A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Jaja, nekem erős a gyanúm, hogy AZ a bizonyos 8x8-as valami UGV lesz.


Dehogy, semmi koze ahhoz a toportyu carthoz. Vilagosan leirtak, mirol van szo. Nezz at a RM Hungary temaba, az nyitoban belinkeltem mindent anno.

Gumikerekes APC/IFV szerintem is kéne, de légyszilégyszi ne Terrex legyen... Lehet, hogy maximalista vagyok, de akkor már vagy Patria XP, vagy, ha tényleg nagyon összegyógyultunk a Rheinmetall-lal, akkor Boxer, vagy annak valami leszármazottja.

8x8 lesz es uj fejlezztes a RMlal, semmi koze a Terrexnek ehhez, ertelme semmi nem lenne, max ha ok is beszallnak az ujba.

A szingapúriaktól sokkal inkább már akkor a Bronco jöjjön (mert az, ellentében a Terrex-szel, kategóriájában a talán legjobb ilyen cucc jelenleg).
PH kedvence... :D
Na ez már sokkal vállalhatóbb ár, bár az Ops-Core-on is van ezek szerint némi "gírdó" (hehe) felár, mert annyiba kerül, mint a 3M-féle sisak, de legalább kevesebbet tud.
 
H

Hummen23

Guest
Attól még nem azt tervezzük a lövészrajokba. Érdekes lenne, megvenni a piacion a legjobb multifunkciós eszközt ami konkrétan mindenre is jó (noha páncéltörésben nem annyira mint az RGW) aztán 5-6 év múlva lecserélni egy monofunkciósra. Inkább a legkisebb eldobható RGW-t tudom elképzelni

Koszovóba kint van nagyjából fél nap alatt kocsival ha konténert akarsz cipelni. Ha meg embert arra meg ott vannak az airbusok, amikkel kultúrált körülmények közt lehet kiutaztatni 4x annyi embert mintha C27-be tennéd őket. Ha meg gyorsan kéne ellátmányt szállítani nagyobb mennyiségben akkor a C27 amúgy is kicsi.
Valami biztosan lesz.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 286
113
Lengyelek vesznek cirkálódrónt, vegyünk mi is
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 713
76 741
113
Először hat hónap… speciális önkéntes tartalékosok vonultak be

„A speciális önkéntes tartalékosok hasonló képzésen vesznek részt, mint a hivatásosok vagy a szerződésesek. A különbséget mindössze a képzés formája és az időbeosztás jelenti” – mondta Vörös Mihály százados, az MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred, 30. Szepesi András Területvédelmi Zászlóaljának kiképző századparancsnoka. Hozzátette: a bevonulókat az adategyeztetés és a szerződés aláírása után az MH Altiszti Akadémia csobánkai kiképzőbázisára szállítják, ahol már az első napon katonai testnevelés foglalkozáson vesznek részt.

A kiképzés során a speciális önkéntes területvédelmi tartalékosok lövészeten, fegyverzetismereti, vegyivédelmi foglalkozásokon vesznek részt, illetve harcászati alapismereteket is elsajátítanak. Emellett elsajátítják a taktikai rádiózás szabályait, a terepen való tájékozódást, valamint a rajok irányítását is.

„A hat hónapos kiképzést meg lehet hosszabbítani további fél évvel. A harmadik hónap után a jelentkezőknek lehetőségük van arra is, hogy másik szolgálati formát válasszanak. Lehetnek szerződéses, önkéntes műveleti tartalékos vagy önkéntes területvédelmi tartalékos katonák”

A speciális önkéntes tartalékos szolgálat után a katona a civil életbe is visszatérhet, illetve a foglalkoztatási forma közös megegyezéssel bármikor felmondható."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A szlovák haderős topicba @Terminator által a cseh oldalról belinkelt cikkből kikaptam egy elég érdekes táblázatot. Az USA fegyveres erőinél rendszerben lévő helikopterek repült óra költségeit tartalmazza:
vrtulnik_naklady_2b.jpg

Bár nálunk csak a Lakota öccse van rendszerben, de érdekes lehet, hogy az amerikaiak kb. 2600USD-t számolnak rá, óránként.
Ami megdöbbentő, az MH-139A 5200 USD-s költsége. Azért meglepő, mert egy gyors keresés kapcsán azt találtam, hogy a mi leendő H225-ös gépeink olyan 3600 USD/óra körül lehetnek.
Érdemes még megfigyelni az UH-1 platform igen erős költségeit (knédli mellé szeretettel).
Ami viszont továbbra is röhejes, hogy a Chinook meg elvan 6-8.000USD/órából.
/ezt az ötletem is egyre nehezebb lesz elengednem! :D /
Mondjuk 4-6db-ra azonnal bejelentkeznék az ERIP program keretébe én is, amint kipörögnek a jelenlegi Mi-8/17-eseink.
 
K

kamm

Guest
A szlovák haderős topicba @Terminator által a cseh oldalról belinkelt cikkből kikaptam egy elég érdekes táblázatot. Az USA fegyveres erőinél rendszerben lévő helikopterek repült óra költségeit tartalmazza:
vrtulnik_naklady_2b.jpg

Bár nálunk csak a Lakota öccse van rendszerben, de érdekes lehet, hogy az amerikaiak kb. 2600USD-t számolnak rá, óránként.
En a mienket onmagaban (HForce stb nelkul) meg olcsobbnak is tartom, mert vadiuj es modernebb.

Ami megdöbbentő, az MH-139A 5200 USD-s költsége. Azért meglepő, mert egy gyors keresés kapcsán azt találtam, hogy a mi leendő H225-ös gépeink olyan 3600 USD/óra körül lehetnek.
Itt mindent tulszamlaznak, ne feledd (reszben a Pentagon agyament elvarasai miatt is.)
Érdemes még megfigyelni az UH-1 platform igen erős költségeit (knédli mellé szeretettel).
Nem olyan magas az. Ami pofatlanul dragan megy, az a Sikorskyk a USNnel, na azok tenyleg verlazitoak, kulonosen a Sea King.

Ami viszont továbbra is röhejes, hogy a Chinook meg elvan 6-8.000USD/órából.
/ezt az ötletem is egyre nehezebb lesz elengednem! :D /
Mondjuk 4-6db-ra azonnal bejelentkeznék az ERIP program keretébe én is, amint kipörögnek a jelenlegi Mi-8/17-eseink.
Abban egyetertek, 4 pont elferne, ar-ertekben azok a legolcsobbak a heavyk kozul, de en azert vmi uj avionikaval meg esetleg mar az erosebb motorokkal rendelnem inkabb addig is, amig az Airbus megszuli a HTHt (ki tudja, mikorra lesz meg, 10-20 ev?):
EjEjZoxWAAANaed.jpg