A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Pont ezt mondom,hogy nem valamivel,sokkal olcsóbb.
Nem jönn ki a matek,ha csak pár millió vagy 10-20 millió a különbség.
Ár/érték arányban így már nagyon is jók. Erre gyúrtak. Drágább mint a C/D variáns,persze,de ez nem jelenti azt,hogy a világ legdrágább gépe lett.
%-ban mennyi a különbség?10%?Merthogy harcértékben 110% van az F35 javára.....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
%-ban mennyi a különbség?10%?Merthogy harcértékben 110% van az F35 javára.....
Nem tudom hogy ki hogy van vele? De én ezt a 110% ot valahogy kételkedem benne. F-35 ös meg biztosra nem annyira jönne ki mint amennyire olcsóbban gondolná az ember. Új gépnél szinte mindent lehetne kezdeni elölről. Logisztikát ...................... stb. És ezek a tételek jelentősen feldobhatják az árt. Ép te fejteted ki pár hónapja hogy az F-35 el nem lennél kibékülve mert szerinted mindenben nem lennénk felkészülve rá egy ilyen tudású gépre. Meg nem tudnánk teljesen kihasználni itt a térségben a tudását amivel részben egyet is értek.
Azokkal értek egyet akik gripent favorizálják későbbre is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Valamivel olcsóbb a Gripen E,és olcsóbb fentartani is.Viszont harcértékben nagyságrenddel kevesebb.Ár érték arányban felejtős a Gripen E/F

Ne felejts el az F-35-nél az amerikai nagybácsi bevetési-engedélyét és a "hátsókapukat" valamint a hatékony működéshez szűkséges amerikai hadműveleti szerver-központot. Ami most ingyen van, amikor kell, akkor pedig "csak kell egy gyors és titkos" megállapodás.
Egy modern háború addigra véget ért b+ !!!

ÓÓÓOOoooooo, még valami: az ilyen "egyenrangú" kapcsolatok szinte mindig ingyen vannak az ilyen szükséghelyzetben.

...és ez csak a realitás, még nem is volt semmi konteo/összeesküvés/üldözési mánia.
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 612
79 823
113
Nehez úgy két haditechnikai eszköz(tank,repülő stb) arát összehasonlítani érdemben,hogy közben nem nezed a képességeket.Gondoljunk bele ha van egy 1000Forintos repülő meg egy 500Forintos úgy,hogy az 1000Forintos harcértéke háromszorosa az 500Forintosnak akkor melyik is az olcsóbb???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Nézz utána a progiknak. Nem a harcértékről megy a vita,de mindegy.
?????
Mégis,mi a fokmérője egy hadieszköznek,ha nem a harcérték?A szine?
Nem tudom hogy ki hogy van vele? De én ezt a 110% ot valahogy kételkedem benne. F-35 ös meg biztosra nem annyira jönne ki mint amennyire olcsóbban gondolná az ember. Új gépnél szinte mindent lehetne kezdeni elölről. Logisztikát ...................... stb. És ezek a tételek jelentősen feldobhatják az árt. Ép te fejteted ki pár hónapja hogy az F-35 el nem lennél kibékülve mert szerinted mindenben nem lennénk felkészülve rá egy ilyen tudású gépre. Meg nem tudnánk teljesen kihasználni itt a térségben a tudását amivel részben egyet is értek.
Azokkal értek egyet akik gripent favorizálják későbbre is.
Keversz valakivel.Mert én már régóta azt mondom,hogy valódi országvédelmi képességhez legalább 2 ezred kéne és 2 múködő légibázis.A térségbeli dominanciához meg 1 század F35,és valami kellő harcértékű olcsó tömegesitő tipus.(itt került képbe a zsidó tejtermék,akkor még úgy volt,hogy nem lesz használt Gripen C eladó).És folyton azzal voltam támadva,hogy a 2 tipusos légierő nem jó,meg drága,meg mert csak.
Gripen E logisztikailag nem igazán azonos a Gripen C-vel.Más sárkány,hajtómű,harcelektronika.Gyakorlatilag egy új tipus.Vannak ugyan közös alkatrészeik,de a többség nem az.Mint a Hornet-Super Hornet,vagy a MiG21F13-MiG21Bisz esete
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma
K

kamm

Guest
Csak megjegyezném,hogy az 50es évek végén,a Fuga Magister licencgyártására már képes volt az iparuk.....Lavi programrol hallottál?Oké,hogy a végén nem gyártották sorozatban,de kifejlesztették.És az F35be is beszállitok.Harcelektromikájuk meg csak egyszerűen a világ élvonala.És nagyon nem olcsó.

Jaj, hagyjuk mar ezt a zsidok milyen okosak legendat, komolyan. Egy zsakutca volt a Lavi, soha nem voltak kepesek raaldozni a megfelelő összeget egy normális programra.

De igen, az elektronikai fejlesztés kifejezetten olcsojanos egy jet fighter programhoz kepest, az elektronikat par tizmilliardbol be lehet inditani.

Egy jet program mondjuk a 10-1010-100x osszeg es evtizedek.

Gripen E repüléstechnikailag kb az F18 szintjét éri el.

Jaj, hagyjuk mar az ilyen ostoba, amator zöldségeket, komolyan. A Gripen E/F messze bármi előtt jar, amit a zsidok valaha osszeraktak, az F-18F-18-at is simán lekorozi, mint multirole fighter.

Elektronikailag meg meg kb a Kfir block 60 szintjét(az ELTA 2052 GaNi technológiás AESA radar,de már az előző 2035nek is AESA antennája volt 2010után).

Megint a tudatlan hülyeségek... a svedek networked fighterekkel repkednek a 70-es evek ota, a zsidok most sem tudtak egyetlen épkézláb fightert epiteni, de meg az F-35 is csak most jutott el.oda, hogy kepes atadni-atvenni tuzvezetest a foldi tuzerseggrl stb.

Ára meg megközeliti a jóval felette álló F35ét.
Szóval nem nagyon eröltetném.F16V ugyan ez az árkategória,és jóval nagyobb teljesitményt ad.
Ha lesz ténylegesen a Gripen C-hez AESA radaros upgradelt elektronika,megfelelő áron,inkább arra mennék rá.Meg ha lesz tényleg eladó használt Gripen C,upgradelt és megfelelő árú,arra.De az E modelt nem eröltetném.Új gépben szerintem egyértelműen az F35 az opció.

Ennyi tudatlan marhasagot osszehordani... erre nem erdemes valaszolni, ez teged minosit.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
K

kamm

Guest
?????
Mégis,mi a fokmérője egy hadieszköznek,ha nem a harcérték?A szine?

Ovodas szinten: ha az F-35-nek a repuloraja $35,000/ora, nem igazan multirole fighter, raadasul itt Kozep-Europaban, ahol egymas valagaba latunk otthonrol, gyakorlatilag hasznalhatatlan a stealth elonye, viszont legalabb $100M korul van darabja plusz nagyon komoly infra kell moge, mig az E/F Gripennek kb harmada-fele a repulora, direkt multirole fighter, ami kvazi a hatso kertbol felszall es valoszinuleg jo 25%-kal olcsobbra jon ki, nem kell hozza bazisokat epiteni stb, akkor szerinted melyiknek lesz jobb harcerteke, ha az utobbibol mondjuk 1.5x-2x annyit tudunk venni egy harminceves tavon...?

Keversz valakivel.Mert én már régóta azt mondom,hogy valódi országvédelmi képességhez legalább 2 ezred kéne és 2 múködő légibázis.

Ebben egyetertunk, engem is leszoltak, hogy elszalltam, amikor azt mondtam, kellene vagy 40-50 gep, elso kanyarban masik 20-22 E/F minden joval felszerelve, mig a jelenlegiek megmaradnak itthoni (meg szloven, netan horvat stb) legterellenorzesre.

A térségbeli dominanciához meg 1 század F35,és valami kellő harcértékű olcsó tömegesitő tipus.(itt került képbe a zsidó tejtermék,akkor még úgy volt,hogy nem lesz használt Gripen C eladó).És folyton azzal voltam támadva,hogy a 2 tipusos légierő nem jó,meg drága,meg mert csak.

Ez igaz, a ket tipusos egy ostobasag, az F-35 meg egy hibbant otlet, total penztemeto.


Gripen E logisztikailag nem igazán azonos a Gripen C-vel.
Más sárkány,hajtómű,harcelektronika.Gyakorlatilag egy új tipus.Vannak ugyan közös alkatrészeik,de a többség nem az.Mint a Hornet-Super Hornet,vagy a MiG21F13-MiG21Bisz esete

Nem igaz, de mindegy, erre kulon hangsulyt fektettek a svedek. Nem is errol szol, hanem hogy ugyanaz a mentalitas, nem kell nullarol treningelni embereket es peldaul a toolset stb tutira hasonlo.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Nemerson

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
?????
Mégis,mi a fokmérője egy hadieszköznek,ha nem a harcérték?A szine?

Keversz valakivel.Mert én már régóta azt mondom,hogy valódi országvédelmi képességhez legalább 2 ezred kéne és 2 múködő légibázis.A térségbeli dominanciához meg 1 század F35,és valami kellő harcértékű olcsó tömegesitő tipus.(itt került képbe a zsidó tejtermék,akkor még úgy volt,hogy nem lesz használt Gripen C eladó).És folyton azzal voltam támadva,hogy a 2 tipusos légierő nem jó,meg drága,meg mert csak.
Gripen E logisztikailag nem igazán azonos a Gripen C-vel.Más sárkány,hajtómű,harcelektronika.Gyakorlatilag egy új tipus.Vannak ugyan közös alkatrészeik,de a többség nem az.Mint a Hornet-Super Hornet,vagy a MiG21F13-MiG21Bisz esete

Ne terelj. Azt írtad az új Gripen hú de drága. Erre írtam,hogy talán mégsem.
Téma lezárva. Megint vitát próbálsz generálni a semmiből.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 825
113
"El kell majd gondolkoznunk a saját légi- és teherszállítási kapacitás kialakításán is.”
-vonta le végül Szijjártó a következtetéseket."

3 rámpás szállító már tervben volt, ez akár további bővítést is jelenthet. Bár az a 3 is már évek óta csúszik...de ez talán most felgyorsul!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
3x KC-390 + 1x A330MRTT max amit ésszerűen el lehetne képzelni! A két 319-es mindenképp marad szerintem. De a KC-390 abszolút prioritás kell legyen!
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 276
113
"El kell majd gondolkoznunk a saját légi- és teherszállítási kapacitás kialakításán is.”
-vonta le végül Szijjártó a következtetéseket."

3 rámpás szállító már tervben volt, ez akár további bővítést is jelenthet. Bár az a 3 is már évek óta csúszik...de ez talán most felgyorsul!
Pedig a 319 ek is milyen iszomyat feleslegesek voltak eggyesek szerint meg par honapja :D na ugye hogy nem is :) /az utobbi idobe annyi mindent van az orr ala dorgolni :) /kar volt annyit vitatkozni./