A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
http://www.military-today.com/apc/yavuz.htm
Fordítva. Szingapúri fejlesztés és a török gyártja licenszben.

yavuz.jpg


Még a kereke sem áll jól....
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
612
1 572
93
Csak a hozzászólások miatt raktam ki, vagyis az egyik miatt mert ezt írta.

Pal Gabriel14 órája
Van egy pasas aki katonai szakértő és szaktanácsadó a magyar honvédségnek egy hivatalos szakértője, aki amerikai kormányzati tisztviselőkkel meg ilyen "kiskaliberű" emberekkel kommunikál. És azt mondta: "Törökország az orosz légvédelmi ütegek megvásárlásával és elhidegült magatartásával kiesett az F35 vásárlás lehetőségéből. Azt viszont kevesen tudják, hogy az európai NATO szövetségesek gyorsabb logisztikai ellátása miatt az F35ösökhöz egy karbantartási alkatrészgyártási központ is épült volna részben az európai konkurensekkel való (eurofighter, rafale, grippen stb.) versenyképesség megőrzése miatt. Én azért lobbizom és dolgozom az amerikai és magyar kormányzati tisztségviselőknél, hogy ezt a képességet/lehetőséget, mint csomagot magyarország kapja meg."
...

Hmm..

Vesszek meg, pár napja mikor hallottam, hogy itt voltak az amik (köztük az LM emberei is) hasonlóra gondoltam én is. Elveszik majd a Törököktől az F-35 alkatrész gyártást valamikor és ide hoznák hozzánk. De fel is ébredtem belőle, mert bilibe logott a kezem. Erre ez a hozzászólás :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Személy szerint én továbbra is a Boxernek drukkolok.

Boxer/Terrex: egyik sem amfib

Boxer: 30mm Lance turret+ atgm
Terrex: nehézgéppuska+atgm

Boxer: alkatrész(fegyverzet) kompatibilitás a Lynxel
Terrex teljessen új konstrukció(logisztikát bonyolít)

Az egyetlen dolog ami a Terrex mellett szólhat az a hazai gyártás amennyiben a németek nem akarnának még egy Európai összeszerelő üzemet...De ugyanakkor nekünk már lesz egy Lynx gyárunk ami bővíthető.

Szóval Silvio tipje, a Bronco ATTC logikusabbnak tűnik
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Személy szerint én továbbra is a Boxernek drukkolok.

Boxer/Terrex: egyik sem amfib

Boxer: 30mm Lance turret+ atgm
Terrex: nehézgéppuska+atgm

Boxer: alkatrész(fegyverzet) kompatibilitás a Lynxel
Terrex teljessen új konstrukció(logisztikát bonyolít)

Az egyetlen dolog ami a Terrex mellett szólhat az a hazai gyártás amennyiben a németek nem akarnának még egy Európai összeszerelő üzemet...De ugyanakkor nekünk már lesz egy Lynx gyárunk ami bővíthető.

Szóval Silvio tipje, a Bronco ATTC logikusabbnak tűnik
Pöcs Úr is azt említette reggel, onnan szállt meg az ihlet. :)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Egyébként nem tuti, hogy a kerekest neztük ki. A Bronconak van direkt aknavetős változata.

Mortar Tracked CarrierEdit
A variant of the Bronco All-Terrain Tracked Carrier, the Mortar Tracked Carrier (MTC) is jointly developed by the SAF, DSTA and Singapore Technologies Kinetics. Operating on a 4 men crew, the MTC's primary weapon is the ST Kinetics 120mm Super Rapid Advanced Mortar System (SRAMS), the world's first recoiled mortar to incorporate a blast diffuser,[14] greatly reducing the blast overpressure effect generated by mortars, thus allowing longer periods of firing without injuring the crew. The MTC has a built-in Automatic Fire Control System (AFCS) comprising a Fire Control Unit and an Inertial Navigation System, allowing it to conduct immediate deployment without conventional surveying methods. A hydro-pneumatic Recoil System reduces the overall recoil force, thus allowing minimal reinforcement of the original hull structure, and post-firing stabilising time. This increases the rate of firing with improved accuracy.

The AFCS is also equipped with a Mortar Platoon Management System (MPMS), which enables it to be networked via the Battlefield Management System (BMS).

Árvízi mentesnél jól jön az úszóképessége, 16 embert szállít sofőrrel.
220px-Armoured_vehicle_in_Thailand.jpg
Te valami részesedést kapsz minden ilyen Bronco izé eladása után?:)
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Az RG41 nem a Mbombe család része.Még csak nem is ugyan az a gyár.Viszont az volt a kiindulási alap,miből kifejlesztették a zsidók az Eitant.De messze nem ugyan az a két jármű,az Eitan sokkal nehezzebb,kifinomultabb járgány.Az izraeli Boxer,csak jóval olcsóbb,mint a német.
Elvileg lehetséges azonos alkatrészbázisra hozni a Pátria XP-t és a Mbombe 6-ost,és a teherautó flottát.Úgy lenne értelme.
Igaz, bocs, már mindenhol mbombe-t látok, meg már t-rexet.:)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Pontosítsunk:
terrex 1/2 úszik.
terrex 3 az ausztrál tenderre készült jól megpakolva páncéllal, ez már nem úszik.

Igaz akkor pontosítok

Boxer/Terrex3: egyik sem amfib
Terrex 1/2 amfib

Boxer: 30mm Lance turret+ atgm
Terrex 1/2: LMG,HMG, 40mm autómata gránát vető(STK 40 AGL)
Terrex 3: nehézgéppuska+atgm

Boxer: alkatrész(és fegyverzet) kompatibilitás a Lynxel
Terrex teljessen új konstrukció(logisztikát bonyolít)

Hozzá kell tenni hogy a Terrexet mint moduláris konstrukciót reklámozzák és a fentebb említett fegverzeten kívül ajánlanak hozzá stabilizált 25mm-es M242 Bushmaster tornyot,105mm-es ágyút, csillag rombolót és valami rakéta vetőt. De ez itt wiki információ, vagyis további tanulmányozás szükségeltetik.
Továbbá ATGM ha jól sejtem nem volt beépítve az Ausztrál tenderen indított Terexben.szóval ez se integrált még.