A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Szerinted mi baja lehet a nagymúltú high tec török hadiipar termékének?

Akkor ezek szerint mindenben magasan verte a német konkurenciát csak a világért sem voltak hajlandók kivenni belőle a beépített imaszőnyeget,és tele akarták mindegyiket pakolni muszlim imafüzérrel:).De a viccet félre téve azért kérdeztem mert nekem jó tapasztalataim vannak a török gépgyártással kapcsolatban de fogalmam sincs,hogy hol tartanak ebben a szegmensben.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and dudi

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
Ezek ellenzéki városok jelenleg...
Mibe kerül öszerakni egy jogszabályt pl. kiemelt védelmi\nemzetbiztonsági\stb. beruházás néven, amivel az egészet alárendelik a Hm-nek vagy kineveznek egy államtitkárt, a helyi polgármesternek és városnak meg nem fizetnek semmit, max. épít a cég új lakótelepet stb. hogy a kövi választáson nyerjenek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mindig ér a válasz a kérdés!
Visszaolvasva a kommentjeidet, a tippjeim arra a 3 dologra, ami nem lenne drága, de mindenki örülne neki:
- rakétatüzérség: Lynx (ott is?)
- kerekes tüzérség: Kryl aka. ATMOS bár én az automata EVA-nak jobban örülnék, ha kapna egy jobb csövet
- ARTHUR tüzérségi radarok
Egyik sem kerülne sokba, már ha csak az eszközről beszélünk. A "lőszer" már más lapra tartozik.
De ezenkívül elég tág a fantáziám:
- Maximi
- Milrem Themis
- Esetleg a réskitöltő radarok a SAAB-tól. Amiket megkaphat a leendő légvédelmi rendszer is...

Ami biztos, hogy új pontonkészlet az kötelező. Talán ott is önjáró!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 082
33 118
113
A véleményem nekem is az, hogy rossz választás, de most már kénytelen leszek imádkozni, hogy az Ausztrál tesztek rendben menjenek. Ott derülnek ki azok a gondok, amikkel a magyar változatnak már nem szabad szenvednie. Ez nem tudom, hogy alakul majd az időben.
Igazából tele vagyok kétségekkel, de nem akarok ünnep rontó lenni. A szakmai érvek már elhangzottak, többször is.
Szerintem meg jó választás,de nekem is megvannak az agodalmaim.Katonai,nemzetvédelmi szempontbol a beszerzés csúsztatása lett volna a logikus.Igy reckiros a dolog.Személy szerint én bizom benne,hogy az RM jol végzi a dolgát,és jol jövúnk ki a dologbol.Az viszont világosan látszik,hogy a rövidtávú politikai érdek sürgőssége megelőzte a katonai érdek hosszútávú megfontoltságát.
Most vigyázó szemünket az RM-re vetjük,és erősdve bizunk benne,hogy az ő hosszútávú érdekük is az,hogy sikeres legyen a magyar Hiúz program.Igen erős érdekük,hogy most nálunk a lehető legtöbbet kihozva a koncepciobol egy magas harcértékű,pénzügyileg és katonailag egyaránt sikeres harcjárműcsaládot kapjon az MH-ami a legjobb reklám lenne nekik a világpiacra,kiemelten a legzsirósabb falatot jelentő US Army sokáig már nem húzható Bradly csereprogramjára gondolva.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
En is lancost adnak csak az aktiv allomanynak. Gumis raer majd a jovobe a tartalekosoknak es az esetleges sorosoknak /konfliktus eseten./ apc csak nyuszibusz. Vigye ki statikusba a gyalogsagot.az aktiv allomamyt meg bun lenne statikusra tervezni alapbol olyan feladatra kenyszeriteni amit gyengebben felkeszult csapatok is kepesek vegrehajtani.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 082
33 118
113
En is lancost adnak csak az aktiv allomanynak. Gumis raer majd a jovobe a tartalekosoknak es az esetleges sorosoknak /konfliktus eseten./ apc csak nyuszibusz. Vigye ki statikusba a gyalogsagot.az aktiv allomamyt meg bun lenne statikusra tervezni alapbol olyan feladatra kenyszeriteni amit gyengebben felkeszult csapatok is kepesek vegrehajtani.
Őőő.....Kerekes harcjármű (ez az APC megjelölés a mereven és papirizűen hozzákapcsolt harceljárás miatt csak bekavar) legfőbb előnye pont a nagyobb hadműveleti mozgékonyság.A lendületes manőverező hadműveletekhez meg ponthogy jolképzett,begyakorlott és összeszokott legénység kell.