, hogy akkora nagy fegyverkezésnek tűnne, románok kivételével talán. Autonómia kérdése, most nézve a katalánok függetlenségi törekvéseit, hát nem lenne egy népszerű dolog az EU-ban, csak egy újabb feszültségi gócot teremtene. Szerintem erre most nincs reális esély.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
A haderő fejlesztésünk biztos lehetsz benne, hogy feszültséget kelt bennük, illetve ha az elcsatolt területeket megpendítenéd nekik pl. EU-s elvek alapján mondjuk egy autonómia kérdését, akkor konkrétan összezárnának.. ne csak a mai helyzetből indulj ki.
1.)nem feltétlen feszültséget kelt csak bennük , rómán fórumokon lehetett anno olyat olvasni mikor bejelentettük a Leokat hogy ha jön Putyin akkor majd a magyar Leok jönnek és legalább erdélyig megvédenek mindenkit
2.)de a jelenből kell kiindúlni nem 100 évvel ezelőttről
Összegzés : egyik szomszédunk SEM tudna támadó háborút indítani ellenünk , leírtam már vagy háromszor hogy miért , szomszédról szomszédra levetítve , kb 100 oldalt lapozz vissza mert kb ennyinként szokott előjönni ez a marhaság és ott lesz kb