A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
10 lőszer!!! hahahahahaha annyit senki sem látott egyben. :p

En az elso, sebteben (Barcs miatt) felalitott speci HOR szazadban szolgaltam, minket szerintem kifejezetten korrektul kikepeztek. Honvedsegtol jottek kikepzok es technika ill felszereles szinte azonnal. Mi orakat lottunk a Zengoben ket kitelepules kozott, de meg szakasz es szazadszinten is volt harcaszati loveszet, RPGvel, mindennel (minusz SzPG, ahhol sajnos Varpalotaig kellett mennunk), amikor ugye mar mi, tisztesek dirigaltuk az egysegeinket, ahogy haladtunk elore - szoval ne tulozzunk, nem mindenki a Nephadseregben vesztegette az idejet. :)
Ja es végig full tartaskaval mozogtunk mindig, mindenhova, nemcsak szolgalatban, de meg loveszeten is, ugy szoktad meg a sulyat a 150 loszerednek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 366
77 052
113
En az elso, sebteben (Barcs miatt) felalitott speci HOR szazadban szolgaltam, minket szerintem kifejezetten korrektul kikepeztek. Honvedsegtol jottek kikepzok es technika ill felszereles szinte azonnal. Mi orakat lottunk a Zengoben ket kitelepules kozott, de meg szakasz es szazadszinten is volt harcaszati loveszet, RPGvel, mindennel (minusz SzPG, ahhol sajnos Varpalotaig kellett mennunk), amikor ugye mar mi, tisztesek dirigaltuk az egysegeinket, ahogy haladtunk elore - szoval ne tulozzunk, nem mindenki a Nephadseregben vesztegette az idejet. :)
Ja es végig full tartaskaval mozogtunk mindig, mindenhova, nemcsak szolgalatban, de meg loveszeten is, ugy szoktad meg a sulyat a 150 loszerednek.

Akkor meg is adtad a választ az okra.Bizony pár elsővonalas alakulatot leszámítva nulla képzettség volt jellemző.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Akkor meg is adtad a választ az okra.Bizony pár elsővonalas alakulatot leszámítva nulla képzettség volt jellemző.
Szombathelyen is volt elég lőszer. Én 85/86 -ban voltam lövész. A maximum 120 lőszer volt egy lövészeten. A jellemző az volt, hogy kétszer vagy háromszor hajtottunk végre egy lövészetet, alkalmanként 20-30 lőszerrel. Gondolom mostanában ez már kevésnek számít.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 289
120 144
113
Szombathelyen is volt elég lőszer. Én 85/86 -ban voltam lövész. A maximum 120 lőszer volt egy lövészeten. A jellemző az volt, hogy kétszer vagy háromszor hajtottunk végre egy lövészetet, alkalmanként 20-30 lőszerrel.
Szombathely pont elsőlépcsős alakulat volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 366
77 052
113
Szombathelyen is volt elég lőszer. Én 85/86 -ban voltam lövész. A maximum 120 lőszer volt egy lövészeten. A jellemző az volt, hogy kétszer vagy háromszor hajtottunk végre egy lövészetet, alkalmanként 20-30 lőszerrel. Gondolom mostanában ez már kevésnek számít.

Már ahol kevés.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 177
5 000
113
  • Tetszik
Reactions: zeal

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
.
Már ahol kevés.
Remélem mostanában azért egy lövész ennél többet lő.
Nálunk általában a zászlóalj együtt ment lövészetre. Így is belefért 2 napba hogy kétszer nappal és egyszer éjszaka végrehajtsuk a lövészetet. Most jóval kisebb létszámok vannak.
 
K

kamm

Guest
Akkor meg is adtad a választ az okra.Bizony pár elsővonalas alakulatot leszámítva nulla képzettség volt jellemző.

Az egesz Honvedsegnel? Azert a kilencvenesek elejen meg megvolt a cirka szazezres hadsereg...?

Mondjuk az igaz, hogy a par, akkor "rendkivul titkosnak" minositett (5) feladat kozott az elso az volt, hogy egy frontalis tamadast (ami csak par. jol behatarolt helyen johetett a Drava miatt) addig feltartani ill megtorni, amig odaer a bajai gld - az meg ugy nem megy, ha nem tudunk osszedolgozni vagya akar egymas fegyveret hasznalni, ha muszaj (ezert volt pl hogy tisztesek lottek mindefele fegyverekkel.)

