A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 316
12 682
113
Nem igazán értetted meg, amit leírtam.
Ezeket amiket leírtál teljesen rendben vannak. Csakhát erre van egy külön jármű.
Az a neve, hogy fahrschulpanzer:
8ZaDd1h1gDv7hxVXZ9_7-yFMEsBn2nVZD7mwmQVVgjYFp16jiEyx-gE8-vChqIV6y4H0o_m-A1h59YXbFJ8Ul8h6n1GzHsEzM_yfyMMpGlGcc0bUaUfX3wD2_FswJWUX_jx7UP6fn_I

Emlékeim szerint ilyet is rendeltünk.
Ehhez viszont minek 12 db harcképes rendes Leo2 A4?
Másrészről viszont nem kell már év végéig várni rájuk. ;)
Ha gondosan kiszámolod az általad említett 50 ember leopard 2-es vezetői (!) kiképzése is max. Fél év (ha valamit nagyon rosszul csinálnak, akkor 1 év).
Az első A7-esek meg majd 3 év múlva érkeznek.
Ezzel csak a vezetést lehet oktatni (ha jól tudom).
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezzel csak a vezetést lehet oktatni (ha jól tudom).
Így van, de nem is volt másról szó.
Ezen kívül, ha jól emlékszem (javítsatok!), kapunk szimulátort is.
A lövegkezelő és a parancsnok képzésének egy jelentős része abban lesz. De fontos, hogy az A4-ek toronybelseje nem egyezik meg az A7-ekkel, azaz inkább az alapok tanulhatóak meg majd az A4-ben.
Ehhez meg kicsit soknak tűnik a rendelkezésre álló 3-4 év. ;)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 634
14 968
113
Ez jóformán csak az illetményen múlik, mi is tudjuk, szerintem ők is...

Igen.
És?
Az, hogy ekkora a hiány embereből, az eddig is részben pénz kérdés volt.

Megnéztem az irány a sereg kalkulátorába ha visszamennék katonának mennyit keresnék.
11 év szolgálati idő
Szkv
Érettségi: 175 ezer.

Szerintem kicsit karcsú.
A külszolgálatos lóvékat most nem tudom. Meg amit a határon fizetnek azt sem.

Pár éve a külszolgálat jól fizetett. Anyagilag csak az tette elviselhetővé a szolgálatot.
Egyes kollégáim szerint azért volt ez így, hogy legyen jelentkező a kinti fél évekre.
Volt, hogy így is neccesen jött össze az állomány.

Boszniába nekem sem volt kedvem 3 társammal kimenni. De finoman megpendítették, hogy akkor máshova sem kell mennünk, valószínű hosszabítva sem lessz.

A hk-s személyzet meg elmegy külszolgálatba? Akkor hiába lessz itthon pár tucat Leó. Hacsak nem azzal megy mondjuk egy század. A többi meg itthon marad?
Ők nem keresnek pénzt?

Amúgy mennyi illetmény emelést terveznek? 5-5-5%-ot a következő 3 évre? Vagy az nem a katonákra vonatkozik hanem a rendőrökre?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Igen.
És?
Az, hogy ekkora a hiány embereből, az eddig is részben pénz kérdés volt.

Megnéztem az irány a sereg kalkulátorába ha visszamennék katonának mennyit keresnék.
11 év szolgálati idő
Szkv
Érettségi: 175 ezer.

Szerintem kicsit karcsú.
A külszolgálatos lóvékat most nem tudom. Meg amit a határon fizetnek azt sem.

Pár éve a külszolgálat jól fizetett. Anyagilag csak az tette elviselhetővé a szolgálatot.
Egyes kollégáim szerint azért volt ez így, hogy legyen jelentkező a kinti fél évekre.
Volt, hogy így is neccesen jött össze az állomány.

Boszniába nekem sem volt kedvem 3 társammal kimenni. De finoman megpendítették, hogy akkor máshova sem kell mennünk, valószínű hosszabítva sem lessz.

A hk-s személyzet meg elmegy külszolgálatba? Akkor hiába lessz itthon pár tucat Leó. Hacsak nem azzal megy mondjuk egy század. A többi meg itthon marad?
Ők nem keresnek pénzt?

Amúgy mennyi illetmény emelést terveznek? 5-5-5%-ot a következő 3 évre? Vagy az nem a katonákra vonatkozik hanem a rendőrökre?
Amúgy az irány a sereg nem írja a munkaerőpiaci pótlékot, a szakszi az 200 nettót visz kb haza. A kezdő közkatona érettségivel jelenleg 184-5 körül ficeg.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért a 185-ös fizetés nem olyan rossz egyes vidékeken.
Ehhez még milyen plusz jön? (Cafetéria, utazási kedvezmény, lakhatási támogatás...?) Ezek "forintosítva" mennyit tesznek ki?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Azért a 185-ös fizetés nem olyan rossz egyes vidékeken.
Ehhez még milyen plusz jön? (Cafetéria, utazási kedvezmény, lakhatási támogatás...?) Ezek "forintosítva" mennyit tesznek ki?

Nincs lakhatási támogatás a legénységnek.Az utazási az kocsival 15Ft/km vagy a MÁV jegy 85%-a.Szépkártyára 12000 havonta.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Azért a 185-ös fizetés nem olyan rossz egyes vidékeken.
Ehhez még milyen plusz jön? (Cafetéria, utazási kedvezmény, lakhatási támogatás...?) Ezek "forintosítva" mennyit tesznek ki?
12 ezer szép kártyára meleg kaja, utazási kocsival a 15 forint/km, vagy fizetik a bérletet, illetve jár a közalkalmazotti évi 24 db 50%-os tömegközlekedés. Lakhatási támogatás az altiszti és tiszti állománynak jár (egyelőre, vannak tervek kiterjeszteni) A legénységi állomány kap szerződési és hosszabbítási pénzt (altiszti és tiszti akkor sem ha szerződéses) illetve az egész állomány jogosult kamatmentes munkáltatói hitelre, családalapítási pénzre, meg a legénységi állomány évi 500 000 forint lakáshitel támogatásra, az altiszti és tiszti állomány lízingre. Illetve mindenkinek jár nőtlen szállói vagy laktanyai elhelyezés a helyőrségek lehetőségeitől függően.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
12 ezer szép kártyára meleg kaja, utazási kocsival a 15 forint/km, vagy fizetik a bérletet, illetve jár a közalkalmazotti évi 24 db 50%-os tömegközlekedés. Lakhatási támogatás az altiszti és tiszti állománynak jár (egyelőre, vannak tervek kiterjeszteni) A legénységi állomány kap szerződési és hosszabbítási pénzt (altiszti és tiszti akkor sem ha szerződéses) illetve az egész állomány jogosult kamatmentes munkáltatói hitelre, családalapítási pénzre, meg a legénységi állomány évi 500 000 forint lakáshitel támogatásra, az altiszti és tiszti állomány lízingre. Illetve mindenkinek jár nőtlen szállói vagy laktanyai elhelyezés a helyőrségek lehetőségeitől függően.
Ja meg száz százalékos táppénz és nem basznak ki ha betegség vagy sérülés miatt kiesel a melóból pár hétig, vagy pedig nem tudsz bemenni mert beteg a gyerek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Az 500 ezret már januárban megkaptátok, nem? Már csak 2,5 év. Addig meg már fél lábon is...
A '22-es kapmányban biztos benne lesz! :rolleyes:
Már most mást mondanak rá mint amikor kihirdették, hogy ki jogosult meg hogy. Majd addig kialakul, remélem hogy lesz és annyi és úgy ahogy be lett lengetve. De sok víz lefolyik a Dunán addig.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Plusz a szolgalatok vallalasa v4 kszksz hksz stb. /napi kb 2000 ft ./ez dedikaltan harcolo alegysegeknel van zomebe./
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És e mellé egy legénységi állományúnak mi a munkarendje?

Nem akarok senkit megsérteni, mert tudom, hogy sokan keveslik és biztos vannak olyan vidékek, ahol ez nem versenyképes, de a vadkeletről nézve adott iskolai végzettséghez mérten nem hangzik olyan rosszul, mint azt lefesteni szokták.
Hol a buktató?:)
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Amúgy az irány a sereg nem írja a munkaerőpiaci pótlékot, a szakszi az 200 nettót visz kb haza. A kezdő közkatona érettségivel jelenleg 184-5 körül ficeg.
Az se volt versenyképes pár hónappal ezelőttig, mert egy C-s jogsival egy nem link faszi megkereste belföldön belül néha egy kis fizikai munkával kiegészítve a dupláját. Ezt tudja mindenki. Ha bebaszik a mostani válság a munkaerő piacnak, akkor lehet hogy a fix 185 is jobb lesz mint a munkanélküli, sok embernek.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 634
14 968
113
És e mellé egy legénységi állományúnak mi a munkarendje?

Nem akarok senkit megsérteni, mert tudom, hogy sokan keveslik és biztos vannak olyan vidékek, ahol ez nem versenyképes, de a vadkeletről nézve adott iskolai végzettséghez mérten nem hangzik olyan rosszul, mint azt lefesteni szokták.
Hol a buktató?:)


Buktató max ha nem helyi vagy, marad a szálló. Vagy albérlet. Nem tudsz anyunál-apunál lakni. Félretenni.
Ha szálló az 18-25 évesen még buli is.
Ha elmész albérletbe a fele elmegy.
Tatán.
Pesten-győrben az egész.
Félrerakni nem tudsz.

Szóval fiatalon szálló nem rossz.
De akkor a nagy átlag elbulizza, issza, kurvázza.
Kicsit idősebben már nem annyira buli szállón lakni.
Ha vadkeleti vagy :D és tatáról hazajárnál, (azért ezt írom mert én ott voltam)péntek este hazaérsz szombat otthon, vasárnap délben-délután indulhatsz vissza.
Ha ott van a család az necces.

Munkarend(pár éve) 730-tól 16ig a hét 4 napján, pénteken 14ig, hogy aki távol lakik az se éjfélre érjen haza.

Szerintem nincs buktató csak át kell gondolni kinek mi a fontos.

Ismertem olyan katonát aki 10 év után 0Ft-al szerelt le, és olyat is aki 10 millával. (Ez 2012-3 környéke)
Külszolgálatból azért lehetett félrerakni.
Bár azt meg sokaknál a család bánta. Főleg ha valaki rendszeresen kijár.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Buktató max ha nem helyi vagy, marad a szálló. Vagy albérlet. Nem tudsz anyunál-apunál lakni. Félretenni.
Ha szálló az 18-25 évesen még buli is.
Ha elmész albérletbe a fele elmegy.
Tatán.
Pesten-győrben az egész.
Félrerakni nem tudsz.

Szóval fiatalon szálló nem rossz.
De akkor a nagy átlag elbulizza, issza, kurvázza.
Kicsit idősebben már nem annyira buli szállón lakni.
Ha vadkeleti vagy :D és tatáról hazajárnál, (azért ezt írom mert én ott voltam)péntek este hazaérsz szombat otthon, vasárnap délben-délután indulhatsz vissza.
Ha ott van a család az necces.

Munkarend(pár éve) 730-tól 16ig a hét 4 napján, pénteken 14ig, hogy aki távol lakik az se éjfélre érjen haza.

Szerintem nincs buktató csak át kell gondolni kinek mi a fontos.

Ismertem olyan katonát aki 10 év után 0Ft-al szerelt le, és olyat is aki 10 millával. (Ez 2012-3 környéke)
Külszolgálatból azért lehetett félrerakni.
Bár azt meg sokaknál a család bánta. Főleg ha valaki rendszeresen kijár.

És ha kiképzés van, pl. több napos Bakony, akkor az, hogy néz ki? Pluszba kifizetik, vagy lecsúsztatás, vagy más? Meg milyen gyakoriak a több napos távollétek?
Nem csak Tata-Pest-Győr van, HMVH, Szentes, Debrecen, Szolnok. (Bár Debrecen, Szolnok gondolom drágább hely, Debrecenben úgy hallom nagyon magasak az ingatlanárak), de bejárni sem vészes akár 50 km-ről sem, ezektől meg ilyen távolságra két műszakban, ugyan úgy bejárással sem biztos, hogy ennyit megkeres az ember.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
És ha kiképzés van, pl. több napos Bakony, akkor az, hogy néz ki? Pluszba kifizetik, vagy lecsúsztatás, vagy más? Meg milyen gyakoriak a több napos távollétek?
Nem csak Tata-Pest-Győr van, HMVH, Szentes, Debrecen, Szolnok. (Bár Debrecen, Szolnok gondolom drágább hely, Debrecenben úgy hallom nagyon magasak az ingatlanárak), de bejárni sem vészes akár 50 km-ről sem, ezektől meg ilyen távolságra két műszakban, ugyan úgy bejárással sem biztos, hogy ennyit megkeres az ember.
Akkor mi a kérdés?Van ilyen,hogy gyakorlati pótlék amit gyakorlatos napok utén kapsz.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros