A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
Az összesen egyéni azonosító szám van, gyártási évvel és szabatossági idővel, ne idegesíts már.
53385624_2341322245902128_6125357322467278848_n.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Olvasod hogy lejart szavidejuek vannak kiosztva? /missziosak meg nyomonkovetettek./ mert egyseges./

Nem olvastam/hol?
Kiképzésre szoktak kiosztani lejártat.

Te azt írtad amit kiosztanak annak elöbb lejár a szavatossága mint a raktárban lévő.

Most akkor a raktárban is lejárt van?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Miért kétséges?
Amit én láttam bármilyen kevlár/kerámia védőeszközt azon van dátum mikor gyártották.
Ha a vedogazas csomagolasbol valo kivetrl nem szamit meg a sotetben valo tarolas es homershklet sincs megadva akkor nincs gond. /nem vagyok raktaros nem tudom van e kevlarra ilyen eloiras./ de altalaba mindenek meg van a szavideje bontatlan csomagolasba es bontottba meg hasznalat kozben... Ha a kevlarnal ilyen nincs akkor az csak szerencse
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
En nem akarom csak munkavedelmi eloiras lehet ra szerintem... Kikepzesre szerintem tokeletes... De abba is biztos vagyok hogy menne a duma hogy lejart szavidossel akarnak a haboruba kuldeni katonakat.... /szerintem meg te is irnad :D /

Nemosztanak ki itthon csak lejartat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Nem olvastam/hol?
Kiképzésre szoktak kiosztani lejártat.

Te azt írtad amit kiosztanak annak elöbb lejár a szavatossága mint a raktárban lévő.

Most akkor a raktárban is lejárt van?
Miert lenne a raktarba lejart??? En ilyet nem irtam en epp azt irtam hogy a hasznaltak kuka /potlas gomdolom kevlarral lenne nem acellal ahogy te irtad./
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
???? Mivel hogy nem lejart szavidosselmkuldenek a katonakat eles helyzetbe?
Elbeszélünk egymás mellett. ZHCS-nek vannak kiosztva szavatos sisakok, meg a KM csoportoknak, meg most a felderítő ezrednek. A HVB-ken amiket kapsz szintén szabatos és folyamatosan használatban van. A kerámia betét amit kiképzési célokra osztanak ki az lejárt. Illetve a tarcsisok angol bilijei lejártak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Ha a vedogazas csomagolasbol valo kivetrl nem szamit meg a sotetben valo tarolas es homershklet sincs megadva akkor nincs gond. /nem vagyok raktaros nem tudom van e kevlarra ilyen eloiras./ de altalaba mindenek meg van a szavideje bontatlan csomagolasba es bontottba meg hasznalat kozben... Ha a kevlarnal ilyen nincs akkor az csak szerencse

Én ilyenről még soha nem olvastam, hogy a kevlársisaknak 2 szavideje lenne.
Szerintem a gyártók biztosra mennek és a legrosszabb esetet veszik alapul.
Azaz a gyárból megy a frontra.
Különben főleg Amerikában mennyi pert lehetne a nyakukba akasztani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Én ilyenről még soha nem olvastam, hogy a kevlársisaknak 2 szavideje lenne.
Szerintem a gyártók biztosra mennek és a legrosszabb esetet veszik alapul.
Azaz a gyárból megy a frontra.
Különben főleg Amerikában mennyi pert lehetne a nyakukba akasztani.
Pedig meg a tejnek is ket szavideje van.

Lehet hogy elbeszelunk.

En azt allitottam 1 hsz e! Visszaolvashato.

Eles helyzetben a kiosztottak kuka.
Uj kerulne kiosztasra.

/ha lejrt szavidosek vannak kiosztva akkor ez engem igazol ha nem lehart szavidosek akkor nem./

Az hogy en acelbilit akartam volna osztani ocsesz kavarasa volt csupan.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Miert lenne a raktarba lejart??? En ilyet nem irtam en epp azt irtam hogy a hasznaltak kuka /potlas gomdolom kevlarral lenne nem acellal ahogy te irtad./


Húha.

A raktárban van 10 zsírujj sisak.
5 darabot odaadnak a katonáknak.
1 év múlva kitör egy háború.
Szerinted mert nem védőgázas csomiba van ezért kiadnád nekik a maradék 5öt, a bontottat kukáznád amit eddig használtad.

Eddig kb ezt fejtegetted.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Húha.

A raktárban van 10 zsírujj sisak.
5 darabot odaadnak a katonáknak.
1 év múlva kitör egy háború.
Szerinted mert nem védőgázas csomiba van ezért kiadnád nekik a maradék 5öt, a bontottat kukáznád amit eddig használtad.

Eddig kb ezt fejtegetted.
Ha nincs kiosztva az uj. /foleg ha szakszeruen van tarolva./

Ha egy mosogep all a boltba fel evig es megveszed te hasznalt mosogepet veszel?
Vagy neked az az uj ami nincs meg kihulve lejon a sorrol? /kotekedhetsz de ez kotekedes csupan./
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Én ilyenről még soha nem olvastam, hogy a kevlársisaknak 2 szavideje lenne.
Szerintem a gyártók biztosra mennek és a legrosszabb esetet veszik alapul.
Azaz a gyárból megy a frontra.
Különben főleg Amerikában mennyi pert lehetne a nyakukba akasztani.

Régebben és talán még van ma is olyan,hogy tárolva teszem azt 6 év viseve meg 4.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Pedig meg a tejnek is ket szavideje van.

Lehet hogy elbeszelunk.

En azt allitottam 1 hsz e! Visszaolvashato.

Eles helyzetben a kiosztottak kuka.
Uj kerulne kiosztasra.

/ha lejrt szavidosek vannak kiosztva akkor ez engem igazol ha nem lehart szavidosek akkor nem./

Az hogy en acelbilit akartam volna osztani ocsesz kavarasa volt csupan.


Ok.

A most kiosztott sisakok az acélkockán lejártak?
Ha igen leszopom magam.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Jó de ami kint van szavatos és használatban van, ahelyett nem kapsz újat.
Nemtudom. Lehet de szerintem az lenne a logikus ha ujjat kapna mindenki es nem a fronton kellene szamolgatni az eveket plane ha egy elhuzodo konfliktus van kilatasba...

A harcteri gyakorloval valo kiosztas a logikus nyomonkovethetoseg es egysegesseg szempontjabol igy a logisztikat kikimelve.