A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Itt melyik cégre gondolsz?
Melyik termékére?
Remélem nem gamma/komondor

A Sero-ról beszéltünk korábban(Gepárd M6 Lynx...) , rájuk gondoltam.



A 4 karikásnál dolgozva én nem ezt látom.
Mamár a csarnokban alig hallok német szót.
Míg 7 éve amikor odakerültem, szinte minden területen volt egy német aki ellenőrizte, segítette a munkánkat szakmailag. Beleszólt, belenyúlt a dolgokba.
Ezek lassan kikoptak. (de ehez évtizedek kellettek)
Persze a vezetés német, de a termelésben nagyon ritkán bukkannak fel.
Ha hoznak valami fejlesztést, pl új robotot, az első pár hónapban ott vannak, addig a magyar kimegy németbe oktatásra az alapok miatt, aztán már az ő felelőssége.

És ezeknek a magyar mérnököknek, szakiknak, betanított munkásoknak hidd el, elég erősen kell a szürkeállományukat használni, mert megoldandó problémák azok vannak bőven. :D
Azt nem ingolstadtból teszik helyre.
És itt határidő is van.
Ami a magyar hadiiparba nem jellemző.

Évtizedes hátrányban vagyunk haditechnikai tudás szintjén.
Ezt egycsapásra nam lehet behozni.
Ahogy az általad példának felhozott törököknek sem sikerült még.

Nezd meg Altay.

De ők sem sem szégyeltek harcihelit nem az alapokról kezdeni.


A hittel kapcsolatban.
Amikor azt hittem jópár év futás után, hogy tudom hogy kell edzeni, hogy jobban menjen, általában belefutottam egy sérülésbe. o_O
Mikor utánaolvastam ennek, annak, nyilvánvalóvá vált a hitem és az alap tudásom nem volt elég.
És szakirodalomban le vannak írva azok a tipikus hibák amiket egymás után elkövettem. :D
Nem hiába van a sportolóknak edzőjük.

Ui: a Lázárba egyetértünk :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Itt melyik cégre gondolsz?
Melyik termékére?
Remélem nem gamma/komondor

A Sero-ról beszéltünk korábban(Gepárd, Lynx...) , rájuk gondoltam.



A 4 karikásnál dolgozva én nem ezt látom.
Mamár a csarnokban alig hallok német szót.
Míg 7 éve amikor odakerültem, szinte minden területen volt egy német aki ellenőrizte, segítette a munkánkat szakmailag. Beleszólt, belenyúlt a dolgokba.
Ezek lassan kikoptak. (de ehez évtizedek kellettek)
Persze a vezetés német, de a termelésben nagyon ritkán bukkannak fel.
Ha hoznak valami fejlesztést, pl új robotot, az első pár hónapban ott vannak, addig a magyar kimegy németbe oktatásra az alapok miatt, aztán már az ő felelőssége.

És ezeknek a magyar mérnököknek, szakiknak, betanított munkásoknak hidd el, elég erősen kell a szürkeállományukat használni, mert megoldandó problémák azok vannak bőven. :D
Azt nem ingolstadtból teszik helyre.
És itt határidő is van.
Ami a magyar hadiiparba nem jellemző.

Évtizedes hátrányban vagyunk haditechnikai tudás szintjén.
Ezt egycsapásra nam lehet behozni.
Ahogy az általad példának felhozott törököknek sem sikerült még.

Nezd meg Altay.

De ők sem sem szégyeltek harcihelit nem az alapokról kezdeni.

A vezetési szintű önállóságot, a tudásszint valódi hazai(érdekű és tulajdonú) adaptációt jelentő szintjét nem sikerül "valamiért" elérni.
A jelenlegi vezetés követőinek is lelasult ez a társadalmi kötelesség-teljesítése, mert a saját (anyagi)érdekek előtérbe kerültek.


A hittel kapcsolatban.
Amikor azt hittem jópár év futás után, hogy tudom hogy kell edzeni, hogy jobban menjen, általában belefutottam egy sérülésbe. o_O
Mikor utánaolvastam ennek, annak, nyilvánvalóvá vált a hitem és az alap tudásom nem volt elég.
És szakirodalomban le vannak írva azok a tipikus hibák amiket egymás után elkövettem. :D
Nem hiába van a sportolóknak edzőjük.

Ui: a Lázárba egyetértünk :D


A hazai társadalmi(politikai) helyzet hasonlóságát sejtetve említek meg egy olyan képzeletbeli esetet a hit és önbizalom kérdésében, amiben a "segítőkész" edző azt erőltetné neked edzéseken, hogy nem is kell igazán sportolnod, mert "... a lustaság fél egészség!".
...egyébként pedig nem is kell erőltetned ezt a versenyt, mert csak egy nyertes van a "versenyben" a többiek mind "vesztesek lesznek".

Majd tovább megy a következő versenyzőhöz, aki a fia...





Hajrá Lázár! :hadonaszos:

Még valaki jelentkező melléje ? :hadonaszos: ( ;) )

u.i: kiszaladtam az 5 percből :rolleyes:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
OFF
Bocs, de ezen a híren nagyon jót röhögtem...:)
(talán csak a sok éve szolgáló tehetséges fiatal tisztek tudnak kevésbé röhögni ezen :confused: )
https://telex.hu/kulfold/2021/01/14/sandhurst-a-britek-informalis-kapcsolati-tokeje

ON


Porkoláb Imre ezredes: a külföldi képzésekre való jelentkezés minden magyar katona számára nyitott...

x5fff5dcbbfe16240239027.jpg.pagespeed.ic.VlPlRE6PRO.webp


 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hát nekem nagyon jó példát hoztál a CREDO buszokkal.

Munkába vagy Credoval vagy Setrával járok.
A credonak olyan kényelmetlen az ülése, azt az 50 percet konkrétan szenvedés végigülni.
Rövid és kemény az ülőlap. Kicsi a lábtér.
A buszon mindenki fészkelődik folyamatosan annyira rossz.
Nekem csak akkor nem faj semmim, ha kb vigyazban ülök azon a retek buszon.
Míg a setran semmi ilyen probléma nincs.
A kocsimban semmi ilyen problémám nincs.
Konkrétan soha semmi hasonló bajom nincs sehol, csak a magyar csodán.
Amit mi magyar emberek hoztunk össze. :confused:

Ha főzünk asszonyommal hétvégén együtt és szarul sikerül, én nem vagyok büszke, hogy na ezt mi hoztuk össze!o_O
Sőt! :confused:
Értem azt mondod ha sokat főzünk egy idő után sikerül.
De míg nekünk van motíváció(pl finomat együnk) ha egy szakács főzne ránk, és mindíg megesszük a nemtúljól sikerült főztjét, nem fog változtatni.
Mert abba tőbb időt kellene belefektetni.
Venni új késeket, edényeket.
Tovább kellene képezni magát.
Stb.

Szóval azzal, hogy hagyjuk a magyar ipart szart gyártani és azt meg is vesszük, na AZZAL hátráltatják legjobban.
Főleg mert azt tudatosítjuk a gyártókban, nem kell minőséget teremteni.

És a szar minőséget évtizedekig vette a sereg. Pl amikkel én is szoptam.

Tisza bakancs amin 1!!! hét után kiszakadt az egyik varrás. Ráadásul a legkényelmetlenebb bakancs amit valaha hordtam. Fél óra után fájt benne a térdem.
De nem csak nekem.

Kgp9 amit a rendőröknek sikerült elérni, hogy ne rendszeresítsenek.
De a bv-re meg a seregre rásózták.
Ugyancsak egy retek megbízhatatlan szar.
Amit úgy reklámoztak a tervező, hogy kenterbeveri a többi géppisztolyt.
Valaki (aki használta!) írjon már róla 1 pozitív mondatot.
Azonkívül, hogy magyar.

A TMK mellény nehéz, drága a hasonló mellényekhez képest.
A hozzá vart zsebek közül nekem a felrakása alatt 2 db szakadt el!
Afgánban. Első nap!
Még jó hogy kivittem a saját zsebeimet. o_O

A modernizált AK ugyancsak egy zsákutca, ráadásul évek alatt hozták össze.
Láttam olyan példányt ahol a tűzváltó kar át volt vezetve a bal oldalra.
Jobb kéz hüvelykujjal nem lehetett használni, ráadásul zavarta mind a jobb mind a bal kezest a fegyver fogásában!
Nehéz lett mint a dög.
Érdemes a YouTubeon megkeresni azt a videót ahol egy bajszos azthiszem alezredes nyilatkozik, a kezdeti tervekről, mutogat prototipusokat.
Süt róla az inkompetencia.

Btr mentővé alakítása?
Melyik agyhalotnak jutott eszébe?
Külszolgálatban legtöbbször meg a telephelyen rohadtak.

Az merci mentők felpáncélozása?
Mert kell a hazai ipart támogatni.
Az olyan jól sikerült a merci levetette a jelet a gépekről.

Gepárd.
Agyon volt sztárolva miközben egy használhatatlan max lőtérre való fegyver.

Bw málhamellény magyarosítás, ak tárakra, magyar kulcsra!
Első misszió bán rabintex, utána ez.
Hát zongorázni lehetett a különbséget.
De jó, de legalább magyar volt. :confused:


És napestig lehetne sorolni.


Milyen politikai vagy bármilyen ösztönzést szeretnél? o_O

Ha valaki a munkályára annyira nem igényes, hogy jót tervezzen. o_O
Hogy megkérdezze a valódi felhasználókat mi kell nekik. Látod ez nem is pénz, lehetőség kérdése.
Leteszteljék, javítsák a felmerülő hibákat.

(pl: egyik katonatársam ott volt táborfalván egy magyar tervezésű fegyver nyúzópróbáján.
Mikor hazajött elmesélte, ők milyen problémákat látták, észleltek a fegyveren.
A fegyver tervezője ezt a helyszínen meghalgatta, tudomásulvette.
A fegyveren/gyártástechnológián semmit nem változtatott.
Ráadásul olvastam vele interjút, amiben ezek után is k jó fegyvernek tartja, és az árát sem sokalja, miközben a felhasználók többsége nem így vélekedik)

Ezekután tervez/gyárt/elad valamit ami sehol a világon egy nyílt tenderen nem állná meg a helyét, és amúgy mindenhol elmondja mennyire jó!
Mit vársz ezektől a Magyar emberektől akikre büszkének kellene lenni.o_O

Milyen motívációra is van szükségük?
Azon az alapvetésen kívül, hogy az ember igényes a munkájára? :hadonaszos:


Ja és, hogy katonának/rendőrnek/tűzoltóknak, olyan embereknek akik az életüket kockáztatják adott esetben a magyar emberekért nem TERVEZEK/GYÁRTOK SZART mert jólvan az úgy. :hadonaszos:
Lőttem KGP9-cel, annyira nem estem tőle hasra, de azért meglepett, milyen gyorsan kiürít egy tárat. Erős kis jószág. Amikor ezt tervezték, még az UZI-kkal, meg az Ingram-ekkel volt egy ligában. Nyilván vannak konstrukciós hibái, de azokkal összehasonlítva nem volt rossz géppisztoly így sem, ellenben egy MP5-nek a nyomába sem ér. Aztán ugye jöttek a gyártásbeli problémák, és a sztorit mindenki tudja. A BV-nél is csak azért van ma már, mert ott úgy sem kell használni, ellenben a lélektani hatása megvan, hogy "dikk mán drága jó tesvírem, itt van valami, ha géppisztolyos kommandérosok masíroznak".

Főleg éjszakásban olvasom a fórumot, nem nagyon akartam mutatni, mert airsoft replikák semmilyen szinten nem relevánsak itt, de mivel sokáig téma volt az AMD, mutatom én mit csináltam a replikámmal. Az első markolat tán olyan, amit Kriss is használ(t), teljesen jól megy vele a tárazás. Plusz a gumi tusvég nagyon sokat dob a komfortérzeten. Valahogy ezzel nem érzem már annyira a hiányát annak, hogy lövéskor nincs mire feltámasztani az arcom.

3390_ab55316b44d3.jpg
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
Nincs ezeknek a cégeknek olyan szürkeállománya ami nemzetközi szinten megállná a helyét ezek konkrétan az előző rendszerből megmaradt továbbélő megújulásképtelen csökevények amik elszabotálták az összes hazai fejlesztést amit rájuk bíztak a profitmaximalizálás oltárán amit rájuk bíztak. A katonák összes visszajelzését elhalgattatták hogy ne lehessen őket felelősségre vonni!

Az állomány az a része aki ismeri a tevékenységüket visít a gyönyörűségtől, hogy végre megkapják ami jár..
BHE BONN?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113



Defence & Security Portfolio


Projekt címe:
Rádióengedély nélkül működtethető rádió távirányítású eszközök és rádió berendezések sugárzása detektálására, valamint a sugárzás helyének meghatározására szolgáló iránymérő rendszer fejlesztése
A támogatás összege: 843 589 982,- Ft
A támogatás mértéke: 60,486547%

Projekt címe:
Műhold kommunikációs földi állomások adatátviteli rendszerét kiszolgáló moduláris felépítésű beágyazott intelligenciával rendelkező közép és nagy frekvenciás készülékcsoport és nagymegbízhatóságú tartalékolt rendszer konfigurációk kifejlesztése.

A projekt címe:
"Nagy megbízhatóságú, nemzeti biztonsági stratégiai műveletet támogató MIMO adatrádió rendszer kifejlesztése, gyártásának és üzemeltetésének előkészítése hazai platformokon"
A támogatás összege: 441 498 496 Ft
A támogatás intenzitása: 50,29%
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
Inkább arra lettem volna kíváncsi, mi @krisss véleménye róluk, merthogy információim szerint f@sz@ és korszerű dolgokat csinálnak; meg honnan veszi a komcsik vannak minden cégben hülyeséget.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
Láttad miket gyártanak/fejlesztenek?

A múltkor reklámozott mobil relé állomáshoz lehet hogy volt valami közük. És a honvédségi drónfejlesztésekhez is az elmúlt több mint 10 évben.
A dróndetektálási ötletükből nem tudom mi lesz, de a műholdas kommunikációs dolgaik jók lehetnek ha lesz saját műholdja a Honvédségnek.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Hát nekem nagyon jó példát hoztál a CREDO buszokkal.

Munkába vagy Credoval vagy Setrával járok.
A credonak olyan kényelmetlen az ülése, azt az 50 percet konkrétan szenvedés végigülni.
Rövid és kemény az ülőlap. Kicsi a lábtér.
A buszon mindenki fészkelődik folyamatosan annyira rossz.
Nekem csak akkor nem faj semmim, ha kb vigyazban ülök azon a retek buszon.
Míg a setran semmi ilyen probléma nincs.
A kocsimban semmi ilyen problémám nincs.
Konkrétan soha semmi hasonló bajom nincs sehol, csak a magyar csodán.
Amit mi magyar emberek hoztunk össze. :confused:

Ha főzünk asszonyommal hétvégén együtt és szarul sikerül, én nem vagyok büszke, hogy na ezt mi hoztuk össze!o_O
Sőt! :confused:
Értem azt mondod ha sokat főzünk egy idő után sikerül.
De míg nekünk van motíváció(pl finomat együnk) ha egy szakács főzne ránk, és mindíg megesszük a nemtúljól sikerült főztjét, nem fog változtatni.
Mert abba tőbb időt kellene belefektetni.
Venni új késeket, edényeket.
Tovább kellene képezni magát.
Stb.

Szóval azzal, hogy hagyjuk a magyar ipart szart gyártani és azt meg is vesszük, na AZZAL hátráltatják legjobban.
Főleg mert azt tudatosítjuk a gyártókban, nem kell minőséget teremteni.

És a szar minőséget évtizedekig vette a sereg. Pl amikkel én is szoptam.

Tisza bakancs amin 1!!! hét után kiszakadt az egyik varrás. Ráadásul a legkényelmetlenebb bakancs amit valaha hordtam. Fél óra után fájt benne a térdem.
De nem csak nekem.

Kgp9 amit a rendőröknek sikerült elérni, hogy ne rendszeresítsenek.
De a bv-re meg a seregre rásózták.
Ugyancsak egy retek megbízhatatlan szar.
Amit úgy reklámoztak a tervező, hogy kenterbeveri a többi géppisztolyt.
Valaki (aki használta!) írjon már róla 1 pozitív mondatot.
Azonkívül, hogy magyar.

A TMK mellény nehéz, drága a hasonló mellényekhez képest.
A hozzá vart zsebek közül nekem a felrakása alatt 2 db szakadt el!
Afgánban. Első nap!
Még jó hogy kivittem a saját zsebeimet. o_O

A modernizált AK ugyancsak egy zsákutca, ráadásul évek alatt hozták össze.
Láttam olyan példányt ahol a tűzváltó kar át volt vezetve a bal oldalra.
Jobb kéz hüvelykujjal nem lehetett használni, ráadásul zavarta mind a jobb mind a bal kezest a fegyver fogásában!
Nehéz lett mint a dög.
Érdemes a YouTubeon megkeresni azt a videót ahol egy bajszos azthiszem alezredes nyilatkozik, a kezdeti tervekről, mutogat prototipusokat.
Süt róla az inkompetencia.

Btr mentővé alakítása?
Melyik agyhalotnak jutott eszébe?
Külszolgálatban legtöbbször meg a telephelyen rohadtak.

Az merci mentők felpáncélozása?
Mert kell a hazai ipart támogatni.
Az olyan jól sikerült a merci levetette a jelet a gépekről.

Gepárd.
Agyon volt sztárolva miközben egy használhatatlan max lőtérre való fegyver.

Bw málhamellény magyarosítás, ak tárakra, magyar kulcsra!
Első misszió bán rabintex, utána ez.
Hát zongorázni lehetett a különbséget.
De jó, de legalább magyar volt. :confused:


És napestig lehetne sorolni.


Milyen politikai vagy bármilyen ösztönzést szeretnél? o_O

Ha valaki a munkályára annyira nem igényes, hogy jót tervezzen. o_O
Hogy megkérdezze a valódi felhasználókat mi kell nekik. Látod ez nem is pénz, lehetőség kérdése.
Leteszteljék, javítsák a felmerülő hibákat.

(pl: egyik katonatársam ott volt táborfalván egy magyar tervezésű fegyver nyúzópróbáján.
Mikor hazajött elmesélte, ők milyen problémákat látták, észleltek a fegyveren.
A fegyver tervezője ezt a helyszínen meghalgatta, tudomásulvette.
A fegyveren/gyártástechnológián semmit nem változtatott.
Ráadásul olvastam vele interjút, amiben ezek után is k jó fegyvernek tartja, és az árát sem sokalja, miközben a felhasználók többsége nem így vélekedik)

Ezekután tervez/gyárt/elad valamit ami sehol a világon egy nyílt tenderen nem állná meg a helyét, és amúgy mindenhol elmondja mennyire jó!
Mit vársz ezektől a Magyar emberektől akikre büszkének kellene lenni.o_O

Milyen motívációra is van szükségük?
Azon az alapvetésen kívül, hogy az ember igényes a munkájára? :hadonaszos:


Ja és, hogy katonának/rendőrnek/tűzoltóknak, olyan embereknek akik az életüket kockáztatják adott esetben a magyar emberekért nem TERVEZEK/GYÁRTOK SZART mert jólvan az úgy. :hadonaszos:
Ocses, én is ültem nagyon rossz Credo-ban, de az újabb típusok nekem megfelelnek. A többi megjegyzésedhez, vagy panaszodhoz, nem tudok hozzászólni, mert nem én vagyok az illetékes, és én ezeket a hozzászólásomban nem is erőltettem. Véleményem szerint az első számú felelőse a dolognak aki átvette az általad felsoroltakat.
Ez amiről írtok rendszerszintű problémák apró tünetei (tehát még ennél is nagyobb a baj), de ennek nem az a megoldása, hogy végleg banánköztársaság legyünk.
Ez nem azt jelenti, hogy nem támogatom a Hiúz, Gidrán, Boxer2 (???) stb. projekteket, csak ha ezek mellé nem párosulnak magyar fejlesztések - amiknek pont azért lenne esélye, mert az említettek révén renoménk lesz- , akkor a magyar gazdaság csak látszatszereplője lesz a világ hadiiparának, mert a profit nem nálunk fog lecsapódni. Persze így is van haszna, csak az ember mindig jobbat szeretne, remélem azért változni fog és a mostani fejlesztéseket ugródeszkának fogjuk használni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 136
113
Inkább arra lettem volna kíváncsi, mi @krisss véleménye róluk, merthogy információim szerint f@sz@ és korszerű dolgokat csinálnak; meg honnan veszi a komcsik vannak minden cégben hülyeséget.
Többször is írtam, hogy tisztelek a kivételnek ami akad azért, illetve kiemeltem azt is hogy a rádióelektronikai dolgok egész jól állnak de ezek szerint ezen átsiklottál. ( illetve az nem szakterületem és csak másodkézbeli információim vannak, de azok a fejlesztések most kezdenek igazán beérni és ígéretesek)

Az itthoni fejlesztések 90%-ával eddig nagyon rosszak a tapasztalatok, ez sajnos tényként kezelendő és nagyon sok védelmi ipari szövetségben lévő cég élen járt a lenyúlásban az elmúlt 30 évben, szóval nem hat meg ajvékolásuk.

Az utóbbi egykét évben tisztul a dolog és elég sok cég kikerült a képből aki legocsmányabb dolgokat összehozta (pl 13M védőmellény gyártója már nem beszállító) csak itt az a helyzet amelyik cégrő, úgy látják fejleszthető és rendelkezik alap kapacitásokkal azt fogják felkarolni. A SERO kicsi cég és nagyon szeretném, hogy kapjanak lehetőséget mivel ott megvan valóban az innovációs készség. Az, meg hogy a Gamma panaszkodik, hogy eddig nem kapott megrendelést (úgy is fog teljes vegyvédelmi felszerelésre meg mindenre is mert monopolhelyzetben van itthon) és durciznak, hogy a komondor nem lett megvéve hát pont nem érdekel. (na ők pont szocializmusból továbbélt cég...)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 040
113
Többször is írtam, hogy tisztelek a kivételnek ami akad azért, illetve kiemeltem azt is hogy a rádióelektronikai dolgok egész jól állnak de ezek szerint ezen átsiklottál. ( illetve az nem szakterületem és csak másodkézbeli információim vannak, de azok a fejlesztések most kezdenek igazán beérni és ígéretesek)

Az itthoni fejlesztések 90%-ával eddig nagyon rosszak a tapasztalatok, ez sajnos tényként kezelendő és nagyon sok védelmi ipari szövetségben lévő cég élen járt a lenyúlásban az elmúlt 30 évben, szóval nem hat meg ajvékolásuk.

Az utóbbi egykét évben tisztul a dolog és elég sok cég kikerült a képből aki legocsmányabb dolgokat összehozta (pl 13M védőmellény gyártója már nem beszállító) csak itt az a helyzet amelyik cégrő, úgy látják fejleszthető és rendelkezik alap kapacitásokkal azt fogják felkarolni. A SERO kicsi cég és nagyon szeretném, hogy kapjanak lehetőséget mivel ott megvan valóban az innovációs készség. Az, meg hogy a Gamma panaszkodik, hogy eddig nem kapott megrendelést (úgy is fog teljes vegyvédelmi felszerelésre meg mindenre is mert monopolhelyzetben van itthon) és durciznak, hogy a komondor nem lett megvéve hát pont nem érdekel. (na ők pont szocializmusból továbbélt cég...)
A Sero nem gondolkozik nagyvolumenű gyártásban a Lynx kapcsán,ők eladnák a licencet.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113


Defence & Security Portfolio


Projekt címe:
Rádióengedély nélkül működtethető rádió távirányítású eszközök és rádió berendezések sugárzása detektálására, valamint a sugárzás helyének meghatározására szolgáló iránymérő rendszer fejlesztése
A támogatás összege: 843 589 982,- Ft
A támogatás mértéke: 60,486547%

Projekt címe:
Műhold kommunikációs földi állomások adatátviteli rendszerét kiszolgáló moduláris felépítésű beágyazott intelligenciával rendelkező közép és nagy frekvenciás készülékcsoport és nagymegbízhatóságú tartalékolt rendszer konfigurációk kifejlesztése.

A projekt címe:
"Nagy megbízhatóságú, nemzeti biztonsági stratégiai műveletet támogató MIMO adatrádió rendszer kifejlesztése, gyártásának és üzemeltetésének előkészítése hazai platformokon"
A támogatás összege: 441 498 496 Ft
A támogatás intenzitása: 50,29%

most viszont vagy egy régi hírt osztottál meg, vagy 2016ban is kaptak erre százmilliókat.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Moduláris, önvezetésre alkalmas, távvezérelhető, könnyű páncélvédettségű katonai és katasztrófavédelmi terepjármű jármű fejlesztését kezdte meg közösen a budapesti Gamma Zrt. és a győri Széchenyi István Egyetem konzorciuma- jelentette be a Széchenyi István Egyetem közleményben.
..
A budapesti Gamma Zrt. több mint egy évtizede foglalkozik könnyű páncélvédettséggel rendelkező járművek fejlesztésével, gyártásával, amelynek keretében eddig a Komondor könnyű páncélvédettségű harcjárműcsalád öt típusváltozatát alakították ki. Alapvetően a járművet katonai és rendvédelmi célokra fejlesztették, de Magyarországon elsősorban a Katasztrófavédelem használja őket.
..
A jármű tesztelése, képességeinek demonstrálása során merült fel az az igény, hogy a speciális katonai vagy polgári műveleti környezetben szükség lenne olyan járművekre, amelyek már önállóan, csak táv- vagy önvezérléssel képesek működni. A győri Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontjának egyik fő kutatási iránya az autonóm rendszerek, azon belül is az önvezető járművek és az autonóm robotok. A központban elért kutatási eredmények és tapasztalatok ígéretes ipari-piaci hasznosítási területe a katonai és katasztrófavédelmi célú járművek irányítása.
..
A 2024 végéig megvalósuló innovációs projekt fő célkitűzése egy olyan nehéz terepi viszonyok között is alkalmazható, fizikai behatásokkal szemben védelmet biztosító alapjármű kifejlesztése és megépítése, amely többcélú alkalmazást tesz lehetővé, és egyben biztosítja az önvezérléshez szükséges rendszerintegráció alapvető feltételeit. A tervezetten szimpla fülkés, félplatós jármű kialakítása mellett a projekt magában foglalja a jármű főbb rendszereinek önvezérlést, távvezérlést lehetővé tevő kialakításának tervezését, demonstrációs rendszer szintű megépítését. A kutatás-fejlesztés végső célja hogy a járművet autonóm feladat végrehajtásra is alkalmassá tegyék."