A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Akkor lassan ideje lenne bejelenteni mi lessz helyettük.
Lehet a török vasakkal teszik meg?
Ha az lessz a brdm helyett?

Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...

Na szép.
Ha jól emlékszem pár hete Benkő azt mondta 10 db érkezik idén.
Ha igaz és kivonnak konkursz/fagott decemberben akkor már most is késő. :(

De lehet karácsonyi ajándéknak akarják. :rolleyes:

Csak hogy a fórumozók a karácsonyi családi ebédnél az asztal alatt üssék a mobilt, miért ez az atgm/miért erre a járműre/miért ilyen a színe/túl világos/sötét.:D:D:D
Remélem a brdm-ekkel is lessz egy dinamikus bemutató tatán. :D
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...
Én személy szerint már nagyon ki vagyok akadva,hogy megy az összefosás ezerrel.Sajnos a járvány megtette a megfelelő hatását. A másik dolog, hogy mindig piacot kutatunk.Miért nem lehet már bejelenteni, hogy vettünk 2-300 db 4x4-es török vasat.
Időnként fel van dobva, 1-2 újságcikk után, hogy jó dolog,hogy a másik cégnél netán jobb árat tudunk kialkudni. Én szerint a 218 db Hiúzzal, megtörölhetjük a szánkat egy jó darabig. 2040-ig a BTR-eket szolgálatban fognak maradni . Remélem még az öreg Csepelekből is marad sok-sok darab . A szállítógép beszerzésekor jó lesz nekünk 8 db C235-ös ,de szerintem nekünk még az is űrtechnika, az álmodozás kora véget ért. A 8x8-ok terén a Byras talán megteszi,de a Pars szerintem már űrtechnika. Úgyhogy felejtsük el egyes dolgok becsmérlését,ha török, ha Távol-Keleti. Elégedjünk meg 2026-ig annyi bejelentéssel, ami megtörtént. Sajnos. Kicsit már kiakadtam, mert vártunk valami évforduló alkalmából, valamiféle bejelentést, de semmi.Az álmodozás kora véget ért... Himars,még több Leo plusz PZH... :(:(:(:mad::mad::mad:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Én személy szerint már nagyon ki vagyok akadva,hogy megy az összefosás ezerrel.Sajnos a járvány megtette a megfelelő hatását. A másik dolog, hogy mindig piacot kutatunk.Miért nem lehet már bejelenteni, hogy vettünk 2-300 db 4x4-es török vasat.
Időnként fel van dobva, 1-2 újságcikk után, hogy jó dolog,hogy a másik cégnél netán jobb árat tudunk kialkudni. Én szerint a 218 db Hiúzzal, megtörölhetjük a szánkat egy jó darabig. 2040-ig a BTR-eket szolgálatban fognak maradni . Remélem még az öreg Csepelekből is marad sok-sok darab . A szállítógép beszerzésekor jó lesz nekünk 8 db C235-ös ,de szerintem nekünk még az is űrtechnika, az álmodozás kora véget ért. A 8x8-ok terén a Byras talán megteszi,de a Pars szerintem már űrtechnika. Úgyhogy felejtsük el egyes dolgok becsmérlését,ha török, ha Távol-Keleti. Elégedjünk meg 2026-ig annyi bejelentéssel, ami megtörtént. Sajnos. Kicsit már kiakadtam, mert vártunk valami évforduló alkalmából, valamiféle bejelentést, de semmi.Az álmodozás kora véget ért... Himars,még több Leo plusz PZH... :(:(:(:mad::mad::mad:
Szerintem inkább bonts egy sört és nyugi.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Azt mondták annó hogy augusztusban kapják meg a török gépeket a brdm-ek helyett.Aztán semmi.Utána szeptember,akkor sem volt semmi.Azóta csend és zavarodotság...ugyhogy nem tudom mi lesz.viszont jöhetne már,mert akkor talán nem a 36-osok aknavetőznének...
A minisztériumi infó év vége volt.

"A Magyar Honvédség 2018 októberében kötött keretszerződést egy török céggel páncélozott többcélú moduláris járművek beszerzésére. Az első megrendelés 2019 decemberében volt, ezek a járművek a tervek szerint 2020 végén fognak megérkezni – válaszolta a Magyar Nemzet megkeresésére a Honvédelmi Minisztérium."
https://magyarnemzet.hu/belfold/sarkanyok-es-nomadok-erkeznek-a-honvedseghez-nezze-meg-8264415/

Sztem a terv szerint jön, nincs zavar, csak fake dátumok. Az MN-t kell figyelni.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Én személy szerint már nagyon ki vagyok akadva,hogy megy az összefosás ezerrel.Sajnos a járvány megtette a megfelelő hatását. A másik dolog, hogy mindig piacot kutatunk.Miért nem lehet már bejelenteni, hogy vettünk 2-300 db 4x4-es török vasat.
Időnként fel van dobva, 1-2 újságcikk után, hogy jó dolog,hogy a másik cégnél netán jobb árat tudunk kialkudni. Én szerint a 218 db Hiúzzal, megtörölhetjük a szánkat egy jó darabig. 2040-ig a BTR-eket szolgálatban fognak maradni . Remélem még az öreg Csepelekből is marad sok-sok darab . A szállítógép beszerzésekor jó lesz nekünk 8 db C235-ös ,de szerintem nekünk még az is űrtechnika, az álmodozás kora véget ért. A 8x8-ok terén a Byras talán megteszi,de a Pars szerintem már űrtechnika. Úgyhogy felejtsük el egyes dolgok becsmérlését,ha török, ha Távol-Keleti. Elégedjünk meg 2026-ig annyi bejelentéssel, ami megtörtént. Sajnos. Kicsit már kiakadtam, mert vártunk valami évforduló alkalmából, valamiféle bejelentést, de semmi.Az álmodozás kora véget ért... Himars,még több Leo plusz PZH... :(:(:(:mad::mad::mad:
Én személy szerint már nagyon ki vagyok akadva,hogy megy az összefosás ezerrel.Sajnos a járvány megtette a megfelelő hatását. A másik dolog, hogy mindig piacot kutatunk.Miért nem lehet már bejelenteni, hogy vettünk 2-300 db 4x4-es török vasat.
Időnként fel van dobva, 1-2 újságcikk után, hogy jó dolog,hogy a másik cégnél netán jobb árat tudunk kialkudni. Én szerint a 218 db Hiúzzal, megtörölhetjük a szánkat egy jó darabig. 2040-ig a BTR-eket szolgálatban fognak maradni . Remélem még az öreg Csepelekből is marad sok-sok darab . A szállítógép beszerzésekor jó lesz nekünk 8 db C235-ös ,de szerintem nekünk még az is űrtechnika, az álmodozás kora véget ért. A 8x8-ok terén a Byras talán megteszi,de a Pars szerintem már űrtechnika. Úgyhogy felejtsük el egyes dolgok becsmérlését,ha török, ha Távol-Keleti. Elégedjünk meg 2026-ig annyi bejelentéssel, ami megtörtént. Sajnos. Kicsit már kiakadtam, mert vártunk valami évforduló alkalmából, valamiféle bejelentést, de semmi.Az álmodozás kora véget ért... Himars,még több Leo plusz PZH... :(:(:(:mad::mad::mad:
A Z2026 kezdete óta folyamatosan ilyen kommenteket olvasok. Nem régen regisztráltam és kommentelek az oldalon, de régóta olvasom, szóval tudom miről beszélek. Komolyan meg kell kérdeznem, hogy mi jár a fejedben, amikor egy ilyen kommentet beküldesz ide?
Azt a kezdetektől tudjuk, hogy nem tervezték új alakulatok felállítását, a jelenlegi program a meglévő egységek újrafegyverzéséről, és remélhetőleg a feltöltésükről, esetleg a magasabbegységek hiányzó elemeinek pótlásáról szól. Ha ezt végrehajtják, és a jelenlegi kis méretében, de a világ egyik legmodernebb seregévé válik a Honvédség, az nagy szó. Ha ezt vitatod, akkor elszakadtál a valóságtól.
Utoljára akkor lett volna érthető ez a hozzáállás, amikor beütött a Covid, és látható lett hogy súlyosan érinteni fogja a költségvetés bevételi oldalát, ekkor én is azt gondoltam, hogy a takaréklángra lesz állítva a fegyverkezés. Ha így történt volna, azt is megérteném, bár nem értenék egyet vele. Aztán bejelentették a Nasams üzletet (?) és a Lynx-et.
Kérlek, indokold meg normálisan, tényekkel alátámasztva, miért írod amit írsz, mert én őszintén nem látom semmi okát ennek a hozzáállásnak akkor, amikor hosszú évtizedek után először egy átfogó haderőfejlesztést élhetünk meg, és a térségben, közvetlen szomszédaink között néhány év alatt utolsókból van esély és szándék, hogy az elsők közé kerüljünk.
Hogy maradnak így is súlyos hiányosságok és problémák? Maradnak, ki kell ezeket majd javtani, természetesen ér kritizálni. Hogy lehetne több, lehetne jobb? Igen, mindíg minden lehetne jobb és több.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
"A Northrop Grumman főbb alkatrészeket és szerelvényeket biztosít különböző repülőgépekhez, mint például az F/A-18 Hornet, az F/A-18E/F Super Hornet, az EA-18G Growler[13] és a Lockheed Martin F-35 Lightning II. [14"

Velük jó dolog védelmi ipari együttműködésről tárgyalni.
Persze a fentieken kívül még ezer dologgal foglalkoznak.
Az amerikai vonal egy kicsit érdekes. Elsőre rávágnám, hogy nem gondolom, hogy rájuk vagyunk szorulva, azonban most itt elnézve ezt a 2 találkozót egy picit elgondolkodtam. Ha tippelnem kéne, akkor ezek a cégek nem véletlenül voltak kiválasztva, és meghívva erre a kis összeröffenésre.
Először Varga Misi bácsi letette a "visszautasíthatatlan ajánlatot" a cégek asztalára délelőtt (adókedvezmények, foglalkoztatási kedvezmények, beruházási támogatások, ingatlan kedvezmények). Délután meg Benkő papa jött a "de kérünk is Önöktől valamit " dumával.
Na jó nem, de délután a hadiipari cégek megkapták a listát, hogy miket kell még beszereznünk, és tessék elkezdeni osztani szorozni, és "hogy mennyit engedtek a feléből".
Az a gond az amerikaiakkal, hogy nehéz velük olyan típusú üzleteket kötni, mint a németekkel, hogy majd jól ide hozzák a gyárat. Az a gond ezzel, hogy Trump kerek perec megmondta, hogy mindent otthon kell gyártani. Tehát lehet, hogy ezek a cégek idehozzák a termelésük egy részét, azonban ezeket Amerikának nem adhatjuk el, a korlátozások miatt.
Tehát, vagy ezt is vállalja a hadiipari szereplő, - különösen, ha otthon különben sem rúg nagyon labdába - és egy új típust (Ismerős? Lynx) és annak az USA-n kívüli gyártását ide hozhatják. Ez persze rizikós, de azért ezen cégek sem nyeretlen kétévesek.

Hogy mire alapozom, hogy itt ma az amerikaiaknak le lett adva a bevásárló lista?
Érdemes megnézni, hogy ki ül Benkő papa jobbján, az asztalfőn.
Az úriembert úgy hívják Németh Gergely, aki szintén katonatiszt volt, és úgy a CV-je alapján, nem tűnik hülyegyereknek.
A pali a védelempolitikáért felelős helyettes államtitkár. És akármennyire ott az asztalnál Benkő papa, ezen az összejövetelen - biztos vagyok benne - ő volt az, aki betolta az igényinket a pókerasztalra.

Az az igazság, hogy a megjelent cégek nagyon gyakran sokkal érdekesebb dolgokat is gyártanak, mint pl. az F-35.
Szinte az összes érdekelt az űripari szegmensekben.
Northrop: UAV-k, fegyverek (Orbital ATK), felderítő rendszerek, C4ISR elemek, radarok
Lockheed: Nem nagyon kell részletezni
Raytheom: szintén
Textron: szárazföldi járművek, UGV-k, UAV-k, fegyverek, vegyes feladatú repülők, stb.
L3Harris: kommunikációs, és űripari cég.
Az Oshkosh talán az egyedüli ami nem kimondottan Hi-tech cég, de katonai terepjáróival és logisztikai járműveivel alap beszállítói a fegyveres erőknek.

Szóval meglátjuk!
Ez a meeting annak szólt, hogy megmutassuk, hogy vannak lehetőségei nem-német cégeknek is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Az amerikai vonal egy kicsit érdekes. Elsőre rávágnám, hogy nem gondolom, hogy rájuk vagyunk szorulva, azonban most itt elnézve ezt a 2 találkozót egy picit elgondolkodtam. Ha tippelnem kéne, akkor ezek a cégek nem véletlenül voltak kiválasztva, és meghívva erre a kis összeröffenésre.
Először Varga Misi bácsi letette a "visszautasíthatatlan ajánlatot" a cégek asztalára délelőtt (adókedvezmények, foglalkoztatási kedvezmények, beruházási támogatások, ingatlan kedvezmények). Délután meg Benkő papa jött a "de kérünk is Önöktől valamit " dumával.
Na jó nem, de délután a hadiipari cégek megkapták a listát, hogy miket kell még beszereznünk, és tessék elkezdeni osztani szorozni, és "hogy mennyit engedtek a feléből".
Az a gond az amerikaiakkal, hogy nehéz velük olyan típusú üzleteket kötni, mint a németekkel, hogy majd jól ide hozzák a gyárat. Az a gond ezzel, hogy Trump kerek perec megmondta, hogy mindent otthon kell gyártani. Tehát lehet, hogy ezek a cégek idehozzák a termelésük egy részét, azonban ezeket Amerikának nem adhatjuk el, a korlátozások miatt.
Tehát, vagy ezt is vállalja a hadiipari szereplő, - különösen, ha otthon különben sem rúg nagyon labdába - és egy új típust (Ismerős? Lynx) és annak az USA-n kívüli gyártását ide hozhatják. Ez persze rizikós, de azért ezen cégek sem nyeretlen kétévesek.

Hogy mire alapozom, hogy itt ma az amerikaiaknak le lett adva a bevásárló lista?
Érdemes megnézni, hogy ki ül Benkő papa jobbján, az asztalfőn.
Az úriembert úgy hívják Németh Gergely, aki szintén katonatiszt volt, és úgy a CV-je alapján, nem tűnik hülyegyereknek.
A pali a védelempolitikáért felelős helyettes államtitkár. És akármennyire ott az asztalnál Benkő papa, ezen az összejövetelen - biztos vagyok benne - ő volt az, aki betolta az igényinket a pókerasztalra.

Az az igazság, hogy a megjelent cégek nagyon gyakran sokkal érdekesebb dolgokat is gyártanak, mint pl. az F-35.
Szinte az összes érdekelt az űripari szegmensekben.
Northrop: UAV-k, fegyverek (Orbital ATK), felderítő rendszerek, C4ISR elemek, radarok
Lockheed: Nem nagyon kell részletezni
Raytheom: szintén
Textron: szárazföldi járművek, UGV-k, UAV-k, fegyverek, vegyes feladatú repülők, stb.
L3Harris: kommunikációs, és űripari cég.
Az Oshkosh talán az egyedüli ami nem kimondottan Hi-tech cég, de katonai terepjáróival és logisztikai járműveivel alap beszállítói a fegyveres erőknek.

Szóval meglátjuk!
Ez a meeting annak szólt, hogy megmutassuk, hogy vannak lehetőségei nem-német cégeknek is.
Ezt a listát, honnan veszed, mely cégek jelentek meg?
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Az az igazság, hogy a megjelent cégek nagyon gyakran sokkal érdekesebb dolgokat is gyártanak, mint pl. az F-35.
Szinte az összes érdekelt az űripari szegmensekben.
Northrop: UAV-k, fegyverek (Orbital ATK), felderítő rendszerek, C4ISR elemek, radarok
Lockheed: Nem nagyon kell részletezni
Raytheom: szintén
Textron: szárazföldi járművek, UGV-k, UAV-k, fegyverek, vegyes feladatú repülők, stb.
L3Harris: kommunikációs, és űripari cég.
Az Oshkosh talán az egyedüli ami nem kimondottan Hi-tech cég, de katonai terepjáróival és logisztikai járműveivel alap beszállítói a fegyveres erőknek.

Szóval meglátjuk!
Ez a meeting annak szólt, hogy megmutassuk, hogy vannak lehetőségei nem-német cégeknek is.

Na igen pont ezt gondolom én is , hogy ezek a cégek benne vannak az űriparba és Szíjártó is meg Ferenc Orsolya is mondta hogy nagy törekvések vannak a hazai űrtechnológiai fejlesztésekben és iparosodásban (már vannak is eredmények fejlesztés terén , akkor jöhet az ipari része)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Na igen pont ezt gondolom én is , hogy ezek a cégek benne vannak az űriparba és Szíjártó is meg Ferenc Orsolya is mondta hogy nagy törekvések vannak a hazai űrtechnológiai fejlesztésekben és iparosodásban (már vannak is eredmények fejlesztés terén , akkor jöhet az ipari része)
Nekem tegnap délután még nem esett le, de ezek cég képviselők lenyomták a teljes behúzós termékbemutatós programot.
Tegnapelőtt mentek Szíjjártóhoz, tegnap délelőtt Varga Misi bánál voltak, délután meg jött Benkő papa.
Egy ilyen program után én is megvenném a Zepter edény készletet, meg a gyapjú takaró készletet, nemhogy ezek a szerencsétlenek. :D

Az űrprogram is lehet tárgyalási alap, de pl. a HM-be már szerintem kimondottan a katonai együttműködésekről kellett tárgyalniuk.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Én személy szerint már nagyon ki vagyok akadva,hogy megy az összefosás ezerrel.Sajnos a járvány megtette a megfelelő hatását. A másik dolog, hogy mindig piacot kutatunk.Miért nem lehet már bejelenteni, hogy vettünk 2-300 db 4x4-es török vasat.
Időnként fel van dobva, 1-2 újságcikk után, hogy jó dolog,hogy a másik cégnél netán jobb árat tudunk kialkudni. Én szerint a 218 db Hiúzzal, megtörölhetjük a szánkat egy jó darabig. 2040-ig a BTR-eket szolgálatban fognak maradni . Remélem még az öreg Csepelekből is marad sok-sok darab . A szállítógép beszerzésekor jó lesz nekünk 8 db C235-ös ,de szerintem nekünk még az is űrtechnika, az álmodozás kora véget ért. A 8x8-ok terén a Byras talán megteszi,de a Pars szerintem már űrtechnika. Úgyhogy felejtsük el egyes dolgok becsmérlését,ha török, ha Távol-Keleti. Elégedjünk meg 2026-ig annyi bejelentéssel, ami megtörtént. Sajnos. Kicsit már kiakadtam, mert vártunk valami évforduló alkalmából, valamiféle bejelentést, de semmi.Az álmodozás kora véget ért... Himars,még több Leo plusz PZH... :(:(:(:mad::mad::mad:
Vedd be a gyógyszered.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Ezt a listát, honnan veszed, mely cégek jelentek meg?
Az az igazság, hogy maga a szervezet nem tartalmaz olyan irdatlan sok céget (a honlapjukon 22 van felsorolva). Ebből 6 echte hadiipari cég, míg 2-3 marginálisan kapcsolódhat a hadiparhoz.
A megbeszéléseken nem hiszem, hogy 1-1 céget egynél több ember képviselt. A képekből meg nekem az jött le, hogy elég sokan mentek el a HM-be.
Nem tudom, hogy a gyógyszercégeknek meg a pl. a Morgan Stanleynek, meg a Phillip Morrisnak is meg kellett-e jelennie Benkőnél, de a hadiipari cégek biztos jelen voltak! :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Újraszabályozták a hadfelszerelés rendszerbe kerülésének és rendszerből történő kivonásának rendjét az előkészítési tervtől a csapatpróbáig.

https://jogalappal.hu/ujraszabalyoz...k-es-rendszerbol-torteno-kivonasanak-rendjet/
A leírtakból mi az, ami változás?
Mert elég ésszerűnek tűnik az új rendszer.
Pl. Nem gondolom, hogy nekünk nagyon vizsgálgatni kellene egy Spike rakéta családot, ami már nagyjából a fél NATOnak már rendszerben van, és egy rakéta 70-80.000 USD.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Inkább csak ötletelés részemről, ide rakom, mert nekünk is kell valami ilyesmi. Bár én inkább láncos alvázon szeretném látni. Persze, lehetne Boxeren is. :)
Nagyon aktuális lenne, a csapatlégvédelem ilyen jellegű megerősítése. Látva a drónok csapásmérő erőként történő nagyarányú bevetését Karabahban. Legszívesebben minden harcoló alakulatot és harctámogatót, zászlóalj szinten ellátnék csapatlégvédelemmel.

https://www.defensemedianetwork.com...army-contract-stryker-im-shorad-vehicles/?fbc
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A leírtakból mi az, ami változás?
Mert elég ésszerűnek tűnik az új rendszer.
Pl. Nem gondolom, hogy nekünk nagyon vizsgálgatni kellene egy Spike rakéta családot, ami már nagyjából a fél NATOnak már rendszerben van, és egy rakéta 70-80.000 USD.


Amúgy ez érdekes kérdés.
Mit mikor csapatpróbáznak/próbahasználata milyen szinten volt a beszerzendő felszereléseknek, mik szerepeltek egy esetleges összehasonlításon. Ha volt összehasonlítás. Mennyire az döntött és mennyire az üzlet.

Kicsit vicces az is egy sisaknak van csapatpróbája ami elméletben befolyásolja a döntést de a legnagyobb összegű beszerzéseknél/helikopterek, Leo, pzh, Lynx, török vasak/ez nem lényeg.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Szóval megint teljesen reális, hogy váltótípus hiányában kiesik egy teljes fegyverkategória, a készleteket meg ellövetik. Még a végén maradna valami amivel lőni lehet, hát az megengedhetetlen volna!