A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 345
16 224
113
ennek semmi köze a fegyverkultúrához, az a tudás amit kapnak, különleges eszközök, robbanószerek, fegyverek, információszerzési módszerek stb, túlélési, szökési technikák, gerilla harcmodor, erősokszorozáson alapuló kiképzés módszertan (helyi gerillák képzése) stb. az idő az usában is minimum 2 év egy SF katona kiképzése és 3-4 millió dollár.
Konvencionalis haboruban ez mennyire hatekony dolog?

Ugy ertem mi eri meg jobban, kikepezni es hadrendben tartani egy ilyen SF zaszloaljat, vagy monduk helyette egy normal gepesitett lovesz/pancelgranatos dandart.

Persze tudom, mindkettore szukseg van, de ugy latom ez az SF dolog inkabb azoknal a seregeknel mukodik, ahol komoly hatter van az expedicios muveletek tamogatasahoz. Hirszerzes, logisztika, es persze penz.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 345
16 224
113
Hát szerintem ez főleg amiatt van, mert abból van mindenkinek kevés. Kétségtelen, hogy nagyobb szükségünk van per pillanat önjárókra, de szerintem egy könnyű (105mm), vagy könnyített (m777) vontatottnak is lehetne itthon helyet keríteni.
De kizárólag digitalizált verzióban! :hadonaszos:
A DENEL hosszu csövű 105mm es loveget el tudnam kepzelni egy 8x8 ason.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
A DENEL hosszu csövű 105mm es loveget el tudnam kepzelni egy 8x8 ason.
Egy 105-ösnek minek 8x8?
Azt már 4x4-re felpakolják neked.
De szerintem ott inkább a helikopteres szállítás a bugi
Mellesleg bármelyik török 4x4 mögé felakaszthatod, és személyzetestül, lőszerestül viszed és hozod pillanatok alatt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 345
16 224
113
Egy 105-ösnek minek 8x8?
Azt már 4x4-re felpakolják neked.
De szerintem ott inkább a helikopteres szállítás a bugi
Mellesleg bármelyik török 4x4 mögé felakaszthatod, és személyzetestül, lőszerestül viszed és hozod pillanatok alatt.

Mondom hosszu csövű 105os. A 4x4 eseken csak kis vackok vannak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 617
113
Konvencionalis haboruban ez mennyire hatekony dolog?

Ugy ertem mi eri meg jobban, kikepezni es hadrendben tartani egy ilyen SF zaszloaljat, vagy monduk helyette egy normal gepesitett lovesz/pancelgranatos dandart.

Persze tudom, mindkettore szukseg van, de ugy latom ez az SF dolog inkabb azoknal a seregeknel mukodik, ahol komoly hatter van az expedicios muveletek tamogatasahoz. Hirszerzes, logisztika, es persze penz.
Hát ellenséges vonalak mögötti zavarkeltésre, beszivárgások után kiemelt célpontok (légvédelmi üteg, kommunikációs központ, hadianyag depó, parancsnoki harcálláspont stb) és kritikus infrastruktúra pusztítására kiváló.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 345
16 224
113
Hát ellenséges vonalak mögötti zavarkeltésre, beszivárgások után kiemelt célpontok (légvédelmi üteg, kommunikációs központ, hadianyag depó, parancsnoki harcálláspont stb) és kritikus infrastruktúra pusztítására kiváló.

Igen, ezt vagom, de ehhez eleg komoly hatter is kell mogejuk, hogy ne egyiranyu ut legyen a dolog.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 098
18 860
113
Konvencionalis haboruban ez mennyire hatekony dolog?

Ugy ertem mi eri meg jobban, kikepezni es hadrendben tartani egy ilyen SF zaszloaljat, vagy monduk helyette egy normal gepesitett lovesz/pancelgranatos dandart.

Persze tudom, mindkettore szukseg van, de ugy latom ez az SF dolog inkabb azoknal a seregeknel mukodik, ahol komoly hatter van az expedicios muveletek tamogatasahoz. Hirszerzes, logisztika, es persze penz.

Ma minden normális haderőben vagy ilyen alegység. Közép Európa településszerkezete, földrajzi viszonyai még inkább indokolják, hogy legyen nekünk is. Sok mindenre használhatók. Felderítéstől, a célzott csapásmérésig, stb. Kicsit eretnek gondolat, de én még egy kifejezetten hegyvidéki harcokra is alkalmazható, hegyivadász zászlóaljat is felállítanák. Persze ez mint írtam, lehet eretnek gondolat.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74
K

kamm

Guest
Hát szerintem ez főleg amiatt van, mert abból van mindenkinek kevés. Kétségtelen, hogy nagyobb szükségünk van per pillanat önjárókra, de szerintem egy könnyű (105mm), vagy könnyített (m777) vontatottnak is lehetne itthon helyet keríteni.
De kizárólag digitalizált verzióban! :hadonaszos:

Nem, azert mert senki nem akar mar talicskazottra penzt pazarolni, amikor 30 evre elore gondolkodik mindenki.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 345
16 224
113
Ma minden normális haderőben vagy ilyen alegység. Közép Európa településszerkezete, földrajzi viszonyai még inkább indokolják, hogy legyen nekünk is. Sok mindenre használhatók. Felderítéstől, a célzott csapásmérésig, stb. Kicsit eretnek gondolat, de én még egy kifejezetten hegyvidéki harcokra is alkalmazható, hegyivadász zászlóaljat is felállítanák. Persze ez mint írtam, lehet eretnek gondolat.
Az erdekelt vajon mi lenne nalunk ezeknek az egeszseges aranya.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 655
8 344
113
A Lynx rendszere moduláris, és a Mars-hoz hasonlóan 2 "szabványos" indítómodult tartalmaz.
Szerintem a szlovákok is pikk-pakk csinálnak 2 indítómodulos verziót az RM 70/85 Modularból is. Ráadásul ott a Diehl is benne van a projektben.
Mindkét esetben lehet olcsóbb, 122-es rakétákat is feltenni rá. Az igaz, hogy a Lynxnél sokoldalúbbat nem nagyon lehet találni.
Most már Elbit PULS.
https://www.google.com/amp/s/milita...tems-puls-precise-universal-launching-system/
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 959
80 671
113
Van rohamlovesz kikepzes. 3+5 hetes es 5 hetes is.
Ha mimden igaz iden 2 is indult az utobbi a heten ert veget ha minden igaz. /egyebkent tatan a 2 lovesznel ha nem is a teljes rohamloveszt de jelentos reszet meg kellett csinalni.../5 napost minimum./

Az csak névbe ugyanaz,semmi köze nincs hozzá a nevet leszámítca és nem indult csak egy és az sem kett befejezve a vírushelyzet miatt.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
773
2 109
93
Kicsit eretnek gondolat, de én még egy kifejezetten hegyvidéki harcokra is alkalmazható, hegyivadász zászlóaljat is felállítanák. Persze ez mint írtam, lehet eretnek gondolat.
Ezen már én is filozofáltam, hogy jó lenne 1-1 könnyű fegyverzetű hegyi zászlóalj a hegységeinkbe. Azonban én még eretnekebb leszek, mert Nyíregyházán és Zalaegerszeg környékén is létrehoznék 1-1 gyalogos zászlóaljat. Persze ehhez rendezni kellene az illetményeket is, és sok egyebet. Ember lenne szerintem, mert ezeken a környékeken nincs alakulat.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 959
80 671
113
Szerinted ha Magyarorszagon is olyan szintu lenne a fegyverkultura mint az usaban, akkor egy egeszseges fizikumi fiatal fiu/ferfi eseten ezek e kikepzesi idok erdemben csokkenthetoek lennenek?

Nem,ezek(pitbull,különleges műveleti alaptanfolyam) egy az egyben amerikai mintára amerikai időkerettel kerülnek végrehajtásra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 959
80 671
113
Konvencionalis haboruban ez mennyire hatekony dolog?

Ugy ertem mi eri meg jobban, kikepezni es hadrendben tartani egy ilyen SF zaszloaljat, vagy monduk helyette egy normal gepesitett lovesz/pancelgranatos dandart.

Persze tudom, mindkettore szukseg van, de ugy latom ez az SF dolog inkabb azoknal a seregeknel mukodik, ahol komoly hatter van az expedicios muveletek tamogatasahoz. Hirszerzes, logisztika, es persze penz.

Mi éri meg jobban? A alma vagy a körte?Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis