A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 379
113
Ne tévesszen meg senkit <b>nem</b> hagyományőrzők!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.657296611024396.1073742271.203389926415069&type=3
Az a lényeg hogy az arcukat ki tudják festeni, nem tudom egyedül-e, vagy egymásnak csinálják, de szerintem ezt is besorolhatjuk az MH képességei sorába. Az utóbbi 100 MH fotó 80%-án festett arcú harcosok vannak 35-40 éves AMMSZ-el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 633
79 854
113
antigonosz

A szabad bőrfelületek álcázása fontos* már ha nem kékre fested magad...

*Mostanában azért nem divat mert a sivatagban nincs sok értelme a bőrödhöz nagyon hasonló színűre leálcáznod magad.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 379
113
Értem én értem, nekem még azt tanították hogy ilyesmire ott a sár , por, fű, stb vagyis a környezetben található anyag ( így még cipelni sem kell a kifestőkészletet szvsz). De ez már nato sereg. Mondjuk hogy értsd mi bajom vele:
Épületen belül stabil oldalfekvést gyakorolva meg pulzust mérve pl?
10491155_657296971024360_4715774266044664043_n.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 633
79 854
113
Valószínűleg több helyen folyt a vizsga és minden ponton más volt a feladat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 379
113
Jó, jó rendben, nekem mindegy csak feltűnt ez a nagy kifestési mánia. Rengeteg nőt látok a képeken, ők meg amúgy is szeretik az alapozót miegymást.:)
Hamarosan időszerű lesz egy kézifegyver csere, újszerűt már egyre kevesebbet látok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Jútúbon van egy attraktor nevű műsor. Valaki szokta-e nézni? A MH felszereléseiből mutatnak be, pl BTR-80 meg Mi-24 (R.I.P.), de olyan darabszámokat mondanak, hogy erősen elgondolkoztat. Pl BTR-ből 7 vagy 800-at, Mi-24-ből is 30+ ha jól emlékszem (tavalyi adás). Eléggé Wikipédiás vagy hurráoptimista számoknak tűnnek.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Jútúbon van egy attraktor nevű műsor. Valaki szokta-e nézni? A MH felszereléseiből mutatnak be, pl BTR-80 meg Mi-24 (R.I.P.), de olyan darabszámokat mondanak, hogy erősen elgondolkoztat. Pl BTR-ből 7 vagy 800-at, Mi-24-ből is 30+ ha jól emlékszem (tavalyi adás). Eléggé Wikipédiás vagy hurráoptimista számoknak tűnnek.

Tavaly letárgyaltuk,hogy az attraktor egy hulladék, de mit vársz... hisz indexesek... ?!



Amúgy sokan kritizálták az MH-t,hogy operetthadsereg, nos én a facebook tevékenységük alapján visszautasítom ezt a rágalmazást, hiszen nem operett-, hanem filmhadsereg!! A film azért modernebb,mint az operett.. Így élnék a kedvenc focis idézetemmel: "Az előrelépés megkérdőjelezhetetlen!"
[Trolling off]
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 379
113
Traktor lesz itt nem heli. :) Mondjuk darabja 33 millióért vágja a füvet, erre a célra jó lenne a 6-7 millás Mtz is, de mindegy. Nem ez a lényeg, hanem hogyha egy ilyen egyszerű beszerzés így elszállhat árban,meg felesleges képességekben akkor egy helikopter vagy bármi más hadi beszerzésben hasonlóra számíthatunk még mindig.origo.hu/itthon/20140716-2-7-milliardert-vesz-traktorokat-a-magyar-kozut.html
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
antigonosz

Annyi pénzért már lehet, hogy hárméltűek. Ez az új csodafegyver, traktornak álcázva, hogy megtévessze az ellenséget. :D Bár ezt a poént a szovjetek egyszer már ellőtték a kínai határon a vicc szerint...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Sőt ha figyelmesen végignézed az éves észak-koreai parádéról készült videót, akkor ott is vannak traktornak álcázott speciális lövegvontatók :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
joker

Akkor ezek szerint is egyre jobban közelítünk feléjük. Na persze nem a hadsereg létszámában, hanem csak a (hadra fogható) felszerelés minőségében, meg még pár más dologban is, pl. hogy nekünk is van kedves vezetőnk... :(
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Remélem, hogy a katonai és politikai vezetésünk is figyeli az ukrán háborút! Mármint a tényeket és nem a propaganda média híreit.
Érdemes lehet esetleg levonni a tanulságokat a tüzérségre és közvetlen légi támogatásra vonatkozóan!
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Ezt a cikk a honvédban is megjelent. Egész jó lett.

http://www.haborumuveszete.hu/rovatok/fegyverek/lo/expal-m-08-combi/#utm_source=artofwar_hirlevel&utm_medium=1794&utm_term=HatĂĄsos hatvanas: Expal M-08 Combi&utm_content=HatĂĄsos hatvanas: Expal M-08 Combi&utm_campaign=szobi2@freemail.hu
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
alfa74

Nekem az jött le az Ukrán háborúval kapcsolatban, hogy:
1. Még mindig a gyalogság nyeri meg a háborút. Szóval nem mindegy, hogy milyen a felszerelés és az emberanyag.
2. A rakéta sorozatvető még mindig a tüzérségi eszközök "királya".
3. A közvetlen tűztámogatás/csapásmérés versenyszámban egy csatarepülőgép még mindig fényévekkel jobb túlélési aránnyal rendelkezik, mint bármely helikopter.

Nekem ilyen tanúságokkal szolgált az ukrán konfliktus.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
nekem még az jött le, hogy a MANPADS-képesség valódi hasznos képességnek számít