A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Ezt így nem mondanám! Beszélgetek egy politikussal az ellenzéki oldalon aki benne van a Honvédelmi Bizottságban! Egyet értenek úgy ahogy a fejlesztésekkel csak azt hiányolják hogy kihadják őket a döntésekből! Vagyis csak akkor tudják meg hogy miből mennyi és mennyiért lesz amikor már megtörtént a bejelentés! A kormány szerintem olyan szerződéseket kötnek amik vissza mondása nagyon sokba kerüljön az államnak!

Ennek örülök. A döntések szűk körben születnek az tény, viszont legalább megszülettek. Biztos, hogy tenderkiírásos-visszavonásos szappanoperával még évekig húzódtak volna.
Egyébként nem gondolom, hogy ne tudnák megoldani ha vissza akarnák mondani, ha a másik oldalon is megvan az akarat, hogy ne tűnjenek köcsögnek. Nyilván a Gripen-sztorihoz hasonló újratárgyalósdit mindenképp akarnának.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Ennek örülök. A döntések szűk körben születnek az tény, viszont legalább megszülettek. Biztos, hogy tenderkiírásos-visszavonásos szappanoperával még évekig húzódtak volna.
Egyébként nem gondolom, hogy ne tudnák megoldani ha vissza akarnák mondani, ha a másik oldalon is megvan az akarat, hogy ne tűnjenek köcsögnek. Nyilván a Gripen-sztorihoz hasonló újratárgyalósdit mindenképp akarnának.
Ennek csak ne örülj! Írtam korábban, hogy ha az ellenzékieknek nevezetteket bevonnák az eseményekbe, időnként kapnának ismertetést (azaz a honvédség/HM folytatna valamilyen PR tevékenységet), megpróbálnák eladni a "projekteket", akkor sokkal simábban menne minden a későbbiekben is...
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Simán elindulhatunk mi is ugynezen az úton... pl. 2 év múlva akár. 18 éve már megtörtént.
Sokszor leirtam már,de sajnos nem jut el a tudatokig.
98ban a vajda leállitotta az MH modernizációs programot.Teljesen.Elmaradt a modernizációval a nagyjavitás is.2002ben egy szar és dréga Gripen szerződést hagyott hátra,és egy leamortizált müszaki álapotú sereget.Meg egy üres kasszát.Gripent nem lehetett visszamondani,dehogy használható legyen,még sokat költeni kellett rá.Ezt a plusz ráköltést különben akkoriban OV nagyon támadta....Nem volt pénz se modernizációra,se nagyjavitásra,se fentartásra,ami volt elvitte a Gripen.Kapva kaptak a könnyűlövész koncepción,ami akkoriban különben európaszerte divatos volt,és leszereltek.De a dominósort Orbán inditotta el.Különben pl T72böl többet tüntettek el 2010 óta,mint amennyit Fletóék,az USA költségére nagyjavitva Iraknak adtak....Rühellem a szocikat,de iszonyú ez az agitprop agymosás.
Azta :D Jópofa megoldás :D
sprut102.jpg

Igy néz ki tüzelőállásban.Körbeforgatható.D30 lafettán egy 125milis hk ágyúcső.Volt egy rakat D30 ágyútalpuk,és kitalálták,hogyan hasznositsák.Igazi orosz praktikum:D
 
K

kamm

Guest
Ja.Most mondják vissza az Északi Áramlat II-t....
Valójában nem vagyunk annyira nélkülözhetetlenek a német autóiparnak se.Ők tudnák pótolni a kieső beszállitói kapacitást,mi lennénk nagyobb szarban.
Nagyon túlbecsülöd Mo fontosságát a németek szempontjábol.És alá,a politikai érdekérvényesités lehetőségeit.
Tudod ki volt Németország legfontosabb gazdasági partnere a II vh elött?Franciaország.

Es tudod ki most? A V4 - 50% magasabb a trade, mint a francia-nemet viszonylatban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Sokszor leirtam már,de sajnos nem jut el a tudatokig.
98ban a vajda leállitotta az MH modernizációs programot.Teljesen.Elmaradt a modernizációval a nagyjavitás is.2002ben egy szar és dréga Gripen szerződést hagyott hátra,és egy leamortizált müszaki álapotú sereget.Meg egy üres kasszát.Gripent nem lehetett visszamondani,dehogy használható legyen,még sokat költeni kellett rá.Ezt a plusz ráköltést különben akkoriban OV nagyon támadta....Nem volt pénz se modernizációra,se nagyjavitásra,se fentartásra,ami volt elvitte a Gripen.Kapva kaptak a könnyűlövész koncepción,ami akkoriban különben európaszerte divatos volt,és leszereltek.De a dominósort Orbán inditotta el.Különben pl T72böl többet tüntettek el 2010 óta,mint amennyit Fletóék,az USA költségére nagyjavitva Iraknak adtak....Rühellem a szocikat,de iszonyú ez az agitprop agymosás.

sprut102.jpg

Igy néz ki tüzelőállásban.Körbeforgatható.D30 lafettán egy 125milis hk ágyúcső.Volt egy rakat D30 ágyútalpuk,és kitalálták,hogyan hasznositsák.Igazi orosz praktikum:D
Ez nem a Sprut B ?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Negan
K

kamm

Guest
Ezt így nem mondanám! Beszélgetek egy politikussal az ellenzéki oldalon aki benne van a Honvédelmi Bizottságban! Egyet értenek úgy ahogy a fejlesztésekkel csak azt hiányolják hogy kihadják őket a döntésekből! Vagyis csak akkor tudják meg hogy miből mennyi és mennyiért lesz amikor már megtörtént a bejelentés! A kormány szerintem olyan szerződéseket kötnek amik vissza mondása nagyon sokba kerüljön az államnak!

Seconded. Nekem is van ellenzeki politikus ismerosom tobb is, kormányzati is és egyet sem ismerek, aki ellene lenne a teljes vedelmi ipar ujrainditasanak, plane nem a MH gatyaba razasanak. Mindenki viszont a korrupció miatt aggódik, mert ezugyben ugye elég gázos a NER track recordja...
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Sokszor leirtam már,de sajnos nem jut el a tudatokig.
98ban a vajda leállitotta az MH modernizációs programot.Teljesen.Elmaradt a modernizációval a nagyjavitás is.2002ben egy szar és dréga Gripen szerződést hagyott hátra,és egy leamortizált müszaki álapotú sereget.Meg egy üres kasszát.Gripent nem lehetett visszamondani,dehogy használható legyen,még sokat költeni kellett rá.Ezt a plusz ráköltést különben akkoriban OV nagyon támadta....Nem volt pénz se modernizációra,se nagyjavitásra,se fentartásra,ami volt elvitte a Gripen.Kapva kaptak a könnyűlövész koncepción,ami akkoriban különben európaszerte divatos volt,és leszereltek.De a dominósort Orbán inditotta el.Különben pl T72böl többet tüntettek el 2010 óta,mint amennyit Fletóék,az USA költségére nagyjavitva Iraknak adtak....Rühellem a szocikat,de iszonyú ez az agitprop agymosás.

sprut102.jpg

Igy néz ki tüzelőállásban.Körbeforgatható.D30 lafettán egy 125milis hk ágyúcső.Volt egy rakat D30 ágyútalpuk,és kitalálták,hogyan hasznositsák.Igazi orosz praktikum:D
Te sztem ezt a 98as sztorit már annyiszor elmondtad, hogy álmomból felkeltve is vágom.
1 dolgot nem tudok megállni, hogy ne reagáljak. 2002ben a kassza nem volt üres. Mondjuk úgy erre rosszul emlékszel, de a többi infó biztis tuti. :rolleyes:

Rühellem a szocikat,de iszonyú ez az agitprop agymosás.
Jajj, hogy van azzal a bagollyal meg a kisverébbel. ;)

De én igy szeretlek!!! :cool:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Te sztem ezt a 98as sztorit már annyiszor elmondtad, hogy álmomból felkeltve is vágom.
1 dolgot nem tudok megállni, hogy ne reagáljak. 2002ben a kassza nem volt üres. Mondjuk úgy erre rosszul emlékszel, de a többi infó biztis tuti. :rolleyes:
Sajnos a kassza üres volt... Viszont Megyó elköltötte a nincset.:(
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Te sztem ezt a 98as sztorit már annyiszor elmondtad, hogy álmomból felkeltve is vágom.
1 dolgot nem tudok megállni, hogy ne reagáljak. 2002ben a kassza nem volt üres. Mondjuk úgy erre rosszul emlékszel, de a többi infó biztis tuti. :rolleyes:


Jajj, hogy van azzal a bagollyal meg a kisverébbel. ;)

De én igy szeretlek!!! :cool:
Kongott az ürességtől.Orbán már akkor is egy enyveskezű
vajda volt.A 100 napos program is hitelből ment.
Es tudod ki most? A V4 - 50% magasabb a trade, mint a francia-nemet viszonylatban.
De nem magában Mo.Cseh és a polák után jövünk csak mi.
És a V4 4ország,nem egy.Ez az egész V4 meg csak nálunk világhirű.Többiek csak akkor V4eznek,ha éppen érdekükben áll-különben tesznek rá
Ez nem a Sprut B ?
Az.Különben szerintem még mindig lenne helye a HSN lövegeknek is a tűzrendszerben.De az ilyen nehéz pct ágyúknak már nem nagyon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
De nem magában Mo.Cseh és a polák után jövünk csak mi.
És a V4 4ország,nem egy.Ez az egész V4 meg csak nálunk világhirű.Többiek csak akkor V4eznek,ha éppen érdekükben áll-különben tesznek rá
.

Most a többit elengedem a topik érdekében.
A V4, hogy csak magyar mese ahhoz ennyit.

https://www.securitymagazin.cz/defe...em-vozidle-pro-polskou-armadu-1404065755.html

Cseh-lengyel megállapodást írtak alá a lengyel hadsereg páncélozott járműveivel kapcsolatos együttműködésről

A megállapodás aláírása után Wojciech Grzonka kijelentette: „A lengyel védelmi ipar természetes partnere a cseh iparnak, köszönhetően mindkét ország tagságának a V4-ben. A mai megállapodás egyedülálló lehetőséget jelent a Tátra futómű használatára a lengyel fegyveres erőknél. Ez új lendületet jelent a PGZ-csoport és a CSG-vel nemcsak Lengyelországban, hanem más piacokon lévő vállalatok közötti együttműködés terén is. "
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Kongott az ürességtől.Orbán már akkor is egy enyveskezű
vajda volt.A 100 napos program is hitelből ment.

De nem magában Mo.Cseh és a polák után jövünk csak mi.
És a V4 4ország,nem egy.Ez az egész V4 meg csak nálunk világhirű.Többiek csak akkor V4eznek,ha éppen érdekükben áll-különben tesznek rá

Az.Különben szerintem még mindig lenne helye a HSN lövegeknek is a tűzrendszerben.De az ilyen nehéz pct ágyúknak már nem nagyon.
Ukran pl bol kiindulva mindkettot nagyszamban alkalmazzak... Igaz ma mar nem pancelosok ellen elsosorba. De amikokor tonna szam lovik el a hadianyagot csak azert hogy lekossek az ellent vagy a jelenletuket demonstraljak az olcsosaguk mimdenkepp elony. /jo lehet irni hogy azert hasznaljak mert ez van ami igaz is mert egy haboruba mindent is kell hasznalni ami van.../
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Sokszor leirtam már,de sajnos nem jut el a tudatokig.
98ban a vajda leállitotta az MH modernizációs programot.Teljesen.Elmaradt a modernizációval a nagyjavitás is.2002ben egy szar és dréga Gripen szerződést hagyott hátra,és egy leamortizált müszaki álapotú sereget.Meg egy üres kasszát.Gripent nem lehetett visszamondani,dehogy használható legyen,még sokat költeni kellett rá.Ezt a plusz ráköltést különben akkoriban OV nagyon támadta....Nem volt pénz se modernizációra,se nagyjavitásra,se fentartásra,ami volt elvitte a Gripen.Kapva kaptak a könnyűlövész koncepción,ami akkoriban különben európaszerte divatos volt,és leszereltek.De a dominósort Orbán inditotta el.Különben pl T72böl többet tüntettek el 2010 óta,mint amennyit Fletóék,az USA költségére nagyjavitva Iraknak adtak....Rühellem a szocikat,de iszonyú ez az agitprop agymosás.

sprut102.jpg

Igy néz ki tüzelőállásban.Körbeforgatható.D30 lafettán egy 125milis hk ágyúcső.Volt egy rakat D30 ágyútalpuk,és kitalálták,hogyan hasznositsák.Igazi orosz praktikum:D

Csak hogy mindenkinek fájjon még ma este kicsit, az alvázakkal meg ezt tenném, ha bárki nem tudta eddig elképzelni:

e6b066095480e48d978335180b611cc6.jpg


Plusz extra páncél, ads.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Seconded. Nekem is van ellenzeki politikus ismerosom tobb is, kormányzati is és egyet sem ismerek, aki ellene lenne a teljes vedelmi ipar ujrainditasanak, plane nem a MH gatyaba razasanak. Mindenki viszont a korrupció miatt aggódik, mert ezugyben ugye elég gázos a NER track recordja...
Ennek csak ne örülj! Írtam korábban, hogy ha az ellenzékieknek nevezetteket bevonnák az eseményekbe, időnként kapnának ismertetést (azaz a honvédség/HM folytatna valamilyen PR tevékenységet), megpróbálnák eladni a "projekteket", akkor sokkal simábban menne minden a későbbiekben is...
Ez biztos igy van, de jól titkolják. Az utóbbi fél évben demagóg hangulatkeltésen kívül sokat nem tettek hozzá a sztorihiz. Én a korábbi hallgatással bőven megelégednék.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 898
113
Nagyon sokba fajna amugy egy normalis web prezentaciot kesziteni a beszerzesre kerulo technikanak?

lenne a hivatalos kiindulo oldal ahonnan elerheto lenne
  • szarazfoldi erok oldala: be lennenek mutatva a Leok, Pzh-k , Lynx-ek egyes valtozatai, a hivatalos Lynx weboldal szornyu, a Puma-e egy fokkal jobb de en meg tovabbmennek ami a designt illeti
  • legierok weboldala
  • egyes dandarok es kisebb szervezeti egysegek oldalai

Tudom hogy az illletmeny a legfontosabb de ha egy fiatalt meg akarunk szolitani akkor ne mar egy olyan weboldalt eroszakoljunk rajuk ami ugy nez ki mintha 98-ban keszult volna . Erezzek hogy "cool" helyen vannak.

En a designt valahol a KMW es a https://www.apple.com/iphone-11/ kozott kepzelnem el(az Apple az mar "tul sok").