A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Srácok, hát kinek pofázok én itt 2 havonta a Bronco-ról? (Aztán lehet a Terex lesz az...) :D:D:D:D
Svédek kisérleti hk-t is csináltak ilyen kialakitással
mu3ot0A.jpg

Oroszok is eljátszadoztak a dologgal,de csak papiron
tmp88zC0O.jpeg

d9xksvl-4b7dc802-85b9-421c-b670-c6372273b4e8.jpg
14e9dc281dfa4d582db08bc7f1fbe358.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ki mondta, hogy a Patec-kel for a Rába üzletet kötni?
Hát Szíjjártó!
Miskolcon fejleszt és a Rábával szövetkezne a szingapúri Patec

Újabb beruházást hajt végre Miskolcon a Patec szingapúri vállalat. Ez új munkahelyeket jelent, és a magyar autóipari beszállítói ágazatot is erősíteni fogja – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter szerdán Facebook-oldalán.


A Patec eddig is működött Miskolcon, alapvetően ablaktörlőkhöz gyártott eszközöket. Ez az autóipari beszállító vállalat most egy 1,7 milliárd forintos beruházást hajt végre Miskolcon. Ehhez félmilliárd forintos kormányzati támogatást kap. A beruházás 71 új munkahelyet jelent

– hangsúlyozta a Szingapúrból jelentkező Szijjártó Péter. Hozzátette:

Ez nemcsak az autóipari beszállító vállalat kapacitását növeli meg, hanem az ipari robotok gyártásának és fejlesztésének első fázisát is jelenti.

A miniszter azt is elmondta, hogy a cég az egyik legnagyobb – a hadiiparban is tevékenykedő – vállalatcsoport Szingapúrban, és előrehaladott tárgyalásokat folytat a Rábával. Arról tárgyalnak, hogy a Rába futóműveket gyártson a szingapúri vállalat járműveihez. Továbbá arról is folynak egyeztetések, hogy komplett harci járművek gyártását a Rábával közös vállalkozásban Magyarországra hozná a szingapúri vállalat – ismertette Szijjártó Péter.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem ezt mondta. Nézd meg a videót!
Nem tudtam a videóról, de a hírt még a Magyar Nemzeten is ellenőriztem, mert nem értettem hogy jön a képbe a Patec! Anblokk hülyék, a videóban nem a Patec az egyik legnagyobb hadiipari cég, mit lehetett ezen félreérteni!

Az írott sajtó presztízse mi! Analfabéta idióták!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 898
113
Akkor most kene egy Bronco vs Terrex szavazas. :)

De fura hogy meg az alairas elott beszel harcjarmu gyartasrol. Ez eddig nem igen volt jellemzo(a Lynx eseteben az alairas napjan este meg piacot kutattak :D).
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 898
113
2026 végén szerintem valahogy igy nézhetne ki a dolog:

MBT: KMW-től összesen 88db új Leopard 2 A7+, kb. 40db felújított T-72, 12 használt Leopard 2 A4(lehet ekkorra már felújított A6-ra?)

IFV lánctalp: ennél a fegyvernemnél szerintem hajlandóak lesznek kipengetni a milliárdokat a Pumákért - 200db körül

IFV kerekes: nem lesz

APC kerekes: Még marad egy darabig a BTR, Később gondolom valamelyik KMW termék(Boxer)

SPH: KMW-től összesen 48 új. PzH 2000

ATGM: CG M4

AH: nem a legfőbb prioritás, ha lesz akkor gondolom Airbus termék - Tiger, 10db körül

UH: H145M-ből és H225M-ből többet nem veszünk(egyelőre)

Vadászgépek: marad a 14 Gripen, itt ha kell szerintem levegő levegő rakétákat vehetnek hogy megmaradjon a légi fölény az F16-osokkal szemben

Légvédelem: Aster 30

Amerikától nem tudom hogy mit veszünk...
Nem akarom összeszámolni hogy ez mennyibe kerülhet összesen :D


Tudom. Fiatalkoromban meg a Boxer-re tippeltem. :p:D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Tudjátok mitől félek én? Hogy a XXI. századi kialakítású önjáró aknavető helyett (Patria NEMO a KF41 alvázon):
LYNX%20KF41-Mortar%20Camo.jpg


Ezt a full hidegháborús cuccot fogjuk kapni a Hirtenberger miatt:
21751506_10212238387826473_4179392990333124226_n.jpg


Ez lenne az első súlyos csehelés, amikor a saját hadiipar lobbiereje miatt a katonák alkalmatlan eszközt kapnak, mint a modernizált T-72-k a cseheknél! A Bronco MTC a malájok ellen jó a dzsungelháborúba, de a kelet-európai hadszíntéren csak a vietnámi háborút idéző muzeális kialakításával tudna feltűnést kelteni!

