A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113
Egyenlőre nem sok minden van...kb az amit mindenki tud kb....A Honvédelmi Minisztérium szerint a találkozó után a felek aláírták a kétoldalú együttműködésről szóló jegyzőkönyvet, amely tovább mélyíti és fejleszti a két ország védelmi minisztériumai közötti partnerséget.

Irakli Gharibashvili részt vett Benko Tibor és Giorgi Gakharia miniszterelnök találkozóján is. A miniszterelnöki sajtóhírek szerint a két terület Grúzia és Magyarország között a különböző területeken megvitatták az aktuális kérdéseket és a jövő kilátásait. Különös figyelmet fordítottak Grúzia európai és euro-atlanti integrációjára, valamint az ezen az úton elért haladásr

A jelentés szerint Benko Tibor megerősítette Magyarország határozott támogatását Grúzia európai és euroatlanti integrációja, valamint az ország területi integritása és szuverenitása irán

A grúziai védelmi minisztérium szerint Benko Tibor a hivatalos látogatás keretében tisztelegni fog a hősök előtt, akik meghaltak a Hősök terén a területi integritásért vívott csatákban, és megkoszorúzzák az emlékművet. Ezután a magyar küldöttség meglátogatja a NATO-Grúzia Közös Képző és Értékelő Központot (JTEC) Krtsanisi-ba
n.t.a.an.

Ezt hol találtad? Ez nem Benkő Tibor fél évvel ezelőtti georgiai látogatásának az összefoglalója?

Szíjjártó szerint valami már most is van... "Jelen pillanatban is zajlik a közös kutatás és fejlesztés védelmi téren, és magyar szakértők is részt vehetnek a második legnagyobb georgiai város vízhálózatának modernizálásában."

A grúz oldalakon nincs szó semmi hasonlóról.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 041
30 945
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Persze.De térségünkben viszonylag jó légvédelmek vannak.(kivéve még egyenlóre minket,nekünk most elégtelen a földi légvédelmünk.)
Nem azt irtam,hogy nem kell légierő.Azt irtam,hogy ne a legdrágább,de ugyanakkor elégtelen teljesitményű légierő kiépitésére törekedjünk.Hogy maradjak most kedvenc tejtermékemnél (közben az én kedvenc gépem az F20,és nem a Kfir.),az ugyanúgy el tudja látni azt a feladatot,mit a Gripen E elláthat.De nem köt le annyi forrást.Igy marad másra is pénz.
Azt a tudást, hogy 15+ éve használjuk, üzemeltetjük a Gripeneket hiba lenne azonos kategóriáért eldobni.
F-35, Top1 gép, vagy Gripen E tech. transzferrel. Ez a 2 előrelépési lehetőség. A többi, Eurofighter, Rafale, F-16 mind oldalsasszé, nincs előrelépés, sztem hibás döntés lenne. Ilyen beszerzések 20-25 évente vannak bele kell férni egy független államnál.
Az sem lenne olcsó, ha lemondanánk a légierőről és 2 század amcsi F-16 vigyázna jópénzért a magyar légtérre.


Nem a vadászgépen kell spórolni, hanem a kiképzőn L-39NG. o_O

És szerintem különben a Z plánban sokkal nagyobb hangsújt kéne fektetni az emberekre,a legénységre,a katonákra.A felszabaduló pénz legalább egy részét oda kéne már összpontositani.Gripen nélkül van sereg.Leo nélkül is.De katona nélkül nincs.
Sem Gripen, sem Leo nélkül nincs komoly haderő. Egy bábállam operetthadserege max.
Kben a Leokat pont jókor vettük. Megvettük a Top 1-et A7+ és 15 év múlva jön a Leo 3. Addigra remélhetőleg lesz min. 2*44 A7+ és 1*44 A4 v. a fölötti modernizált kiképzőtank.
 

Peter23

Member
2019. december 30.
23
77
13
Igen ... én is rájöttem azonnal de e mire kapcsoltam már sajnos küldés" lett belőle... elnézést !!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
A Rába melyik minisztériumhoz "tartozik"? Palkovicshoz? Vagy a Nemzeti vagyonkezelőhöz?
Papíron az utóbbi, ha fejlesztés lenne Palko, de ez Szijjártó hazai pályája, úgyhogy győriként ő intézi. Mivel a mostani győri polgi az ő mentora volt, ezért nem igazán kell rivális helyi érdekekkel sem küzdeni. Át kell menni a Maróth kontrollingon, aztán sínen az ügy. Májusra megoldja.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113
Árvíz elleni védekezésre kaptak felkészítést a tatai katonák március 10-én a Klapka György Laktanyában.

Az MH 25. Klapka György Lövészdandár kijelölt állománya minden évben kétszer elméleti és gyakorlati oktatásban részesül, felkészülve ezzel egy esetleges katasztrófa, például árvíz vagy hóhelyzet elleni védekezésre. A március 10-én végrehajtott kiképzés során az árvízi feladatokra készültek fel a munkacsoportokba beosztott tatai katonák. Árvíz esetén ezen munkacsoportok feladatai közé tartozik többek között az áramellátás, a világítás, valamint a szárazföldi utak, területek zárásának biztosítása. Ezen csoportnak része a védelmi és romeltakarításért felelős kézi munkacsoport is. A felkészítésen a katonák átismételték, hogy hogyan kell a PTSZ-M közepes lánctalpas úszó gépkocsit árvízvédelmi feladatok ellátása során alkalmazni, begyakorolták a nyúlgát építését, valamint a buzgár elleni védelmet és a bordás megtámasztást is. A Komárom-Esztergom megye és Magyarország határát jelző Duna folyó közelsége miatt az árvízvédelem a tatai dandár számára kiemelt fontossággal bír.

Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri
Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri


Lehet, hogy egy kép erről: katonai egyenruha és szabadtéri
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Árvíz elleni védekezésre kaptak felkészítést a tatai katonák március 10-én a Klapka György Laktanyában.

Az MH 25. Klapka György Lövészdandár kijelölt állománya minden évben kétszer elméleti és gyakorlati oktatásban részesül, felkészülve ezzel egy esetleges katasztrófa, például árvíz vagy hóhelyzet elleni védekezésre. A március 10-én végrehajtott kiképzés során az árvízi feladatokra készültek fel a munkacsoportokba beosztott tatai katonák. Árvíz esetén ezen munkacsoportok feladatai közé tartozik többek között az áramellátás, a világítás, valamint a szárazföldi utak, területek zárásának biztosítása. Ezen csoportnak része a védelmi és romeltakarításért felelős kézi munkacsoport is. A felkészítésen a katonák átismételték, hogy hogyan kell a PTSZ-M közepes lánctalpas úszó gépkocsit árvízvédelmi feladatok ellátása során alkalmazni, begyakorolták a nyúlgát építését, valamint a buzgár elleni védelmet és a bordás megtámasztást is. A Komárom-Esztergom megye és Magyarország határát jelző Duna folyó közelsége miatt az árvízvédelem a tatai dandár számára kiemelt fontossággal bír.

Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri
Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri


Lehet, hogy egy kép erről: katonai egyenruha és szabadtéri
Ezek a PTSZ-ek még meddig gurulnak??
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Ezek a PTSZ-ek még meddig gurulnak??
Nem olyan rég fel lett újítva pár darab.

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Nem olyan rég fel lett újítva pár darab.

Elvileg az összes.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Ezek a PTSZ-ek még meddig gurulnak??
Voltam olyan árvizen ahol a gátat csak PTSZ-el meg ponton elemekkel odahajózva lehetett megközelíteni.
Olyan szintű sár volt, hogy az uralok elakadtak, így ezekkel juttatták oda az embereket, meg a homokzsákokat. Plussz helikkel.
Úgyhogy amíg nincs helyettük hasonló eszközünk, muszáj menniük.
Mégha nem is mai darabok.
Célnak megfelelnek.

Amúgy milyen hasonló nyugati eszközzel lehetne leváltani?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Voltam olyan árvizen ahol a gátat csak PTSZ-el meg ponton elemekkel odahajózva lehetett megközelíteni.
Olyan szintű sár volt, hogy az uralok elakadtak, így ezekkel juttatták oda az embereket, meg a homokzsákokat. Plussz helikkel.
Úgyhogy amíg nincs helyettük hasonló eszközünk, muszáj menniük.
Mégha nem is mai darabok.
Célnak megfelelnek.

Amúgy milyen hasonló nyugati eszközzel lehetne leváltani?
Semmilyen. A nyugati eszközökből nincs ilyen. Kerekes pontonelemeik vannak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Nem olyan rég fel lett újítva pár darab.

Ez a Z terv helyetti B terv.
Legalabb Uniis zséből és nem HM pénzből ment.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Voltam olyan árvizen ahol a gátat csak PTSZ-el meg ponton elemekkel odahajózva lehetett megközelíteni.
Olyan szintű sár volt, hogy az uralok elakadtak, így ezekkel juttatták oda az embereket, meg a homokzsákokat. Plussz helikkel.
Úgyhogy amíg nincs helyettük hasonló eszközünk, muszáj menniük.
Mégha nem is mai darabok.
Célnak megfelelnek.

Amúgy milyen hasonló nyugati eszközzel lehetne leváltani?
Mondjuk ilyen árvízi védekezésre a Bronco is alkamas bár az keleti, de modern.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Voltam olyan árvizen ahol a gátat csak PTSZ-el meg ponton elemekkel odahajózva lehetett megközelíteni.
Olyan szintű sár volt, hogy az uralok elakadtak, így ezekkel juttatták oda az embereket, meg a homokzsákokat. Plussz helikkel.
Úgyhogy amíg nincs helyettük hasonló eszközünk, muszáj menniük.
Mégha nem is mai darabok.
Célnak megfelelnek.

Amúgy milyen hasonló nyugati eszközzel lehetne leváltani?
:cool: :)