A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 196
73 839
113

Az ilyen hírekről mindig az jut eszembe, hogy valamennyire csak át lehet gondolva a katonai beszerzések és a feladatok sorrendje, ha előbb vettek munkagépeket mint ahogy elkezdték a feladatokat. (Ráadásul külsős céggel is el lehetett volna végeztetni.) Amikor volt megfelelő teherbírású új targonca a sok kivont jármű vonatra pakolásához, az is átgondolt dolgnak tűnt. Persze az is lehet hogy 2-4 év késésben vannak, mert várni kellett a munkagép beszerzésére... :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 489
46 452
113
Tekintve, hogy még az első adagot se kaptuk meg egyelőre ezt akkor jelentsük ki ha csippant a számlán :D
Na és mit szólnál hozzá, ha már ezt is inkább úgy kapnád (illetve a most beígért 500.000 helyett mondjuk 1-1,5- et) , hogy nem juti, hanem aláírási pénz, és vissza kell fizetned, ha dobbantasz?
Rendőrök, és más fegyveres testületek ugyan így.
Lenne úgy is leszerelő 3 éven belül?Mennyit dobna ez a gazdaságon, most, amikor "Újra akarjuk indítani" :p ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 353
120 417
113
Na és mit szólnál hozzá, ha már ezt is inkább úgy kapnád (illetve a most beígért 500.000 helyett mondjuk 1-1,5- et) , hogy nem juti, hanem aláírási pénz, és vissza kell fizetned, ha dobbantasz?
Rendőrök, és más fegyveres testületek ugyan így.
Lenne úgy is leszerelő 3 éven belül?Mennyit dobna ez a gazdaságon, most, amikor "Újra akarjuk indítani" :p ?
Most se 500 van beígérve, hanem 6 havi illetmény csak jogszabályilag nincs tisztázva ez mit is takar.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 174
10 930
113
Mert abban pöcshuszárnak nagyon igaza van,hogy a rengeteg támogatás és minden ellenére 3 gyerek az többe kerül mintha csak 1 gyereked lenne nulla támogatással.Három gyerek az nem háromsazor annyiba kerül mint egy gyerek.

Persze, a harmadik már csak a másik kettő levetett szarjait kapja.

Megbánod a saját gyerekedet?

Benne van a pakliban.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 196
73 839
113
Benkő Tibor: "Magyarország haderőfejlesztési programja teljes mértékben összhangban van a NATO képességfejlesztési céljaival. A Kormány folyamatos támogatásának köszönhetően a pandémia ellenére is növelni tudjuk a korábbi terveknek megfelelően a védelmi kiadásainkat, így hozzájárulva a Szövetség kiegyensúlyozott tehermegosztásához. A Szövetség hatékonyságának, belső kohéziójának jövőbeni erősítését célzó NATO 2030 kezdeményezéshez kapcsolódó főtitkári javaslatcsomaggal alapvetően egyetértünk, annak legtöbb elemét támogathatónak tartjuk – jelentette ki Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter, a NATO védelmi miniszterek videokonferenciájának első napján."
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Jó, hogy megint előjött ez a tartalékos ügy, úgyhogy kicsit tökéletesítettem a korábbi ötletemet. Hosszú lesz, úgyhogy megszívtátok. :D

A jelenlegi fő probléma a tartalékos rendszerrel..
Eddig csak read only módban olvastam a fórumot, de emiatt az egy hozzászólás miatt most írhatnékom támadt (előre is elnézést, ha néhol egy kicsit karcos és dohenesztáló leszek).

Nem idézem a teljes hozzászólást (túl hosszú lenne), csak nagy vonalakban reagálok a leírtakra. Te valószínűleg nem Mo-on élsz vagy pedig egy alternatív uverzumból írogatsz. Ha az utóbbi eset áll fenn (ti. alternetív univerzum), úgy megkereslek és azonnal eladlak valami kutatóintézetnek (biztos jó pénzt adnak majd érted).

A tartalékos szolgálattal kapcsolatos agymenéseddel az alábbi problémák vannak:

1. Lakosság, demográfia. A munkaképes korú lakosságból akinek jók a képességei és mobil is volt+beszélt valamilyen nyelvet, az elment külföldre dolgozni. Aki nem akart külföldre menni és jók a képességei, az beverekdte magát valamelyik Magyarországra települt külföldi multivállalathoz(jó fizetésért). Akinek csak átlagosak a képességei, de még nem agyhalott, azok jutottak a magyar cégeknek(kevésbé jó fizetésért). Akik ezek után a lábas alján maradtak, abból válogathat a HM, BM stb.
Jelenleg a munkaképes korú emberekre elsősorban a civil szférában van szükség, hogy megtermeljék szja, céges adó stb. formájában azt a pénzmennyiséget, ami a kormány különböző célokra elkölthet (a covid miatt megroggyant GDP miatt most főleg).
Többek között ezért nem fogja a FIDESZ újra bevezetni a sorkatonaságot, mert a munkából kieső emberek miatt nagyon durván odaverne a gazdaság teljesítő képességének és az államkasszába befolyó pénz mennyiségének. Triviális, hogy ennek az egyre fogyatkozó munkaképes korú állománynak kell eltartania az egyre növekvő számú nyugdíjast is, ami a masszív költekezéssel megfejelve az álmos könyv szerint egy elég baljós ómen.

A külföldön dolgozókat eleve nem fogod tudni megszólítani, nem fognak a behívás idejére hazautazni, hogy katonáskodjanak.

A magyar multik alkalmazottai esetén az alábbi problémák merülnek fel (most az én helyzetemből indulok ki):

-Én vegyészmérnökként egy amerikai gyógyszergyártó cégnél dolgozom (Komárom) analitikusként a minőségellenőrző laborban. Nálunk ki van adva ukázba, hogy szombatonként fixen 25 főnek fixen benn kell lennie dolgozni, hogy a célként meghatározott sarzs mennyiséget fel lehessen szabadítani és piacra tudjuk küldeni. Ez nekem azt jelenti, hogy a hónapban levő 4-5 szombatból én 3-4 szombatot benn dolgozok, tehát havonta van egy szabad szombatom (egyébként nálunk évi 250 engedélyezett túlóra van, ami pl az autógyártó cégekhez viszonyítva nem is vészes). Miért ennyi? Mert annyira kevés a diplomás munkaerő, hogy a HR-esek képtelenek feltölteni a szabad státuszokat, annak ellenére, hogy a hirdetéseink folyamatosan elérhetők minden olyan álláskereső portálon, ami Magyarországon komolyan számít. Még durvább, hogy a laborban dolgozók kollégák kb. negyede szlovákiai magyar, de van egy kiscsaj, aki pl. Romániából költözött át ide.
Ha a te víziód megvalósulna, akkor a munkáltatómnál azonnal a következő dilemmák merülnének fel. Ha engem behívnak tartalékosnak (elvileg megtehetnék, erről majd később), akkor az általam elvégzett munkát valaki másnak kellene elvégeznie egy munkaerőhiányos környezetben, ahol mindenki más sikoltó üveghangon terhelés alatt van (valószínűleg lennének sűrű csuklási rohamaim). A munkáltatóm nem fog két hétre felvenni helyettem senkit, mert egyrészt nincs akit felvehetne (tudod...diplomás munkaerő hiány), másrészt két hétre senki sem fog elszerződni valahová, ha tudja, hogy utána újra az utcára kerül.
A helyzetet súlyosbítja, hogy más multi cégek is ugyan ebben a cipőben járnak (munkaerő hiány) és a többi multitól igyekeznek elcsábítani a munkaerőt. Általában 2-3 havonta én is szoktam kapni ajánlatokat más multiktól különböző fejvadász cégeken keresztül (25 év munkatapasztalattal a hátam mögött mondhatom kelendő vagyok).

2. Az időmennyiség, amit te a kiképzésre szánnál, lófaszra sem elég, nemhogy kiképzett tartalékosok előállítására. Én 1991-1996 között voltam katona (1 év sorkatonaság + 4 év katonai műszaki főiskola). Most lehet azzal jönni, hogy az ismereteim már túlhaladottak (ez igaz), mindazonáltal van rálátásom, hogy mennyi időre van szükség pl. egy század szintű összekovácsoltság eléréséhez. Nem véletlen, hogy minden épeszű haderő a leszerelő aktív állományából igyelszik a tartalékosait toborozni. Ui az ő kiképzésük már megtörtént (magasabb szinten, mint a hétvégi katonáké) és a szintentartásuk kevesebb erőforrást emészt fel, mint nulláról kiképezni valakit tartalékosnak, aminek a végeredménye több mint kétséges. Ha te valakit eleve tartalékosnak képezel ki, azt még a frontvonal mögött végrehajtott feladatokra is csak korlátozottan vetheted be a tapasztalatok hiánya miatt. Ha békeidős feladatokra akarod őket használni (mindenféle ünnepségeken díszelgés, laktanya szolgálat az aktív komponens távollétében), oda persze jók (mondjuk a 8 általánost végzett közmunkásnak még vonzó is lehet), de ez megint a kiképzésre szánt időrovására megy, tovább csökkentve az amúgy sem túl acélos képzettségi szintet. Én pl. biztosan nem vesztegetném az időmet sem ünnepségekre, sem laktanyaszolgálatra és a munkáltatóm is megkérdőjelezné az épelméjűségemet.
Ha a behívási idő alatt csak harcászati kiképzés lenne, akkor megfontolnám a jelentkezést, de a munkáltatóm akkor is a fogát csikorgatná az 1. pont alatt leírtak miatt. Ezenkívül jelenleg a kormány a masszív költekezés miatt nem tud olyan kompenzációt kínálni sem a munkaadóknak, sem a munkavállalóknak, hogy megérje nekik a tartalékos szolgálattal foglalkozniuk. Nekem pl. pénzügyileg nagyon masszív veszteség lenne, ha a munkahelyemen kapott kétheti keresetem helyett a behívás idejére két heti közkatonai illetményt kapnék. És itt ugorjunk is következő pontra, ami a...

3. ...piszkos anyagiak. Előre tisztázzuk, hogy a hazaszeretet nem konvertibilis fizetőeszköz, nem tudom belőle kifizetni sem a gáz, sem a villanyszámlát. Amit jelenleg a tartalékosok és a hivatásosak kapnak, az kb. a közmunkások számára vonzó lehet, de már a közepesem képzett és megfizetett civileket sem tudod vele megszólítani. Az 5 milliós jutalompénz pedig azonnal kiverné a biztosítékot a hivatásos szolgálatot ellátók körében.

"- Ráadásul a szerződés alatt már nem kell a tartalékosnak fizetni! A járandóságát tartalmazza az aláírási pénz."
Hagy kérdezzem már meg, szerinted az 5 milla meddig fedezné a behívás miatt kieső főállású fizetést (főleg egy diplomás esetén) az öt éves szerződés időtartama alatt? Szerintem te nagyon nem vagy tisztában a civil szféra fizetéseivel. Ezenkívül pl. egy albérletben lakó esetén szerinted a főbérlő el fogja engedni pl. azt a évi 20-40 napnyi albérletei díjat, amíg te katonáskodsz? Elárulom, nem fogja.

4. A rendőröket, tűzoltókat nem fogod tudni behívni tartalékosnak. A rendőrségtől pl. jelenleg is tiltott az állomány átvétele a honvédség kötelékébe, ui a hiány az utcán szolgálatot teljesítő állomány körében akkora, hogy a tömeges átvétel lehetetlenné tenné a rendőrség működését köszönhetően a "remek" (elcseszett) bérpolitikának (ami igazából csak a rendőrségi felsővezetésnek jó).

5. "- És, hogy a kieső munkaerő ne csak a munkaadókat sújtsa, a rendes éves szabadságból mondjuk 5 napot (1 munkahét) levonhatnak az ilyen tartalékostól Ugyebár összesen 4 hét lehet az éves bent tartózkodás. Ebből 1 hetet a katonának kellene állnia a szabijából. A többit fizetés nélkülire, de kötelezően ki kell adni.
Esetleg azzal még lehet játszani, hogy a kiképzési napokat lehet ünnepek idejére időzíteni, amivel tovább csökkenthető a munkából kieső idő. A többit fizetés nélkülire, de kötelezően ki kell adni. Természetesen a tartalékos erre az időre nem kap fizetést. Az már az aláírási pénzben benne volt."

Hát, ennél a pontnál estem hanyatt a székkel. Ha ezt megléped, a jelentkezők 99%-a azonnal beint neked...két kézzel!!!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 821
113
Romanok a lorarol igazabol az ar miatt teszem be. 80.000$ 300.000$ az indito? /pk kp nemtudom mennyire van az arba vagy hogy./ mindenesetre nem rossz. Szerintem nekunk 4-6 inditojarmunel nem kellene tobb. 20-30 raketaval. /legalabbis kezdetnek./
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 489
46 452
113
Hát ezért kár volt.
1. Lakosság, demográfia. A munkaképes korú lakosságból akinek jók a képességei és mobil is volt+beszélt valamilyen nyelvet, az elment külföldre dolgozni. Aki nem akart külföldre menni és jók a képességei, az beverekdte magát valamelyik Magyarországra települt külföldi multivállalathoz(jó fizetésért). Akinek csak átlagosak a képességei, de még nem agyhalott, azok jutottak a magyar cégeknek(kevésbé jó fizetésért). Akik ezek után a lábas alján maradtak, abból válogathat a HM, BM stb.
Jelenleg a munkaképes korú emberekre elsősorban a civil szférában van szükség, hogy megtermeljék szja, céges adó stb. formájában azt a pénzmennyiséget, ami a kormány különböző célokra elkölthet (a covid miatt megroggyant GDP miatt most főleg).
Többek között ezért nem fogja a FIDESZ újra bevezetni a sorkatonaságot, mert a munkából kieső emberek miatt nagyon durván odaverne a gazdaság teljesítő képességének és az államkasszába befolyó pénz mennyiségének. Triviális, hogy ennek az egyre fogyatkozó munkaképes korú állománynak kell eltartania az egyre növekvő számú nyugdíjast is, ami a masszív költekezéssel megfejelve az álmos könyv szerint egy elég baljós ómen.

A külföldön dolgozókat eleve nem fogod tudni megszólítani, nem fognak a behívás idejére hazautazni, hogy katonáskodjanak.

A magyar multik alkalmazottai esetén az alábbi problémák merülnek fel (most az én helyzetemből indulok ki):

-Én vegyészmérnökként egy amerikai gyógyszergyártó cégnél dolgozom (Komárom) analitikusként a minőségellenőrző laborban. Nálunk ki van adva ukázba, hogy szombatonként fixen 25 főnek fixen benn kell lennie dolgozni, hogy a célként meghatározott sarzs mennyiséget fel lehessen szabadítani és piacra tudjuk küldeni. Ez nekem azt jelenti, hogy a hónapban levő 4-5 szombatból én 3-4 szombatot benn dolgozok, tehát havonta van egy szabad szombatom (egyébként nálunk évi 250 engedélyezett túlóra van, ami pl az autógyártó cégekhez viszonyítva nem is vészes). Miért ennyi? Mert annyira kevés a diplomás munkaerő, hogy a HR-esek képtelenek feltölteni a szabad státuszokat, annak ellenére, hogy a hirdetéseink folyamatosan elérhetők minden olyan álláskereső portálon, ami Magyarországon komolyan számít. Még durvább, hogy a laborban dolgozók kollégák kb. negyede szlovákiai magyar, de van egy kiscsaj, aki pl. Romániából költözött át ide.
Ha a te víziód megvalósulna, akkor a munkáltatómnál azonnal a következő dilemmák merülnének fel. Ha engem behívnak tartalékosnak (elvileg megtehetnék, erről majd később), akkor az általam elvégzett munkát valaki másnak kellene elvégeznie egy munkaerőhiányos környezetben, ahol mindenki más sikoltó üveghangon terhelés alatt van (valószínűleg lennének sűrű csuklási rohamaim). A munkáltatóm nem fog két hétre felvenni helyettem senkit, mert egyrészt nincs akit felvehetne (tudod...diplomás munkaerő hiány), másrészt két hétre senki sem fog elszerződni valahová, ha tudja, hogy utána újra az utcára kerül.
A helyzetet súlyosbítja, hogy más multi cégek is ugyan ebben a cipőben járnak (munkaerő hiány) és a többi multitól igyekeznek elcsábítani a munkaerőt. Általában 2-3 havonta én is szoktam kapni ajánlatokat más multiktól különböző fejvadász cégeken keresztül (25 év munkatapasztalattal a hátam mögött mondhatom kelendő vagyok).
Én! Én! Én!
Egy dunántúli túlfoglalkoztatott városban vagy 50-es analitikus és vegyészmérnök. Irgalmatlan túlórákkal multinál havi minimum nettó 550-600ezer Forintos fizetéssel. Hát maradjunk annyiban, hogy nem te vagy a célközönség.
Nézd: 2019-es adatok:
lakonepesseggkimunkanelkuliseg2-327989.jpg

Maradjunk annyiban, hogy nem 400+-os felvételi pontos jelölteket várnak.


2. Az időmennyiség, amit te a kiképzésre szánnál, lófaszra sem elég, nemhogy kiképzett tartalékosok előállítására. Én 1991-1996 között voltam katona (1 év sorkatonaság + 4 év katonai műszaki főiskola). Most lehet azzal jönni, hogy az ismereteim már túlhaladottak (ez igaz), mindazonáltal van rálátásom, hogy mennyi időre van szükség pl. egy század szintű összekovácsoltság eléréséhez. Nem véletlen, hogy minden épeszű haderő a leszerelő aktív állományából igyelszik a tartalékosait toborozni. Ui az ő kiképzésük már megtörtént (magasabb szinten, mint a hétvégi katonáké) és a szintentartásuk kevesebb erőforrást emészt fel, mint nulláról kiképezni valakit tartalékosnak, aminek a végeredménye több mint kétséges. Ha te valakit eleve tartalékosnak képezel ki, azt még a frontvonal mögött végrehajtott feladatokra is csak korlátozottan vetheted be a tapasztalatok hiánya miatt. Ha békeidős feladatokra akarod őket használni (mindenféle ünnepségeken díszelgés, laktanya szolgálat az aktív komponens távollétében), oda persze jók (mondjuk a 8 általánost végzett közmunkásnak még vonzó is lehet), de ez megint a kiképzésre szánt időrovására megy, tovább csökkentve az amúgy sem túl acélos képzettségi szintet. Én pl. biztosan nem vesztegetném az időmet sem ünnepségekre, sem laktanyaszolgálatra és a munkáltatóm is megkérdőjelezné az épelméjűségemet.
Ha a behívási idő alatt csak harcászati kiképzés lenne, akkor megfontolnám a jelentkezést, de a munkáltatóm akkor is a fogát csikorgatná az 1. pont alatt leírtak miatt. Ezenkívül jelenleg a kormány a masszív költekezés miatt nem tud olyan kompenzációt kínálni sem a munkaadóknak, sem a munkavállalóknak, hogy megérje nekik a tartalékos szolgálattal foglalkozniuk. Nekem pl. pénzügyileg nagyon masszív veszteség lenne, ha a munkahelyemen kapott kétheti keresetem helyett a behívás idejére két heti közkatonai illetményt kapnék. És itt ugorjunk is következő pontra, ami a...
Nézd ezek a finn sorálomány kiképzési intervallumai:
Finnish_conscript_training.png

A közkatonák 165 napig vannak bent.

Ez pedig a USMC 13 hetes kiképzésének a leírása.
Ebből 1 hét a vízi túlélési képzés.
Ha a jelentkezők eleve úgy érkeznek a bevonulásra, hogy fizikailag egy emelt szinten vannak, akkor a kiképzés rövidíthető.
Mind a finnek, mind a USMC az utcáról beesett emberekből képez ennyi idő alatt katonákat.
Itthon egyelőre semmiféle összekovácsolásról értelmetlen beszélni. Nem komplett alegységekre/egységekre van szükség itthon, hanem olyan katonákra, akiket később szakképzésben lehet alkalmazni.
Nem vegyvédelmiseket, meg műszaki mérnököket kell a tartalékos rendszerben képezni, hanem alap lövészeket. Semmi többet. Ha meg tovább a rendszerben maradnak, akkor már lehet alakulat szinten szakképzésben részesíteni.
Minek csinálnál öszekovácsolást, amikor teljesen értelmetlen, hiszen az alapképzésen részt vettek nem egy alegységben fognak részt venni. De az ÖMT sem arról szól tudtommal, hogy egységes alegységekként fogják őket alkalmazni, hanem az esetleges veszteségeket ők hivatott pótolni.

Íme a légiós kiképzés:
„Itt egy háromhetes felvételi eljárás várt, amiben volt sportteszt, intelligenciateszt, különböző orvosi és pszichológiai vizsgálatok. A végén kaptam egy összpontszámot, ami alapján felvételt nyertem a légióba." Ezután következett a négy hónapos kiképzés Castelnaudaryben. „Itt az első hónap arra szolgált, hogy megtörjenek bennünket. Mentálisan és fizikálisan is nagyon kemény volt. A kiképzés csak franciául ment, így hamar bele kellett rázódnunk a nyelvbe" – mondta. A nehéz egy hónap után jött egy kétnapos menetgyakorlat, amelyet teljes menetfelszerelésben (30 kilogramm) hajtottak végre. Ezután vehették fel a fehér kepit, és váltak hivatalosan is légióssá.
Tudtomon kívül tulajdonképpen a légiós rendszert írtam le. (a felvételt megelőző sport felkészítés)

Azt sem értetted meg, hogy az általam felvázolt struktúrában a kiképzési megjelenések blockjai alkalmával nincsen fizetés. Az az 5M forint fedezné az 5 éves fizetéseket, amit az elején megkapnak. Számolj csak utána. Hiába keresel jól összejön a havi (ugye 1 évre 4 hetet kellene bevonulni, a többi készenlét) 1M Forint? Tisztán!
De még egyszer: Nem TE vagy a célcsoport.
Pont az a lényeg, hogy elkerüljük ezt:
5.jpg

Tessék szépen szombaton is GDP-t termelni! Hagyjuk a bohózatot.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 489
46 452
113
3. ...piszkos anyagiak. Előre tisztázzuk, hogy a hazaszeretet nem konvertibilis fizetőeszköz, nem tudom belőle kifizetni sem a gáz, sem a villanyszámlát. Amit jelenleg a tartalékosok és a hivatásosak kapnak, az kb. a közmunkások számára vonzó lehet, de már a közepesem képzett és megfizetett civileket sem tudod vele megszólítani. Az 5 milliós jutalompénz pedig azonnal kiverné a biztosítékot a hivatásos szolgálatot ellátók körében.

"- Ráadásul a szerződés alatt már nem kell a tartalékosnak fizetni! A járandóságát tartalmazza az aláírási pénz."
Hagy kérdezzem már meg, szerinted az 5 milla meddig fedezné a behívás miatt kieső főállású fizetést (főleg egy diplomás esetén) az öt éves szerződés időtartama alatt? Szerintem te nagyon nem vagy tisztában a civil szféra fizetéseivel. Ezenkívül pl. egy albérletben lakó esetén szerinted a főbérlő el fogja engedni pl. azt a évi 20-40 napnyi albérletei díjat, amíg te katonáskodsz? Elárulom, nem fogja.
Már ne is haragudj, de neked hogy ment az egyetem? Értő olvasás?
5 év alatt összesen 7 hónap esne ki, amiből ráadásul az egy negyede fizetett szabadság lenne. Azaz arra járna a rendes fizetés.
És képzeld nem csak te dolgozol sokat. Nekem nagyjából 13-15 napom folyamatosan bent marad a szabadságokból. Biztos vagyok benne, hogy más is szokott így járni! Legalább lenne miért kivenni a szabikat.

Ahogy írtam a rendszer alapja lenne, hogy a hivatásos állománynak az elején fizetést kel emelni (25-30% nagyságban) és/vagy náluk is be kell vezetni hasonlóan egy KIEGÉSZÍTŐ aláírási pénzt.

4. A rendőröket, tűzoltókat nem fogod tudni behívni tartalékosnak. A rendőrségtől pl. jelenleg is tiltott az állomány átvétele a honvédség kötelékébe, ui a hiány az utcán szolgálatot teljesítő állomány körében akkora, hogy a tömeges átvétel lehetetlenné tenné a rendőrség működését köszönhetően a "remek" (elcseszett) bérpolitikának (ami igazából csak a rendőrségi felsővezetésnek jó).
Mivel fizetni sem tudnak többet neki, így 2 opció van. Vagy szépen lassan (inkább gyorsan) mindenki leszerel, vagy esetleg valahonnan plusz forrást kerítenek a belügybe.
Ez egy kiváló lehetőség. Mivel nem nagyon engedélyezett a rendőröknél a másodállás, így ez egy jó opció lehet a keresetük kiegészítésére.
És ahogy mondtam, a rendőrök lesznek az elsők, akiket bezupálnak "helyzet" esetén. Csak jelenleg mindenféle katonai kiképzés nélkül.
Ha jól tudom kötelező lenne a karabélylövészet is, aztán a rendes pisztolylövészetek sincsenek rendesen megoldva.
Tulajdonképpen a rendőrségnek is érdeke az, hogy évi 2x2 hétre elengedje az állomány egy kis részét "továbbképződni".

5. "- És, hogy a kieső munkaerő ne csak a munkaadókat sújtsa, a rendes éves szabadságból mondjuk 5 napot (1 munkahét) levonhatnak az ilyen tartalékostól Ugyebár összesen 4 hét lehet az éves bent tartózkodás. Ebből 1 hetet a katonának kellene állnia a szabijából. A többit fizetés nélkülire, de kötelezően ki kell adni.
Esetleg azzal még lehet játszani, hogy a kiképzési napokat lehet ünnepek idejére időzíteni, amivel tovább csökkenthető a munkából kieső idő. A többit fizetés nélkülire, de kötelezően ki kell adni. Természetesen a tartalékos erre az időre nem kap fizetést. Az már az aláírási pénzben benne volt."

Hát, ennél a pontnál estem hanyatt a székkel. Ha ezt megléped, a jelentkezők 99%-a azonnal beint neked...két kézzel!!!
Ebben mi is az extra szop@tás?
Arra az évi 1 hónapra - mégegyszer mondom - 1 millió Forint juttatás jut. Szerintem megér 1 hónapért 1M, még ha 5 nap szabit be is kell rá áldozni.

Vagy az csapta ki nálad a biztosítékot, hogy esetleg Ünnepnapon kell kiképzésben részt venni? Miért is?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Már ne is haragudj, de neked hogy ment az egyetem? Értő olvasás?
5 év alatt összesen 7 hónap esne ki, amiből ráadásul az egy negyede fizetett szabadság lenne. Azaz arra járna a rendes fizetés.
És képzeld nem csak te dolgozol sokat. Nekem nagyjából 13-15 napom folyamatosan bent marad a szabadságokból. Biztos vagyok benne, hogy más is szokott így járni! Legalább lenne miért kivenni a szabikat.

Ahogy írtam a rendszer alapja lenne, hogy a hivatásos állománynak az elején fizetést kel emelni (25-30% nagyságban) és/vagy náluk is be kell vezetni hasonlóan egy KIEGÉSZÍTŐ aláírási pénzt.


Mivel fizetni sem tudnak többet neki, így 2 opció van. Vagy szépen lassan (inkább gyorsan) mindenki leszerel, vagy esetleg valahonnan plusz forrást kerítenek a belügybe.
Ez egy kiváló lehetőség. Mivel nem nagyon engedélyezett a rendőröknél a másodállás, így ez egy jó opció lehet a keresetük kiegészítésére.
És ahogy mondtam, a rendőrök lesznek az elsők, akiket bezupálnak "helyzet" esetén. Csak jelenleg mindenféle katonai kiképzés nélkül.
Ha jól tudom kötelező lenne a karabélylövészet is, aztán a rendes pisztolylövészetek sincsenek rendesen megoldva.
Tulajdonképpen a rendőrségnek is érdeke az, hogy évi 2x2 hétre elengedje az állomány egy kis részét "továbbképződni".


Ebben mi is az extra szop@tás?
Arra az évi 1 hónapra - mégegyszer mondom - 1 millió Forint juttatás jut. Szerintem megér 1 hónapért 1M, még ha 5 nap szabit be is kell rá áldozni.

Vagy az csapta ki nálad a biztosítékot, hogy esetleg Ünnepnapon kell kiképzésben részt venni? Miért is?
A tartalékos terved pont olyan mint a T-72 átépítés...