A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
2019-es német fegyverexport jelentésben van hogy abban az évben 1,8 milliárd Euro értékben rendeltünk.
Csak nekem még mindig soknak tűnik a 85 db. kb. 10 millió euro/db átlagáras páncélos eszközért, minden kiegészítővel, képzéssel, támogatással együtt kifizetett 20 millió Euró/db átlagár. De németek precíz emberek, csak beleírták volna ha más is volt abban a csomagban...
1.8 milliárd euros csomagról tételesen van egy nyilvános német minisztériumi jelentes, milyen szajrét tartalmaz, darabszám nélkül. IFV, Boxer nincs benne. Tavaly itt, többször lett linkelve.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ha jól értem, 2 milliárd Euró IFV/APC_re ? Nem lenne rossz... Reméljük a mieink is így gondolják...:hadonaszos:
És ezzel, plusz a Leo rájuk eső részével, mi vagyunk a 2019-es terveik szerint Európából a legnagyobb vásárlóik. Jó ezt olvasni.

Az a szám az engedélyezett fegyverexportra vonatkozott. Benne vannak az Airbus helikopterek is mindenestül.
Nincs benne. Az elején én is azt hittem, de a tételes felsorolásból a heli hianyzik. Az sztem még korábbi engedély volt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 389
113
Vazze! Amit betettél RM prezit abban van az 51.oldalon. A 48.oldalnál megálltál? :)
Ezt a prezit most találtam, telefonon. Alaposan nem nagyon tudtam átnézni. Más összefüggések miatt tettem be. Amiről eredetileg beszéltem az a 2018-as prezi volt. Abban nem tűnt fel.
Hozzá kell tenni, hogy ezek elsősorban a részvényesek miatt készülnek, akiknek villantani kell!
Tehát ezek csak nedves álmok a RM board részéről.
Ehhez a 2-3 Mrd-os kerethez azért nagy jóstehetség nem kell! ;)
Az RM-nek szerintem nem nagyon van reális esélye a térségünkben a Lynx-szel. Senki nem fog kis országként egy ilyen rizikós ügyet bevállalni.
Túl nagy a veszélye, hogy nem tudják az érdekeiket érvênyesíteni, ha a sorozatgyártot járművekkel gondok lesznek.
A lengyelek nyilvánvalóan a Borsukot fogják tolni. A románoknál meg marad a GDELS (ASCOD?), mint partner, ha lesz pénzük majd valamikor láncosat cserélni.
A cseheket is behúzza szerintem a GDELS. A szlovákoknak meg most satufék van minden beszerzésnél. A horvátok ugye felújított Bradleyt vettek. A bolgárokról fingom sincs, de ők is most kicsit takarékon lesznek szerintem az F-16-osok után.
Az ausztál és az esetleges USA tender döntő lesz a Lynx jövőjével kapcsolatban.
A Boxer más tészta. Az ott már egy bevezetett típus. Elég nehéz megkerülni.
Én a RM esetén nagyon komoly potenciált látok a MAN platformban. És különösen a kerekes tüzérségi platform vonalon érzem a növekedési lehetőséget.
Látszik is, hogy a RM is lát benne fantáziát, ahogy az Archert feltették a 8x8-as HX platformra. Európa le van maradva a tüzérség mennyiségével. A HX platform egy olcsó és megbízható alapot adhatna. Mondjuk az Archeres konstrukció viszont valószínüleg nem kimondottan az olcsóságával fog hódítani.:rolleyes:
Egy EVA viszont elég kellemes alternatíva lehet....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Az a szám az engedélyezett fegyverexportra vonatkozott. Benne vannak az Airbus helikopterek is mindenestül.
Ez van benne a az 1.8 milliárd euros csomiba.

Kampfpanzer, Panzerhaubitzen, Pionierpanzer, Bergepanzer, Brückenlegepanzer, Fahrschulpanzer, LKW, Geländefahrzeuge, Geländewagen, Anhänger und Teile für Kampfpanzer, gepanzerte Fahrzeuge, Landfahrzeuge (A0006/79,1 %);

Fahr- und Gefechtssimulatoren und Teile für Fahr- und Gefechtssimulatoren (A0014/5,9 %)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Ezt a prezit most találtam, telefonon. Alaposan nem nagyon tudtam átnézni. Más összefüggések miatt tettem be. Amiről eredetileg beszéltem az a 2018-as prezi volt. Abban nem tűnt fel.
Hozzá kell tenni, hogy ezek elsősorban a részvényesek miatt készülnek, akiknek villantani kell!
Tehát ezek csak nedves álmok a RM board részéről.
Ehhez a 2-3 Mrd-os kerethez azért nagy jóstehetség nem kell! ;)
Az RM-nek szerintem nem nagyon van reális esélye a térségünkben a Lynx-szel. Senki nem fog kis országként egy ilyen rizikós ügyet bevállalni.
Túl nagy a veszélye, hogy nem tudják az érdekeiket érvênyesíteni, ha a sorozatgyártot járművekkel gondok lesznek.
A lengyelek nyilvánvalóan a Borsukot fogják tolni. A románoknál meg marad a GDELS (ASCOD?), mint partner, ha lesz pénzük majd valamikor láncosat cserélni.
A cseheket is behúzza szerintem a GDELS. A szlovákoknak meg most satufék van minden beszerzésnél. A horvátok ugye felújított Bradleyt vettek. A bolgárokról fingom sincs, de ők is most kicsit takarékon lesznek szerintem az F-16-osok után.
Az ausztál és az esetleges USA tender döntő lesz a Lynx jövőjével kapcsolatban.
A Boxer más tészta. Az ott már egy bevezetett típus. Elég nehéz megkerülni.
Én a RM esetén nagyon komoly potenciált látok a MAN platformban. És különösen a kerekes tüzérségi platform vonalon érzem a növekedési lehetőséget.
Látszik is, hogy a RM is lát benne fantáziát, ahogy az Archert feltették a 8x8-as HX platformra. Európa le van maradva a tüzérség mennyiségével. A HX platform egy olcsó és megbízható alapot adhatna. Mondjuk az Archeres konstrukció viszont valószínüleg nem kimondottan az olcsóságával fog hódítani.:rolleyes:
Egy EVA viszont elég kellemes alternatíva lehet....
RM-rol jut eszembe,az Agilis tervük végleg irattárba került?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ez a legújabb RM prezentáció, 2020 májusi.

Ebben már csak annyit írnak hogy Hungary:Leopard, Howitzer, IFV(wheeled/tracked)

És csak az első kettő zöld színű. Akkor valószínűleg még nincs üzlet.
Viszont az 55-ik oldalon írják, hogy 2020. második vagy harmadik negyedévében várnak egy Kelet-Európai IFV biznisz aláírást, ahogy mi is. :)
Ez nem a cseh tender, arról fölötte egy sorral írnak.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 429
113
Az RM-nek szerintem nem nagyon van reális esélye a térségünkben a Lynx-szel. Senki nem fog kis országként egy ilyen rizikós ügyet bevállalni.
Túl nagy a veszélye, hogy nem tudják az érdekeiket érvênyesíteni, ha a sorozatgyártot járművekkel gondok lesznek.

Pontosan. Valami qrva nagyon kene durrantani az RM reszerol hogy valamelyik vezetes bevallaljon egy meg csak papiron letezo platformot.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 389
113
Ez a legújabb RM prezentáció, 2020 májusi.

Ebben már csak annyit írnak hogy Hungary:Leopard, Howitzer, IFV(wheeled/tracked)

És csak az első kettő zöld színű. Akkor valószínűleg még nincs üzlet.
55. Oldal érdekes!
Először leírja, hogy a cseh tender csak elhalasztva lett, döntés 2020 második felére várható.
Viszont a következő sor:
Egy kelet-európai ország IFV tenderén folyamatban vannak tárgyalások, döntés a 2.-3. Negyedévben, IDÉN!
Na kívancsi vagyok, hogy ki lehet. Mert ha a cseheket kivettük, nem marad sok jelentkező! :rolleyes::D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
55. Oldal érdekes!
Először leírja, hogy a cseh tender csak elhalasztva lett, döntés 2020 második felére várható.
Viszont a következő sor:
Egy kelet-európai ország IFV tenderén folyamatban vannak tárgyalások, döntés a 2.-3. Negyedévben, IDÉN!
Na kívancsi vagyok, hogy ki lehet. Mert ha a cseheket kivettük, nem marad sok jelentkező! :rolleyes::D
Elég jópofa lesz ez a germán nehézdandár. :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
Megint felpörgött a topik rendesen... :D


Ennyi biztatót találtam benne azért...

  • Czech Republic tender not cancelled yet, decision expected for H2 2020
  • East European IFV tender under negotiation, contract signing expected Q2/Q3 2020

Viszont az 55-ik oldalon írják, hogy 2020. második vagy harmadik negyedévében várnak egy Kelet-Európai IFV biznisz aláírást, ahogy mi is. :)
Ez nem a cseh tender, arról fölötte egy sorral írnak.

55. Oldal érdekes!
Először leírja, hogy a cseh tender csak elhalasztva lett, döntés 2020 második felére várható.
Viszont a következő sor:
Egy kelet-európai ország IFV tenderén folyamatban vannak tárgyalások, döntés a 2.-3. Negyedévben, IDÉN!
Na kívancsi vagyok, hogy ki lehet. Mert ha a cseheket kivettük, nem marad sok jelentkező! :rolleyes::D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
18 March 2020: Armin Papperger is Chief Executive Officer at Rheinmetall AG.

"We are in the final negotiation in Hungary, maybe there is some delay at the moment because of the final decision. But I personally expect this all weeks, not month.

We will have a delay of I think, minimum three or four weeks because to most of the countries we are, at the moment, not able to fly in. And if I want to sign a contract in Hungary, it is impossible at the moment because we cannot fly in. And therefore we will have a delay of maybe some weeks. My expectation is that we have not a delay of some months or of years, yes? But if there are some weeks I say yes, there will be a delay. It would be unfair if we say no, because as you see, all the travelling issues are big issues at the moment."
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A románok szerintem csak beígértek a németeknek, minek nekik boxer ha a piranha mellett döntöttek (vagyis vettek már belőle tudtommal 2018 előtt)
A lengyeleknél akkoriban már futott a saját láncos ifv nem?
A szlovákoknál elképzelhető volt de az mára kiderült nem lesz belőle semmi.

Szerk elnéztem a romiknál a színezést.
Ez nem egy olyan piaci elemzés, mint pl a Gripenek esetében, hogy kinek mit ajánlanának?
Mi is készítünk (a cégem) üzleti terveket, piaci elemzéseket, kinek mit akarunk eladni... milyen áron stb.
Remélem hogy ennél lényegesen komolyabb alapja van a belinkelt anyagnak, de erősen gyanús hogy szinte minden országra ki van hegyezve, miközben sok technikáról tudjuk, hogy tutira nem az lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator and dudi

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
18 March 2020: Armin Papperger is Chief Executive Officer at Rheinmetall AG.

"We are in the final negotiation in Hungary, maybe there is some delay at the moment because of the final decision. But I personally expect this all weeks, not month.

We will have a delay of I think, minimum three or four weeks because to most of the countries we are, at the moment, not able to fly in. And if I want to sign a contract in Hungary, it is impossible at the moment because we cannot fly in. And therefore we will have a delay of maybe some weeks. My expectation is that we have not a delay of some months or of years, yes? But if there are some weeks I say yes, there will be a delay. It would be unfair if we say no, because as you see, all the travelling issues are big issues at the moment."
Jó várjuk, jöjjön csak. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
18 March 2020: Armin Papperger is Chief Executive Officer at Rheinmetall AG.

"We are in the final negotiation in Hungary, maybe there is some delay at the moment because of the final decision. But I personally expect this all weeks, not month.

We will have a delay of I think, minimum three or four weeks because to most of the countries we are, at the moment, not able to fly in. And if I want to sign a contract in Hungary, it is impossible at the moment because we cannot fly in. And therefore we will have a delay of maybe some weeks. My expectation is that we have not a delay of some months or of years, yes? But if there are some weeks I say yes, there will be a delay. It would be unfair if we say no, because as you see, all the travelling issues are big issues at the moment."
Ezt a repülés dilemmát nem nagyon értem. Ezért csúszik a szerződés... . Vki nem ugrik haza Németországból, eldobhatná Pestre a srácot.