50deaf8996e629614e9869865904d769-1200x0-c-default.jpg


Itt nem lehet nehézdandár zászlóaljtüzérségeként túlélni egy felülről nyitott, vékonybőrű jószággal!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Anti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Nem tudtam a videóról, de a hírt még a Magyar Nemzeten is ellenőriztem, mert nem értettem hogy jön a képbe a Patec! Anblokk hülyék, a videóban nem a Patec az egyik legnagyobb hadiipari cég, mit lehetett ezen félreérteni!

Az írott sajtó presztízse mi! Analfabéta idióták!
Atyaúristen!!!! Itt a fórumon felfogtuk mi van, az újságírók nem bírnak szöveget értelmezni. Szíjjártó hülyére röhögi magát ha felkel a gépen és ránéz a cikkekre.
Most a románok egész éjszaka kutatják a Patec titkos harcjármű projektjeit.
Komolyan bexarok. Vki leírja, a hülyék meg gondolkodás nélkül átveszik. 1 nem volt aki meghallgatta Sz face videóját?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Tudjátok mitől félek én? Hogy a XXI. századi kialakítású önjáró aknavető helyett (Patria NEMO a KF41 alvázon):
LYNX%20KF41-Mortar%20Camo.jpg


Ezt a full hidegháborús cuccot fogjuk kapni a Hirtenberger miatt:
21751506_10212238387826473_4179392990333124226_n.jpg


Ez lenne az első súlyos csehelés, amikor a saját hadiipar lobbiereje miatt a katonák alkalmatlan eszközt kapnak, mint a modernizált T-72-k a cseheknél! A Bronco MTC a malájok ellen jó a dzsungelháborúba, de a kelet-európai hadszíntéren csak a vietnámi háborút idéző muzeális kialakításával tudna feltűnést kelteni!

50deaf8996e629614e9869865904d769-1200x0-c-default.jpg


Itt nem lehet nehézdandár zászlóaljtüzérségeként túlélni egy felülről nyitott, vékonybőrű jószággal!

Ez reális lehet, de ugye a Lynx is itt készülne.

És szerintem megoldható lenne, hogy az RM csináljon egy aknavetős tornyot Hirtenberger csővel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Tudjátok mitől félek én? Hogy a XXI. századi kialakítású önjáró aknavető helyett (Patria NEMO a KF41 alvázon):
LYNX%20KF41-Mortar%20Camo.jpg


Ezt a full hidegháborús cuccot fogjuk kapni a Hirtenberger miatt:
21751506_10212238387826473_4179392990333124226_n.jpg


Ez lenne az első súlyos csehelés, amikor a saját hadiipar lobbiereje miatt a katonák alkalmatlan eszközt kapnak, mint a modernizált T-72-k a cseheknél! A Bronco MTC a malájok ellen jó a dzsungelháborúba, de a kelet-európai hadszíntéren csak a vietnámi háborút idéző muzeális kialakításával tudna feltűnést kelteni!

50deaf8996e629614e9869865904d769-1200x0-c-default.jpg


Itt nem lehet nehézdandár zászlóaljtüzérségeként túlélni egy felülről nyitott, vékonybőrű jószággal!
Pedig ez sanszos, ezért is tippeltem a Broncora. Nagyon adja magát ha a cég képbe került.

Ettől függetlenül azért örülnék ha komolyabban együttműködnénk ezzel a szingapúri céggel. Qrvasokat nyerhetünk rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and blogen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
tuti hogy bronco. Te is utána nézhetsz de a Terex választása minden logikát nélkülöz.

Ugyan már, ezek már létező járművek és valaki rendszeresítette is őket... nem illenek bele a "jövőorientált" elképzelésbe.
Csak a 3 évnél nem régebbi, még tervezőasztalon lévő vagy egyetlen prototípusként létező dolgok jöhetnek szóba, amit ezért senki sem akar megvenni, de mi vállaljuk a kockázatot hogy "fejlesztők" legyünk. Van valamije ennek a szingapúri cégnek, ami még nem létezik csak videóanimáción vagy egyetlen prototípusként?