A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
A kérdésedben nem jók az arányok,mi nem 300 T-72 cserélünk 44 Leo2-e,tehát ha helyesen nézzük az arányokat akkor 300 T-72 vagy 150 Leo2A7 biztos vagyok benne,hogy nem csak én hanem a kazahok is a 150 Leo2-t választanák.
Mi van akkor,ha 150Leo és 300 modernizált 72?Mert 1Leo árábol megvan simán 6 T72 modernizálása.
És nekünk nem érdemes egy zl 72re modernizációs programot kidolgozni.De modernizáltatni 2/3 századnyi Leo árábol egy zl-nyit se olyannal,kinek van rá technológiája?
De úgy nézz ki,ez már merőben elméleti kérdés.
A 122 mm nek akkor lenne ertelme ha levinnek 4-6 csore raraknak egy yalcinhoz hasonlo vagy meginkabb egy nms tipusu 4x4 re amit be lehet mar vinni a front kozelebe es iranyitott raketakkal onnan operalna 30-35 km es melysegig. De az mar irtora nem bm21 es igen csak a csoves tuzerseg jatszoteren bellul jatszik pont celra. /mikozben az iranyitott tuzersegi granat olcsobb./ de a csives tuzerseg iranyitott nelkul is lerendez ebbe a tavolsagban kb mindent az uj granatokkal plane./csak mert ott sem allt meg az ido./
Románok különben gyártottak 6-12csövű 122milis sorozatvetőt,ARO alvázon.....És tényleg el vagy maradva a sorozatvetők lehetőségei terén.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Mi van akkor,ha 150Leo és 300 modernizált 72?Mert 1Leo árábol megvan simán 6 T72 modernizálása.
És nekünk nem érdemes egy zl 72re modernizációs programot kidolgozni.De modernizáltatni 2/3 századnyi Leo árábol egy zl-nyit se olyannal,kinek van rá technológiája?
De úgy nézz ki,ez már merőben elméleti kérdés.

Románok különben gyártottak 6-12csövű 122milis sorozatvetőt,ARO alvázon.....És tényleg el vagy maradva a sorozatvetők lehetőségei terén.
Lehet de tovabbra is tartom hogy a 122 egy folosleges agga valt. Megegyszer hangsujozom nem a raketa tuzerseg ellen vagyok. A 20-25 km kornyeki jarmu hordozta atgm ek et igen szuksegesnek talalom ahogy a nagyobb 230 mm korulieket is. De a ketto koze telhesen foloslegesnek erzem a 122 t. Termeszetesen iranyitottba. /az egyeduli jarhato ut szamomra 122 bil az altalam es altalad aro pl emlitett /lenne ha iranyitott lenne a roman./ a nem iranyitottba meg teljesen folosleges amire kitalaltak a kategoriat azok az idok mar elmultak. Es a csoves tuzerseg siman megoldja ahogy elotte es letezese kozben is megoldotta azt a melysegu tuzcsapast legyen az sortuz vagy pergotuz vagy egyidejuleg becsapodo granatok.
/de most mar nem vitatazom senkivel lefekszek mert holnap igencsak hajnalba kelek hogy fehervarra erjek.../
 
W

Wilson

Guest
A kazahoknak tobb penzuk van mint sok europai orszagnak :D gaznagyhatalom :) irdatlan nagy terulettel allatallomammyal

Nem te nem erted a kazah nem ul ifv be apc be mert a legmodernebb ifv be apc be is nagyobb veszelybe van a kazah pusztan mint egy modernizat t72 be.

Nekik jut arra amire mas seregnek nem hogy a hadsereg nagyresze tankba uljon. Ehhez a terpi adottsagaik is megvannak...

Mert a sztyeppen az lenne az optimalis ha minden katona tankba ul. Ifv apc ott felesleges./ezert is rendeltek terminatorokat./ oda nem kell gyalogos

Én azért amennyire lehet képben vagyok a térség jelenlegi gazdasági helyzetével,annak ellenére,hogy Kazasztán a térség legerősebb gazdasága a közép-ázsiai köztársaságok között,de a gazdasága nagyon megsínylette az olajár esését (elmúlt 5 év) és az orosz gazdaság lassulását ráadásul Kína lett az ország legnagyobb befektetője egyre több a kínai nagyüzem az országban és ez óriási tiltakozást váltott ki a lakosság körében,erre válaszul a Kazah vezetés óriási költekezésbe kezdett az elmúlt öt évben és ezt folytatja 2020-2025 között is,ezen időszak alatt 17 milliárd dollárt akar az infrastruktúra fejlesztésére fordítani 10 ezer kilométernyi utat akarnak korszerűsítenek és további 11 ezer kilométernyit helyreállítanak, ezen kívül 16 repülőteret építenek a belföldi légi forgalom kiszolgálására és 64 új repülőgépet is beszerez az állam.Tehát bármennyire is gazdagok szénhidrogénekben a kazahok,egy részt azért döntöttek a T-72-k felújítása mellett mert még viszonylag sok db rendelkeztek másrészt sokkal olcsóbb ez a megoldás mintha a modern mbt vettek volna.A kazahok a hadseregüket a lehető legkevesebb költséggel modernizálják a pénzt inkább a gazdaságukba illetve infrastruktúrájukba fektetik,hogy valamelyest ellensúlyozzák Kína terjeszkedését és az alacsony nyersanyagárakat.Ezen gazdasági kitérő után a hozzászólásod azon részével egyet értek,hogy a Kazahsztán óriási területe ideális a tankok számára,de a helyzet az,hogy a kazah katona ha választhatna inkább Leo2-e ülne mint T-72-e.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Meg anmyit hozzafuznek z egyidejuleg becsapodo tuzersegi granatokhoz. Hogy az elso masodik vilaghaboruba elesbe azert nemterjedt el a hasznalata szarazfoldi celpontok ellen /inkabb csak tuzer versenges szinten./ mert tobb ezer cso szorta az aldast az ellenre igy tok folosleges volt kifarasztani a tuzereket amikor orakon at mertek csapast az elleenre vagy epo napokon at folyamatosan./ a tengeri hadviselesbe viszont az orosz japan haboru ota bevalt tuzkivaltasi mod volt foleg partmenti tuzersegnel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
300 t72 b /b3-b4? re modernizalasabol./ nagyon nem jon ki 150 leo a7 plane a kazahkoknak... Jobb esetben 100 :) vege is lenne a kazhk superhadseregnek azonnyomba

Akkor csak azt a jelentéktelen problèmàt kell megoldani, hogyan kerûlnek a Leók a kazach T-72-esek közelébe. Ehhez segit egy pillantàs a tèrképre és az ember felèbred.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Tenyleg nem akarok mar vitatkozni mert tenyleg 3es fel ora mulva kelnem kell :) de meg el sem aludtam es fehervar kozpontba nem szivesen komaznak lessz ott eleg erdekes...
De a csibol idithato atgm /az altalad leirt nagy raktarkeszlet mindenteren./ es a nagyobb mozgekonysag nem biztos hogy a leo oldalara dontene a merleget inkabb irnam azt hogy a kazahk katona szivesebben ulne t90 be mint leoa7 be vagy 72 tuningba.
 
W

Wilson

Guest
Félreértesz. Pont a te válaszod győzött meg, hogy nem érdemes erőltetni a T-72 modernizációt nálunk. Ezzel én le is zártam ezt magamban, lehet, hogy ez itt ritkaság.De ha folytatják továbbra is mások a "meggyőzésemet", akkor azért válaszolok. Sztem a kazah harckocsi erő jobb mint a miénk, de ráadásul nem is ezt a kettőt akartam összehasonlítani, csak hagyjuk már ezt a szegény kazahok féle lenézést. Ennyi.

Félreérted én nem néztem le a kazahokat,nagyon normális emberek,ráadásul nagyon is számontartják,hogy mi testvérnépek vagyunk az átlagember szintjén is én ezen nagyon meglepődtem, ugye Magyarországon 10-l 9 ember azt se tudja,hogy egyáltalán merre van Kazahsztán,ráadásul a közép-ázsia köztársaságok közül a legerősebb gazdasággal rendelkeznek jelentős szénhidrogén vagyonnal,úgy,hogy én nem tartom őket szegény rokonnak,:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Félreértesz. Pont a te válaszod győzött meg, hogy nem érdemes erőltetni a T-72 modernizációt nálunk. Ezzel én le is zártam ezt magamban, lehet, hogy ez itt ritkaság.De ha folytatják továbbra is mások a "meggyőzésemet", akkor azért válaszolok. Sztem a kazah harckocsi erő jobb mint a miénk, de ráadásul nem is ezt a kettőt akartam összehasonlítani, csak hagyjuk már ezt a szegény kazahok féle lenézést. Ennyi.

50 Leo, az kiállítási darab nagyságrend. A legkisebb szomszédnak is van 50-100 ATGM-je (a többi anti-tank eszközt nem is említettem!)
Minden Leo-ra jut 2-3-4 "vadász". Ráadásul a szomszédok (minimum) ugye párosan "jönnek"!
Te beülnél az 50 Leo-ból egybe?

Ha választanom kellene, hogy melyikbe szállok, én a 300 felújított T-72-est választom. Ha az Leo-k nem kapnak kíséretet, ugyanúgy járnak mint a II. V-H-s elódei: a ("magányos") Tigrisek.

Sajnos egyszerű matek 50 Leo X 2 ATGM vagy 300 T-72HuMax X 2 ATGM....
Melyik a nagyobb "falat"/kockázat?

krisss: te tudsz nézni hivatalos "közeli" hmmmm "esély-kockázati görbéket". Neked tudnod kéne a valós adatokat: kilövési statisztika....
További Leo-k kellenek. Csak az önvédelemhez is! SOHA nem lesz pénzünk 150+ további Leo-ra (sajnos).

VAN EGY MINIMÁLIS darabszám, ami alatt bármilyen, bármelyik tankunk van -akár M1xxx Abrams is- nem/nincs elég DARAB!

Egy főleg passzív védelemmel felújított T-72 max. 1.5 m $/£/€
Ha egy felelős magyar vezetés a következő 20-30 évre akar alapozni -pár éven belüli kezdettel- elrettentő védelmi haderőt , akkor bizony máshonnan "levetett technikát" (kohó-szökevényt) lesz kénytelen venni/felújítani. és ebben a T-k a legolcsóbbak, írtam: túlélesre hagsúlyos felújítás max. 1.5 millió $/$/£(valamelyik)

De ez miért baj. Hisz a konkurens ha "überelni" akar(marad neki a "szín új" technika szint), belerokkan anyagilag. Ami nagyon jó, akkor még háborúzni se kell: Ukrajna...


Viszont: 50 Leo "kísérve" 150-200 T-72HuMax-al. Így már a vegyes Leo-csapat szinte bármire elég.
 
W

Wilson

Guest
Mi van akkor,ha 150Leo és 300 modernizált 72?Mert 1Leo árábol megvan simán 6 T72 modernizálása.
És nekünk nem érdemes egy zl 72re modernizációs programot kidolgozni.De modernizáltatni 2/3 századnyi Leo árábol egy zl-nyit se olyannal,kinek van rá technológiája?
De úgy nézz ki,ez már merőben elméleti kérdés.

Románok különben gyártottak 6-12csövű 122milis sorozatvetőt,ARO alvázon.....És tényleg el vagy maradva a sorozatvetők lehetőségei terén.

Ezt a magyar T-72 modernizációt a megfelelő topikban elölről hátulról,felülről alulról oda vissza legalább 100 alkalommal kitárgyalták,a magyar T-72-t egyáltalán nem éri meg semmilyen módon felújítani mert annyi pénzt kellene rájuk költeni,hogy abból vadonatúj harckocsikat lehetne venni,amelyek harcértékét a felújított T-72 nem érnék el. Amúgy a csehek most azon gondolkodnak,hogy kukázzák a saját T-72 modernizációs programjukat (pedig hozzánk képest sokkal jobb helyzetben vannak hadiipari technológia és a felújítandó T-72 állapotát tekintve)és valamilyen modern mbt vesznek (talán Leo2) a felújított T-72-k helyett.
 
W

Wilson

Guest
50 Leo, az kiállítási darab nagyságrend. A legkisebb szomszédnak is van 50-100 ATGM-je (a többi anti-tank eszközt nem is említettem!)
Minden Leo-ra jut 2-3-4 "vadász". Ráadásul a szomszédok (minimum) ugye párosan "jönnek"!
Te beülnél az 50 Leo-ból egybe?

Ha választanom kellene, hogy melyikbe szállok, én a 300 felújított T-72-est választom. Ha az Leo-k nem kapnak kíséretet, ugyanúgy járnak mint a II. V-H-s elódei: a ("magányos") Tigrisek.

Sajnos egyszerű matek 50 Leo X 2 ATGM vagy 300 T-72HuMax X 2 ATGM....
Melyik a nagyobb "falat"/kockázat?

krisss: te tudsz nézni hivatalos "közeli" hmmmm "esély-kockázati görbéket". Neked tudnod kéne a valós adatokat: kilövési statisztika....
További Leo-k kellenek. Csak az önvédelemhez is! SOHA nem lesz pénzünk 150+ további Leo-ra (sajnos).

VAN EGY MINIMÁLIS darabszám, ami alatt bármilyen, bármelyik tankunk van -akár M1xxx Abrams is- nem/nincs elég DARAB!

Egy főleg passzív védelemmel felújított T-72 max. 1.5 m $/£/€
Ha egy felelős magyar vezetés a következő 20-30 évre akar alapozni -pár éven belüli kezdettel- elrettentő védelmi haderőt , akkor bizony máshonnan "levetett technikát" (kohó-szökevényt) lesz kénytelen venni/felújítani. és ebben a T-k a legolcsóbbak, írtam: túlélesre hagsúlyos felújítás max. 1.5 millió $/$/£(valamelyik)

De ez miért baj. Hisz a konkurens ha "überelni" akar(marad neki a "szín új" technika szint), belerokkan anyagilag. Ami nagyon jó, akkor még háborúzni se kell: Ukrajna...


Viszont: 50 Leo "kísérve" 150-200 T-72HuMax-al. Így már a vegyes Leo-csapat szinte bármire elég.


Amit elfelejtesz,hogy ez 44 db Leo2 egyáltalán nem azt jelenti,hogy csak ennyi lesz a magyar honvédségbe,szerintem jön még ehhez legalább még egyszer ennyi természetesen erre nem 2025-n fog sor kerülni,bár sohasem lehet tudni,ja és természetesen a Leok kapnak kíséretet ezért jönnek az ifv-k ráadásul a honvédség vezetése rendszerben gondolkodik e szerint zajlik a haderőfejlesztés(ifv,gyalogság,stb ,ha végrehajtják a tervezett fejlesztéseket a magyar Leok egyáltalán nem lesznek védtelenek sőt;)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
50 Leo, az kiállítási darab nagyságrend. A legkisebb szomszédnak is van 50-100 ATGM-je (a többi anti-tank eszközt nem is említettem!)
Minden Leo-ra jut 2-3-4 "vadász". Ráadásul a szomszédok (minimum) ugye párosan "jönnek"!
Te beülnél az 50 Leo-ból egybe?

Ha választanom kellene, hogy melyikbe szállok, én a 300 felújított T-72-est választom. Ha az Leo-k nem kapnak kíséretet, ugyanúgy járnak mint a II. V-H-s elódei: a ("magányos") Tigrisek.

Sajnos egyszerű matek 50 Leo X 2 ATGM vagy 300 T-72HuMax X 2 ATGM....
Melyik a nagyobb "falat"/kockázat?

krisss: te tudsz nézni hivatalos "közeli" hmmmm "esély-kockázati görbéket". Neked tudnod kéne a valós adatokat: kilövési statisztika....
További Leo-k kellenek. Csak az önvédelemhez is! SOHA nem lesz pénzünk 150+ további Leo-ra (sajnos).

VAN EGY MINIMÁLIS darabszám, ami alatt bármilyen, bármelyik tankunk van -akár M1xxx Abrams is- nem/nincs elég DARAB!

Egy főleg passzív védelemmel felújított T-72 max. 1.5 m $/£/€
Ha egy felelős magyar vezetés a következő 20-30 évre akar alapozni -pár éven belüli kezdettel- elrettentő védelmi haderőt , akkor bizony máshonnan "levetett technikát" (kohó-szökevényt) lesz kénytelen venni/felújítani. és ebben a T-k a legolcsóbbak, írtam: túlélesre hagsúlyos felújítás max. 1.5 millió $/$/£(valamelyik)

De ez miért baj. Hisz a konkurens ha "überelni" akar(marad neki a "szín új" technika szint), belerokkan anyagilag. Ami nagyon jó, akkor még háborúzni se kell: Ukrajna...


Viszont: 50 Leo "kísérve" 150-200 T-72HuMax-al. Így már a vegyes Leo-csapat szinte bármire elég.
Ezt miért nekem írod? Pont én hoztam fel azt, amiről beszélsz.
 
W

Wilson

Guest
"Viszont: 50 Leo "kísérve" 150-200 T-72HuMax-al. Így már a vegyes Leo-csapat szinte bármire elég."

Gondold végig üzemben tartani a Leokat a hozzátartozó infrastruktúrával és a T-72-t szintén a hozzájuk tartozó infrastruktúrával igen csak drága mulatság,semmi értelme.A 150 db T-72-s árát és a párhuzamos üzemeltetés költségét kipótolva veszünk még 50db Leo2-t és nincs miről beszélni.

Végezetül be rakom Kriss engedelmével a T-72 topikból az egyik hozzászólását:

https://kresy.pl/publicystyka/gen-s...JW25eMmiZcFfuwZKvj_iXmKoQlg4MCsVzjOENviewckTY

"Egy lengyel harckocsizó tábornok véleménye a t-72 modernizáció valós értelméről és jövőjéről (lengyelül van fordítózni kell)

Rövid összefoglaló:
- a jelenlegi modernizációs program az iparnak kedvez, a hadsereg igényeit nem elégíti ki.
- ami megfelelő lenne arra a lengyel ipar külföldi segítség nélkül nem képes.
- minél hamarabb meg kell kezdeni külföldi partnerek bevonásával a Wolf újgenerációs harckocsi programot
- vagy új gyártású potens MBT-t keresni úgy hogy a gyártó lengyelországba telepíti a gyártást (itt Koreát és a K2-őt illetve az amcsikat és az Abrams-et emeli ki)
- a németekkel nem tudnak együttműködni a kérdésben.
- illetve hosszú távon úgy találja, hogy a T-72-est sehogy sem lehet úgy továbbfejleszteni, hogy az elég legyen."
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Ezt miért nekem írod? Pont én hoztam fel azt, amiről beszélsz.

Úgy kezdtem volna, - ami helyénvaló- hogy: Egyetértek veled...

csak siettem :( Bocsssss...





f0205060_53e051b698018.jpg



Marksman_SPAAG.jpg


25ef18c5c81453915d5326b1c278daee.jpg




tos-1-web-pic.jpg






546bbf986da81104687051d0





Ilyen "kohó-szökevények" is vannak!
Erre szívesen adózok. Dísszemle mennyiségre nem. Akkor sem ha német.


 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
"Viszont: 50 Leo "kísérve" 150-200 T-72HuMax-al. Így már a vegyes Leo-csapat szinte bármire elég." Gondold végig üzemben tartani a Leokat a hozzátartozó infrastruktúrával és a T-72-t szintén a hozzájuk tartozó infrastruktúrával igen csak drága mulatság,semmi értelme.A 150 db T-72-s árát és a párhuzamos üzemeltetés költségét kipótolva veszünk még 50db Leo2-t és nincs miről beszélni. Végezetül be rakom Kriss engedelmével a T-72 topikból az egyik hozzászólását: https://kresy.pl/publicystyka/gen-s...JW25eMmiZcFfuwZKvj_iXmKoQlg4MCsVzjOENviewckTY "Egy lengyel harckocsizó tábornok véleménye a t-72 modernizáció valós értelméről és jövőjéről (lengyelül van fordítózni kell) Rövid összefoglaló: - a jelenlegi modernizációs program az iparnak kedvez, a hadsereg igényeit nem elégíti ki. - ami megfelelő lenne arra a lengyel ipar külföldi segítség nélkül nem képes. - minél hamarabb meg kell kezdeni külföldi partnerek bevonásával a Wolf újgenerációs harckocsi programot - vagy új gyártású potens MBT-t keresni úgy hogy a gyártó lengyelországba telepíti a gyártást (itt Koreát és a K2-őt illetve az amcsikat és az Abrams-et emeli ki) - a németekkel nem tudnak együttműködni a kérdésben. - illetve hosszú távon úgy találja, hogy a T-72-est sehogy sem lehet úgy továbbfejleszteni, hogy az elég legyen."
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
"Viszont: 50 Leo "kísérve" 150-200 T-72HuMax-al. Így már a vegyes Leo-csapat szinte bármire elég." Gondold végig üzemben tartani a Leokat a hozzátartozó infrastruktúrával és a T-72-t szintén a hozzájuk tartozó infrastruktúrával igen csak drága mulatság,semmi értelme.A 150 db T-72-s árát és a párhuzamos üzemeltetés költségét kipótolva veszünk még 50db Leo2-t és nincs miről beszélni. Végezetül be rakom Kriss engedelmével a T-72 topikból az egyik hozzászólását: https://kresy.pl/publicystyka/gen-s...JW25eMmiZcFfuwZKvj_iXmKoQlg4MCsVzjOENviewckTY "Egy lengyel harckocsizó tábornok véleménye a t-72 modernizáció valós értelméről és jövőjéről (lengyelül van fordítózni kell) Rövid összefoglaló: - a jelenlegi modernizációs program az iparnak kedvez, a hadsereg igényeit nem elégíti ki. - ami megfelelő lenne arra a lengyel ipar külföldi segítség nélkül nem képes. - minél hamarabb meg kell kezdeni külföldi partnerek bevonásával a Wolf újgenerációs harckocsi programot - vagy új gyártású potens MBT-t keresni úgy hogy a gyártó lengyelországba telepíti a gyártást (itt Koreát és a K2-őt illetve az amcsikat és az Abrams-et emeli ki) - a németekkel nem tudnak együttműködni a kérdésben. - illetve hosszú távon úgy találja, hogy a T-72-est sehogy sem lehet úgy továbbfejleszteni, hogy az elég legyen."

Nagyon jó
Nagyon szép.
Nagyon drága.
Elismerem

Mennyire futja?

Legalább 3 "szomszéd" tud legkevesebb ötször-hatszor-hétszer annyi olcsóbbat (igen: kohó-szökevényt) kiállítani.
Minden "tankönyv" szerint bőven elég egy győzni: "...négy-ötszörös számbeli fölény szűkséges...)
...a "szokásos" meglepetésszerű támadással meg bőven.

Továbbfejlesztés: unalomig ismétlem az izraellieket: a T-55 ból jobb eszközt csináltak, mint a legtöbb kategóriabeli új.


4100_rd.jpg
Technológiát kell venni/lopni/másolni.
Nem akarásnak ...


Vagy a gatyánk rámegy a "díszszemle" mennyiségre.
...mit nem lehet ezen érteni azoknak akik istenítik a -valóban qrva jó és qrva kevés- Leo-t.
...Jutalékot kapnak????


Bizony a buliba nem elég ha csak nagyon szép cipőbe megyünk. (...meg alsónadrágba)
...mert, a "...bocs csajok a többire nem volt pénz" nem szokott bejönni! :eek:



Van "szomszéd" akinek nem egyszer volt "időben" söpredék serege, sz@r technikája, ... folytassam?
Tanulni kéne a saját rossz példából, mert túl sok vesztésre már nincs mód...
Idealisták, álmodozók: a valóságban kell nyerni/győzni.
Lehet is!

Wake up


:)
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach
K

kamm

Guest
Talán a pénzre gondolt a kolléga. Ami igaz is, szerintem.
Nincs mit vagy nincs penz?

Igen, mert ugyan lehetne a T-14 mint gyakorlatilag az egyetlen epkezlab, modern orosz termek, de egyreszt meg nincs sorozatgyartasban, masreszt olyan draga (kb $7-10M koze teszik darabjat), hogy meg az oroszok hadseregnek sem telik 100-200 darabnal tobbre egyelore, hat meg a szerbeknek - viszont az Armatan kivul meg maximum "ujraborozott" T-90-eseket vehetnenek, aminek vegkepp semmi ertelme, plane ha szukos a keret.

(Szerintem nem veletlenul veszik a T-90-et pl az indiaiak, mert naluk a kikepzes szintje olyan alacsony lehet, hogy inkabb a mennyiseg a lenyeg.)
 
K

kamm

Guest
Egy főleg passzív védelemmel felújított T-72 max. 1.5 m $/£/€

Dehogyis. Csak a felujitas belekerulne vagy $3-4M/hk, ami totalis abszurdum, amikor feleannyira sem kepes ellatni a feladatat egy zl ilyen ujraborozott oreg hk, mint egy vadonatuj, szenzorokkal, onvedelemmel stb felszerelt, networked zl 2A7HU ellatja.

Viszont: 50 Leo "kísérve" 150-200 T-72HuMax-al. Így már a vegyes Leo-csapat szinte bármire elég.

Max penztemetonek, annak az arabol kb masik 50-100 2A7HU is kijohet mar, akkor meg inkabb azokat vasarolgassuk a kovetkezo 30 evben.

Ez szinte minden technologia eseten igy van, van az a pont, ahol el kellengedni, egyszeruen ertelmetlen ra tovabb kolteni es minden evben egyre ertelmetlenebb lenne.
 
K

kamm

Guest
Amit elfelejtesz,hogy ez 44 db Leo2 egyáltalán nem azt jelenti,hogy csak ennyi lesz a magyar honvédségbe,szerintem jön még ehhez legalább még egyszer ennyi természetesen erre nem 2025-n fog sor kerülni,bár sohasem lehet tudni,ja és természetesen a Leok kapnak kíséretet ezért jönnek az ifv-k ráadásul a honvédség vezetése rendszerben gondolkodik e szerint zajlik a haderőfejlesztés(ifv,gyalogság,stb ,ha végrehajtják a tervezett fejlesztéseket a magyar Leok egyáltalán nem lesznek védtelenek sőt;)

Lefogadom, hogy a 2028-ra felallo nehezdandarral egyidoben mar dolgoznak majd az uj rendelesen, a total 120-130 lesz, mellette 200+ korrekt IFV-vel, ami szembol atlovi barmelyik kornyekbeli ATGMet setaltato IFVt, de a szamitasaink szerint addigra mar egy jo 300-400 kerekes IFV is bele kell ferjen anyagilag.