A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
"Bizonyos fórumokon és blogokon sokat találgatják, hogy a különböző haderő modernizációs programjaihoz milyen ipari beruházások fognak társulni.

Igen, ezeket én is nagy örömmel olvasom. Látom, hogy folyamatosan együtt gondolkodnak velünk, és sok jó ötletet is kapunk tőlük.
Figyelj Gazsikám! Nyomjál rám egy privát üzit, aztán eldiskurálunk a szekcionált páncélozott szállítójárművek - különös tekintettel a nagyon aktuális Bronco típus - előnyeiről, hátrányairól (nincs neki, csak udvariasságból írtam így).
:D:D:D
Viccet félretéve: De most komolyan! :cool::rolleyes:
if-you-know-what-i-mean-bean.jpg


PS.: Ígérem spanyol és norvég Leopard 2-esek megvásárlásával fejlesztésével nem foglak zaklatni. Na puszi! :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Figyelj Gazsikám! Nyomjál rám egy privát üzit, aztán eldiskurálunk a szekcionált páncélozott szállítójárművek - különös tekintettel a nagyon aktuális Bronco típus - előnyeiről, hátrányairól (nincs neki, csak udvariasságból írtam így).
:D:D:D
Viccet félretéve: De most komolyan! :cool::rolleyes:
if-you-know-what-i-mean-bean.jpg


PS.: Ígérem spanyol és norvég Leopard 2-esek megvásárlásával fejlesztésével nem foglak zaklatni. Na puszi! :)
Nem szabad lobbizni, csak szólok! :cool:
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Az egy kicsit sem igaz,hogy az amcsiknak nem volt lényeges,hogy eddig nem vettünk tőlük semmit:).Csak elég arra gondolni,hogy az amerikai nagykövet bácsi milyen elégedetten dörzsölte a tenyerét amikor aláírták nyáron a szándéknyilatkozatot a Nasams-l:)

Amúgy van benne érdemi infó a norvégokkal is megállapodtak.
@SilvioD köszönjük a megosztást! :)
Hajrá, Maróth Gáspár!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nem véletlenül teszem ide. - Bár nem is tudom, hogy földi EW rendszereknek van-e külön topicja. (va bene!)
Szóval az Aselsan kihozta a UAV-inek hatékonyságát nagyjából megszázszorozó, - és méltatlanul keveset említett - felszíni EW rendszerének a Koral rendszernek a továbbfejlesztett verzióját, ami teljesen véletlenül RM MAN alvázra került.... :rolleyes:
Tehát lesz majd nagy meglepődés azoknál a felhasználóknál, akik megveszik magukban a Bayraktarhoz hasonló rendszereket, miközben mellőzik a Koral-t. :cool:
Szerintem mi ne kövessük el ezt a hibát! Bármilyen UAV kerül is majd beszerzésre, egy ilyen (vagy ez), azt támogató rendszer megkerülhetetlen.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 974
113
Tisztelt Maróth Úr!
Legyen szíves venni még 44db leót, és 24 db pzh-t!
Személyi felszerelések, további laktanya rekonstrukciók ...... és még lehetne sorolni. Mert ezekről mindenki megfeledkezik.
Egyébként a további eszközökhöz ember is kellene.
Szerintem most már nem neheztechnika kellene. Az szerintem ráérne majd. Ami jöhetne sztem: csapatlégvédelem, manpad is meg csőves il elektronikai zavaró, felderítő (dronok ellen is) dronok felderítő/csapásmérő. Látva a kaukázust! Kerekes il raketás tűzérség 120 as aknavetőkkel megfűszerezve. Valami kerekes apc/ifv, atgm hordozható és 4x4 alapokon. Még lehetne sorolni......
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Nem véletlenül teszem ide. - Bár nem is tudom, hogy földi EW rendszereknek van-e külön topicja. (va bene!)
Szóval az Aselsan kihozta a UAV-inek hatékonyságát nagyjából megszázszorozó, - és méltatlanul keveset említett - felszíni EW rendszerének a Koral rendszernek a továbbfejlesztett verzióját, ami teljesen véletlenül RM MAN alvázra került.... :rolleyes:
Tehát lesz majd nagy meglepődés azoknál a felhasználóknál, akik megveszik magukban a Bayraktarhoz hasonló rendszereket, miközben mellőzik a Koral-t. :cool:
Szerintem mi ne kövessük el ezt a hibát! Bármilyen UAV kerül is majd beszerzésre, egy ilyen (vagy ez), azt támogató rendszer megkerülhetetlen.
Az általam korábban belinkelt, török hadiipari katalógusban (nyálcsorgatós) a Koral is benne volt. Jó is az, és a VSZ idején rádióelektronikában jók voltunk. RM alvázunk meg lesz hozzá... :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 413
76 065
113
2021-ben milyen új dolog érkezik a Honvédséghez? Hirtelen nem jut eszembe semmi a 4 db H145M-en kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 308
11 223
113
6 db egy század kb.?

Ahogy a tatai dandár dandár. ;)
Egyébként szándék és feladat kérdése.

Akarták, de nekik ez nem jó. Ők a EF-ek kiváltására akarnak valamit. (Valószínűleg M346-lesz) Ehhez meg hangsebesség feletti gép kell, mert a légirendészethez nem elég a hangsebesség alatti.

Yak-130? :D

Milyen komoly infrastruktúrát? Jelenleg is üzemel itthon 1 v. 2 L-39 egy privát cégeknél. Elvileg még az NG is elmegy füves pályáról is!

Hol, mi?
Igen, ki kell építeni.

Hogy többe fog, az nyilvánvaló, de hogy egy főre vetítve nem, az biztos! Konkrétan '21-ben a túl magas költségek miatt hagyjuk abba az NFTC-t.
De azt gondolom, hogy akik ezzel foglalkoznak tudnak számolni. Ha nem, akkor ott a számológép. Ha az sem elég, akkor le a zoknikkal, de nem gondolom, hogy azért csináljuk, mert olyan szar nekünk.... ;)

Vagy százezredesék szeretnének valamivel repkedni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 562
7 007
113
A ma - is - bejelentett NASAMS kapcsán nekem új infóként szerepelt, hogy "A légvédelmi rendszer egyébként statikusan is üzemeltethető, de járműre szerelve hordozható is" vagyis akár csapatlégvédelemként is alkalmas lenne?