A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ismersz olyan oldalt, ahol össze vannak gyűjtve az F-16 eladások tételesen, árral együtt, táblázatos formában?
Pl. Görögország - Peace Xenia I / II / III / IV, Portugália Peace Atlantis I / II stb.
Keresem, de még nem találtam ilyet.
Olyat nem. Azért meg kell dolgozni. Kiindulásnak ott van F-16.net. Az összes ország összes eladása ottan van az export nevével együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Szu22 felderítőnek volt, és sosem volt nagy hadrafoghatósága. Meg rövid ideig volt rendszerben 1984-1997 között alig több mint 1 évtizedig. Ráadásul ha jól tudom 1x még voltak nagyjavításon is ez idő alatt.
De mig 21 mennyi volt? Valami 60-70db körül volt talán. Aztán mennyi tudott repülni?

Na meg ezek jóval egyszerűbb gépek voltak még a mostaniakhoz képest.
A különbség nagyságrendnyi mint kb. mint a kézi tekerős fúró meg az hálózati áramos változat között.

Ez szerinted felderítő?
Ca2b9Fb.png
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Szu22 felderítőnek volt, és sosem volt nagy hadrafoghatósága.
téves , nagyrészük kb mindig ott volt ha kellettek volna
De mig 21 mennyi volt? Valami 60-70db körül volt talán. Aztán mennyi tudott repülni?
24 mindig tudott, másik 24-et kb pár óra alatt fel lehetett készíteni , a maradék pedig kb havi egyszer kétszer repült anno nálunk ha jól emlékszem
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
És fegyverfelfüggesztő? Ha jól emlékszem, a Szuhojoknál volt ilyen "probléma".
Hát az nem is csak idézőjelben volt probléma, hanem inkább nagybetűvel! A H-29L lézer-vezérlésű ("nagy") rakétához nem volt AKU függesztő/indító berendezés. Hogy nem rendeltünk-e, vagy Iván nem adott (mivel az a rakéta "gikszer" esetén át tudta volna lőni a szovjet reptéri betonfedezékeket) máig se tudom. Vsz-NATO háború esetén viszont biztos jutott volna nekünk is AKU. A "kis" H-25L-el viszont még rakéta-éleslövészet is volt Lengyelországban.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Hát az nem is csak idézőjelben volt probléma, hanem inkább nagybetűvel! A H-29L lézer-vezérlésű ("nagy") rakétához nem volt AKU függesztő/indító berendezés. Hogy nem rendeltünk-e, vagy Iván nem adott (mivel az a rakéta "gikszer" esetén át tudta volna lőni a szovjet reptéri betonfedezékeket) máig se tudom. Vsz-NATO háború esetén viszont biztos jutott volna nekünk is AKU. A "kis" H-25L-el viszont még rakéta-éleslövészet is volt Lengyelországban.
A topikban nincs egy Szu-22 volt műszaki? Várnám a véleményét, amennyiben nem lesz válasz, érdeklődöm a volt kollégáktól, mert én ilyen fegyvertartó mizériával nem találkoztam.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Szu22 felderítőnek volt, és sosem volt nagy hadrafoghatósága. Meg rövid ideig volt rendszerben 1984-1997 között alig több mint 1 évtizedig. Ráadásul ha jól tudom 1x még voltak nagyjavításon is ez idő alatt.
De mig 21 mennyi volt? Valami 60-70db körül volt talán. Aztán mennyi tudott repülni?

Na meg ezek jóval egyszerűbb gépek voltak még a mostaniakhoz képest.
A különbség nagyságrendnyi mint kb. mint a kézi tekerős fúró meg az hálózati áramos változat között.
Annyira egyszerűek, hogy a Lengyel fegyverbarátaink még mindkét típust rendszerben tartják, a romulánok, meg a horvátok a MIG 21-et már nem azért, mert beléjük szerettek, hanem meg kell várni a váltó típust. Azért fel kell ébredni. Van pénz, van repcsi.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Szerintem nem, de arra volt a magyar néphadseregben besorolva. Persze sose volt annak használva, jószerivel semmire nem használtuk igazán.
Ezek szerint te mindenhez is értesz és mindenben is tájékozott vagy. Jártál ezelőtt húsz éve katonai repülőtér közelében? Ismersz hajózókat, műszakiakat abból az időből? Ezek a kérdéseim, nem a fegyverfelfüggesztők és a kettős zárak.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Annyira egyszerűek, hogy a Lengyel fegyverbarátaink még mindkét típust rendszerben tartják, a romulánok, meg a horvátok a MIG 21-et már nem azért, mert beléjük szerettek, hanem meg kell várni a váltó típust. Azért fel kell ébredni. Van pénz, van repcsi.

Szerinted mégis mit beszélünk oldalak óta? Hogy igen váltás kell amire lesz pénz, csak ésszerűen kell felhasználni. Hogy mennyiség és minőség egyensúlyát megtaláljuk. A régi gépeket példaként hoztam fel, erre nagyon leragadtál ezeknél. Itt a Gripen E és az F35-ről ment az ötletelés.
A Mig21 meg Szu22 nincs már, az a múlt, és amúgy is már semmi harci feladatra nem lenne potens a mi helyzetünkben.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ezek szerint te mindenhez is értesz és mindenben is tájékozott vagy. Jártál ezelőtt húsz éve katonai repülőtér közelében? Ismersz hajózókat, műszakiakat abból az időből? Ezek a kérdéseim, nem a fegyverfelfüggesztők és a kettős zárak.

Nem de kerek perec le vannak írva adatok, még titkosítva sincsenek. Kb. 5 perc kereséssel magad is megtalálod. És vannak itt a fórumon, akik alátámasztották, mert voltak ott/vannak ott, és látták meg megkérdezték. Nem 100%-ra nem tudom de a meglévő információk alapján minden jel arra mutat, hogy ez történt amit leírtam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
Egy dolog azok közül amit hiányolok a magyar sajtóban. Cseh szaklapban megjelenik egy részletes elemzés - ebben a konkrét esetben az Armatáról - majd ezt átveszi a legolvasottabb napilap, "lebutítja" és a lényeg vasárnap mindenkihez eljut.

https://www.armadninoviny.cz/lez-jmenem-armata.html

https://www.idnes.cz/technet/techni...ky-t-14-rusko.A200130_124931_tec_technika_vse

Csapj a szádra!Mi munka van egy ilyenben!El kell olvasni az eredeti cikket,meg kell érteni(ami feltételez valamilyen szintű ismeretet az adott témában),majd megg kell írni a cikket.Higy gondoltad te ezt?