A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
honvédelm.hu oldal friss cikke. Nem hajózom, azért kérdem,nem kellene a mellényt viselniük?
5fb254ce149f7217530171.jpg
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 261
113
Hja nem! Illetve nem feltétlenül.
Azt gondolom, hogy itt most csak halasztgatás lesz. Inkább csak az a különbség, hogy megint kilógott a lóláb, hogy Babis-ék tulajdonképpen tenderektől függetlenül döntenek beszerzésekről.
Visszakozást én nem várok, mert megvan a szakmai ok mellett a politikai oka is, hogy így döntöttek. Ők a franciáknak máshogy nem nagyon tudnak "kedveskedni".
Helikopterek terén elköteleződtek az amerikaiaknál. Teherautókat nem fognak tőlük venni. A Titus ugyan tőlük van, de az meg jelentős részben TATRA. 8x8 már pandur, a radarok és a légvédelmi rendszer izraeli, a láncos technikában a franciák nem játszanak. A kézifegyvereknél szintén, vagy a CZ-től megoldják.
Szóval nem nagyon más politikai mozgástér.


Teljesen nem fogják tudni, de az alacsonyabb szintű képzéseket meg tudják majd oldani.

Az én felizgulásomat az okozta, hogy eddig az EVA nekem még úgy is sötét ló volt, hogy amit lehetett nyilvános formában, kitúrtam róla. Az áráról viszont nem tudtam semmit. De ezzel az infóval beigazolódott, hogy picit vagy olcsóbb, mint a Caesar, vagy egy árban vannak, miközben nagy előnye a Shoot and Scout képessége. Tulajdonképpen a személyzet kiszállása nélkül tud 12 lövést leadni, digitális irányzással.

A Caesar egy nagyon jó és bevált, sőt tökéletesített rendszer. (Maga az EVA is az, mivel egyenes leszármazottja a jó régi Zuzananak)
Én abban bízom, hogy ha kerekes tüzérség beszerzésére kerül a sor nálunk, akkor számításba kerül. Mert koncepcióilag szerintem az egyik legjobb.
A kérdés az, hogy maga a lövegcső milyen. Mert ugye a lőszer szempontjából azt töltünk bele, amit akarunk. Irányított, vagy buta lövedéket, hagyományos, vagy rakéta póthajtásosat, mindegy.
Ha maga a cső jó, akkor nagy baj nem lehet.
A töltő mechanika meg évtizedes tapasztalattal rendelkezik. De ha minden kötél szakad, természetesen kézzel is tölthető.

A Caesarnak nagyon kellemes a csöve, de az EVA-ról (tulajdonképpen a Zuzanaról, de úgy tudom a cső megegyezik) olvastam olyat, hogy épphogycsak teljesítette a BB lövedékkel a 40km-es cseh követelményszintet.
A PESCO porgramban meg állítólag a tűzvezető rendszerét is fejlesztik (az olaszok vannak még benne a programban).
Azt szeretném, hogy ne azért legyen bármelyik lehetséges jelölt a befutó, mert az alternatíva egy szlovák EVA, és a szlovák az biztosan kotvány, hanem mert jobb a pontossága, vagy a maximális lőtávolsága, vagy a tűzgyorsasága (bár ezt csak az Archer esetén tudom elképzelni.)
Rheinmetall AGM nálatok nem játszik?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
honvédelm.hu oldal friss cikke. Nem hajózom, azért kérdem,nem kellene a mellényt viselniük?
5fb254ce149f7217530171.jpg
Szerintem nem, hacsak nincs valamilyen speciális belső rendelkezésük erről.
Amúgy nekik szokott egy kifejezetten könnyen viselhető, magától vízbeesés esetén felfúvódó mellényük.
Kishajón sem kötelező, teszem hozzá még egyszer, hogy nem tudom van e speciális szabályozásuk.
Vitorlásversenyeken van hogy a rendezőség kötelezővé teszi, de amúgy önkéntes. Azt gondolom a kapitány döntése, bár ha valaki fél biztosan
nem veteti le vele.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Ugyis olyan jóban vagyunk a RM-el ezt a kütyüt még gyárthanánk is idehaza.
De rendszeresítve nagyon hasznos lenne. Gondolom több fegyverrel is felruházható.
Kíváncsi leszek a hasznosságára, mert az oroszok amúgy ígéretes hasonló fegyverei Szíriában
talán 300m hatókörrel tudtak szerepelni. Vagyis ha jól értettem egyenlőre kudarc volt.
Noha azok önállóan harcoltak volna.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Szerintem nem, hacsak nincs valamilyen speciális belső rendelkezésük erről.
Amúgy nekik szokott egy kifejezetten könnyen viselhető, magától vízbeesés esetén felfúvódó mellényük.
Kishajón sem kötelező, teszem hozzá még egyszer, hogy nem tudom van e speciális szabályozásuk.
Vitorlásversenyeken van hogy a rendezőség kötelezővé teszi, de amúgy önkéntes. Azt gondolom a kapitány döntése, bár ha valaki fél biztosan
nem veteti le vele.
Secumar, így hívják a spec mellényt, hivatásos hajózásban is használjuk. Nálunk akkor kell viselni, ha spec munkavégzés vagy időjárási körülmények vannak. Pl átszállsz a szolgálati csónakba mert festeni akarod a hajó oldalát. Vagy akkora szél van, vagy a hullámzás akkora stb. Ezt (is) a hpk (hajóparancsnok) népiesebb nevén a kapitány (ami igazábol rendfokozat) dönti el.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 709
76 723
113
Ugyis olyan jóban vagyunk a RM-el ezt a kütyüt még gyárthanánk is idehaza.

De rendszeresítve nagyon hasznos lenne. Gondolom több fegyverrel is felruházható.
Kíváncsi leszek a hasznosságára, mert az oroszok amúgy ígéretes hasonló fegyverei Szíriában
talán 300m hatókörrel tudtak szerepelni. Vagyis ha jól értettem egyenlőre kudarc volt.
Noha azok önállóan harcoltak volna.

Nem tudom, feltúnt-e, hogy ez a rekláfilm is nyílt, szilárd talajú területen készült...

A hollandok most kezdik majd tesztelni... az angolok már próbálgatják.
Kíváncsian várjuk az első tapasztalatokat.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Bocs, hogy itt teszem fel a kérdést de releváns.
Tudtok olyan nonprofit szervezetet aminek köze van a honvédelemhez, és előremutató, jövőt építő tevékenységet végez (tehát nem hadisírt gondoz)?