A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A tartalékos rendszert évi 200-400 milliárd forintos költség vetéssel üzemeltetném a Honvédelmi költség vetésünkön kívül!
Ebből bérköltség lenne csak százmilliárd (a keretek full bére és a tartalékosok havi 80-100 ezres illetménye, mert ne várjuk el, hogy lelkesedés önmagában feltölti a létszámot alkalmasokkal!)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
De.Én.DE NEM A MANŐVERERŐKHÖZ.Az általam felskiccelt svájci mintájú milicia rendszerű Nemzetörség viszont kifejezetten gyengén képzett tömegerő.Akiknek viszont semmi keresnivalójuk a manővererők soraiban.
Viszont azzal számolok,hogy a MH obsitosai,akik egy rövid ideig tényleg lehetnek a manővererők tartalékállománya,erősithetik a Nemzetőrség sorait.Sőt,a direkt képeznék olyan SF A csapat jellegű egységeket hivatásosokbol,kik segitenék a Nemzetörség harcát.

Sehová nem kell képzetlen ember!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Amúgy a dán tartalékosok már megütik azt a mércét amire azt mondom van értelme és érdemes csinálni.
A kepzetseguk kulcsa annyiba all hogy ugy kezelik mint egy sportot.
Edzotaborozas egy evbe 2-3 alkalommal. Kozte modulszeruen leadott anyagok/edzesek /egy even bellul tobbszori ismetlodessel ciklikusan./ es het 2-3 nap par oras felkeszizes... Munkaidon tul.... De ha valaki kimarad par foglalkozasrol a ciklikusan ismetlodoes miatt adott evben be tudja potolni kesobbi idopontba adott evbe.../ egy evbe azthiszem egy modul teljesitese kotelezo. Egyszerre 3 modul fut a /modul 1 het b modul 2 het c modul 3 het altalanos 4 het. 3 - 4 illetve 6 honapos modulok vannak... /tehat ha a modul osszes kepzesere nem tud bemenni az illeto 3 honap mulva potolhatja adott tananyagot. Ha b modulnal 4 ho mulva c modult 6 ho utan./ha jol tudom 5-10 foglalkozas kihagyasaval bar beulhet kesobbi foglalkozasra adott temaba de a kieses utanit komplette potolni kell.../ legalabbis amikor meg kintvoltam igy mukodott...
+hetvegente lovoldozes /nem mimden hetvegen kolektive de a loter viszonylagos szabadsaga miatt akar az is lehet.../es altalaba mindenki vett plusz loszert :) kikepzesen fellul... Es olyan fegyvert is kiprobalt ami nem az aktualis anyag resze /persze penzert./a tartalekosok ekkor kicsit tobbet tanultak adott fegyverrol mint erre jon ki a lovedek ezt meg szoritsd vallgodorben./
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
A kepzetseguk kulcsa annyiba all hogy ugy kezelik mint egy sportot.
Edzotaborozas egy evbe 2-3 alkalommal. Kozte modulszeruen leadott anyagok/edzesek /egy even bellul tobbszori ismetlodessel ciklikusan./ es het 2-3 nap par oras felkeszizes... Munkaidon tul.... De ha valaki kimarad par foglalkozasrol a ciklikusan ismetlodoes miatt adott evben be tudja potolni kesobbi idopontba adott evbe.../ egy evbe azthiszem egy modul teljesitese kotelezo. Egyszerre 3 modul fut a /modul 1 het b modul 2 het c modul 3 het altalanos 4 het. 3 - 4 illetve 6 honapos modulok vannak... /tehat ha a modul osszes kepzesere nem tud bemenni az illeto 3 honap mulva potolhatja adott tananyagot. Ha b modulnal 4 ho mulva c modult 6 ho utan./ha jol tudom 5-10 foglalkozas kihagyasaval bar beulhet kesobbi foglalkozasra adott temaba de a kieses utanit komplette potolni kell.../ legalabbis amikor meg kintvoltam igy mukodott...

Ja de mire ezt a beolajozott működést elérjük az egy évtized, kb meg Forint százmilliárdok, infrasrtruktúrára kiképzési anyagra, személyi felszerelésre. Az aktív állomány képzettségi szintje is sajnos a kanyarba sincs egy nyugati sereghez képest, mivel a modern kiképzési anyagok és kiképzési infrastruktúra nyomokban sincs meg.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 085
33 130
113
Hát ha beleöntjük a pénzt ami kell hozzá akkor másolható, amúgy 60 ezer embert ír a Wiki nem tudom ez mennyire pontos.
Hm.Dánia igen gazdag ország.Szerintem mi ily módon valóban a manővererőknél bevethető csapatokat nagy tömegben nem tudunk képezni.
Szerintem ahoz,hogy mai manőverharcban jol alkalmazható legyen valaki,minimum 1év intenziv kiképzés kell,és évente legálább 1hónap emlékeztető gyakorlás kell.Mo-on ez ma érdemleges tömegben szerintem kivitelezhetetlen
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
Hm.Dánia igen gazdag ország.Szerintem mi ily módon valóban a manővererőknél bevethető csapatokat nagy tömegben nem tudunk képezni.
Szerintem ahoz,hogy mai manőverharcban jol alkalmazható legyen valaki,minimum 1év intenziv kiképzés kell,és évente legálább 1hónap emlékeztető gyakorlás kell.Mo-on ez ma érdemleges tömegben szerintem kivitelezhetetlen
Máshogy pedig nemigen van értelme a dolognak, mert csak pénztemető. Az ellátási rendszerüktől pedig könnyek szöknek a szemembe ha rágondolok meg az egy öltözet gyakorlómra.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv