A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
Nekem a harcoló tapasztalatom van, de szerintem megnyugodhatnak a mai katonák is, mert rég sem volt más, meg szerintem más haderőben sincs másképp. Aki harcoló, ( lövész, felderítő, különleges, stb. ) azok úgyis rákényszerülnek a nagy strapára. Tehát az erőnlétük is jó lesz, egy fél év alatt. Aki meg az alapkiképzés után, mondjuk a dandártörzs épületében lesznek valami adminisztratív beosztásban, hát azok, tényleg a maguk érdekében edzhetnek, ha van kedvük hozzá. :) ( nem tudom ma hova kerülhet adminisztratív beosztásba, egy szerződéses, csak írtam a dandártörzset. :) )
Nem tudom van-e bármelyik NATO tagállamban ennyire megnyirbált alapkiképzés békeidőben mint nálunk :(
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Nem tudom van-e bármelyik NATO tagállamban ennyire megnyirbált alapkiképzés békeidőben mint nálunk :(

Passz ehhez én már nem tudok hozzászólni, hogy melyik NATO országban hogy megy az alapkiképzés. Bár a neten vannak videók. Én régebben kerestem, a 80-as évek Bundeswehréről filmeket, hogy mégis, kikkel kerültünk volna esetleg akkor szembe. Azok alapján, a szintén sorállományú nyugati német hadrő sem tűnt veretesnek, hozzánk képest. Rakok videót, az aktuális topicba, ide nem.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 707
113
Szerintem egy teherautós platform még játszik.
Érdekes kérdés, hogy hogyan képzelhetik el. Maróth akár erre is célozhatott a Rába kapcsán. Annak lehet realitása (még új vagyok a fórumon, lehet hülyeség), hogy a lynx alváza is jó tüzér-platformnak?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
Passz ehhez én már nem tudok hozzászólni, hogy melyik NATO országban hogy megy az alapkiképzés. Bár a neten vannak videók. Én régebben kerestem, a 80-as évek Bundeswehréről filmeket, hogy mégis, kikkel kerültünk volna esetleg akkor szembe. Azok alapján, a szintén sorállományú nyugati német hadrő sem tűnt veretesnek, hozzánk képest. Rakok videót, az aktuális topicba, ide nem.
Hát nekik volt működő személyi felszerelés rendszerük és jóval nagyobb lőtávú kézifegyvereik szóval...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Hát nekik volt működő személyi felszerelés rendszerük és jóval nagyobb lőtávú kézifegyvereik szóval...
Nem voktak előnyben a G3-akkal.Igazából az európai NATO államok amíg automata puskákat meg géppisztolyokat használtak addig hátrányba voltak az AK-s VSZ hadrrőkkel szemben.Raj és szakasz szinten a VSZ országok tűzerőben nem maradtak el a NATO államoktól némelyiket le is nyomták simán.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
Nem voktak előnyben a G3-akkal.Igazából az európai NATO államok amíg automata puskákat meg géppisztolyokat használtak addig hátrányba voltak az AK-s VSZ hadrrőkkel szemben.Raj és szakasz szinten a VSZ országok tűzerőben nem maradtak el a NATO államoktól némelyiket le is nyomták simán.
Hát az AMD miatt nekem vannak kételyeim, nagyon csúnyán kibaszott magával a néphadsereg azzal a fegyverrel....
 
  • Tetszik
Reactions: papi and Bleroka

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
6 hét az alapkiképzés aki a béka segge alatt van ennyi idő a picsát se csinálsz vele....
A 10 hetessel már lehetett foglalkozni velük ott elég látványos fejlődést el lehettett érni, a hat hetes alatt akinek gyenge a fizikuma ha nagyon hajtod akkor azt éred el, hogy túlhajtod és lesérül. Csak az emberhiány és a statisztika hajszolása mindent felülír és a 10 hetest 6 hetesre rövidítették....

Meg java részt nem elhízottak, hanem 50 kilósak, olyan combokkal kis túlzással mint az alkarom...
65 kg az oké? 34 dkg maradhat? :D
 
  • Tetszik
Reactions: honved and krisss

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Minden rossz szándék nélkül kérdezem, hogy egy ország tüzérségének nem kevés a 24 db pzh?
Mi lehet mellette? Mire volna szükség és lehetőség?
Kevés, de ahogy látszik, elsőnek örüljünk, hogy mind a 24-be lesz legénység. Azután lehet törni a fejünket további beszerzéseken, toborzáson.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Minden rossz szándék nélkül kérdezem, hogy egy ország tüzérségének nem kevés a 24 db pzh?
Mi lehet mellette? Mire volna szükség és lehetőség?
Kellene kerekes önjáró tüzérség, meg nehéz sorozatvető rendszerek
Meg a lövészzászlóaljak támogatására önjáró 120-as aknavetők,

Meg hozzájuk személyzet
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Kellene kerekes önjáró tüzérség, meg nehéz sorozatvető rendszerek
Meg a lövészzászlóaljak támogatására önjáró 120-as aknavetők,

Meg hozzájuk személyzet
"Kellene kerekes önjáró tüzérség, meg nehéz sorozatvető rendszerek"
Én úgy gondolom ezeket idén megoldjuk... nem feltétlenül azonnali tárgyi beszerzés szintjén,de szerződés születni fog, hogy jönni fognak,ezt nagyon valószínűnek tartom. :)
 
H

Hummen23

Guest
"Kellene kerekes önjáró tüzérség, meg nehéz sorozatvető rendszerek"
Én úgy gondolom ezeket idén megoldjuk... nem feltétlenül azonnali tárgyi beszerzés szintjén,de szerződés születni fog, hogy jönni fognak,ezt nagyon valószínűnek tartom. :)
Rheinmetall?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
300 méterig az is jó volt de igen,ótvar egy valami volt.
Viszont legalább egy viszonylag jó minőségű ótvar! ;)
A horvátok nagyon dícsérték és az un 3. Világ is, ahová jutott...

Személyes tapasztalatom kimerül egy nyílt napban a rendőrtisztin 18 évesen, bevallom.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
Akkor tulajdonképpen mivel gyarapodott ténylegesen a Honvédség 2020-ban?

10 db Gidrán/Yalcin
12 db Leopard 2A4
12 db H145M
4 db Zlin repülőgép
88 db Carl Gustav 4
x ezer db Bren és pisztoly
1500 darab vöröspontos irányzék
Katonai kibervédelmi képző- és oktatóhely - Kibervédelmi oktató és gyakorló berendezés készlet