A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Mar nincsen az a kek, passzentos "skinny treningruha", ami volt? :) Kar, pedig ma mar igazan meno lenne a hipsterek kozott. :D
kék villám :hadonaszos: 100 % poliészter, 200 méter kocogás, irgalmatlan f**szag.

Azt idővel váltotta (? vagy csak itt-ott megjelent) egy világoszöld, nagyon gagyi susogós.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Nem értek hozzá, de szerintem te se! De nincsen azzal baj hogy nem értek hozzá vagy bárki más! Ez egy fórum! Azzal sincsen baj hogy véleményét elmondja valaki legyen az “szakmai” vagy politikai.
Viszont azzal baj van ha valaki 20 oldalanként mantrázta ugyanazt! Ha neked ezzel nincs gondod akkor én is csak gratulálni tudok.
Nem értem, hogy kire gondoltál a mantrázással, de elfogadom a véleményed, azzal a kikötéssel, hogy nem értek veled egyet. Hiszen ez egy fórum.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Nem értek hozzá, de szerintem te se! De nincsen azzal baj hogy nem értek hozzá vagy bárki más! Ez egy fórum! Azzal sincsen baj hogy véleményét elmondja valaki legyen az “szakmai” vagy politikai.
Viszont azzal baj van ha valaki 20 oldalanként mantrázta ugyanazt! Ha neked ezzel nincs gondod akkor én is csak gratulálni tudok.


Szerintem @LMzek 2.0 -et próbálta körbeírni ő elég gyakran nyomatékosítja a véleményét a fórumközönség felé.

Ha egy folyamatosan meglévő problémára ugyanaz a hatékony válasz mindig fel fog merülni.

Tőlem is, mástól is!

Nem kötelező olvasni!
...Én mindig új infóval, hírekkel szoktam jönni, a menetrend-szerinti régi (mantrázott) kifogásokra jön a utána a valóban válasz!
...majd az utána az, hogy Mi(???) mantrázzuk megint a (válasz-)véleményünket!
...hogy merjük!
Hát merjük! Gond?



Nők is pár millió éve a férfit mantrázzák és fordítva!
A hosszútávon is jó megoldások hosszútávon merülnek fől.

Maradva az analóg --természetből vett klasszikus-- példánál: Úgy tűnik azóta vannak "kicsi" bajok, mióta a "más" megoldások teret nyernek és a maguknak kikövetelt (pl: szólás)jogokat és esélyeket nem akarják megadni a többi lehetséges válasznak.

Részemről zárul, ha ezen túl is gondja van, akkor át kellene "dobbantania" a témában igazán ehhez a kérdéshez illő fórumba, és ott feltenni!

Nem ide tartozik!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
jó de @LMzek 2.0 azért mantráz ha mantráss mert nincs meggyőzve. igazából az ő baja a mennyiség. nem az hogy belevan szerelmesedve pl72 be. hisz haa van a szeme elött alternatíva ami megoldást kinál aggályaira. elfogadja és örül. ezt bizonyította is többször...

jó unalmas lehet kivülről hogy előjön ugyan az a téma újra és újra... van olyan téma ami már 10!! éve ujra és újra előjön....de ez szerintem jó... én élvezettel olvasom néha :D és érdekes hogy xy evekkel ezelött az eggyik oldalon állt ma meg a másikon mert akkor meggyőzéssel lezárult a vita...
vagy pl hogy ujra és újra előjön valami adott téma egyre nagyobb ismeretanyag gyarapodást jelent... legalábbis nekem... lásd másik topik szovjet nato hk meccs... mi mennyiségű infó került elő... és ennek egy része igen most bányászódott elő de jelentős része vagy előzö vita vagy vita alapján tőrténő elmélyedés... ha nem jött volna elő ujból mert már x éve x szer kitárgyaltuk szegényebbek lennénk...és az ilyen viták gyakran szülnek hatalmas teljesítményeket mint pl @molnibalage esetében. aki nem egyszer alkotott hatalmasat sokszor csak a forum felületén sokszor kisebb összefoglalókkal felérő irásba. de de @Negan vagy @LMzek 2.0 et is felhoszhatnám ahogy nagyo sokmindenki mást is... mert már szinte mindenki csinált ilyet... valaki biztpol valaki technikai oldalon van aki űrkutatás vagy egyéb téma kapcsán... és ezeknek a jelentős része a visszatérő lerágott csontok következményei gyakran... hisz pont a csontlerágás miatt van ezekkel kapcsolatban nagyobb ismeretanyagunk...aki mostanába kellemes meglepetést okoz nekem az @dudi aki már jó idelye nem csak könnyülövészbe gondolkozik... pont az ilyen ezerszer előjövő témák okán (IS) mert pont ha vita képes nagyon keményen beleássni magát egy egy témába és nem csak felületesen (azért ezt a pár embert emeltem ki mert amugy megosztó emberek vita terén) de a fenti mindenkire igaz aki rendszeresen kommentel ide
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Zsolesz!

Már megint mi ez a hányás???
bocs, de x plusz egy folyamatosan termelő üzemben jártam, de ez...
Hogy manufakturálisan megrendelésre mesterlövész puskát farigcsálunk, kis darabszámban, egy dolog, ócóbb itt nekik ez van jól.

Az pedig hogy a BREN mennyi is? egy havi? termelését hősiesen legyártjuk, x év alatt az annyira jó üzlet, macesz árusítása a Sziklamecset előtt...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Fogalmam sincs hogy a rakéta tüzérségnél milyen új technológiára vagy innovációra várunk.
A mostani GPS / INS irányítàsú rakétáknál sokkal jobbat nem hiszem hogy mostanában ki fognak találni.
Jelenleg is már csak pár méter a CEP, a hatótávolság meg arányos a kaliberrel, de a szóba jöhető 122-300 mm kategóriában a mostani 40 -100 km szerintem teljesen elfogadható számunkra.
Stimmt. Sima mellébeszélés volt.
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
Rafael - Spike, mind a H145M /H225M-hez, illetve a Lynxhez.
Lenne helye a teljes palettának. :)

E1QtKYFXIAUoK6O
 
H

Hummen23

Guest
Sztem a rakétatüzérség elsősorban költségokokból lett hátrébb sorolva, ahogy a kiképzőgépek és a harci helikopter is. Persze lehet szakmai oka is, de inkább a pénzre tippelek. Ez is teljesen logikus, hisz qrvasokba van már eddig is a Zrinyi és a most belengetett eszközök sem olcsóak. De amit mondott az persze jobban hangzott! o_O
A drónok jelentőségéről Hegyi-Karabahban tanult a világ.
Ezekben a pillanatokban pedig azt látjuk, hogy micsoda fejfájást és túlterhelést tud okozni a filléres rakétatüzérség Izraelben. A milliárdos vaskupola is alig bír vele. A zsidóknak sokkal több rakétájuk van, mint ami nekünk lesz a NASAMS-hoz. Mi jó ha egy ilyen napot kihúznánk ha hasonlóan megszórnának.
Remélem gyorsan tanulunk ebből.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 139
113
bocs, de x plusz egy folyamatosan termelő üzemben jártam, de ez...
Hogy manufakturálisan megrendelésre mesterlövész puskát farigcsálunk, kis darabszámban, egy dolog, ócóbb itt nekik ez van jól.

Az pedig hogy a BREN mennyi is? egy havi? termelését hősiesen legyártjuk, x év alatt az annyira jó üzlet, macesz árusítása a Sziklamecset előtt...
Folyamatosan megy a beszállítás a cz-nek (pl a csehek most rendszeresítik a BREN2-est (eddig a bren 1 volt korlátozott számban) egy jó 45 000-es rendeléssel. Abba is beszállít az üzem.

Azt nem gondolod bele a dologba hogy ebben a nyomott közszférában ha főnök jön látogatni akkor mindent kiduvickolnak az embereket meg elbújtatják amíg ott van..
 
T

Törölt tag 467

Guest
Az biztos, hogy egy csapasmero dronos egyseg barmelyik jelenlegi lehetseges misszioban tenylegesen hasznalhato (mar, ahol lonek is), erdemi hozzajarulas, megbecsult, keresett kepesseg, es biztonsagos is a vesztesegek oldalarol.
Persze loni mindig dragabb is, mint mondjuk tabort orizni (amit barmelyik kontraktor megcsinalhatna).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Folyamatosan megy a beszállítás a cz-nek (pl a csehek most rendszeresítik a BREN2-est (eddig a bren 1 volt korlátozott számban) egy jó 45 000-es rendeléssel. Abba is beszállít az üzem.

Azt nem gondolod bele a dologba hogy ebben a nyomott közszférában ha főnök jön látogatni akkor mindent kiduvickolnak az embereket meg elbújtatják amíg ott van..
de ismerem, (ahol nemrég jártam) épp a két méter magas szerelőállványok tetejét törölgették alkohol törlőkendőkkel, nehogy poross legyen...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Baxee

Active Member
2018. január 8.
64
172
33
Ha egy folyamatosan meglévő problémára ugyanaz a hatékony válasz mindig fel fog merülni.

Tőlem is, mástól is!

Nem kötelező olvasni!
...Én mindig új infóval, hírekkel szoktam jönni, a menetrend-szerinti régi (mantrázott) kifogásokra jön a utána a valóban válasz!
...majd az utána az, hogy Mi(???) mantrázzuk megint a (válasz-)véleményünket!
...hogy merjük!
Hát merjük! Gond?



Nők is pár millió éve a férfit mantrázzák és fordítva!
A hosszútávon is jó megoldások hosszútávon merülnek fől.

Maradva az analóg --természetből vett klasszikus-- példánál: Úgy tűnik azóta vannak "kicsi" bajok, mióta a "más" megoldások teret nyernek és a maguknak kikövetelt (pl: szólás)jogokat és esélyeket nem akarják megadni a többi lehetséges válasznak.

Részemről zárul, ha ezen túl is gondja van, akkor át kellene "dobbantania" a témában igazán ehhez a kérdéshez illő fórumba, és ott feltenni!

Nem ide tartozik!
Nincs gondom azzal amit írsz, sőt jók azok az új hírek is amiket megosztasz, meglepődnél mert sokszor egyet is értek azzal amit mondasz. Ugyanígy vagyok másokkal is akik leírják hogy mi miért lenne jó, ahelyett ami most van, vagy hogy mit kellett volna a múltban máskép csinálni! Azzal viszont már nem értek egyet hogy ismétli magát valaki sorozatosan. De en is elfogadom és el is olvasom, soha senkit nem rakok / raktam ignore-ra! Szóval hajrá….:)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 433
113
Folyamatosan megy a beszállítás a cz-nek (pl a csehek most rendszeresítik a BREN2-est (eddig a bren 1 volt korlátozott számban) egy jó 45 000-es rendeléssel. Abba is beszállít az üzem.

Azt nem gondolod bele a dologba hogy ebben a nyomott közszférában ha főnök jön látogatni akkor mindent kiduvickolnak az embereket meg elbújtatják amíg ott van..
Ez utóbbi mhol igy van a privát szférában is, de az új, modern gyárak meg alapból ilyen tiszták, jobb helyeken rendszeres külsős takarítás van. Sztem ezt láttuk az Arzenálnál. Tökig az olajban igenytelenül, majd a fejes érkezése előtt termelés helyett mki takarit a régi rendszer maradványa.