A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 519
79 643
113
El kell hogy keserítselek! Nem kapsz adómentességet 3 gyerek után. Viszont 1-1 hétvégi bevásárlás alkalmával 50.000 alatt nem jössz ki! :)
Mikor fizettél te utoljára 50.000Ft-ot élelmiszer boltban. Jelzem nincs sem dohánytermék, sem alkohol a lakásban? Mert én minden hétvégén! :D
Tényleg nem veszik fel?
Az építőiparban manapság az is elég, ha felismered a vödröt! (természetesen minden sarkítottam, úgyhogy minden jóravaló burkolótól, szobafestőtől, asztalostól, kőművestől elnézést kérek)
Ennél a módszernél pont az a lényeg, hogy ha az elején megkapod a pénzt, akkor utána csak végig kell csinálnod. A Diákhitelnél meg először végig kell csinálnod, és a végén semmi pénzt nem kapsz, hanem csak fizetsz. :)
Azon elgondolkodtál, hogyha felveszel egy diákhitelt, és 4 év tanulás után meggondolod magad, akkor mi lesz? Attól azt a 4 évnyi diákhitelt még vissza kell fizetned fullba. Ebben a tartalékos rendszerben a letöltött időért járó pénzt nem kellene visszafizetni. Ergó ha tele a tököd az egésszel, és havi 800.000-ért elmész inkább burkolni helyette, akkor lazán kinyogod a fennmaradó évek tartozását. De azt is választhatod, hogy végigcsinálod, és a végére "tiszta" vagy...
Azt értsd meg,hogy a diákhitel meg a CSOK eredménye valami lesz(diplom vagy ház).Amit meg te gondolsz nem eredményez semmit.Kap 5 millát amit ha úgy alakul vissza kell fizetni de nem eredményez semmit,csak hátrányt a munkaerőpiacon.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
A kiképzésben nem lehet 1-1 napig tartani a képzést ott még az 1 hét is gyakran kevés. Alapkiképzés, harcászkodás esetén a minimum az 4-7 nap.
Általában minden tartalékos rendszerben blokkokban folyik a képzés.
Igen. Mint írtam, a heti 1 napok a kiképzést követő időszakban vannak; ez adna lehetőséget az ismeretek folyamatos karbantartására és fejlesztésére (gyakorlatozás, gyakorlatba ültetés), hogy a félhivatásos egy teljes értékű katona legyen.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Miért amikor beteg, akkor ki végzi el a munkáját? És az alatt a cégnek ugyan úgy kell a járulékokat fizetni.
Viszont vagylagos, itt biztos nem dolgozik x idöt! Vannak státuszok, amiket nem tudsz helyettesíteni egy kis -közepes vállalkozásban. Ez gyakorlatilag extra szabadságot igényel, nincs mese!

Megjegyzem a törvény szerint a szabid 80%-val a munkáltatód rendelkezik, csak nem minen cég él ezzel a lehetöséggel...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Azt értsd meg,hogy a diákhitel meg a CSOK eredménye valami lesz(diplom vagy ház).Amit meg te gondolsz nem eredményez semmit.Kap 5 millát amit ha úgy alakul vissza kell fizetni de nem eredményez semmit,csak hátrányt a munkaerőpiacon.
A CSOK esetében egy picit rosszabb a helyzet, mert ott max. 10M-t kaphatsz egy csomó kötöttséggel. Ha nem jön össze a gyerek, akkor akár az egészet is vissza kell fizetned. Ráadásul maga a 10M-t is csak brutál megkötésekkel használhatod fel. "Jó esetben" a ház negyede sem jön ki belőle. Ha meg nem jön össze a gyerek (mert van olyan) akkor fizetheted vissza a 10M-ót, és még a kamatokat is.
Én nem kötném meg a tartalékos kezét, hogy mire veri el az 5M-ót.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 519
79 643
113
A CSOK esetében egy picit rosszabb a helyzet, mert ott max. 10M-t kaphatsz egy csomó kötöttséggel. Ha nem jön össze a gyerek, akkor akár az egészet is vissza kell fizetned. Ráadásul maga a 10M-t is csak brutál megkötésekkel használhatod fel. "Jó esetben" a ház negyede sem jön ki belőle. Ha meg nem jön össze a gyerek (mert van olyan) akkor fizetheted vissza a 10M-ót, és még a kamatokat is.
Én nem kötném meg a tartalékos kezét, hogy mire veri el az 5M-ót.
Ki az a marha aki úgy veszi fel,hogy nincs minimum 2 gyereke?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Viszont vagylagos, itt biztos nem dolgozik x idöt! Vannak státuszok, amiket nem tudsz helyettesíteni egy kis -közepes vállalkozásban. Ez gyakorlatilag extra szabadságot igényel, nincs mese!

Megjegyzem a törvény szerint a szabid 80%-val a munkáltatód rendelkezik, csak nem minen cég él ezzel a lehetöséggel...
A 4 hét 2 részre bontása is arra szolgálna, hogy a munkáltatónak ne kelljen túl hosszú időt áthidalnia.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 519
79 643
113
Mert abban pöcshuszárnak nagyon igaza van,hogy a rengeteg támogatás és minden ellenére 3 gyerek az többe kerül mintha csak 1 gyereked lenne nulla támogatással.Három gyerek az nem háromsazor annyiba kerül mint egy gyerek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ki az a marha aki úgy veszi fel,hogy nincs minimum 2 gyereke?
ÓÓÓ nagyon sokan! :D
Én is így vettem fel az első 2 gyerekemre - akkor még szocpolt. Case closed.:oops:
DE mondjuk a meddőségnél sokkal komolyabb gond, hogy mondjuk szétszaggatják a babaruhát, és elválnak. Akkor is ugrott minden.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 519
79 643
113
ÓÓÓ nagyon sokan! :D
Én is így vettem fel az első 2 gyerekemre - akkor még szocpolt. Case closed.:oops:
DE mondjuk a meddőségnél sokkal komolyabb gond, hogy mondjuk szétszaggatják a babaruhát, és elválnak. Akkor is ugrott minden.
Akkor mondhatjuk,hogy szerencsétek volt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Gratulálok nekik.Semmit nem tanultak a svájci frankos dologból?
Hidd el, hogy a CSOK egy elég jól átgondolt dolog. Szerintem nem egy házasságot is megmenthetett ez.
Mindíg ott lebeg, a szemed előtt, hogy ha lelép az asszony akkor nem elég a válás, de még egy 10est is kiránt a zsebedből. Türelemre és megbecsülésre tanít! :D :D :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Hidd el, hogy a CSOK egy elég jól átgondolt dolog. Szerintem nem egy házasságot is megmenthetett ez.
Mindíg ott lebeg, a szemed előtt, hogy ha lelép az asszony akkor nem elég a válás, de még egy 10est is kiránt a zsebedből. Türelemre és megbecsülésre tanít! :D :D :D
A külső megfog, a belső megtart, a közös hitel összeláncol.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Akkor mondhatjuk,hogy szerencsétek volt.
Inkább úgy mondanám, hogy felelősebb gondolkodásra tanít.
Visszatérve a tartalékosokra. Jelenleg nincs ösztönző egy 18 évesnél, hogy belenőjön a feladatba. Ha viszont kiképzőként a Cooper előtt benyögöd neki, hogy "5 Millió", akkor lehet, hogy pár másodperccel gyorsabban ér célba! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány