A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Hát figyelj tavaly szeptemberben hallottam először, február óta azt mondják már csak a részleteket faragják a szerződésen.

Hat mi is, itt, pedig en jo messze ulok. Pont ezert nem jelent semmit.
Hallani meg tudni azert ket dolog... nekem azota volt gyanusan biztos, hogy elolvastuk a majusi RM investor call transcriptet, azok ugyanis eleg vilagosak voltak (nem veletlenul adtam hozza a wikin a Development szekciohoz utana.) Olyasmiben meg nem lehet ekkorat guritani, mert azert utanad megy a SEC, megbuntet, esetleg be is csuknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Persze, gondolom neki is megmondtak elore, no meg azert fikazza it oraszam.
Ugyan mar.

Ertem en, munder miegymas, de az ilyen rohejes negativ szoveget inkabb higgadtan szet kell szedni, van-e barmi konkretum benne (nincs) es nem melleallni...

Pedig tudtam,vagy elhiszed vagy nem.Véleményem ettől még lehet.Ha hiszed ha nem nincs itthon sztálini diktatúra meg az egy főre jutó Pol Potok száma is elég csekély.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Viszont ha jó lesz, pont ez lehet az előnyünk is. Első gyár a világon aki exportálhatja.

Ha jó lesz akkor nagyon jó lesz ez tény,csak senki nem garantalja,hogy jó lesz.Igazából a tét itt az,hogy mennyi lesz üzembentartani.Ha sokat adnak el belőle másoknak(akár mi gyártjuk akár nem) is akkor olcsóbb lesz,ha csak nekünk lesz meg drága.Úgy látszik vállaljuk ezt a kockázatot.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Dudi hónapok óta tudja, hogy ez a gép lesz. A kétségek meg jogosak. Reméljük a legjobbakat de lehet drága játék lesz mire kiforrja magát. Amúgy az alvázakkal nem csak Ifv-ként számolnak szóval nem 100 darabról beszélünk, de a pontos szám ismeretlen.
A véleményem nekem is az, hogy rossz választás, de most már kénytelen leszek imádkozni, hogy az Ausztrál tesztek rendben menjenek. Ott derülnek ki azok a gondok, amikkel a magyar változatnak már nem szabad szenvednie. Ez nem tudom, hogy alakul majd az időben.
Igazából tele vagyok kétségekkel, de nem akarok ünnep rontó lenni. A szakmai érvek már elhangzottak, többször is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
A véleményem nekem is az, hogy rossz választás, de most már kénytelen leszek imádkozni, hogy az Ausztrál tesztek rendben menjenek. Ott derülnek ki azok a gondok, amikkel a magyar változatnak már nem szabad szenvednie. Ez nem tudom, hogy alakul majd az időben.
Igazából tele vagyok kétségekkel, de nem akarok ünnep rontó lenni. A szakmai érvek már elhangzottak, többször is.
Pontosan, pro és kontra.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
A véleményem nekem is az, hogy rossz választás, de most már kénytelen leszek imádkozni, hogy az Ausztrál tesztek rendben menjenek. Ott derülnek ki azok a gondok, amikkel a magyar változatnak már nem szabad szenvednie. Ez nem tudom, hogy alakul majd az időben.
Igazából tele vagyok kétségekkel, de nem akarok ünnep rontó lenni. A szakmai érvek már elhangzottak, többször is.
Azért éveken keresztül pro és kontra érvek voltak a Lynx kapcsán. Továbbmegyek, ha akár 1 éve azt mondja, h gyártásba visszük, kapott volna hideget-meleget. Tegye fel a kezét, aki a jövőbe lát és azt mondja, hülyeség ezért meg azért, de akkor legyen jó fej és kérem a lottószámokat is. Attól, h valami prototípus (előszériás) még nem lesz rossz feltétlenül (aki fejlesztésben részt vett, annak nem kell magyarázni). Nekem tetszik a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and krisss

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
522
1 014
93
Dudi hónapok óta tudja, hogy ez a gép lesz. A kétségek meg jogosak. Reméljük a legjobbakat de lehet drága játék lesz mire kiforrja magát. Amúgy az alvázakkal nem csak Ifv-ként számolnak szóval nem 100 darabról beszélünk, de a pontos szám ismeretlen.
Biztos vagy te abban,higy tudta?? Amikor pár évvel ezelőtt kinyögtem a Leo beszerzést elsőként esett nekem, hogy mekkora marhaság :)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Persze, gondolom neki is megmondtak elore, no meg azert fikazza it oraszam.
Ugyan mar.

Ertem en, munder miegymas, de az ilyen rohejes negativ szoveget inkabb higgadtan szet kell szedni, van-e barmi konkretum benne (nincs) es nem melleallni...
Magyar katona, nem fog neked örömében sikítva ugrándozni amíg alá nem rakták a felszerelést, és azt is csak akkor fogja elkezdeni ha még 3 nap múlva is ott van. Pont ahogy a hazai termékektől is a legtöbben hidegrázást kapunk (najó ez mostanában javult) de ez annak az eredménye, hogy annyiszor lettünk átverve, hogy azt megszámolni nem tudom, az ígéretekkel meg telelett a padlás az elmúlt 20 évben. És még mindig ott tartok, hogy magamnak veszek kevlársisakot meg mellényt ha hétköznapi kiképzésen akarom használni és a 6. féle fiktív harcjármű nem parkol a telephelyen.