Szombathelyen is volt elég lőszer. Én 85/86 -ban voltam lövész. A maximum 120 lőszer volt egy lövészeten. A jellemző az volt, hogy kétszer vagy háromszor hajtottunk végre egy lövészetet, alkalmanként 20-30 lőszerrel. Gondolom mostanában ez már kevésnek számít.

Szerintem mi siman ellovoldoztunk 3-4 tarat alkalmankent. Mondjuk volt egy valag szar loszerunk is, mert allitolag valami 60-as evekbol szarmazo tartalekkal gyakoroltunk, hogy ne a zsir loszert lovoldozzuk el, igy aztan nem is a sajat tarakat hasznaltuk, hanem.regi, neha rozsdas szarokat taraztunk a helyszinen.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Azért a 444 nem okos. Komolyan azt hitték hogy kiadjàk hogy milyen erők állnak rendelkezésre orszagvédelemre? De bàrmelyik orszàgban ez nyilvános adat lenne?

Ez az újsàgíró jobban tenné ha inkàbb Kiszel Tünde életkoràval foglalkozna...
Ha ez komoly erő, akkor nem kell titokban tartani. Nem véletlen, hogy az amerikai hadseregről van a legtöbb publikus információ.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 582
8 190
113
Az egesz Honvedsegnel? Azert a kilencvenesek elejen meg megvolt a cirka szazezres hadsereg...?

Mondjuk az igaz, hogy a par, akkor "rendkivul titkosnak" minositett (5) feladat kozott az elso az volt, hogy egy frontalis tamadast (ami csak par. jol behatarolt helyen johetett a Drava miatt) addig feltartani ill megtorni, amig odaer a bajai gld - az meg ugy nem megy, ha nem tudunk osszedolgozni vagya akar egymas fegyveret hasznalni, ha muszaj (ezert volt pl hogy tisztesek lottek mindefele fegyverekkel.)



Szerintem mi siman ellovoldoztunk 3-4 tarat alkalmankent. Mondjuk volt egy valag szar loszerunk is, mert allitolag valami 60-as evekbol szarmazo tartalekkal gyakoroltunk, hogy ne a zsir loszert lovoldozzuk el, igy aztan nem is a sajat tarakat hasznaltuk, hanem.regi, neha rozsdas szarokat taraztunk a helyszinen.
Most azt mondják, hogy szovjet mintájú 7.62-es lőszerből annyi van, hogy azt se tudjuk, hová tegyük.
Akkor miért spóroltak korábban a lőszerrel ennyire? Én mindenkitől azt hallottam - még rendőrtől is - hogy nevetséges mennyiségű lőszert adtak gyakorlásra.
NATO-lőszerből mennyink van?
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Szombathelyen is volt elég lőszer. Én 85/86 -ban voltam lövész. A maximum 120 lőszer volt egy lövészeten. A jellemző az volt, hogy kétszer vagy háromszor hajtottunk végre egy lövészetet, alkalmanként 20-30 lőszerrel. Gondolom mostanában ez már kevésnek számít.
Egyik volt tanárom mesélte, hogy Ő híradós században volt, Ők alig lőttek, azt mondta, hogy amikor az oroszokkal voltak közös gyakorlaton akkor az oroszok konzervért sisakszámra hoztak nekik lőszert, akkor tudtak csak normálisan lövöldözni. Mesélte, hogy az egyik ilyen közös akció során az oroszok úgy jártak el a lőszerosztással, hogy lőszeresládákból kivették a konzerveket aminek a tartalmát csak visszaöntötték a fa ládába majd onnan marokkal osztogatták a katonák sisakjába, az egyik lőszeres láda leborult és a sok lőszert simán lesöpörték az útról a fűbe...
A másik véglet amit ismerek az meg apámtól tudom, Ő Szolnokon mindent is csinált, normális lövészet, robbantás, idegen fegyverzet ismereti órák stb
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and alfa74