A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 795
113
Csak a hozzászólások miatt raktam ki, vagyis az egyik miatt mert ezt írta.

Pal Gabriel14 órája
Van egy pasas aki katonai szakértő és szaktanácsadó a magyar honvédségnek egy hivatalos szakértője, aki amerikai kormányzati tisztviselőkkel meg ilyen "kiskaliberű" emberekkel kommunikál. És azt mondta: "Törökország az orosz légvédelmi ütegek megvásárlásával és elhidegült magatartásával kiesett az F35 vásárlás lehetőségéből. Azt viszont kevesen tudják, hogy az európai NATO szövetségesek gyorsabb logisztikai ellátása miatt az F35ösökhöz egy karbantartási alkatrészgyártási központ is épült volna részben az európai konkurensekkel való (eurofighter, rafale, grippen stb.) versenyképesség megőrzése miatt. Én azért lobbizom és dolgozom az amerikai és magyar kormányzati tisztségviselőknél, hogy ezt a képességet/lehetőséget, mint csomagot magyarország kapja meg."
...

Hmm..
Hát sok sikert!
Tessék mondani milyen javítóbázisról beszélünk?
A lengyeleket nem tudták rendesen kompenzálni. Talán a Loyal Wingman program lehetséges beszállítói lesznek.
De ne feledjük már el az olaszokat, akik nem csak a saját gépeiket rakják otthon össze, de az európába szánt gépek egy részét is ott fogják összeszerelni. Minek menne bárki Európából a törökökhöz, ha mehet jóval közelebb is?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 795
113
Vaskockák iránt érzett perverz vonzalom? :)

2560px-NDP2010_CR3_Bronco_ATTC_1.JPG
Nézzél csak egy kicsit utána ennek a kis "rohadéknak", mindjárt beindul a deréktáji merevedés! :p:D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 467
31 844
113
ebben max. ledarálva.
Az adattáblája szerint belefér egy 10fős deszantraj.De belső képet,pláne szerkezetit még nem találtam.Meg semmi komolyabb értékelést,csak reklámpromokat.
Hát,a fenetudja.Motort,váltót,tornyot lehet rajta cserélni.
Maradok a régi mániámnál.Mindegyik szóbajöhető tipus gyártőja adjon az igényeinknek megfelelő példányt egy gyakorlati összehasonlitó kivállasztó csapatpróbára.
Ami azt illeti,ez egyáltalán nem egy kicsi vas.8m hosszú,és 3,6m széles,35tonna.Ez bizony Boxer méretű.Mivel nincs cserélgethető konténermodul (amit én különben hülyeségnek tartok),igy nincs külön tartóváz,nagyobb lehet a belső hasznos tér.Árat egyenlőre szintén nem találtam.
Kicsit kikönnyitve,hogy ússzon,lehet,még jó is lenne.Ki kéne jó alaposan próbálni,és nem csak úgy felületes nézzelődés után megvenni.
De igy ránézzésre inkább maradnák a Pátria XP-nél.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 294
27 218
113
Miskolcon fejleszt és a Rábával szövetkezne a szingapúri Patec

Újabb beruházást hajt végre Miskolcon a Patec szingapúri vállalat. Ez új munkahelyeket jelent, és a magyar autóipari beszállítói ágazatot is erősíteni fogja – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter szerdán Facebook-oldalán.


A Patec eddig is működött Miskolcon, alapvetően ablaktörlőkhöz gyártott eszközöket. Ez az autóipari beszállító vállalat most egy 1,7 milliárd forintos beruházást hajt végre Miskolcon. Ehhez félmilliárd forintos kormányzati támogatást kap. A beruházás 71 új munkahelyet jelent

– hangsúlyozta a Szingapúrból jelentkező Szijjártó Péter. Hozzátette:

Ez nemcsak az autóipari beszállító vállalat kapacitását növeli meg, hanem az ipari robotok gyártásának és fejlesztésének első fázisát is jelenti.

A miniszter azt is elmondta, hogy a cég az egyik legnagyobb – a hadiiparban is tevékenykedő – vállalatcsoport Szingapúrban, és előrehaladott tárgyalásokat folytat a Rábával. Arról tárgyalnak, hogy a Rába futóműveket gyártson a szingapúri vállalat járműveihez. Továbbá arról is folynak egyeztetések, hogy komplett harci járművek gyártását a Rábával közös vállalkozásban Magyarországra hozná a szingapúri vállalat – ismertette Szijjártó Péter.
 
W

Wilson

Guest
Én boxer/patria párti vagyok, egyformán örülnék bármelyiknek.
De, ha NE adj isten ilyen találjuk fel a spanyol viaszt, legyen mbombe döntés születne, akkor potens eszköz tudna lenni a Lynxen használt elektronikával, lance toronnyal, era páncéllal?

Ha te ezeket ráakarnád aplikálni akkor a végösszeg biztos,hogy elérné a Boxer árát,akkor pedig nem kérdés,hogy a Boxert venné az ember.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Az adattáblája szerint belefér egy 10fős deszantraj.De belső képet,pláne szerkezetit még nem találtam.Meg semmi komolyabb értékelést,csak reklámpromokat.
Hát,a fenetudja.Motort,váltót,tornyot lehet rajta cserélni.
Maradok a régi mániámnál.Mindegyik szóbajöhető tipus gyártőja adjon az igényeinknek megfelelő példányt egy gyakorlati összehasonlitó kivállasztó csapatpróbára.
Ami azt illeti,ez egyáltalán nem egy kicsi vas.8m hosszú,és 3,6m széles,35tonna.Ez bizony Boxer méretű.Mivel nincs cserélgethető konténermodul (amit én különben hülyeségnek tartok),igy nincs külön tartóváz,nagyobb lehet a belső hasznos tér.Árat egyenlőre szintén nem találtam.
Kicsit kikönnyitve,hogy ússzon,lehet,még jó is lenne.Ki kéne jó alaposan próbálni,és nem csak úgy felületes nézzelődés után megvenni.
De igy ránézzésre inkább maradnák a Pátria XP-nél.
ma láttam képeket a belsejéről, kicsinek tűnt - de nem érdemes rám hallgatni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 935
113
Milyen jó is egy ilyen fórum!
Amerre megy Szijjártó, mi gyorsan "megvitatkozzuk" hogy onnan mit vegyen, ne vegyen a honvédségnek.:D:D
Jó, de most azért rájátszott. Ő dobta be a hadiipari tárgyalást, Rábával beszállitást, összeszerelést. A cég meg a Hirtenbergerrel való együttműködése alapján adja magát.

Tehát lássuk be, van alapja.
Ahhoz képest, hogy a légvédelmi bejelentés a soros, a hét hadiipari szempontból pörgős.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 294
27 218
113
A Patec fémmegmunkálást végez, és gépiparban érdekelt. Nincs katonai profilja, max alkatrészbeszállító.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 543
8 871
113
Jó, de most azért rájátszott. Ő dobta be a hadiipari tárgyalást, Rábával beszállitást, összeszerelést. A cég meg a Hirtenbergerrel való együttműködése alapján adja magát.

Tehát lássuk be, van alapja.
Ahhoz képest, hogy a légvédelmi bejelentés a soros, a hét hadiipari szempontból pörgős.
Peerszee, és én tökre élvezem is.;)
Egy csomót tanulok tőletek.
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 795
113
tuti hogy bronco. Te is utána nézhetsz de a Terex választása minden logikát nélkülöz.
Én még csak remélni merem...
Az az igazság, hogy a Broncora van szükségünk, de a Terrex vág inkább a Rába profiljába.
Illetve, van egy forgatókönyv a fejemben, amit majd csak este tudok leírni, mert hosszú, és most családozni fogok, de szerintem az a legvalószínűbb forgatókönyv.
Hja és ma megint volt smúzolás a brit nagykövettel! :):rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and L.O.B

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 294
27 218
113
Én még csak remélni merem...
Az az igazság, hogy a Broncora van szükségünk, de a Terrex vág inkább a Rába profiljába.
Illetve, van egy forgatókönyv a fejemben, amit majd csak este tudok leírni, mert hosszú, és most családozni fogok, de szerintem az a legvalószínűbb forgatókönyv.
Hja és ma megint volt smúzolás a brit nagykövettel! :):rolleyes:
A Patecnak nincs köze ehhez. Hadd segítsek:

ST Engineenering = a szingapúri hadiipari cég.

Patec = civil gépipari cég