A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
A legkisebb szomszédnak is van 50-100 ATGM-je (a többi anti-tank eszközt nem is említettem!)
Minden Leo-ra jut 2-3-4 "vadász". Ráadásul a szomszédok (minimum) ugye párosan "jönnek"!
Te beülnél az 50 Leo-ból egybe?


Siman. Egyreszt nem egyedul maszkal, masreszt mar van korrekt vedelem is, mire ideernek, meg is lehet hozzajuk venni:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Csak azt nem tudom,hogy ez mennyivel jobb,mint ha helyi összeszereléssel megvettük volna a Mbombe4/6,vagy az RG35 családot.
Érdekes,hogy most senki nem morog az üvegfelületek meg a 4x4 rossz terepjáró képessége miatt.

Nem hiszem, hogy jobban jártunk.
Az hogy ezeket a járműveket vesszük honvédelemre! számomra min megkérdőjelezhető szakmailag.
Mivel yalcinban nem ültem még ezért nem véleményeztem. Maxxproban és cougarban viszont igen. Ezek sajnos terepen katasztrófálisak.
Afgánba nem véletlenül fejlesztették matv-t az amcsik.

Én gyaktéren ragadtam be sárba btr-el. Nincs kétségem a yelcinek hasonló súlyban 4 keréken hogy boldogulnának a felázott magyar alföldön.

Én azt hittem max misszióba veszünk. Esetleg objektum védelem(Pápa, Kecsó, Szolnok).
Nem pl atgm hordozónak.

Múltkor berakott cikkben említenek egy szlovák tesztet. 10 jármű összehasonlítását.
Erről nem tud valaki valamit/körülmények, más járművek/
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Mi van akkor,ha 150Leo és 300 modernizált 72?Mert 1Leo árábol megvan simán 6 T72 modernizálása.
És nekünk nem érdemes egy zl 72re modernizációs programot kidolgozni.De modernizáltatni 2/3 századnyi Leo árábol egy zl-nyit se olyannal,kinek van rá technológiája?
De úgy nézz ki,ez már merőben elméleti kérdés.

Románok különben gyártottak 6-12csövű 122milis sorozatvetőt,ARO alvázon.....És tényleg el vagy maradva a sorozatvetők lehetőségei terén.

Nincs olyan technológia amivel a mi harckocsijainkat megéri modernizálni.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Jajj, ne fesd az ordogot a falra. A BTReknek menniuk kell, pont.
Szerintem is, épp elégszer ki lett tárgyalva itt is. Sokan azt nem értik meg, hogy amit veszünk, modernizálunk annak nem most kell éppenhogy megfelelőnek, katonailag használhatónak lenni, hanem 10-20-30 év múlva is.
Lehet, hogy abból a pénzből amit a 72esek felújítására költenénk nem lehet leokat venni, de lehet pl. ATGM-et hordozóval, és máris előrébb vagyunk.
Ez a 72esekre is igaz.
 
K

kamm

Guest
Nincs olyan technológia amivel a mi harckocsijainkat megéri modernizálni.

Onmagaban hulyeseg az egesz. Ha valoban modernizalni akarna a T-72-ot, akkor az nem masfel millio lenne, hanem 2-3x annyi, fegyverzet, vedelem, uj motor es gepeszet, elektronika stb. Total ertelmetlen egy 2A7HU aranak a felebol egy ilyen ocskavast ujra epiteni a frametol, mikozben tovabbra sem lesz sehol a 2A7HUhoz kepest.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem is, épp elégszer ki lett tárgyalva itt is. Sokan azt nem értik meg, hogy amit veszünk, modernizálunk annak nem most kell éppenhogy megfelelőnek, katonailag használhatónak lenni, hanem 10-20-30 év múlva is.
Lehet, hogy abból a pénzből amit a 72esek felújítására költenénk nem lehet leokat venni, de lehet pl. ATGM-et hordozóval, és máris előrébb vagyunk.
Ez a 72esekre is igaz.
A modern atgm ek mellé szerintem bőven elférne valami olcsóbb tömeg atgm is. Pl modernebb irányítású maljutka. Modern gyorsabb több célú fejekkel. Manpads, ár érték arányú dron (ami lehet hazai is), több célú rpg fejek........ újabb modern rpg inditók.....
Ahogy elnézem a nyugat európai helyzetet ki tudja mit hozhat a közeljövő?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Onmagaban hulyeseg az egesz. Ha valoban modernizalni akarna a T-72-ot, akkor az nem masfel millio lenne, hanem 2-3x annyi, fegyverzet, vedelem, uj motor es gepeszet, elektronika stb. Total ertelmetlen egy 2A7HU aranak a felebol egy ilyen ocskavast ujra epiteni a frametol, mikozben tovabbra sem lesz sehol a 2A7HUhoz kepest.
A frametól?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
A modern atgm ek mellé szerintem bőven elférne valami olcsóbb tömeg atgm is. Pl modernebb irányítású maljutka. Modern gyorsabb több célú fejekkel. Manpads, ár érték arányú dron (ami lehet hazai is), több célú rpg fejek........ újabb modern rpg inditók.....
Ahogy elnézem a nyugat európai helyzetet ki tudja mit hozhat a közeljövő?

Nincs letjogosultsaga az olcsó elavult dolgoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 467

Guest
A Leokat kevesloknek mondom, hogy a 44 mukodokepes Leo az csaknem 4x tobb,mint ami 72-bol kiallithato. Szemelyzet sincs annyi, kozel se. Nem ertem ezeket a szazas nagysagrendeket... 72-t engedjetek mar el basszus, muzeum, Afrikaban torzsi villongasra max...
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Az merült fel bennem, hogy Tatán milyen létjogosultsága van egy dedikált páncéltörő zászlóaljnak, Yaltsin hordozón?
A közepes DD-ban gond nélkül el tudnám képzelni, de a leendő nehézben Leopardok, Pumák/Lynxek és Pzh-k mellett?!?
Még az is rendben, hogy ha a dd. felderítő alegysége rendesen fel van szerelve iptr-kal, de egy páncéltörő zászlóaljnak nem igazán látom értelmét.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Az merült fel bennem, hogy Tatán milyen létjogosultsága van egy dedikált páncéltörő zászlóaljnak, Yaltsin hordozón?
A közepes DD-ban gond nélkül el tudnám képzelni, de a leendő nehézben Leopardok, Pumák/Lynxek és Pzh-k mellett?!?
Még az is rendben, hogy ha a dd. felderítő alegysége rendesen fel van szerelve iptr-kal, de egy páncéltörő zászlóaljnak nem igazán látom értelmét.
Az mindig jó ha van egy NLOS rakétával felszerelve ha közepes a dandár ha nehéz.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Az mindig jó ha van egy NLOS rakétával felszerelve ha közepes a dandár ha nehéz.
Igen, elfogadom, ez így már máshogy hangzik, hogy NLOS rakétáról beszélünk.
De akkor már had legyek telhetetlen :), valami ilyesmit képzelnék el:
https://www.mbda-systems.com/press-...tank-destroyer-vehicle-with-pgz-at-mspo-2019/

2019-09-04-mbda-showcases-tank-destroyer-vehicle-with-pgz-at-mspo-2019-c-mbda-2-1567707403.jpg