A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113
2026 végén szerintem valahogy igy nézhetne ki a dolog:

MBT: KMW-től összesen 88db új Leopard 2 A7+, kb. 40db felújított T-72, 12 használt Leopard 2 A4(lehet ekkorra már felújított A6-ra?)

IFV lánctalp: ennél a fegyvernemnél szerintem hajlandóak lesznek kipengetni a milliárdokat a Pumákért - 200db körül

IFV kerekes: nem lesz

APC kerekes: Még marad egy darabig a BTR, Később gondolom valamelyik KMW termék(Boxer)

SPH: KMW-től összesen 48 új. PzH 2000

ATGM: CG M4

AH: nem a legfőbb prioritás, ha lesz akkor gondolom Airbus termék - Tiger, 10db körül

UH: H145M-ből és H225M-ből többet nem veszünk(egyelőre)

Vadászgépek: marad a 14 Gripen, itt ha kell szerintem levegő levegő rakétákat vehetnek hogy megmaradjon a légi fölény az F16-osokkal szemben

Légvédelem: Aster 30

Amerikától nem tudom hogy mit veszünk...
Nem akarom összeszámolni hogy ez mennyibe kerülhet összesen :D


Tudom. Fiatalkoromban meg a Boxer-re tippeltem. :p:D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 697
113
Tudjátok mitől félek én? Hogy a XXI. századi kialakítású önjáró aknavető helyett (Patria NEMO a KF41 alvázon):
LYNX%20KF41-Mortar%20Camo.jpg


Ezt a full hidegháborús cuccot fogjuk kapni a Hirtenberger miatt:
21751506_10212238387826473_4179392990333124226_n.jpg


Ez lenne az első súlyos csehelés, amikor a saját hadiipar lobbiereje miatt a katonák alkalmatlan eszközt kapnak, mint a modernizált T-72-k a cseheknél! A Bronco MTC a malájok ellen jó a dzsungelháborúba, de a kelet-európai hadszíntéren csak a vietnámi háborút idéző muzeális kialakításával tudna feltűnést kelteni!

50deaf8996e629614e9869865904d769-1200x0-c-default.jpg


Itt nem lehet nehézdandár zászlóaljtüzérségeként túlélni egy felülről nyitott, vékonybőrű jószággal!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Anti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 444
113
Nem tudtam a videóról, de a hírt még a Magyar Nemzeten is ellenőriztem, mert nem értettem hogy jön a képbe a Patec! Anblokk hülyék, a videóban nem a Patec az egyik legnagyobb hadiipari cég, mit lehetett ezen félreérteni!

Az írott sajtó presztízse mi! Analfabéta idióták!
Atyaúristen!!!! Itt a fórumon felfogtuk mi van, az újságírók nem bírnak szöveget értelmezni. Szíjjártó hülyére röhögi magát ha felkel a gépen és ránéz a cikkekre.
Most a románok egész éjszaka kutatják a Patec titkos harcjármű projektjeit.
Komolyan bexarok. Vki leírja, a hülyék meg gondolkodás nélkül átveszik. 1 nem volt aki meghallgatta Sz face videóját?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 637
113
Tudjátok mitől félek én? Hogy a XXI. századi kialakítású önjáró aknavető helyett (Patria NEMO a KF41 alvázon):
LYNX%20KF41-Mortar%20Camo.jpg


Ezt a full hidegháborús cuccot fogjuk kapni a Hirtenberger miatt:
21751506_10212238387826473_4179392990333124226_n.jpg


Ez lenne az első súlyos csehelés, amikor a saját hadiipar lobbiereje miatt a katonák alkalmatlan eszközt kapnak, mint a modernizált T-72-k a cseheknél! A Bronco MTC a malájok ellen jó a dzsungelháborúba, de a kelet-európai hadszíntéren csak a vietnámi háborút idéző muzeális kialakításával tudna feltűnést kelteni!

50deaf8996e629614e9869865904d769-1200x0-c-default.jpg


Itt nem lehet nehézdandár zászlóaljtüzérségeként túlélni egy felülről nyitott, vékonybőrű jószággal!

Ez reális lehet, de ugye a Lynx is itt készülne.

És szerintem megoldható lenne, hogy az RM csináljon egy aknavetős tornyot Hirtenberger csővel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 444
113
Tudjátok mitől félek én? Hogy a XXI. századi kialakítású önjáró aknavető helyett (Patria NEMO a KF41 alvázon):
LYNX%20KF41-Mortar%20Camo.jpg


Ezt a full hidegháborús cuccot fogjuk kapni a Hirtenberger miatt:
21751506_10212238387826473_4179392990333124226_n.jpg


Ez lenne az első súlyos csehelés, amikor a saját hadiipar lobbiereje miatt a katonák alkalmatlan eszközt kapnak, mint a modernizált T-72-k a cseheknél! A Bronco MTC a malájok ellen jó a dzsungelháborúba, de a kelet-európai hadszíntéren csak a vietnámi háborút idéző muzeális kialakításával tudna feltűnést kelteni!

50deaf8996e629614e9869865904d769-1200x0-c-default.jpg


Itt nem lehet nehézdandár zászlóaljtüzérségeként túlélni egy felülről nyitott, vékonybőrű jószággal!
Pedig ez sanszos, ezért is tippeltem a Broncora. Nagyon adja magát ha a cég képbe került.

Ettől függetlenül azért örülnék ha komolyabban együttműködnénk ezzel a szingapúri céggel. Qrvasokat nyerhetünk rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and blogen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
tuti hogy bronco. Te is utána nézhetsz de a Terex választása minden logikát nélkülöz.

Ugyan már, ezek már létező járművek és valaki rendszeresítette is őket... nem illenek bele a "jövőorientált" elképzelésbe.
Csak a 3 évnél nem régebbi, még tervezőasztalon lévő vagy egyetlen prototípusként létező dolgok jöhetnek szóba, amit ezért senki sem akar megvenni, de mi vállaljuk a kockázatot hogy "fejlesztők" legyünk. Van valamije ennek a szingapúri cégnek, ami még nem létezik csak videóanimáción vagy egyetlen prototípusként?
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 001
1 576
113
Atyaúristen!!!! Itt a fórumon felfogtuk mi van, az újságírók nem bírnak szöveget értelmezni. Szíjjártó hülyére röhögi magát ha felkel a gépen és ránéz a cikkekre.
Most a románok egész éjszaka kutatják a Patec titkos harcjármű projektjeit.
Komolyan bexarok. Vki leírja, a hülyék meg gondolkodás nélkül átveszik. 1 nem volt aki meghallgatta Sz face videóját?
Ettől már csak az szebb, amikor a témához nem értő személy átveszi az újságíró hülyeségét és azt szajkózza. Nemrég volt egy vitám egy másik fórumon, amben a másik fél egyfolytába azt írta, hogy xy cikk szerint a Leo ágyúja a gyalogság ellen van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 637
113
Személy szerint én továbbra is a Boxernek drukkolok.

Boxer/Terrex: egyik sem amfib

Boxer: 30mm Lance turret+ atgm
Terrex: nehézgéppuska+atgm

Boxer: alkatrész(fegyverzet) kompatibilitás a Lynxel
Terrex teljessen új konstrukció(logisztikát bonyolít)

Az egyetlen dolog ami a Terrex mellett szólhat az a hazai gyártás amennyiben a németek nem akarnának még egy Európai összeszerelő üzemet...De ugyanakkor nekünk már lesz egy Lynx gyárunk ami bővíthető.

Szóval Silvio tipje, a Bronco ATTC logikusabbnak tűnik

Szerintem nem úszóképes kerekesért pénzt adni pazarlás.

Akkor már vegyenek abból a pénzből további Hiúzokat meg Leokat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 637
113
Én a Boxert preferálom, hazai gyártással.
A török kerekes apc-választékot ismeritek? Pars vagy Arma a jobb? A Boxerhez vagy Patriához képest ezek mit tudnak? Elképesztő, milyen iparuk van.

A PARS az egy sima lövésszállító, tulajdonképp a Fuchs, Patria Pasi török megfelelője. Annak szerintem tökéletesen rendben van.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 697
113
Ugyan már, ezek már létező járművek és valaki rendszeresítette is őket... nem illenek bele a "jövőorientált" elképzelésbe.
Csak a 3 évnél nem régebbi, még tervezőasztalon lévő vagy egyetlen prototípusként létező dolgok jöhetnek szóba, amit ezért senki sem akar megvenni, de mi vállaljuk a kockázatot hogy "fejlesztők" legyünk. Van valamije ennek a szingapúri cégnek, ami még nem létezik csak videóanimáción vagy egyetlen prototípusként?
http://pr-junction.blogspot.com/2016/02/first-of-its-kind-modular-hybrid.html?m=1

https://www.armyrecognition.com/sin...tics_amgs_155mm_artillery_gun_system.amp.html
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 724
5 794
113
Pedig ez sanszos, ezért is tippeltem a Broncora. Nagyon adja magát ha a cég képbe került.

Ettől függetlenül azért örülnék ha komolyabban együttműködnénk ezzel a szingapúri céggel. Qrvasokat nyerhetünk rajta.

Szerintem a nehéz dandár(ok) önjáró aknavetöi KF41-en lesznek. Valószínüleg minden, ami kvázi az elsö vonalban lesz, erösen páncélozott lesz. Ilyet nem hibáznak, nem hülyék.

Esetleg a területvédelemnek lesz ilyesmije.

És szerintem megoldható lenne, hogy az RM csináljon egy aknavetős tornyot Hirtenberger csővel.

Én pont erre tippelek, ez egy ziccer mindkét (3) cégnek. Van itt egy piaci rés, ami az aranyárú NEMO mellett éktelenkedik.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely