A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 131
113
A Hirtenbergernél eddig nem sok változást hozott a magyar tulajdonos, magyar megrendelésre ácsingóznak, digitalizáció, SRAMS a szingapúriakkal.
https://www.militaeraktuell.at/carsten-barth-wir-blicken-positiv-in-die-zukunft/
Ezen nem kell meglepodni ehhez is ido kell ez mar csak igy mukodik. Kiforja magat az aknaveto. Megcsinaljak a helyet ahova majd menni fog stb... Ha leadjuk a megrendelest pikk pakk megjonnek az aknavetok. /de a hirtenbergnek is raer meg hisz most van boven teljesiteni valo megrendelese./ arrol nem is beszelve hogy mi ezeket az aknavetoket jarmure szeretnenk aplikalni elosszor azoknak kell megjonni e :D nem kell aggodni.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Ezen nem kell meglepodni ehhez is ido kell ez mar csak igy mukodik. Kiforja magat az aknaveto. Megcsinaljak a helyet ahova majd menni fog stb... Ha leadjuk a megrendelest pikk pakk megjonnek az aknavetok. /de a hirtenbergnek is raer meg hisz most van boven teljesiteni valo megrendelese./ arrol nem is beszelve hogy mi ezeket az aknavetoket jarmure szeretnenk aplikalni elosszor azoknak kell megjonni e :D nem kell aggodni.
Az EXPAL 60 mm-es mellé vagy helyett kellhet nekünk a Hirtenberger 60 milis? Command aknavető a különlegeseknek kell?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 215
113
A Hirtenbergernél eddig nem sok változást hozott a magyar tulajdonos, magyar megrendelésre ácsingóznak, digitalizáció, SRAMS a szingapúriakkal.
https://www.militaeraktuell.at/carsten-barth-wir-blicken-positiv-in-die-zukunft/
Szép találat ez a cik!!! Kevés a hír róluk

"Feltételezem, hogy közép- és hosszú távon ott is fejleszteni fogjuk a termelési és gyártási képességeket"
Tehát lesz hazai gyártás!

A megrendeléseik alapján ( a következő 2 évre le vannak fedve) a nyugati hadseregekbe nagyon beágyazottak, ezt a kapcsolati tőkét is megvettük a céggel. Remélem azért betoltunk már pár embert a cégbe, akik az itthoni gyárat előkészítik.

A francialákkal a közös fejlesztés is jól hangzik. Ezt utána alapból zsákolhatjuk mi is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 131
113
Az EXPAL 60 mm-es mellé vagy helyett kellhet nekünk a Hirtenberger 60 milis? Command aknavető a különlegeseknek kell?
Passz de a kulonlegesek minden szir szart berendelnek. De 60 assal ugy erdemes szamolni szerintem hogy meg omt s is kaphat ra kikepzest es ott is elofordulhat kesobbi rendszeresites.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 131
113
Miről beszélsz?
Azt hogy a kulonlegeseknel eleg szeles a fegyverpaletta?
Vagy hogy a 60 as aknaveto az a kategoria amire akar erdemes lehet tartalekosokat is felkesziteni? /szerintem a misszioba meno tartalekosok is siman alkalmasak lehetnek erre/ legalabbis egy reszuk./
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 391
113
Azt hogy a kulonlegeseknel eleg szeles a fegyverpaletta?
Vagy hogy a 60 as aknaveto az a kategoria amire akar erdemes lehet tartalekosokat is felkesziteni? /szerintem a misszioba meno tartalekosok is siman alkalmasak lehetnek erre/ legalabbis egy reszuk./

Miket rendelnek be?Mi ez a széles paletta?Miért fizetett az állam?
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 131
113
Miket rendelnek be?Mi ez a széles paletta?Miért fizetett az állam?
Ja most azt akarod nekem irni hogy hulyeseget alitottam azzal hogy a krdd nel egy csomo fele fegyver megtalalhato?
A kulonlegeseknel kb mindenbol van legalabb mutataoba... Sokkal szelesebb a fegyverpalettaja !int bar!ely mas egyeegnek kezifegyverek teren. /a 60 as rohamdesszant aknaveto ha joltudom ez a kategoria./
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 812
122 812
113
Ja most azt akarod nekem irni hogy hulyeseget alitottam azzal hogy a krdd nel egy csomo fele fegyver megtalalhato?
A kulonlegeseknel kb mindenbol van legalabb mutataoba... Sokkal szelesebb a fegyverpalettaja !int bar!ely mas egyeegnek kezifegyverek teren. /a 60 as rohamdesszant aknaveto ha joltudom ez a kategoria./
Pont nincsen 60-as rohamdesszant aknavető náluk. Az expal kombi amihez van rohamdesszant állványunk, az pont a lövészdandárokban van rendszerben.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
A lengyelek a környéken a legerősebb, legnagyobb kutya...
Velük drón/cirkálódrón témában (WB Electronics) kéne együttműködni, létrehozva a hazai drónklasztert (hardver, szoftver).

Bizony-bizony, egy lépcsőzetes bővithető 3-4 mérettartomány lefedné a mi középeurópai igényeinket, jó szervezéssel(árral) a szinte mindig elégtelen mennyiséget is oda tudnánk tenni a minőség mellé.

3-4-5 éven belül nem várható konfliktus, ennyi idő alatt a törökök is szépen haladta,

Ha nálunk meg van az akarat, szerintem ezt a tempót mi is tudjuk hozni.


A lengyelekkel kapcsolatban nekem van egy "titkos" ötletem (ne mondjátok el senkiknek ;) ) : egy közös fejlesztésű 200-400 km-es hatósugarú rakétatüzérségi eszköz :eek: :eek: :eek: (...ez itt a románok arca volt, mikor megtudják, ez meg a miénk: :p & :cool: & :mad: &:hadonaszos: )

Miért nem tartok egy ilyet lehetetlennek?
Ezért: BM-21 Grad korszerűsített lengyel verziójának (WR–40 Langusta magyarul / angolul ) gyártása miatt az alapvető technológiával rendelkeznek, hogy akár valamilyen kétlépcsős --vagy más-- megoldással az oroszok által a BM-21-ből kihozott 90 km-es lő-távot (nem) kicsit megnöveljék.
Nekünk sem lehetetlen feladat egy ilyen együttműködés --szerintem--, például a Hirtenberg portfólióját bővíteni, és amikor az USA kapcsolat gyenge pontjaira a lengyelek ráeszmélnek, q̶̶̶r̶̶̶v̶̶̶á̶r̶a̶ nagyon sürgős lesz nekik egy saját gyártású megoldás, még ha addig csak takarék-lángon vettek részt a dologban.

.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 131
113
Bizony-bizony, egy lépcsőzetes bővithető 3-4 mérettartomány lefedné a mi középeurópai igényeinket, jó szervezéssel(árral) a szinte mindig elégtelen mennyiséget is oda tudnánk tenni a minőség mellé.

3-4-5 éven belül nem várható konfliktus, ennyi idő alatt a törökök is szépen haladta,

Ha nálunk meg van az akarat, szerintem ezt a tempót mi is tudjuk hozni.


A lengyelekkel kapcsolatban nekem van egy "titkos" ötletem (ne mondjátok el senkiknek ;) ) : egy közös fejlesztésű 200-400 km-es hatósugarú rakétatüzérségi eszköz :eek: :eek: :eek: (...ez itt a románok arca volt, mikor megtudják, ez meg a miénk: :p & :cool: & :mad: &:hadonaszos: )

Miért nem tartok egy ilyet lehetetlennek?
Ezért: BM-21 Grad korszerűsített lengyel verziójának (WR–40 Langusta magyarul / angolul ) gyártása miatt az alapvető technológiával rendelkeznek, hogy akár valamilyen kétlépcsős --vagy más-- megoldással az oroszok által a BM-21-ből kihozott 90 km-es lő-távot (nem) kicsit megnöveljék.
Nekünk sem lehetetlen feladat egy ilyen együttműködés --szerintem--, például a Hirtenberg portfólióját bővíteni, és amikor az USA kapcsolat gyenge pontjaira a lengyelek ráeszmélnek, q̶̶̶r̶̶̶v̶̶̶á̶r̶a̶ nagyon sürgős lesz nekik egy saját gyártású megoldás, még ha addig csak takaréklángon vettek részt a dologban.
Erre a 122 bol 90 km re meg mindig varom a linket :)
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Bizony-bizony, egy lépcsőzetes bővithető 3-4 mérettartomány lefedné a mi középeurópai igényeinket, jó szervezéssel(árral) a szinte mindig elégtelen mennyiséget is oda tudnánk tenni a minőség mellé.

3-4-5 éven belül nem várható konfliktus, ennyi idő alatt a törökök is szépen haladta,

Ha nálunk meg van az akarat, szerintem ezt a tempót mi is tudjuk hozni.


A lengyelekkel kapcsolatban nekem van egy "titkos" ötletem (ne mondjátok el senkiknek ;) ) : egy közös fejlesztésű 200-400 km-es hatósugarú rakétatüzérségi eszköz :eek: :eek: :eek: (...ez itt a románok arca volt, mikor megtudják, ez meg a miénk: :p & :cool: & :mad: &:hadonaszos: )

Miért nem tartok egy ilyet lehetetlennek?
Ezért: BM-21 Grad korszerűsített lengyel verziójának (WR–40 Langusta magyarul / angolul ) gyártása miatt az alapvető technológiával rendelkeznek, hogy akár valamilyen kétlépcsős --vagy más-- megoldással az oroszok által a BM-21-ből kihozott 90 km-es lő-távot (nem) kicsit megnöveljék.
Nekünk sem lehetetlen feladat egy ilyen együttműködés --szerintem--, például a Hirtenberg portfólióját bővíteni, és amikor az USA kapcsolat gyenge pontjaira a lengyelek ráeszmélnek, q̶̶̶r̶̶̶v̶̶̶á̶r̶a̶ nagyon sürgős lesz nekik egy saját gyártású megoldás, még ha addig csak takarék-lángon vettek részt a dologban.

.
HIMARS-t rendeltek a lengyelek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
.
Erre a 122 bol 90 km re meg mindig varom a linket :)

Tornado-G 122mm MLRS:

"...The Tornado-G MLRS (Multiple Launch Rocket System ) is an improved version of the standard Russian-made 122mm BM-21 rocket launcher system based on a Kamaz or Ural-4320 truck. The Tornado-G has been designed to be fully automatic. The operating crew has been reduced to three men compare to the six-man crew of the BM-21 Grad. Previously, the BM-21 could be loaded only from the rear and there was no automatic system: everything has to be done by the cabin crew. The Tornado-G was intended to replace the old BM-21 Grad rocket launcher system. The Tornado-G is three times more efficient than its predecessors. Currently, the Tornado-G has been in service with the Russian army since 2011. The Tornado-G was demonstrated for the first time during a military exercise in 2012. On December 23, 2019, Russian Company Tecmash Group has announced an upgrade for the 122mm Tornado-G multiple launch rocket system (MLRS).
..."

HIMARS-t rendeltek a lengyelek.

Tudom. Ezért írtam bele, hogy a lengyelek --valószínűleg fájdalmas-- ráébredése az egyoldalú/túlzott (USA) függőség következményeire (ami remélem mihamarabb megkezdődik), egyértelműen támogatná a részvételüket egy ilyen programban. Az orosz(ukrán) fenyegetettség erős motiváció a részükről!

.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Az elso beszerzes a zrinyi kereteben a toyota hyluxok voltak. 2016 ban. De a mumka mar elobb megkezdodott. /ugye nem hasrautes szeruen ment hogy mi is kell./ zrinyi elott az egyenifelszereles osszeallitasa zajlott /kezdodott./ pkm ak modernizacio /komcepciok prototipusok csapatprobazasa kis mennyisegu rendszeresites stb./ elyellatok beszerzese edr radiok kis memmyisegben tobb tipus /teszteles celjabol./ ptsz felujitas /letaroltak egy reszenek visszahelyezese./ futott meg a tgk program /rabak./unimog./ural felujitas/ legiero kapott foldi csapasmero fegyverzetet. Volt azthiszem kub modernizacio ancsa felujitas... Ebbol egy resze csak ami elorremutato a tobbi inkabb kepessegmegtartas. De igazabo mar akkor latszodott hogy valami kezdodik. Es igen orultunk neki a forumon.
Nem elyellatok hanem ellyellatok....Már bocsánat hogy hejesbítek!