A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Kinek a névtáblájára ,ment a fókusz?:)
Szevasz F-35! :cool:
Jó lehet csak a Saabnak üzentünk. :rolleyes:
x5f7f3e03bf680216614078.JPG.pagespeed.ic.IS_StDYfSU.webp

Kiére? Northrop Grumman? Akkor ebből arra következtetünk hogy B-21 lesz? :cool::D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Akkor lassan ideje lenne bejelenteni mi lessz helyettük.
Lehet a török vasakkal teszik meg?
Ha az lessz a brdm helyett?

Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...

Na szép.
Ha jól emlékszem pár hete Benkő azt mondta 10 db érkezik idén.
Ha igaz és kivonnak konkursz/fagott decemberben akkor már most is késő. :(

De lehet karácsonyi ajándéknak akarják. :rolleyes:

Csak hogy a fórumozók a karácsonyi családi ebédnél az asztal alatt üssék a mobilt, miért ez az atgm/miért erre a járműre/miért ilyen a színe/túl világos/sötét.:D:D:D
Remélem a brdm-ekkel is lessz egy dinamikus bemutató tatán. :D
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...
Én személy szerint már nagyon ki vagyok akadva,hogy megy az összefosás ezerrel.Sajnos a járvány megtette a megfelelő hatását. A másik dolog, hogy mindig piacot kutatunk.Miért nem lehet már bejelenteni, hogy vettünk 2-300 db 4x4-es török vasat.
Időnként fel van dobva, 1-2 újságcikk után, hogy jó dolog,hogy a másik cégnél netán jobb árat tudunk kialkudni. Én szerint a 218 db Hiúzzal, megtörölhetjük a szánkat egy jó darabig. 2040-ig a BTR-eket szolgálatban fognak maradni . Remélem még az öreg Csepelekből is marad sok-sok darab . A szállítógép beszerzésekor jó lesz nekünk 8 db C235-ös ,de szerintem nekünk még az is űrtechnika, az álmodozás kora véget ért. A 8x8-ok terén a Byras talán megteszi,de a Pars szerintem már űrtechnika. Úgyhogy felejtsük el egyes dolgok becsmérlését,ha török, ha Távol-Keleti. Elégedjünk meg 2026-ig annyi bejelentéssel, ami megtörtént. Sajnos. Kicsit már kiakadtam, mert vártunk valami évforduló alkalmából, valamiféle bejelentést, de semmi.Az álmodozás kora véget ért... Himars,még több Leo plusz PZH... :(:(:(:mad::mad::mad:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Én személy szerint már nagyon ki vagyok akadva,hogy megy az összefosás ezerrel.Sajnos a járvány megtette a megfelelő hatását. A másik dolog, hogy mindig piacot kutatunk.Miért nem lehet már bejelenteni, hogy vettünk 2-300 db 4x4-es török vasat.
Időnként fel van dobva, 1-2 újságcikk után, hogy jó dolog,hogy a másik cégnél netán jobb árat tudunk kialkudni. Én szerint a 218 db Hiúzzal, megtörölhetjük a szánkat egy jó darabig. 2040-ig a BTR-eket szolgálatban fognak maradni . Remélem még az öreg Csepelekből is marad sok-sok darab . A szállítógép beszerzésekor jó lesz nekünk 8 db C235-ös ,de szerintem nekünk még az is űrtechnika, az álmodozás kora véget ért. A 8x8-ok terén a Byras talán megteszi,de a Pars szerintem már űrtechnika. Úgyhogy felejtsük el egyes dolgok becsmérlését,ha török, ha Távol-Keleti. Elégedjünk meg 2026-ig annyi bejelentéssel, ami megtörtént. Sajnos. Kicsit már kiakadtam, mert vártunk valami évforduló alkalmából, valamiféle bejelentést, de semmi.Az álmodozás kora véget ért... Himars,még több Leo plusz PZH... :(:(:(:mad::mad::mad:
Szerintem inkább bonts egy sört és nyugi.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...
A minisztériumi infó év vége volt.

"A Magyar Honvédség 2018 októberében kötött keretszerződést egy török céggel páncélozott többcélú moduláris járművek beszerzésére. Az első megrendelés 2019 decemberében volt, ezek a járművek a tervek szerint 2020 végén fognak megérkezni – válaszolta a Magyar Nemzet megkeresésére a Honvédelmi Minisztérium."
https://magyarnemzet.hu/belfold/sarkanyok-es-nomadok-erkeznek-a-honvedseghez-nezze-meg-8264415/

Sztem a terv szerint jön, nincs zavar, csak fake dátumok. Az MN-t kell figyelni.