A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
https://honvedelem.hu/hirek/a-nagymacskak-utan-papamobil-is-erkezik-tatara.html

"A harckocsizók azt szeretnék, ha a szovjet gyártmányú lánctalpasok ezt követően is hadrendeben maradhatnának, hiszen akár kiképzőeszközként, akár átjárónyitóként, akár pedig az ellenerő századnál rendszeresített haditechnikai eszközként továbbra is használhatnák őket. Persze csak abban az esetben, ha sikerül egy kedvező konstrukciót találni a csehekkel vagy a lengyelekkel az alkatrészellátás tekintetében."

:rolleyes:

Én minimálisat költenék rájuk, nem modernizálnék, de rendberaknám ôket, legyenek mûködôképesek. Egy tucatot megtartanék aktívnak kiképzési célból (egy esetleges konfliktus során zsákmányolt jármû ne legyen teljesen ismeretlen, vagy ha szövetségeseink ilyen típust tudnak csak küldeni nekünk), meg ellenerônek hadgyakorlatokon.

Jó, átjárónyitásra nem gondoltam mondjuk, de adom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 567
79 739
113
Hát én se nagyon hallgatom, de ha ők nem dolgozták volna fel a mai gyerekek nemigen ismernék egyik régi katonadalt sem.

Őszinte leszek.Nem nagyon értem miért erőltetjük ezt az énekeljen a katona dolgot.Értem én,hogy hagyománya van ennek a nótázásnak(gondoljunk csak a verbunkosokra) de ennek ma már nincs semmilyen köze a mindennapi életünkhöz,ma már nem énekelnek úgy az emberek mint anno.Ma már az emberek inkább cikinek érzik ezt a nótázás dolgot mintsem normálisnak.El kell engedni,változott a világ,változni kell vele.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Őszinte leszek.Nem nagyon értem miért erőltetjük ezt az énekeljen a katona dolgot.Értem én,hogy hagyománya van ennek a nótázásnak(gondoljunk csak a verbunkosokra) de ennek ma már nincs semmilyen köze a mindennapi életünkhöz,ma már nem énekelnek úgy az emberek mint anno.Ma már az emberek inkább cikinek érzik ezt a nótázás dolgot mintsem normálisnak.El kell engedni,változott a világ,változni kell vele.
Én házibulikban szoktam hallani, hogy vannak többen, akik énekelnek, kellően fél utca hosszan hallhatóan; vagy egy rendes falusi lakodalomban is énekelnek az emberek. Szóval azért megvan még az éneklés. De van annak pszichológiai, közösségépítő hatása is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Őszinte leszek.Nem nagyon értem miért erőltetjük ezt az énekeljen a katona dolgot.Értem én,hogy hagyománya van ennek a nótázásnak(gondoljunk csak a verbunkosokra) de ennek ma már nincs semmilyen köze a mindennapi életünkhöz,ma már nem énekelnek úgy az emberek mint anno.Ma már az emberek inkább cikinek érzik ezt a nótázás dolgot mintsem normálisnak.El kell engedni,változott a világ,változni kell vele.
Hát én nem szoktam erőltetni hidd el. Volt olyan amikor kérték, hogy énekelhessenek alapkiképzésen. Pedig amúgy nem terveztünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 567
79 739
113
Én házibulikban szoktam hallani, hogy vannak többen, akik énekelnek, kellően fél utca hosszan hallhatóan; vagy egy rendes falusi lakodalomban is énekelnek az emberek. Szóval azért megvan még az éneklés. De van annak pszichológiai, közösségépítő hatása is.

Perssz részegen bömbölnek nem énekelnek.Ne keverjük a kettőt!
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

jogalappal

Well-Known Member
2016. február 28.
89
459
53
A honvédelmi miniszter meghallgatása alapján, a fejlesztések tekintetében kijelenthető, hogy a jövőre nézve, immár 2030-2032-es kitekintéssel végzik a tervezőmunkát. Beszerzésre kerültek szimulátorok az elektronikus hadviselés gyakorlásához, négy ROLE 1 egészségügyi készlet, nagytávolságú, hőkamerás, lézeres felderítő műszerek a tüzérképesség korszerűsítése kapcsán. Elmondta azt is, hogy álhírek jelentek meg az AMRAAM beszerzés kapcsán, valójában 120 plusz 60 darab opció rakétát vásároltak. Végezetül pedig kijelentette: "bár nekünk kitűzött célunk, hogy legyen korszerű, modern hadiiparunk, de a hadiipar létesítése, létrehozása, az, hogy azok a cégek, azok az ágazatok mikor jönnek létre, hogyan jönnek létre, nem a mi tárcánk feladata."

https://jogalappal.hu/a-nemzetbizto...tak-meg-dr-benko-tibor-honvedelmi-minisztert/
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Oké, ez sajnos részben belpol, de talán maradhat,, ha nem törüljétek, azt hiszem, ha ez bekövetkezik, olyan mértékű hiány lép fel, hogy masszív átcsoportosításra lesz szükség- vagy kínai rabszolgakölcsönre. Szerintem az elvonások akkor annyira érinteni fogják a Honvédelmi Minisztériumot is, hogy Zkettőezervalamennyi határideje kb a..... afenesetudjamikor.
A honvédelmi miniszter meghallgatása alapján, a fejlesztések tekintetében kijelenthető, hogy a jövőre nézve, immár 2030-2032-es kitekintéssel végzik a tervezőmunkát. Beszerzésre kerültek szimulátorok az elektronikus hadviselés gyakorlásához, négy ROLE 1 egészségügyi készlet, nagytávolságú, hőkamerás, lézeres felderítő műszerek a tüzérképesség korszerűsítése kapcsán. Elmondta azt is, hogy álhírek jelentek meg az AMRAAM beszerzés kapcsán, valójában 120 plusz 60 darab opció rakétát vásároltak. Végezetül pedig kijelentette: "bár nekünk kitűzött célunk, hogy legyen korszerű, modern hadiiparunk, de a hadiipar létesítése, létrehozása, az, hogy azok a cégek, azok az ágazatok mikor jönnek létre, hogyan jönnek létre, nem a mi tárcánk feladata."

https://jogalappal.hu/a-nemzetbizto...tak-meg-dr-benko-tibor-honvedelmi-minisztert/

2032... oké, akkor én most március 12-i téttel megjátszom 1000 forintos bejelentést, hogy "2035 a cél"
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány