A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113

Nigéria az új Leonardo M346 vevő?


Valószínűleg Nigéria lesz az M346FA (Fighter Attack) fegyveres változatának első vásárlója, amelyet Leonardo és az izraeli Elbit közösen fejlesztett ki. Az első hat ilyen típusú repülőgépet idén Afrika legnépesebb országába szállítják. A vadászgépek pilótáinak speciális továbbképzése mellett az M346FA használható szoros támogatási (CAS) és felkelésellenes (COIN) műveletekhez.

Az M346FA változat külsőleg különbözik az M346A alapiskolától, két további sugárral, amelyek a "levegő-levegő" rakéták szállítását szolgálják a szárny csúcsainál. A gépnek összesen hét felfüggesztési pontja van, amelyeken irányíthatatlan és irányított fegyvereket, feladatbunkereket vagy üzemanyagtartályokat szállíthat, amelyek össztömege meghaladja a 2000 kg-ot. További fejlesztések a multifunkcionális Grifo-M346 radar nagyfelbontású SAR móddal, önvédelmi és figyelmeztető rendszer a légvédelmi rakéták megközelítéséhez, valamint radarellenes és hőelzáró patronindítók.

A törzs alatti csomópont a Rafael - Reccelite és Litening 5 megfigyelő, célzó és felderítő konténerek felfüggesztésére használható. A Data Link 16 kompatibilis taktikai adatátviteli rendszer is használható. Az M346FA változat maximális felszállási súlya 10 400 kg, szemben a fegyvertelen fajta 9600 kg-jáva

Az elmúlt években a nigériai katonai repülés megkezdte az új típusú harci repülőgépek használatba vételét - az M346FA mellett idén ez az afrikai ország fogadja az első 40 tervezett pakisztáni-kínai többfunkciós JF-17 Thunder vadászgépet. Az új repülőgépekre vonatkozó nigériai megrendelések listája hosszú: 12 A-29 Super Tucano turbopropellér-kiképző és harci repülőgépet kötöttek (az első szállítását 2021 második felére tervezik), hat A109 Power helikoptert, 12 további Mi-35-öt harci helikopterek (összesen 32-nek kell lenniük), 11 Mi-17 szállító helikopter és 16 fegyveres pilóta nélküli repülőgép, CH-3, CH-4 és Wing Loong II.

Az új típusok vásárlása mellett lépéseket tettek az önellátás biztosítására a jelenleg birtokolt repülőgéptípusok - az F-7Ni vadászgép, az Alpha Jet E és az Aero L-39ZA Albatros kiképző és harci - javítási munkálatai terén. A szállító C-130H Hercules időszakos ellenőrzését is elvégeztük. Az elmúlt öt év során Nigéria több mint 20 "földi" repülőgépet állított újra üzemre, nagyrészt külföldi mérnökök és technikusok bevonásával. Ezek az akciók az ISWAP és a Boko Haram iszlám dzsihadisták 2009 óta az ország keleti részén megnövekedett aktivitásának eredményeként jöttek létre, amelyekre a nigériai fegyveres erők kénytelenek aktívan fellépni.
Miért tettem be??
Először is a Magnus gépeit nem említik. ;)

Vigyázat, konteo!!

A Magnustol függetlenül alakulnak fű alatt a magyar-nigériai katonai kapcsolatok. Jó partner, mert zsé van, terroristákkal harcolnak, ki szólna ellene, ha együttműködünk.

Gyanúsan a pilótaképzés területén. (Szőrmentén az AV is felújít pár L-39-et nekik). És itt érdekes, hogy ők is az olasz vonalra mennek rá a Tucano után. A kanadai képzést mi is gyanúsan olasszal váltjuk és ezen felül tervezünk elé hazai kiképzést kikepzőgéppel is.

Miért jönnének hozzánk Nigériai pilotak?? Zlin, ugyan. L-39NG, az nem illik nagyon a képbe.

Nálam nőttek a Super Tucano esélyei, tartom a hazai összeszerelést is AV színekben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 701
32 376
113
Miért tettem be??
Először is a Magnus gépeit nem említik. ;)

Vigyázat, konteo!!

A Magnustol függetlenül alakulnak fű alatt a magyar-nigériai katonai kapcsolatok. Jó partner, mert zsé van, terroristákkal harcolnak, ki szólna ellene, ha együttműködünk.

Gyanúsan a pilótaképzés területén. (Szőrmentén az AV is felújít pár L-39-et nekik). És itt érdekes, hogy ők is az olasz vonalra mennek rá a Tucano után. A kanadai képzést mi is gyanúsan olasszal váltjuk és ezen felül tervezünk elé hazai kiképzést kikepzőgéppel is.

Miért jönnének hozzánk Nigériai pilotak?? Zlin, ugyan. L-39NG, az nem illik nagyon a képbe.

Nálam nőttek a Super Tucano esélyei, tartom a hazai összeszerelést is AV színekben.
Az av nak hatalmas lehetoseg lenne egyebkent es kikepzogepek piacat szepen letudna fedni plane ha valahogy ossze lehetne hozzni csatolni a corvus termekkel es esetleg az alca bol is szuletne nemi updatelt verzio. A teljes paletta le lenne fedve konnyu tamado es kikepzogep teren. Mar csak valami combosabbb hatotavolsagu iranyitott raketa kellene /valmi megerositett szerkezetu spike nlos :p / hangsebesseg alatti gepek vegulis :) kumulativ es repesz felyel ellenseges csapatlegvedelmi zonan kivul indithato lenne./ a suly novekedest a megerosites kovetkezteben a nagyobb indulosebesseg es magassag kompenzalna ugyhogy szerintem meg nolhetne is a hatotav /akar/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 701
32 376
113
A kiállító park az látogatható bárki által?
Lenne a településnek végre valami látványossága...
Nem szerintem max valami nyiltnapon gyereknapon hasonlo. Egybol a bejarar mellett van jobb oldalt par dolog. 2 vhs magyar agyukbol par vadaszgep egy csomo minden /igazabol ritkasagok./ eleg sok mindent terveznek rendbetenni csak kellene nekik egy nagyobb hely meg par ember a laktanyaba mert nem ige. Van ido ilyesmire nekik... De 20 mm legelahrito agyutol kezdve mindenfele van ott egyebkent./ szerintem nagyon jo kis helyorseg viszonylag kozel is fekszik bp hez. Igy jelentkezo is akadna feltoltesehez feljebb toltesehez...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 701
32 376
113
Őőő izé lehet hogy 2 van TPszecsőn? :p felújítva. /a fenti li ken szerplo kepen nem azon a helyen szerpel /nagyon nem/ mint ahol en nezegettem... Bar uzemkepes volt mint az osszes tobbi a repulogepet leszamitva ami a kiallitobarkba helyet kapott. /de abba a helyorsegbe igazabol barmi lehet annyi minden van ott/
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 029
66 486
113
Őőő izé lehet hogy 2 van TPszecsőn? :p felújítva. /a fenti li ken szerplo kepen nem azon a helyen szerpel /nagyon nem/ mint ahol en nezegettem... Bar uzemkepes volt mint az osszes tobbi a repulogepet leszamitva ami a kiallitobarkba helyet kapott. /de abba a helyorsegbe igazabol barmi lehet annyi minden van ott/
Be lehet oda szabadulni? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 701
32 376
113
Be lehet oda szabadulni? :D
Hat a laktanya elso reszebe talan a mini kiallito park is ott van. Beljebb szerintem semmi esetre em. Orseg megerositeskent voltam ott de bizonyos szektorokba meg nekunk se volt szabad bejarasunk meg benezni se szabadott... De nagyon sok minden van ott a 100 as agyucsovek zarastol mindenestol halmokba pakolva allnak :D es azok csak a hasznaltak... Ja es vannak 55 osok is :D es ezeket szabadott latni
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 029
66 486
113
Akkor összegzés, ha már korábban megemlítettem. Javítsatok ki, egészítsetek ki mindent.

Hadiipar/gyártmányok/K+F:

DND: ERA, RGW szériák
RM: Lynx gyár, Hibrid kerekes gyár, Gidrán fejlesztés, K+F, Várpalotai Lőszergyár
KMW: A tevlkenységről nincs sok infó, elsősorban a gyártmányaik supportja lehet, gondolom ha kísérletezőkedvűek vagyunk, a fejlesztés is.
RÁBA: Jelenleg kiaknázatlan, szóba került M.A.N., Bronco it köztünk, ST Engineering bevonásával keleti piaci nyitás lehetősége, új kovácsoló gépsor érkezett
HM Arzenál: Bren 2, Scorpion Evo 3, P-07, P-09, TPG-3, Ar 10 NX, AR-15 NX licencgyártások
Hirtenberger: Aknavetők, lőszerek, digitális rendszer
Ózdi kohászat még nincs kiaknázva de terveznek vele, ahogy Miskolcon az egyetem anyagismereti tudásával is
Szegedi Tudományegyetem: K+F részvétel
BME-HM: UGV és drónfejlesztés
Airbus: Helikopter alkatrészgyártás
AV magánúton történő többségi tulajdonrész megvásárlása: L-39NG, pedzegetitek a Tucano lehetőségét náluk, Airbus és Embraer beszállító
Armcom: Tátisz-4 tábori világító berendezés, RR-1/G (P) tábori digitális mikrohullámú állomás, Gidrán kommunikációs berendezései
MH Logisztikai Raktárbázis felépítése

Beszerzések/megrendelések:

-44 db Leopard 2A7HU
-12 db Leopard 2A4HU
-24 db PZH 2000
-3 db Leguan hídvető
-5 db Wisent ARV
-9 db Büffel ARV
-218 db Lynx(176 torony), lehetséges variánsok, IFV, Fire Supprot, SPAAG(VSHORAD), Aknavetős, Sebesültkihordó, Parancsnoki, Felderítő
-10 db(+40db+250db) Girdán 4x4, lehetséges variánsokat találgatjuk, tüzérségi megfigyelő, Rajkocsi, EW bázis, Fire Support
-11 db ELTA ELM-2084 Légtérfigyelő és tüzérségi felhasználású radar
-Ismeretlen számú AN/MPQ-64 Sentinel 3D-s mobil X-sávú radarrendszer
-Ismeretlen számú NASAMS rakétaindító
-60 db AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER, 180 AIM-120C7 rakéta
- Ismeretlen számú Carl Gustaf CG 4 és töltetek
-2 db Dassault Falcon 7x
-2 db Airbus A319
-1 db Airbus A330
-2 db Embraer KC-390
-20 db Airbus H145M könnyű többcélú helikopter
-16 db Airbus H225M szállító helikopter

Függő, de nem teljesen nulla ismeretanyagú beszerzések/folyamatok:

-X db NMS Yörük
-X db RM kerekes hibrid 8x8 APC/IFV
-RAFAEL Spike beszerzéséről és lehetséges gyártásáról tárgyalnak
-ELBIT Hermes Drónok beszerzéséről tárgyalnak
-Katonai Infrastruktúra rendbetétele
-Tartalékos rendszer kiépítése
-Légierő képrzési és beszerzési folyamatai, sok ismeretlennel

Amit hiányolunk:

-Még harckocsi
-Még tüzérség
-Rakétatüzérség
-Egységes felszerelés
-Rendbetett bérezés
-Katonák részére szóló jutattások bevezetése


Jöhetnek a kövek, meg minden. :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 029
66 486
113
Vajon az OTO Melara 76-ot elbírja? :oops:

Amúgy nem tudom, mennyire erős szerkezet a toronygyűrű ennél. Esélyesnek tartom, hogy elbírja, de az automata töltő ahhoz tutira nem férne bele, szóval ebben a kategóriában a mostanában általam többször hangoztatott Denel GT4-et tenném inkább bele. Az kézi töltésű verziója ugyanannak a lövegnek.
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Akkor összegzés, ha már korábban megemlítettem. Javítsatok ki, egészítsetek ki mindent.

Hadiipar/gyártmányok/K+F:

DND: ERA, RGW szériák
RM: Lynx gyár, Hibrid kerekes gyár, Gidrán fejlesztés, K+F, Várpalotai Lőszergyár
KMW: A tevlkenységről nincs sok infó, elsősorban a gyártmányaik supportja lehet, gondolom ha kísérletezőkedvűek vagyunk, a fejlesztés is.
RÁBA: Jelenleg kiaknázatlan, szóba került M.A.N., Bronco it köztünk, ST Engineering bevonásával keleti piaci nyitás lehetősége, új kovácsoló gépsor érkezett
HM Arzenál: Bren 2, Scorpion Evo 3, P-07, P-09, TPG-3, Ar 10 NX, AR-15 NX licencgyártások
Hirtenberger: Aknavetők, lőszerek, digitális rendszer
Ózdi kohászat még nincs kiaknázva de terveznek vele, ahogy Miskolcon az egyetem anyagismereti tudásával is
Szegedi Tudományegyetem: K+F részvétel
BME-HM: UGV és drónfejlesztés
Airbus: Helikopter alkatrészgyártás
AV magánúton történő többségi tulajdonrész megvásárlása: L-39NG, pedzegetitek a Tucano lehetőségét náluk, Airbus és Embraer beszállító
Armcom: Tátisz-4 tábori világító berendezés, RR-1/G (P) tábori digitális mikrohullámú állomás, Gidrán kommunikációs berendezései
MH Logisztikai Raktárbázis felépítése

Beszerzések/megrendelések:

-44 db Leopard 2A7HU
-12 db Leopard 2A4HU
-24 db PZH 2000
-3 db Leguan hídvető
-5 db Wisent ARV
-9 db Büffel ARV
-218 db Lynx(176 torony), lehetséges variánsok, IFV, Fire Supprot, SPAAG(VSHORAD), Aknavetős, Sebesültkihordó, Parancsnoki, Felderítő
-10 db(+40db+250db) Girdán 4x4, lehetséges variánsokat találgatjuk, tüzérségi megfigyelő, Rajkocsi, EW bázis, Fire Support
-11 db ELTA ELM-2084 Légtérfigyelő és tüzérségi felhasználású radar
-Ismeretlen számú AN/MPQ-64 Sentinel 3D-s mobil X-sávú radarrendszer
-Ismeretlen számú NASAMS rakétaindító
-60 db AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER, 180 AIM-120C7 rakéta
- Ismeretlen számú Carl Gustaf CG 4 és töltetek
-2 db Dassault Falcon 7x
-2 db Airbus A319
-1 db Airbus A330
-2 db Embraer KC-390
-20 db Airbus H145M könnyű többcélú helikopter
-16 db Airbus H225M szállító helikopter

Függő, de nem teljesen nulla ismeretanyagú beszerzések/folyamatok:

-X db NMS Yörük
-X db RM kerekes hibrid 8x8 APC/IFV
-RAFAEL Spike beszerzéséről és lehetséges gyártásáról tárgyalnak
-ELBIT Hermes Drónok beszerzéséről tárgyalnak
-Katonai Infrastruktúra rendbetétele
-Tartalékos rendszer kiépítése
-Légierő képrzési és beszerzési folyamatai, sok ismeretlennel

Amit hiányolunk:

-Még harckocsi
-Még tüzérség
-Rakétatüzérség
-Egységes felszerelés
-Rendbetett bérezés
-Katonák részére szóló jutattások bevezetése


Jöhetnek a kövek, meg minden. :rolleyes:

Nyugodj meg, mondjuk én egyáltalán nem nyugodtam meg, de lesz rakéta tüzérség. 16 db Lora, merem remélni, hogy az izraeliek kicsit bekeményítettek,mert valamit valamiért. :D :D 8x8 IFV- APC , mivel sok kell ; Terexx. :):) Tüzérség, svéd vonal Jas 39 C-D vagy E-F és ehhez jön az akciós Archer. Mindenesetre én nem tudom, mit akarunk még mutyizni, a 8x8-ok terén az RM-el, ha meg új fejlesztés lesz, hát az sem ma ér ide. Ahogy volt írva a fórumban, a jóindulat vásárlások szerintem kicsit vissza fognak esni,na persze nekem a német technikával semmi bajom, de azért sok helyen van, sok jó dolog,ami közel azonos tudású,mert valamiben kompromisszumot kell kötni,hogy a legfontosabbakra maradjon pénz.
 
H

Hummen23

Guest
Akkor összegzés, ha már korábban megemlítettem. Javítsatok ki, egészítsetek ki mindent.

Hadiipar/gyártmányok/K+F:

DND: ERA, RGW szériák
RM: Lynx gyár, Hibrid kerekes gyár, Gidrán fejlesztés, K+F, Várpalotai Lőszergyár
KMW: A tevlkenységről nincs sok infó, elsősorban a gyártmányaik supportja lehet, gondolom ha kísérletezőkedvűek vagyunk, a fejlesztés is.
RÁBA: Jelenleg kiaknázatlan, szóba került M.A.N., Bronco it köztünk, ST Engineering bevonásával keleti piaci nyitás lehetősége, új kovácsoló gépsor érkezett
HM Arzenál: Bren 2, Scorpion Evo 3, P-07, P-09, TPG-3, Ar 10 NX, AR-15 NX licencgyártások
Hirtenberger: Aknavetők, lőszerek, digitális rendszer
Ózdi kohászat még nincs kiaknázva de terveznek vele, ahogy Miskolcon az egyetem anyagismereti tudásával is
Szegedi Tudományegyetem: K+F részvétel
BME-HM: UGV és drónfejlesztés
Airbus: Helikopter alkatrészgyártás
AV magánúton történő többségi tulajdonrész megvásárlása: L-39NG, pedzegetitek a Tucano lehetőségét náluk, Airbus és Embraer beszállító
Armcom: Tátisz-4 tábori világító berendezés, RR-1/G (P) tábori digitális mikrohullámú állomás, Gidrán kommunikációs berendezései
MH Logisztikai Raktárbázis felépítése

Beszerzések/megrendelések:

-44 db Leopard 2A7HU
-12 db Leopard 2A4HU
-24 db PZH 2000
-3 db Leguan hídvető
-5 db Wisent ARV
-9 db Büffel ARV
-218 db Lynx(176 torony), lehetséges variánsok, IFV, Fire Supprot, SPAAG(VSHORAD), Aknavetős, Sebesültkihordó, Parancsnoki, Felderítő
-10 db(+40db+250db) Girdán 4x4, lehetséges variánsokat találgatjuk, tüzérségi megfigyelő, Rajkocsi, EW bázis, Fire Support
-11 db ELTA ELM-2084 Légtérfigyelő és tüzérségi felhasználású radar
-Ismeretlen számú AN/MPQ-64 Sentinel 3D-s mobil X-sávú radarrendszer
-Ismeretlen számú NASAMS rakétaindító
-60 db AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER, 180 AIM-120C7 rakéta
- Ismeretlen számú Carl Gustaf CG 4 és töltetek
-2 db Dassault Falcon 7x
-2 db Airbus A319
-1 db Airbus A330
-2 db Embraer KC-390
-20 db Airbus H145M könnyű többcélú helikopter
-16 db Airbus H225M szállító helikopter

Függő, de nem teljesen nulla ismeretanyagú beszerzések/folyamatok:

-X db NMS Yörük
-X db RM kerekes hibrid 8x8 APC/IFV
-RAFAEL Spike beszerzéséről és lehetséges gyártásáról tárgyalnak
-ELBIT Hermes Drónok beszerzéséről tárgyalnak
-Katonai Infrastruktúra rendbetétele
-Tartalékos rendszer kiépítése
-Légierő képrzési és beszerzési folyamatai, sok ismeretlennel

Amit hiányolunk:

-Még harckocsi
-Még tüzérség
-Rakétatüzérség
-Egységes felszerelés
-Rendbetett bérezés
-Katonák részére szóló jutattások bevezetése


Jöhetnek a kövek, meg minden. :rolleyes:
  • Rheinmetall radar összeszerelés itthon.
  • Vadászgépek upgrade-je, új típus beszerzése.
  • Helikopter gyártás, nem az airbus vonal
  • Új lőfegyverek fejlesztése (nem emlékszem a pontos forrásra, de a legmagasabb szinten került szóba)
  • Natter/Vipera fegyvertorony
  • A Rheinmetall megfontolja a termékeinek teljes spektrumának magyarországi gyártását
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 539
113
  • Rheinmetall radar összeszerelés itthon.
  • Vadászgépek upgrade-je, új típus beszerzése.
  • Helikopter gyártás, nem az airbus vonal
  • Új lőfegyverek fejlesztése (nem emlékszem a pontos forrásra, de a legmagasabb szinten került szóba)
  • Natter/Vipera fegyvertorony
  • A Rheinmetall megfontolja a termékeinek teljes spektrumának magyarországi gyártását

8 db Zlin

Super Tucano
Állami repülőeszközök karbantartó központja
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Akkor összegzés, ha már korábban megemlítettem. Javítsatok ki, egészítsetek ki mindent.

Hadiipar/gyártmányok/K+F:

DND: ERA, RGW szériák
RM: Lynx gyár, Hibrid kerekes gyár, Gidrán fejlesztés, K+F, Várpalotai Lőszergyár
KMW: A tevlkenységről nincs sok infó, elsősorban a gyártmányaik supportja lehet, gondolom ha kísérletezőkedvűek vagyunk, a fejlesztés is.
RÁBA: Jelenleg kiaknázatlan, szóba került M.A.N., Bronco it köztünk, ST Engineering bevonásával keleti piaci nyitás lehetősége, új kovácsoló gépsor érkezett
HM Arzenál: Bren 2, Scorpion Evo 3, P-07, P-09, TPG-3, Ar 10 NX, AR-15 NX licencgyártások
Hirtenberger: Aknavetők, lőszerek, digitális rendszer
Ózdi kohászat még nincs kiaknázva de terveznek vele, ahogy Miskolcon az egyetem anyagismereti tudásával is
Szegedi Tudományegyetem: K+F részvétel
BME-HM: UGV és drónfejlesztés
Airbus: Helikopter alkatrészgyártás
AV magánúton történő többségi tulajdonrész megvásárlása: L-39NG, pedzegetitek a Tucano lehetőségét náluk, Airbus és Embraer beszállító
Armcom: Tátisz-4 tábori világító berendezés, RR-1/G (P) tábori digitális mikrohullámú állomás, Gidrán kommunikációs berendezései
MH Logisztikai Raktárbázis felépítése

Beszerzések/megrendelések:

-44 db Leopard 2A7HU
-12 db Leopard 2A4HU
-24 db PZH 2000
-3 db Leguan hídvető
-5 db Wisent ARV
-9 db Büffel ARV
-218 db Lynx(176 torony), lehetséges variánsok, IFV, Fire Supprot, SPAAG(VSHORAD), Aknavetős, Sebesültkihordó, Parancsnoki, Felderítő
-10 db(+40db+250db) Girdán 4x4, lehetséges variánsokat találgatjuk, tüzérségi megfigyelő, Rajkocsi, EW bázis, Fire Support
-11 db ELTA ELM-2084 Légtérfigyelő és tüzérségi felhasználású radar
-Ismeretlen számú AN/MPQ-64 Sentinel 3D-s mobil X-sávú radarrendszer
-Ismeretlen számú NASAMS rakétaindító
-60 db AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER, 180 AIM-120C7 rakéta
- Ismeretlen számú Carl Gustaf CG 4 és töltetek
-2 db Dassault Falcon 7x
-2 db Airbus A319
-1 db Airbus A330
-2 db Embraer KC-390
-20 db Airbus H145M könnyű többcélú helikopter
-16 db Airbus H225M szállító helikopter

Függő, de nem teljesen nulla ismeretanyagú beszerzések/folyamatok:

-X db NMS Yörük
-X db RM kerekes hibrid 8x8 APC/IFV
-RAFAEL Spike beszerzéséről és lehetséges gyártásáról tárgyalnak
-ELBIT Hermes Drónok beszerzéséről tárgyalnak
-Katonai Infrastruktúra rendbetétele
-Tartalékos rendszer kiépítése
-Légierő képrzési és beszerzési folyamatai, sok ismeretlennel

Amit hiányolunk:

-Még harckocsi
-Még tüzérség
-Rakétatüzérség
-Egységes felszerelés
-Rendbetett bérezés
-Katonák részére szóló jutattások bevezetése


Jöhetnek a kövek, meg minden. :rolleyes:
Jól összeszedted thx. Én is vezetem a nyilvántartásomat... :)

Kérdés:
A Büffel és a Wiesent tudásban mit tud mást? Úgy tűnik azonos célra vannak, miért kell 2 fajta gép?

Lynx esetében erről a 218 gépre 176 torony dologról lemaradtam, mit jelent pontosan?
 
  • Tetszik
Reactions: Peter23 and Pogány