A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 615
113
Viszont legalább egy viszonylag jó minőségű ótvar! ;)
A horvátok nagyon dícsérték és az un 3. Világ is, ahová jutott...

Személyes tapasztalatom kimerül egy nyílt napban a rendőrtisztin 18 évesen, bevallom.
Csak megnyomorította a platformot amiből készült. Meg a néphadsereg lövészalakulatait is amikor valami fogyatékkal élő kitalálta, hogy az lesz a néphadsereg alapfegyvere az ejtőernyősök és a gépjármű/harcjármű kezelőszemélyzetek helyett akinek tervezték (és még oda is alapvető dizájn hibákkal került pedig a lehetőség megvolt benne egy nagyon jó fegyverhez)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 614
68 286
113
Akkor tulajdonképpen mivel gyarapodott ténylegesen a Honvédség 2020-ban?

10 db Gidrán/Yalcin
12 db Leopard 2A4
12 db H145M
4 db Zlin repülőgép
88 db Carl Gustav 4
x ezer db Bren és pisztoly
1500 darab vöröspontos irányzék
Katonai kibervédelmi képző- és oktatóhely - Kibervédelmi oktató és gyakorló berendezés készlet
+ Szervíz sátor, garázsok, x emberállomány.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 435
11 514
113
Minden rossz szándék nélkül kérdezem, hogy egy ország tüzérségének nem kevés a 24 db pzh?
Mi lehet mellette? Mire volna szükség és lehetőség?

Viszonyítsd a 6 db D-20-hoz képest

Szerintetek vontatott tarackokban gondolkodunk még? Nem tudom, de ez a pár pzh önmagában kevés. Esetleg gondolkodhatunk valamilyen más önjáró platformban?

Ne kezdjük újra itt is. :D
A tüzéres topikokban oda-vissza többször is megvolt már.
Van aki szerint igen, van aki szerint nem.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 971
5 222
113
300 méterig az is jó volt de igen,ótvar egy valami volt.
Pontosan nem emlékszem már hány méterről (többszáz méter volt) de sikerült átlőni vele az acéltáblát. Nem tűnt gyengének. Irakban ahogy olvasom kurrens a magyar AMD, nagyon szeretik. Irakikak, Iszlám Állam, kurdok, már mindenki harcolt vele. Jobbnak tartják mint a kínai meg helyi gyártású AK klónt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 098
18 856
113
300 méterig az is jó volt de igen,ótvar egy valami volt.

A szórásképe volt rosszabb, mint a hosszabb csövű társaié, de az is emlékeim szerint 300 méter felett csak. Egyébként, én kedveltem, igaz nem volt más. Könnyű volt és a harcjárműben is előny volt a kis mérete. Most mi kidobtuk, már van jobb. Viszont még a világban sok helyen használják , pláne az USA hobbi fegyverpiacán van jó híre. Afgániban is használják, na ott élesben, őket kellene megkérdezni, mi a véleményük róla. Egyébként a minőségét tekintve, talán a legjobb keleti AK variáns volt az AMD-65.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 098
18 856
113
Csak megnyomorította a platformot amiből készült. Meg a néphadsereg lövészalakulatait is amikor valami fogyatékkal élő kitalálta, hogy az lesz a néphadsereg alapfegyvere az ejtőernyősök és a gépjármű/harcjármű kezelőszemélyzetek helyett akinek tervezték (és még oda is alapvető dizájn hibákkal került pedig a lehetőség megvolt benne egy nagyon jó fegyverhez)

Talán ha a 80-as években tovább fejlesztik, akkor lett volna benn potenciál még. Írtam az előbb, én miért kedveltem. Nem volt az olyan rossz.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 233
4 794
113
A szórásképe volt rosszabb, mint a hosszabb csövű társaié, de az is emlékeim szerint 300 méter felett csak. Egyébként, én kedveltem, igaz nem volt más. Könnyű volt és a harcjárműben is előny volt a kis mérete. Most mi kidobtuk, már van jobb. Viszont még a világban sok helyen használják , pláne az USA hobbi fegyverpiacán van jó híre. Afgániban is használják, na ott élesben, őket kellene megkérdezni, mi a véleményük róla. Egyébként a minőségét tekintve, talán a legjobb keleti AK variáns volt az AMD-65.
Biztos hogy nem, a legrosszabb AK variansok között tartják számon, a legjobb AK az NDK variáns volt most aranyaron mérik a használt piacon...

.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 615
113
Talán ha a 80-as években tovább fejlesztik, akkor lett volna benn potenciál még. Írtam az előbb, én miért kedveltem. Nem volt az olyan rossz.
Az volt a baj vele, hogy aki tervezte csak arra nem gondolt hogy ezt emberek fogják használni. Tipikus jóvanazúgy fejlesztés, maga a minősége kifejezetten jónak mondható ( a válltámaszt kivéve, mert könnyen tört)

Annyi kellett volna az egésznek, hogy jó legyen, hogy a válltámasz megerősítik még egy fémszállal illetve egy lehelletnyivel vállhoz illeszkedőbb lett volna a talpa, illetve nem egy ugyan azt a markolatot alkalmazni elülső markolatnak mint a hátsót hanem egy olyat ami alkalmas is a célra. Egy rövidebb egyenes markolatra simán rá lehet fogni anélkül, hogy a tárat zavarja (ami a fő indok volt az előre fordítás mellett)
AK-metal-stock-2.jpg

35PdVE0Xr8Z6kD3CfUFzHmzhKLEdsOJz5xCIZFIG2dl2LrdjheAV3CH8OCDepYJoBWgwR6y9PPwLE7p9W5tYH7qPe8ckTTOpvyXib-7v4K5FtFaJwyt4w29c5ggKiDs5CRT-fEOG_hw6jEDSqfOle1Cqvhp_fO0

(itt egy jó példa egy még rövidebb csőhossznál is alkalmazható rövid elülső markolatra (Én a bren 2-ről is leszedtem a gripodot és ilyen van rajta)
A desszant csőhoszt megtartani azoknak akiknek szüksége van rá, nem ráerőltetni a lövészekre. (ez a 63D-nél is kurva nagy hiba volt a deszant változtatot mindenkire rátolni, mert emiatt nem lehettett modernizálni a fegyvert normálisan csak a fatusást) A lövész változatnak vagy megtartani a fa válltámaszt, vagy ha a megerősített válltámaszt alkalmasnak ítélik akkor, hogy a nemzetgazdaság ne szívjon vele akkor megtartani azt. Illetve a lövész verziónál maradni az AKM kompenzátornál mivel az AMD lángrejtője drabális egy darab és majdnem elviszi a vámon amit a réven nyertünk a csőhossz csökkentéssel mivel olyan hosszú lesz tőle az AMD majdnem mint egy AKM szóval azt lehet újra kellett volna még kicsit gondolni.
Itt egy példa az elgondolásaim egy részére.
ma-5100-combo_e_659_detail.jpg

Meg (mondjuk ez a használhatóságot nem befolyásolja) én raktam volna egy hasonló kivágott lemezt a gázdugattyú vezetőre mint ami az alsó ágyon van és az roppant szexin nézne ki :D
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Viszont még a világban sok helyen használják , pláne az USA hobbi fegyverpiacán van jó híre.
A dologhoz hozzá tartozik, hogy sok államban nem érte el a csőhossza a minimumot és emiatt hosszabbra lett cserélve, illetve nagyon sok cég árul hozzá különböző ergonómiát, használatot javító alkatrészeket, kiegészítőket.
Állami minimum csőhossz miatt hosszabb csövű AMD-k.
BHT3xeEJ0VfY4XhnMApnPKTOxrYP-IyZtQyfikapp4A.jpg

wm_7116561.jpg

Ha áldozol rá, simán el lehet jutni vele nagyon fasza szintre.
image.jpg

11139923_01_amd_65__640.jpg

TOE_4619.jpg

DQplnlBsH5DdGYENJWjzO0yGP3wlXLnERw7r861yL5c.jpg

YbgBW1r.jpg

Ezek meg AMD-63 jelöléssel kezdték az életüket.
u4y41v9xquy21.jpg

Nagyából olyanra legózhatod az AMD-t is, amilyenre akarod.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
kérdés megéri-e? annyi pénzből nem éri-e meg valami jobb stukkert beszerezni(nem tudom az árakat, azért kérdem)
Pöcs tudja, mikor én láttam, akkor ilyen $500 körül kezdődött egy AMD-65. Egy műanyag teli tus $69, front Quad Rail $100, szóval egy viszonylag ergonomikus és használható átépítésnek meg kéne állnia valahol $1000 körül.
Kis csekkolás után, most is itt indul az ár, pimpelt darabok ilyen $700-tól, de a szép eredeti darabok ilyen $1500 magasságában is mennek.


 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
Ezek a változtatások mennyit növeltek volna az áron?
Nem sokad,de...
Egy tömeghadsereget kellet felfegyverezni.1db-nál 3% nem sok pénz-3-400ezer db-nál már az.És hát már akkor is a pénzböl volt a legkevesebb.Azonkivűl az egész NM egy "tescogazdaságos" intézményként volt kezelve.A lehető legkevesebből igyekeztek megúszni.
Eredetileg a teljes csőhosszú müanyag tusás változatot szánták lövészfegyvernek.

images


Már ezt is azért,hogy kiváltsák a drága fa tust.De az istenáldotta magyar ipar a kutyaúristennek se tudta megfelelő minőségben előállitani a műanyag elemeket.Hát átnyergeltek a kéznél lévő AMD-re.
Szóval ipari problémák,spórolás és sima "jóvanazúgy" nemtörődömség egyvelege terjesztette el az AMD-t
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 615
113
Pöcs tudja, mikor én láttam, akkor ilyen $500 körül kezdődött egy AMD-65. Egy műanyag teli tus $69, front Quad Rail $100, szóval egy viszonylag ergonomikus és használható átépítésnek meg kéne állnia valahol $1000 körül.
Kis csekkolás után, most is itt indul az ár, pimpelt darabok ilyen $700-tól, de a szép eredeti darabok ilyen $1500 magasságában is mennek.


Igazából minden AK-t tudsz pimpelni amíg jólesik, az egyetlen dolog amivel nemigen tudsz mit kezdeni az a tokfedél amire nem tudsz normálisan sínt szerelni, ha pedig a gázdugattyú vezetőre raksz optikát orrnehéz lesz, vagy elolvad.
Az egyetlen használhatóan megoldott AK modernizáció ami nem nyúlt bele annyira mint az AK-12-es az oroszoknál az a lengyel Beryl M.
 
  • Tetszik
Reactions: honved