A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Meg kell egye reggelire félúton Bukarest felé 30mm-el. Nem a Piranha miatt aggódom, hanem, hogy nem e préselnek ki magukból vmi választ a maghiar KF41-re!
De vesznek még két fregattot :)

Ott nincs önnálló gondolkodás. Amit a gaszda mond vagy ki mit fizet.
Ha sok pénzünk lenne tuti le tudnánk fizetni pár romulán politikust, hogy Currus Mbombe-t vegyen ciprusi közvetítő cégen keresztül :p
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Amerika szemezget vele! A baj csak az hogy látok rá reális esélyt hogy a románok Bradleyt szerezzenek be
Egyébként ez nem pénzkérdés. Hanem politikai akarat kérdése.1 - 1 ország költségvetése akkora, hogy normál keretek közt, minden is belefér, ha van elhatározás.
Amiért sokszor nem történik, mert a politikusok a közvéleménykutatásokat nézik és egy haderőfejlesztés 10 év. Mit tököljön vele, ha az eredményeket már úgysem ő aratja le.

Persze lehet és kell is reagálni másra, de most a magyar Hiúz miatt rögtönzve veszünk vmit az hülyeség.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Nekem ugy remlik, a Wotan30 es 35 ugyanaz szinte, azaz kesobb cserelheto, a 35 meg tudja a SS50-et...?

Csak ebbe szerintem nem Wotan lesz, hanem Mauser. Az egy másik gépágyú. :eek:

Miért tényként közlöd, hogy a Wotan 35-ös elszállt? Ha olvasod a katonák hozzászólását akkor pont azt lehet leszűrni, hogy még el sem kezdődött a Honvédség számára gyártandó variáns felszereltségének véglegesítése. És ha ehhez hozzáadod, hogy Benkőék (nagyon helyesen) láthatóan évtizedekre előre gondolkoznak akkor nagyon is benne van a képletben, hogy HUNLynx Wotan 35-ös gépágyúval lesz gyártva. Ez teljesen a mi döntésünktől függ. Mindkét fegyvert az RM gyártja, sőt ők valószínűleg a nagyon kaliberű, hatékonyabb ágyút ajánlják. (az RM-nek mi vagyunk a referencia. Egyértelműen az az érdekük, így is nyilatkoztak, hogy mindent megtesznek, hogy a magyar Lynx siker legyen.) Megjegyzem tankok és IFV ellen amúgy is ATGM lesz. Minden más gyengébben páncélozott járművet meg darabokra tép a 30-as is.

Ha 23-ra már le akarnak szállítani egy zászlóaljnyi működőképes harci változatú IFV-t, akkor nagyon össze kell kapni a vadszőrt a p.... kon. A wotan 35 ről én még nem láttam olyan felvételt ahol Lynxről lőtt volna. Csak a 30 mm-esről az is KF31 alvázon volt, nyilván az van közelebb a működőképességhez, az volt tesztelve Csehországban.
Ha Wotan-ozunk, akkor abból nem lesz 23-ra szériaérett változat. Meg vagyunk csúszva, szerintem ezért döntöttek, azok akik döntöttek az egyszerűbb, elérhető 30 mm-es mellett.
 
K

kamm

Guest
Mindazonáltal az M2 jó, reméljük sose jut belőle Mordorba!

Amerika szemezget vele! A baj csak az hogy látok rá reális esélyt hogy a románok Bradleyt szerezzenek be

Dehogy baj, hallelujah! A Bradley egy lassan otveneves (!) design, jovore lesz negyvenedik eve szolgalatban, kb egy rakas hulladek a mai, modern IFV-kkel szemben.

Ha vesznek is remélem, hogy Amerika a legrosszabb állapotúkakat adja nekik :D

Sajnos erre az egesz roman Bradleyre szinte nulla az esely, ennyire meg a romanok sem hulyek. :D

És ez miért is baj?

Pontosan. :D
 
K

kamm

Guest
Csak ebbe szerintem nem Wotan lesz, hanem Mauser. Az egy másik gépágyú. :eek:

Mint parszor mar leirtak, egyelore semmit nem tudunk biztosan max az elso 46 jarmurol sejtjuk, hogy ugyanaz lesz, amit a cseheknek is mutgatnak... engem igazabol a kovetkezo 172 illetve az azutan erkezok erdekelnek inkabb, hogy azokban mi lesz. :)
 
K

kamm

Guest
Pedig a 35 perspektívája mindenhogy jobb. Szerintem a 40-50-es váltás túlzás, ahogy a 140mm is. 35 a gyalogságnál és 130 a páncélosoknál az ésszerű jövőkép!

En a 50mm SS opcio miatt tamogatom a 35mm elvi alapon, de ertem, ha a MH nem akar fejest ugrani olyasmibe, ami meg nem is szamit NATO standardnak across the board... majd meglatjuk.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 635
113
Pedig a 35 perspektívája mindenhogy jobb. Szerintem a 40-50-es váltás túlzás, ahogy a 140mm is. 35 a gyalogságnál és 130 a páncélosoknál az ésszerű jövőkép!

En a 50mm SS opcio miatt tamogatom a 35mm elvi alapon, de ertem, ha a MH nem akar fejest ugrani olyasmibe, ami meg nem is szamit NATO standardnak across the board... majd meglatjuk.

Az 50-es supershot lőszerben az a pláne, hogy a hüvely átmérője és a teljes hossz ugyanakkora, mint a 35-ös lőszeré, vagyis a lőszer tároló kialakításától függően akár ugyanannyi lőszert is be lehet hozzá málházni, minta 35-öshöz, viszont a torkolati energiája elvileg 2,5-szer nagyobb, ami alapján reálisnak érzek egy 250-300mm körüli páncélátütést, ami a TR-85-ösöket is hazavágná és az sem lenne kérdés, hogy milyen messziről lő ki akár egy Pumát.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
En a 50mm SS opcio miatt tamogatom a 35mm elvi alapon, de ertem, ha a MH nem akar fejest ugrani olyasmibe, ami meg nem is szamit NATO standardnak across the board... majd meglatjuk.
Csak az Oerlikon GDF használók listája:
https://en.wikipedia.org/wiki/Oerlikon_GDF#Operators
Gyakorlatilag a fél világ rendszeresítette.
CV9035 a hollandoknál, dánoknál.
Na nehogy már a logisztika akadály legyen!
Megkockáztatom azt az állítást, hogy több 35-ös gépágyú van Európában, mint 30x173 mm-es!
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Dehogy baj, hallelujah! A Bradley egy lassan otveneves (!) design, jovore lesz negyvenedik eve szolgalatban, kb egy rakas hulladek a mai, modern IFV-kkel szemben.



Sajnos erre az egesz roman Bradleyre szinte nulla az esely, ennyire meg a romanok sem hulyek. :D



Pontosan. :D
Én bízom benne hogy mégis vannak olyan hülyék.! :)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss