A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Sziasztok.
Lóvé van...Többek között innen is nézik mire van szükség:))) Ha jól tudom a második 44 leo már el is van fogadva.ez komoly dolog...valamint:kb 50.000 cz van már a raktárban...és az az ujabb lérak helyett 12-14 madár jön ha jól hallottam..átmenetileg.
Nincs újabb lérak, mert a KUB rövidesen kukázódik, tehát nem újabb, hanem lérak beszerzés kedves fantaszta barátom. BREN-ből nincs ekkora mennyiség, vadászok beszerzése jelenleg nem aktuális. Nincs tervben több Leo. Ezt nem hallottad?
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Sziasztok.
Lóvé van...Többek között innen is nézik mire van szükség:))) Ha jól tudom a második 44 leo már el is van fogadva.ez komoly dolog...valamint:kb 50.000 cz van már a raktárban...és az az ujabb lérak helyett 12-14 madár jön ha jól hallottam..átmenetileg.
Szilveszter van, nem ápr 1.
Most ez nem vmi szivatás, ugye?

Nagyon bírnám ezt az opciót...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Sziasztok.
Lóvé van...Többek között innen is nézik mire van szükség:))) Ha jól tudom a második 44 leo már el is van fogadva.ez komoly dolog...valamint:kb 50.000 cz van már a raktárban...és az az ujabb lérak helyett 12-14 madár jön ha jól hallottam..átmenetileg.
Fogjuk ezt fel kincstári optimizmusnak, vagy új évi kívánságnak. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Sziasztok.
Lóvé van...Többek között innen is nézik mire van szükség:))) Ha jól tudom a második 44 leo már el is van fogadva.ez komoly dolog...valamint:kb 50.000 cz van már a raktárban...és az az ujabb lérak helyett 12-14 madár jön ha jól hallottam..átmenetileg.

Erre kíváncsi vagyok. :) Legyen persze igazad.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A spanyolok (valószínűleg az új kormány) visszamondtak elvileg legyártott 348 db Mowag Piranha 5 öt. Hát ha lenne rá lehetőség biztosan lecsapnék rá mert a btr-80 tól már szinte bármi jobb lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
A spanyolok (valószínűleg az új kormány) visszamondtak elvileg legyártott 348 db Mowag Piranha 5 öt. Hát ha lenne rá lehetőség biztosan lecsapnék rá mert a btr-80 tól már szinte bármi jobb lenne.

Az biztos, nincs legyártva. Nem állnak egy telephelyén.
Annyi volt rendelve. Azt mondták vissza.
Nem szoktak ennyit legyártani, és nem leszállítai.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Az biztos, nincs legyártva. Nem állnak egy telephelyén.
Annyi volt rendelve. Azt mondták vissza.
Nem szoktak ennyit legyártani, és nem leszállítai.
A románoknak is most készült el, amiket leszállítottak nekik. De a nagyrészét mindig helyben gyártják...
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
A románoknak is most készült el, amiket leszállítottak nekik. De a nagyrészét mindig helyben gyártják...

A BTR-nél szerintem minden jobb,de én nem tartom valószínűnek,hogy majd esetleg ilyeneket szerzünk be, főleg úgy,hogy a románok is gyártják. Szerintem mi jobbat akarunk venni, mondjuk nem ismerem úgy a 8x8-okat , összehasonlítva a Boxer, Patria, Nexter , Pandur 2-es stb, de én úgy gondolom, hogy az első háromban benne lehet.Na, meg nem utolsósorban , az ára vajon hol helyezkedhet el a többihez képest? Egy szó,mint 100: a BTR-hez ez is űrtechnika.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
A BTR-nél szerintem minden jobb,de én nem tartom valószínűnek,hogy majd esetleg ilyeneket szerzünk be, főleg úgy,hogy a románok is gyártják. Szerintem mi jobbat akarunk venni, mondjuk nem ismerem úgy a 8x8-okat , összehasonlítva a Boxer, Patria, Nexter , Pandur 2-es stb, de én úgy gondolom, hogy az első háromban benne lehet.Na, meg nem utolsósorban , az ára vajon hol helyezkedhet el a többihez képest? Egy szó,mint 100: a BTR-hez ez is űrtechnika.
USA felé kell vmi. A Movag elvben az ő érdekeltségük. Nem tudhatjuk milyen háttéralkuk zajlanak... Főleg ha tényleg Diehl- es lérakunk lesz.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Persze csak több száz darab nem szokott egy telephelyen állni.
Mennyi van most nekik? Azokat már ők gyártják?
34db. Az utolsók most jöttek meg. A többit ők szerelik össze maguknak...
Nem helyben gyártott, csak összeszerelt, de beszállítoként van amit ők is gyárthatnak elemet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
USA felé kell vmi. A Movag elvben az ő érdekeltségük. Nem tudhatjuk milyen háttéralkuk zajlanak... Főleg ha tényleg Diehl- es lérakunk lesz.

Na, igen, az USA-ból, szinte nem vettünk semmit- legalábbis amiről tudunk, pedig az üzlet mértékével megvoltak elégedve, a májusban esedékes O.V. látogatás során. Esetleg Stryker lesz ? Erről még a románok sem akartak hallani, hogy tengerentúlról szerezzenek be 8x8-ast. Meg szerintem ebből kéne a legtöbb, gondolom én több százas mennyiség. Pedig előbb-utóbb onnan is kell venni valamit, és szerintem nem repülők vagy helikopterek lesznek. Még egy-két ilyen visszamondás, akkor már végképp jó tárgyalási pozícióba kerülünk, persze lehet ezzel a spanyol visszamondással is, ha netán ezek mellett döntenénk.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Na, igen, az USA-ból, szinte nem vettünk semmit- legalábbis amiről tudunk, pedig az üzlet mértékével megvoltak elégedve, a májusban esedékes O.V. látogatás során. Esetleg Stryker lesz ? Erről még a románok sem akartak hallani, hogy tengerentúlról szerezzenek be 8x8-ast. Meg szerintem ebből kéne a legtöbb, gondolom én több százas mennyiség. Pedig előbb-utóbb onnan is kell venni valamit, és szerintem nem repülők vagy helikopterek lesznek. Még egy-két ilyen visszamondás, akkor már végképp jó tárgyalási pozícióba kerülünk, persze lehet ezzel a spanyol visszamondással is, ha netán ezek mellett döntenénk.
Az Amraam- okon kívül egyenlőre nagy a csend. Azokat elvileg vettük.
Ezért voltam szkeptikus hogy ne NASAMS lenne. De egyre több külföldi forrás mondja hogy nem az lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Na, igen, az USA-ból, szinte nem vettünk semmit- legalábbis amiről tudunk, pedig az üzlet mértékével megvoltak elégedve, a májusban esedékes O.V. látogatás során. Esetleg Stryker lesz ? Erről még a románok sem akartak hallani, hogy tengerentúlról szerezzenek be 8x8-ast. Meg szerintem ebből kéne a legtöbb, gondolom én több százas mennyiség. Pedig előbb-utóbb onnan is kell venni valamit, és szerintem nem repülők vagy helikopterek lesznek. Még egy-két ilyen visszamondás, akkor már végképp jó tárgyalási pozícióba kerülünk, persze lehet ezzel a spanyol visszamondással is, ha netán ezek mellett döntenénk.
USA-ból AMRAAM 150mrd-ért már van a puttonyunkban.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Annyit szoktak emlegetni hivatalos emberek, ha faggatják őket, hogy a légvédelem lesz a következő. Tehát én a légvédelmi rakétákat, komlexumokat, várom, hogy mi is lesz az és mennyi. Szerintem IFV, APC, csak azok után.