A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A szerbeknek integrátori jogosultságuk van HForce alá fegyvert fejleszteni.
Elvileg kész fegyvereik vannak a platformra. Ők már régen lövöldöznek a saját fegyvereikkel.

image.png

Értem! o_O

Az L80-07-es indító szerb. (EDEPro)
Erről folyt már diskurzus a H145M-es topicban is, meg ugye a szerbek teljes dokumentációt kaptak. Szerviz centeri jogosultságuk is van.
Szerk:
Ez meg, hogy miket terveznek még rá:
jmf_6707_1547209688.JPG


Mi nem kaptuk vettük, szereztük, ... ezt a jogosultságot ???

Az "ilyenek" később fontosak lesznek, az valóban önálló hadiipari fejlesztésekhez, saját, új eszközök integrálásához!!!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Mi nem kaptuk vettük, szereztük, ... ezt a jogosultságot ???

Az "ilyenek" később fontosak lesznek, az valóban önálló hadiipari fejlesztésekhez, saját, új eszközök integrálásához!!!
Minek vettünk volna?
Fel tudsz sorolni akár egy olyan fegyvert is, ami már a rendelkezésünkre áll, és csak "fel kell akasztani"?
Hogy későbbiekben ki fog-e épülni szervizbázis, az főleg attól fog függeni, hogy összességében mennyi H135/145 fog még hozzánk kerülni - szerintem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ha felsorolnám, kirúgnának, :p nem sorolom fel, attól még lehet hosszútávon tervezni.
Megteszik, remélem...
Fejlesztési lehetőség, +"ide vele"! ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 641
76 597
113
A cikk készülésének időpontja könnyen kideríthető. Csak meg kell nézni, hogy mikor volt itthon 9 H145M.

Kb. 2020 augusztus.

Jól sejtettük, hogy közös fegyverfejlesztési program van a szerbekkel. Ha tippelnem kellene, akkor ez a H145M fedélzeti rendszereit érintheti.
Nem hinném, hogy ez ATGM lenne, (mert ugye Spike), de olcsó NIR esetleg félaktív rendszerek benne vannak a pakliban. Én még titkon reménykedem, hogy a szerbekkel együttműködve itthon is alkalmasak leszünk olcsó 122-es és 227-es tüzérségi rakétákat előállítani. (EDEPro rulez! :cool:)

Lehet hogy inkább olcsó rakétatüzérség lesz az...

A szerbeknek integrátori jogosultságuk van HForce alá fegyvert fejleszteni.
Elvileg kész fegyvereik vannak a platformra. Ők már régen lövöldöznek a saját fegyvereikkel.

Értem! o_O

Az L80-07-es indító szerb. (EDEPro)
Erről folyt már diskurzus a H145M-es topicban is, meg ugye a szerbek teljes dokumentációt kaptak. Szerviz centeri jogosultságuk is van.
Szerk:
Ez meg, hogy miket terveznek még rá:

Mi nem kaptuk vettük, szereztük, ... ezt a jogosultságot ???

Az "ilyenek" később fontosak lesznek, az valóban önálló hadiipari fejlesztésekhez, saját, új eszközök integrálásához!!!

Szerintem nincs a szerbeknek integrátori joga. A szerbek saját fegyvereket fejlesztenek. Az integrálást az Airbus végzi Németországban. De Németországban valamiért nem végeznek éles lövészetet (vagy jogi okokból, vagy mert drága), ezért a Hforce minden éles próbáját külföldön hajtották végre (Svédország, Magyarország, Belgium). A szerb fegyvereket értelemszerűen Szerbiában próbálták ki.

The contract between Airbus Helicopters and Serbia foresees transfer of technology, spare parts, tools and documentation for the helicopters’ maintenance and repair. Airbus Helicopters will also certify Serbia's Moma Stanojlovic aeronautical plant as a centre for the maintenance of Gazelle helicopters and will include it in its overhaul network. Airbus will also support Serbian manufacturing plants and research and development institutions to obtain relevant qualifications and certificates to become a supplier.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113

Elég csúnyán dobálják a befektetők a Rába részvényeit​

"A befektetőket Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos tegnapi szavai bizonytalaníthatták el, aki úgy nyilatkozott, hogy amíg a cégben strukturális változások nem történnek, addig alkalmatlan a világpiaci hadiipari gyártásra."

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 641
76 597
113
  • Tetszik
Reactions: Ocses

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
A HForce-ot kezdettől fogva nyílt rendszerként reklámozzák, tehát mindenki azt fejleszt hozzá, amit akar.
Mi nem kaptuk vettük, szereztük, ... ezt a jogosultságot ???

Az "ilyenek" később fontosak lesznek, az valóban önálló hadiipari fejlesztésekhez, saját, új eszközök integrálásához!!!

Kb. 2020 augusztus.



Lehet hogy inkább olcsó rakétatüzérség lesz az...







Szerintem nincs a szerbeknek integrátori joga. A szerbek saját fegyvereket fejlesztenek. Az integrálást az Airbus végzi Németországban. De Németországban valamiért nem végeznek éles lövészetet (vagy jogi okokból, vagy mert drága), ezért a Hforce minden éles próbáját külföldön hajtották végre (Svédország, Magyarország, Belgium). A szerb fegyvereket értelemszerűen Szerbiában próbálták ki.

The contract between Airbus Helicopters and Serbia foresees transfer of technology, spare parts, tools and documentation for the helicopters’ maintenance and repair. Airbus Helicopters will also certify Serbia's Moma Stanojlovic aeronautical plant as a centre for the maintenance of Gazelle helicopters and will include it in its overhaul network. Airbus will also support Serbian manufacturing plants and research and development institutions to obtain relevant qualifications and certificates to become a supplier.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 641
76 597
113
Szerintem ez egyelőre a lezuhant gép pótlásáról és az új helikről, Zlinekről, Airbusokról és Falconokról szól, nem plusz Gripenekről!

"Along with the increase in the number and capability of Gripen, we have begun the modernization of our military airports, which includes new stands, navigation systems, hangars and taxiways. The goal is twofold: the modernization will serve our new aircraft and make our airports suitable for receiving Allied air forces and providing support to Allied air operations."

Annyira azért nem régi az írás... a Gripenek száma 2016 végén már újra 14 volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113
Szerintem két külön típusú torony! A letakart lehet a német torony a másik kettő meg az Aselsan SARP tornyok! Szerintem
Ez oké, de eddig fegyvertelenül láttuk őket, most valamit belepakoltak. Azt tudjuk, hogy a tornyokban rengeteg féle fegyver rakható, de azt nem tudtuk, hogy mi melyiket rakjuk bele. A képen már valami van benne, én arra a fegyverre vagyok kíváncsi.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97